Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Barátcserje és palástfű együttes alkalmazása stimuláció után a 15. napon... fórum

Barátcserje és palástfű együttes alkalmazása stimuláció után a 15. napon... (tudásbázis kérdés)


12. fd8e423e9e (válaszként erre: 11. - D9d8721118)
2009. okt. 11. 09:51
én barátcserjét szedtem már az előző ciklusban, két szemet vettem be reggel és este, most már teát is fogok inni amikor jól esik :) én is a második felében szedtem, és holnaptól fogom kezdeni újra (sajna nekem a ciklusom második fele rövidebb, így valószínű egyébként is kevesebb a progim, kíváncsi vagyok, hogy így fog-e sikerülni a baba?)
2009. okt. 11. 09:41

Hogyan ittátok/szedtétek?

Ugy jó, ha este veszem be a kapszulát és iszom a teát? 2 kapszulát szedjek vagy csak egyet?


Nem baj ha csak most kezdem el szedni? Előző ciklusban már ittam és szedtem őket... De abbahagytam...

10. 0c89f979f8 (válaszként erre: 5. - D9d8721118)
2009. okt. 10. 20:39
Én nem tudtam, hogy babát várok, ittam. Nem lett semmi bajom tőle. A babának sem. :)))
9. fd8e423e9e (válaszként erre: 5. - D9d8721118)
2009. okt. 10. 20:39
Nem hiszem, legfeljebb ha már tudod, hogy babás vagy ne hagyd abba egy jó ideig, vagy kérdezz rá a dokidnál. Ha meg barnázol (kevés a progeszteron) úgyis fog adni progi tartalmú gyógyszert, hogy a baba megmaradjon. Akkor meg a palástfű már úgysem kell.
2009. okt. 10. 20:24

Még ezt találtam, igazából benne van hogy lehet szedni a ciklus 2. felében mert segíti a beágyazódást....


Kifejezetten nöi bajokra van, kapszula vagy tabletta formájában lehet kapni. Ez rendbeteszi a hormonháztartást, föleg a ciklus második felében segíti a sárgatest müködését (a kilöködött petesejt helyén képzödik a sárgatest, aminek az elegendö müködése vagy mennyisége segít megtartani a babát, ha megfogant, vagyis segíti a beágyazódást). Van még egy jótékony hatása: leviszi a magas prolaktin szintet, amely szintén felelös lehet a tüszörepedés elmaradásáért. Alapvetően a hipotalamuszra és a hipofízis tevékenységére hat. Ennek eredményeképpen képes normalizálni más hormonok működését, például csökkenti a prolaktin termelést és az ösztrogén-progeszteron arányt. A barátcserje kivonat hasznos lehet menstruáció elmaradása esetén is, aminek az egyik leggyakoribb oka a prolaktin túltermelése. DE ne várjon azonnali eredményt, a barátcserjének legalább három hónapra van szüksége, hogy csökkenteni tudja a prolaktin szintet.


Tea formájában 2-3 csészével fogyasztanak belöle az egész ciklusban. Tabletta formában hatásosabb és egyenletesebb a szedése, azért is, mert a barátcserje termésének hatóanyagai vízben nem oldódnak, így a tea nem olyan hatásos. A tea elkészítése: csészénként 1-2 teáskanálnyi bogyót leforrázunk és 10 percig állni hagyjuk.



Kapszula: serkenti a női szervezetet a több progeszteron termelésére. Első alkalommal ajánlatos a készítményt huzamosabb ideig, 1 - 2 hónapig folyamatosan szedni, később 10 -15 napos kúrák is elegendőek a kedvező hatáshoz.

2009. okt. 10. 20:22

Hatásai : serkenti a női szervezetet a több progeszteron termelésére.


A barátcserje termése mérsékli a menstruáció előtti panaszokat, az úgynevezett premenstruációs szindróma tüneteit, ezért olyan panaszok esetén alkalmazható, melyek a menstruáció előtt akár egy-két héttel kezdődhetnek, és a vérzés jelentkezése után megszűnnek. A panaszok közé tartozhatnak testi és lelki természetű panaszok is, melyek megnehezítik a mindennapi munkát, és amelyek jelentkezhetnek fejfájás, bőrproblémák formájában, a mellek enyhe feszülésében, alhasi panaszokban, idegességben, ingerlékenységben, továbbá hangulati ingadozásban, fáradékonyságban és alvászavarban.

A készítményt olyan nők is szedhetik, kik hormontartamú fogamzásgátló tablettát szednek, ugyanakkor a menstruációval kapcsolatban panaszaik vannak.

6. rinike (válaszként erre: 2. - D9d8721118)
2009. okt. 10. 20:15
Én csak palástfüvet tervezek. A barátcserje mire jó?
2009. okt. 10. 20:14
Tehát akkor szedhetem és ihatom? Nem lesz baj, ha esetleg terhes vagyok? Nem fog elmenni a baba?
2009. okt. 10. 20:12
Én is e kettő kombinációját fogom peteérés utántól beszedni és inni, meglátjuk.
2009. okt. 10. 20:10
Én ittam a palástfű teát a ciklusok második részében. Hogy ennek köszönhető-e a leánykám, nem tudom, de nekem szomjoltónak is jólesett. :))
2009. okt. 10. 20:05

Ha ezt a két kombinációt alkalmazom a 15. naptól, hogy ha terhes vagyok, megmaradjon, lehet?


Vagy ilyenkor már nem lehet semmit használni?

2009. okt. 10. 20:04
Barátcserje és palástfű együttes alkalmazása stimuláció után a 15. napon...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook