Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlő - viszketés ellen mit használtok? fórum

Bárányhimlő - viszketés ellen mit használtok? (beszélgetős fórum)


2014. jún. 18. 16:36

Nekünk nem bárányhimlőnk van, hanem rengeteg szúnyogcsípésünk, de az is eléggé viszket :(

Nekünk bevált az új Neogranormon piros krém.

Ez van ráírva: A Neogranormon Piros családi kenőcs gondosan összeválogatott összetevőinek köszönhetően elősegíti a hámosodást és a bőr regenerációját.

 A benne lévő vitaminok és körömvirág kivonat nyugtatja, ápolja a bőrt.

 A bőr természetes védőrétegét erősíti.

 Antibakteriális hatásának köszönhetően segít

a kórokozók szaporodásának gátlásában.

15. 3da8f53e4a (válaszként erre: 10. - Csillag29)
2014. jún. 17. 17:12

...most hogy írtad, igen az volt: fenistil csepp.


Semmilyen viszketése nem volt tőle.

14. sylverya (válaszként erre: 13. - Iculi71)
2014. jún. 17. 17:05

Mert lezárja teljesen a sebet.Így nem szellőzik és jobban fog viszketni.Az elavult már.vannak modernebb

dolgok. pl.Poxclin hab...sajnos drágább

2014. jún. 17. 09:38
Én nem okoskodni akarok, de ne értem miért nem jó az a rázókeverék ami a mi gyerekkorunkban volt? Akkor is bárányhimlősek voltunk, a mai napig emlékszem mennyire jó volt, amikor a szüleim bekentek vele, hogy megnyugtatta a viszketést. rengeteg pöttyöm volt, nyom, probléma nélkül elmúlt... egyszerűen nem értem, hogy miért nem jó valami ma, ami régen bevált.
2014. jún. 16. 20:04
Lehet kapni a gyogyszerterben mentolos kevereket,vagy mentolos szeszt(alkool)
2014. jún. 16. 19:46
Nekünk is csak Fenistil cseppet írt fel a doki, és azt mondta, hogy nem szabad semmivel kenni, szórni, csak gyakran zuhanyoztassuk a gyermeket.
2014. jún. 15. 20:35
Mi most estünk át a bárányhimlőn . A dokink fenistil cseppet írt és azt mondta tilos bármivel is kenni :/
2014. jún. 15. 07:08
Anno az én fiamnak valami gyógyszert írtak fel, amitől egyáltalán nem viszketett.... mostanság nincs már ilyen????? - ez kb. 10-12 éve volt.
2014. jún. 14. 22:07
Erdekes, nalunk a mentolos hintopor semmit sem segitett... es meg le is cseszett a doki, hogy nem kene hintoporozni...
2014. jún. 14. 20:02
a mentholos hintőpor tényleg jó és a Fenistil csepp, bár azt nem tudom, hogy hány éves kortól lehet adni
2014. jún. 14. 17:26
Mentolos hintőpor! jól szárít, és csökkenti a viszketést.
2014. jún. 14. 17:00
Nekunk a Poxclin aldas volt. Ez egy hab, elwg draga, de nekunk minden penzt megert. Kitartas!
2014. jún. 14. 16:51

Mi is mentolos hintőporral próbáltuk enyhíteni a viszketést. Meg a zuhanyzás végén neomagnolos, vagy szódabikarbónás vízzel öntöttük le a doki tanácsára.

2-3 helyen vakarta el a hólyagot, nem fertőződött el, de látni a kis gödröt a helyén.

Amúgy ő is 1 éves múlt picivel, amikor elkapta.

3. gizus58 (válaszként erre: 1. - Herceg Veronika)
2014. jún. 14. 16:38
A patikában lehet venni mentolos hintőport, nagyon jól hűsít, és leszárítja a hólyagokat!
2014. jún. 14. 16:34
Ha levágod a körmeit,takarítasz,ahogy szoktál,nem lesz g6nd.Ez egy olyan fertőzés,amin minden gyermek túlesik.El kell viselni.Jobbulást!
2014. jún. 14. 16:29
Sziasztok! Bárányhimlős lett az alig egy éves kislányom. Nagyon félek, hogy felülfertőződnek a kiütések, mert nem igazán tudja megállni, hogy ne vakarózzon. Nagyon szenved, segítsetek, ti mit használtatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook