Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bárányhimlős gyerkőc ha lázmentes és "csupán" pöttyös, játszhat az udvaron, vagy szobafogság indokolt szerintetek? fórum

Bárányhimlős gyerkőc ha lázmentes és "csupán" pöttyös, játszhat az udvaron, vagy szobafogság indokolt szerintetek? (tudásbázis kérdés)


8. J.K. Itza (válaszként erre: 7. - Negedi19)
2009. jún. 25. 07:59
Igazad van, bár mi napon is voltunk, de nem sokáig.
7. negedi19 (válaszként erre: 6. - J.K. Itza)
2009. jún. 25. 07:50
Csak a napra ne menjen.
2009. jún. 25. 07:41
Én úgy tudom, hogy azért jobb, ha bent marad, mert a "pöttyök" akkor jönnek ki rendesen, ha melegben van a gyerek. Namármost, ha odakint kánikula van, akkor kimehet, csak ne legyen a közelében olyan gyerek, aki még nem volt bárányhimlős. Az én gyerekem ilyenkor volt bárányhimlős és mi kimentünk. Szerencsénk volt. Állítólag ha nem jönnek ki rendesen a pöttyök, felnőtt korában újra megkapja a betegséget. Nem egy ilyen ismerősöm van. Már oltás is van ellene, de én nem tolerálom. Mielőbbi gyógyulást kívánok!
2009. jún. 25. 07:38

A bárányhimlős beteget szobahőmérsékleten kell ápolni, ne tartsuk dunsztban.

Gyakran merül fel a szobafogság kérdése. A bárányhimlős beteget lehet levegőre vinni, néhány perces séta, vagy amíg pl. ki-, beszáll az autóból, nem árt semmit. Azért nem ajánlják ezt, mert egyrészt minden betegség hamarabb átvészelhető nyugalomban, másrészt pedig fertőző betegségről van szó, és, mivel a bárányhimlő cseppfertőzés útján terjed, a beteg a szabadban is éppen ugyanúgy fertőz, mint egy zárt helyen. Harmadrészt a környezetben sokkal nagyobb az esélye annak, hogy újabb fertőzések érhetik, amire ilyenkor fogékonyabbak, mint más esetben.

A gyógyulást kimondani a pörkök leválása után lehet, de maguk a pörkök már élő kórokozót nem tartalmaznak. A hólyagok pörkösödésekor már ismét mehet közösségbe a gyermek.

2009. jún. 25. 07:34

Én úgy tudom, hogy melegen kell tartani a gyereket, hogy kijöjjön rajta rendesen,mert ha nem, csak itt-ott pöttyös, akkor késöbb is elkaphatja. Feküdnie azért nem kell.

Játszani játszhat bárkivel, mert ha pöttyös, akkor már nem fertőz!

2009. jún. 25. 07:32

Árnyékban játszhat.Napra ne menjen, mert csúny lesz a pöttyök helye.

És ne játszon a szomszéd kisgyerekkel se mert megfertőzheti

2009. jún. 25. 07:29
Én úgy tudom, hogy amikor pöttyös jobb, ha nem megy napra.
2009. jún. 25. 07:28
Bárányhimlős gyerkőc ha lázmentes és "csupán" pöttyös, játszhat az udvaron, vagy szobafogság indokolt szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook