Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bankot perelni fórum

Bankot perelni (beszélgetős fórum)

1 2
36. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Jázmin85)
2016. febr. 21. 11:59
Ha a bank elismerte a hibát, írd meg ajánlott, tértivevényes levélben nekik, és kérd meg, hogy sürgősen rendezzék az ügyedet! Ne az ügyintézővel tárgyalj, hanem a vezetőt kérd!
35. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Nátháska)
2016. febr. 21. 11:57

Egy foglaló letételének azért vannak kockázatai! Ha mint vevő nem teljesítesz, elveszíted a foglaló összegét, ami egy ingatlannál nem kevés!

Rossz tanácsot azért ne nagyon adjatok, mert elég sokba kerülhet!

34. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Ági0830)
2016. febr. 21. 11:55

Én is így értettem! De azzal, hogy valaki kinézett egy házat, még nem biztos, hogy pont neki fogják eladni! Ezt ki mondja meg, hogy mennyi a kár pénzben kifizetve?

Ja, és egy pernek vannak perköltségei, ügyvédi költség, stb.

33. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Jázmin85)
2016. febr. 21. 11:52
És mégis mire perelnéd a bankot? Úgy látom, többek csak ismernek egy szót, hogy "per", és egyfolytában mondogatják! Mennyi az a kár, ami ért! Megmondták, hogy írj egy levelet, és kész!
32. Channa* (válaszként erre: 31. - Jázmin85)
2016. febr. 18. 16:52
Sok sikert!
2016. febr. 18. 06:40

Én vagyon alatt a fizetést értettem nem az ingatlant.


Már megírtam nekik a panasz levelet, mármint a Bisznek.


Köszönöm szépen a segítséget !

30. Channa* (válaszként erre: 28. - Jázmin85)
2016. febr. 18. 05:19

És a panaszról is olvastál?

Én mindenképp oda is írnék és nem várnák a bankra. Nehogy ráérősen intézkedjenek....

29. Channa* (válaszként erre: 27. - Jázmin85)
2016. febr. 18. 05:17

A vagyon alatt itt mindig az ingatlant értik/értem, amire bejegyezték a jelzálogot a hitel miatt. Ezt mindenképp vihetik. Tehát, ennyivel mindenképp felel. Ha nem felejtem el, akkor megkérdezek valakit aki ért hozzá, mert bár én bankos vagyok, de informatikus, így nem foglalkozok ilyenekkel napi szinten.


Igen, értesítést kellett volna küldeni 30 nappal előbb, hogy fel fognak tenni a KHR-re, ha nem lesz teljesítés, majd értesítést arról, hogy feltettek.

Ez kötelező!

2016. febr. 17. 22:25

Elolvastam a BISZ oldalát. Ott azt írták, hogy a banknak joga van értesíteni ha khr listára akar tenni, előtte 30 nappal!! Ha oda tett 5 napon belül köteles azt is irásban közölni.


Hát nekünk erről sem küldtek semmit.

2016. febr. 17. 22:04

Ja és a szerződésben is az szerepel,hogy a vagyonával nem felel. Ellenben ha az adós fizetésképtelen akkor elviszik a lakást.


Utána jártam mindennek mielőtt a fórumot indítottam.

26. Jázmin85 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2016. febr. 17. 22:02

Köszönöm szépen a választ. Több fórumon is utánaolvastam a dolognak. Mindenhol azt írják,hogy a zálogkötelezett nem felel a vagyonával. A bankban személyesen és telefonon is elismerték a hibát. Panaszt nyújtottunk be.


Mivel hitelt szeretnénk felvenni ezért a mai nap folyamán 3 bankban voltunk bent. Mind a 3 bankban ugyanezt mondták, jogtalanul vagyunk ott. Zálogkötelezett nem lehet khr listán.


Úgy gondolom ennyi banki ügyintéző nem tévedhet. És a bank sem ismerte volna el ha nem így lenne.


Ezért is vagyok biztos a dolgomban, és nem azért,mert az nekem jobban tetszik.


Köszönöm szépen a válaszod. Írni fogok nekik mindenképp.

25. Channa* (válaszként erre: 23. - Jázmin85)
2016. febr. 17. 20:40

Erre tényleg csak azt tudom mondani, hogy ha figyelmesebb lettél volna, akkor ilyen nem fordulhatott volna elő.


Legközelebb, figyelmesen olvasd el, amit a szerződésbe írnak, illetve mielőtt belementek ilyenekbe, figyelmesen olvasgassatok a neten.


Mert ha figyelmesebbek lettetek volna, akkor tudtátok volna, hogy nem csak fel kell szólítani a zálogkötelezettet, hanem a vagyonával felel, így persze amikor meghalt após nem figyeltetek oda anyósra, hogy tudja e fizetni? Nem a ti érdeketek lett volna?


És még egy: ha legközelebb fórumon kérsz tanácsot, akkor legyél figyelmesebb és próbáld meg nem kioktatni az összes hozzászólót, mert ha figyelsz, akkor rá fogsz jönni, hogy nem biztos, hogy azok mondtak jót, akik neked tetszőt írnak. Tudod, attól nem lesz igaz valami, hogy neked jobban tetszik egy válasz.


És még egy: ha jogtalanul került fel valaki a KHR listára, akkor a BISZ-nek kell panaszlevelet írni, nekik 15 napon belül ki kell vizsgálniuk és ha valóban jogtalan volt, akkor 2 napon belül leveszik a listáról az illetőt...

24. Jázmin85 (válaszként erre: 22. - Kisj)
2016. febr. 17. 19:53
Nagyon szépen köszönöm a tanácsodat. Ez lesz, mert igen, nem foglalkoznak velünk, mezei ügyfelekkel :(
23. Jázmin85 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2016. febr. 17. 19:51

Tudom, hogy a jelzálog jog miről szól. Mint írtam is nem azzal van bajom, hogy el kellett adni a lakásunk. A baj az, hogy ő zálogkötelezett volt, akit nem tehetnek khr listára, mégis ott van.


Nem szedték még le. Mint ahogy ezt is leírtam ha figyelmesen elolvasod amit írok láthatod is, hogy várunk a bank válaszára, mert panasz levelet kellett küldeni.


Tudom,hogy kötelességük levelet küldeni. Mégse tették meg.

22. kisj
2016. febr. 17. 19:51
A legjobban akkor jártok,ha adtok egy ügyvédnek megbízást arra,hogy minél előbb rendezze ezt a helyzetet. (a munkám során nagyon sokszor belefutok ilyen helyzetekbe, így többször tapasztaltam a bankok "segítőkészségét" a mezei ügyfelekkel szemben)
21. Channa* (válaszként erre: 8. - Jázmin85)
2016. febr. 17. 16:54

A kérdés az, hogy hogyan ismerte el?

Sajnálkozva azt mondták, hogy bocsi, véletlen volt! Vagy ezt írásban közölték veled?

És ha jogtalanul tették fel, akkor már leszedték onnan? Persze nem passzív státuszra gondolok, hanem nyomtalan törlésre....

20. Channa* (válaszként erre: 4. - Jázmin85)
2016. febr. 17. 16:50

Hát, ez kb. 3 éve nem igaz így.

Az ingatlanon lévő jelzálog arról szól, hogy nem fizetés esetén annak árából térül meg a hitel.


És úgy 3 éve már a bankoknak kötelező a zálogkötelezett is felszólítani nem fizetés esetén....

2016. febr. 17. 08:53
bocsi ! most olvastam csak vissza !
2016. febr. 17. 08:46
....nincs + rá a pénz
17. forrest2010 (válaszként erre: 6. - Sopianae)
2016. febr. 17. 08:44
....hát elviszik az orruk előtt , mert nincs rá pénz / gondolom én /
16. andi6020 (válaszként erre: 13. - Jázmin85)
2016. febr. 17. 08:36
Állítólag egy évbe is eltelik, mire leveszik az embert a listáról. Mondjuk ez azokra vonatkozik, akik jogosan szerepeltek rajta.
15. IzaHold (válaszként erre: 6. - Sopianae)
2016. febr. 17. 08:34
Fantasztikus szövegértés...!
14. IzaHold (válaszként erre: 5. - Jázmin85)
2016. febr. 17. 08:31
No, ha ez így van, akkor addig telefonálni, vagy személyesen bemenni, amíg egy komoly beosztású emberrel nem tudtok beszélni, SOS!!!! Ha nagyon határozott vagy, akkor elő fognak szedni valakit!!! Hajrá!!!:)
2016. febr. 17. 08:17

Hányszor írjam még le??


-Párom nem volt sem adós, sem adóstárs, sem kezes!!!!


- nem dugtuk homokba a fejünket. Anyós nem fizetett, nem kaptunk levelet, telefont róla így nem tudtunk róla hónapokig. Mikor megtudtuk próbáltunk a bankkal egyezkedni, nem nagyon ment. Így eladtuk a lakásunkat.


Ennél többet mit tehettem volna még? Foglalkoztam a dologgal, rendeztem a tartozást és nem hagytam,hogy a bank árverezze el a lakást.


A bank elismerte,hogy jogtalanul tettek fel a khr listára.


Kérek mindenkit,hogy figyelmesen olvassa el amit írtam. Ha valami fogalommal nincs tisztába akkor vagy ne is írjon vagy nézze meg mit is jelent. Köszönöm

12. globus (válaszként erre: 1. - Jázmin85)
2016. febr. 17. 08:04
Nagyon gyakran megesik ilyesmi. Leginkább akkor, ha az adós, vagy kezes homokba dugja fejét.
11. Jázmin85 (válaszként erre: 10. - Nátháska)
2016. febr. 17. 07:59

Igen erre mi is gondoltunk.


A baj még annyi, hogy nem tudom ez az ügy meddig húzódik el. Az igazolást,hogy a hitel ki lett fizetve és a földhivatal törölje a jelzálog jogot se sikerült nekik egy hónap alatt sem kiadni. Hiába megyünk be, hívogatjuk őket. Csak annyi a válasz, majd. A bankfiókba ülő ügyintéző pl azt se tudta mit kell csinálnia. Mást mondanak a központba mint a bankfiókba.


De köszönöm szépen a tanácsot.

10. Nátháska (válaszként erre: 5. - Jázmin85)
2016. febr. 17. 07:51

A fórumindító hsz-hez kevéssé tudok érdemben hozzászólni, de esetleg alkudozni az eladóval? Megmutatni a bank elismerő levelét, hogy nem vagy vagytok KHR-listán, és hátha belemegy, hogy lefoglalózzátok a házat.


Nekünk anno Fundament@s visszatartás miatt 9 hónapig tartott a dolog, de az eladó úgy állt hozzá, hogy még úgysem találta meg a megfelelő lakást, nem siet sehová. Cserébe 1 hónappal kitoltuk a kulcsátadási határidőt.

9. Jázmin85 (válaszként erre: 7. - Ági0830)
2016. febr. 17. 07:51
Köszönöm szépen,hogy te legalább figyelmesen elolvasod amit irok :)
8. Jázmin85 (válaszként erre: 6. - Sopianae)
2016. febr. 17. 07:49

Ha hitelezéssel is foglalkoztál akkor nyilván tisztába vagy azzal is,hogy mit jelent a zálogkötelezett fogalom. Ha nem akkor nézz utána.


Mint mondtam a bank elismerte,hogy jogtalanul került a KHR listára.


És nem unatkozom.

7. Ági0830 (válaszként erre: 6. - Sopianae)
2016. febr. 17. 07:42
Úgy érti, hogy megveszi más a kinézett házat, mert nem kapják meg időben a hitelt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook