Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlőtől feldagadhat az ajak? fórum

Bárányhimlőtől feldagadhat az ajak? (tudásbázis kérdés)


7. starmama (válaszként erre: 5. - Melissza2012)
2012. máj. 3. 15:17

Biztos bárányhimlős, sok kiütés van rajta, ez a szájpüffedés most jött elő. Betadine oldat hiánycikk... de még megyünk utána. Mindenképpen megyünk doktornénihez.

Köszönöm a válaszokat.

6. titati (válaszként erre: 4. - Starmama)
2012. máj. 3. 15:05

igen simán lehet a bárányhimlő... ha fehér, akkor az már akár a begyűlt is lehet...

de lehet hogy sima afta....


Dokinak meg kellene mutatni mindenképp!

2012. máj. 3. 14:55

Szia!Igen feldagadhat,sőt nagyon sokminden előfordulhat!Én kisfiam 5 hónaposan kapta el a nővérétől és elég durva lefolyásúnak tünt a lányoméhoz képest!A hólyag elöszőr úgy néz ki mint egy vízhólyam majd a benne lévő víz zavarossá válik,majd ebből lesz a pörk.immun erősítőt kérj neki,mi kaptunk ilyet:

[link]

Lányomnál tök jó volt!Fiammal viszont kórházba kerültünk mert 5 napig 38,5 volt a láza majd 38,9.A szeme bevérzett,szemészetre kellett menni,ahol kaptunk vírus ölő gélt.ez segített.A kórházban már nem adhattam neki semmit csak betadinos vizben fürdethettem.Itthon kapott hüsítő habot,úgy láttam elég jól enyhítí a viszketést!Ha lehet nap ne nagyon érje!!Figyeld a lázát!Ha viszked nagyon,akkor szódabikarbonátos vizben lemosdathatod,vagy csak simán langyos vizzel tusold le,de a hólyagok ne ázzanak.Törölni pedig óvatosan,nehogy ledörzsölődjenek.Ha idő elött ledörzsöljük mély nyomot hagy.Sajna a kisfiamnak az arcán fején,hátán,popsiján sok heg megmaradt :-(((nagyon ficánka kisbaba.Örülj hogy a fiad most kapta meg,velük meg lehet beszélni mindent,hogy ne kaparják el!Fenistil csepp van akinek használ van akinek nem!Mi is kaptunk.Meg hintőport is,de azzal nagyon óvatosan kell és vékonyan,mert hamar elfertőződhet(ez olyan mindt amikor a hólyag kifagad és sárga száraz kis darabkák lógnak ki belőle,ha ilyen van le kell fertőtleniteni pl betadinnal,nekünk azt mondták áztassuk le de nem sikerült így csak a fertőtlenítést csínáltuk,de ezek is mély nyomot hagytak.:-(((Hányadik napon vagytok??A fehér pötty belül hát az csalóka!Biztos hogy himlő?Ha igen!Remélem tudtam segíteni!Gyórs gyógyulás!Kérdésed van írj!Nálunk még ingen friss a dolog.

4. starmama (válaszként erre: 2. - Titati)
2012. máj. 3. 14:33
Egy pici fehér pöttyöt látok belül...
2012. máj. 3. 14:32

Sziasztok!

5 éves a fiam, bárányhimlős, most egy fél perc alatt nagyon feldagadt a felső ajka. Este 7-re van időpontunk a gyerekorvoshoz.

Fenistil cseppet kapott.

2. titati (válaszként erre: 1. - Starmama)
2012. máj. 3. 14:31
nézd meg, lehet, hogy belül vannak hólyagok.... illetve láztól is feldagadhat.
2012. máj. 3. 14:30
Bárányhimlőtől feldagadhat az ajak? SOS

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook