Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlő után, ekcémás bőrű gyerek kezelésére milyen módszerek vannak? fórum

Bárányhimlő után, ekcémás bőrű gyerek kezelésére milyen módszerek vannak? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 23. 00:15
Sziasztok! Nálunk sajnos mindkét gyerekem ekcémás bőrű és naná, hogy a nagyobbik akkor hozta haza a bárányhimlőt, mikor a kisebbik még csak 8 hónapos volt. Mindkettejüket Virasoothe-tal kezeltem, mert nincs benne tartósítószer, klinikailag tesztelt és az érzékeny kis bőrükre sajnos nem tudok akármit rákenni. Nekünk ez bevált!
11. Zebra25 (válaszként erre: 9. - Annie1130)
2013. febr. 18. 14:31

szerintem a kamilla nagyon szárítaná a bőrt

én most egyéb okok miatt kamillás fürdőbe fürdetem, de alig várom, hogy vége legyen mert nagyon szárítja a bőrét



én herba boltba veszem a shea vajat

2013. febr. 18. 14:30
A fiam is ekcémás és mi is kipróbáltunk már számtalan dolgot de csak a finomítatlan sheavaj jött be, semmi más. De az viszont nagyon.
9. Annie1130 (válaszként erre: 8. - Gabi0630)
2013. febr. 18. 14:24
A neten szoktam rendelni.Figyelj arra,hogy csak finomìtatlan legyen, mert az nincs kezelve semmivel!Hasonlìt a shea vaj a kakaòvajra, szobahőmérsékleten szilárd, de a kéz melegétől kenhwtő, olajos állagù lesz.Èn inkább testápolònak használnám,ne ijedj meg a zsírosságátòl,nekem 25 éve meglévő ekcémámat szüntette meg.Fürdővìznek inkább a kamillafőzetet ajánlom!
8. gabi0630 (válaszként erre: 3. - Annie1130)
2013. febr. 18. 11:12

Ezt testápolónak vagy fürdetőnek?


És hol lehet kapni?

7. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Skóciababy)
2013. febr. 18. 11:11

Szia!


Ezt használjuk mi is alapból testápolónak.

De most nagyon úgy tűnik kevés:((( Fránya himlő....

2013. febr. 18. 10:35

Bőrszárasságra lipobase krémet tudom ajánlani. Magát az ekcémás foltokat nekünk csak azzal a szteroidossal sikerült eltüntetni, de a lipobase nagyon jó rá. Fürdés után be szoktuk kenni vele az egész kis testét és nem szárad ki a bőre.

Az én kisfiam lassan három éves. Mi még nem voltuk himlősek, de nekünk is van egy kis ekcémánk.

2013. febr. 18. 10:33
Neten keress rá,nálunk mindenki ekcémás, csak ez használ. Rendelni kell gyógyszertárban, 1200 ft körül van.
2013. febr. 18. 10:30
Sanatopic krém.
3. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2013. febr. 18. 10:21
Finomìtatlan shea vaj!Minden mennyiségben!
2013. febr. 18. 10:07

Kisfiam 6 éves, és bárányhimlős volt, ma ment először oviba.

Több száz pöttye volt, amik már leestek, csak a helyük látszik halványan. De minden pötty helyén a megmaradt foltok ekcémás jellegűek, nagyon szárazak.Egynémelyik már sebesedik.


Születése óta öröklött ekcémája van, amit nagyon jól kordában tudtunk tartani, de most minden borult. Újra elkzedtük használni a jól bevált termékeinket, de semmi egyenlőre.


Valakinek tippje, akinek a gyerek ekcémája szintén megsínylette a himlőt? Köszönöm!

2013. febr. 18. 10:04
Bárányhimlő után ekcémás bőrű gyerek kezelésére tippek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook