Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bankkártya átruházása fórum

Bankkártya átruházása (beszélgetős fórum)

1 2
43. Channa* (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2015. nov. 18. 20:48
Ja, és ha elhagyod a kártyádat, akkor azonnal le kell tiltatni és akkor nem tud róla senki költeni.
42. Channa* (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2015. nov. 18. 20:47
Egy pénztáros igazoltat? Miért is? Ez teljesen jogszabály ellenes. Nagyon kevés munkakörben megengedett az igazoltatás.
41. Channa* (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2015. nov. 18. 20:45

Védjem magam a férjemtől és a gyerekemtől? Ez komoly?

A szomszédnak nem adjuk oda a kártyát, de minek fizetnék 3 kártyáért díjat.


És milyen szabályokról beszélsz? Természetesen, ahol személyi kell az ügyintézéshez, ott a kártyán lévő név viselője használja.


Én másban tartom be a szabályokat:D

Bankos vagyok és nem adok ki banktitkokat pl. És minden egyes forint után fizetek adót és járulékokat. Nincs hálapénz zsebbe, nincs ajándék adózatlanul.....

40. Channa* (válaszként erre: 11. - Alidamolnar)
2015. nov. 18. 20:39

Ugye ez most nem komoly!? egy pénztáros személyit kér? Hol van neki arra bármilyen jogosítványa, hogy igazoltasson?


És igen, a bankkártya 1 névre szól, nem fizethetünk a férjünk kártyájával, bár én is használom pl. pénzfelvételre:D A fiúnk fizet is vele. Én felesleges pénz kidobásnak tartom a társkártyát.


Egyébként sokan azt sem tudják, hogy a bankszámlájuk száma<>bankkártya számmal...akkor, hogy tudnának ilyeneket?

39. andi6020 (válaszként erre: 38. - 3b097083af)
2015. nov. 18. 13:45

Ki nem érti (itt)?

Ennek ellenére nem csináltatok magamnak kártyát, csak ha muszáj lesz :)

2015. nov. 18. 13:38

Visszaelesre adhat lehetoseget.

Mi ebben a nem ertheto?

Ha pedig a maseval fizetnek es rajonnek, nincs jogom haborogni.

Mas kocsijaval sincs jogom csak ugy kozlekedni.

37. andi6020 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2015. nov. 18. 13:32
Elég általános. És helytelen, ezt én is elismerem.
36. andi6020 (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2015. nov. 18. 13:30
Mondjuk a ti kártyátok egész más, mint ami itt van.
2015. nov. 18. 13:20
Ahol én dolgozom, ott is van lehetőség bankkártyás fizetésre. Volt már rá példa, hogy valaki a férje/felesége kártyájával akart fizetni. Természetesen ilyenkor nem fogadtuk el, elmondtuk miért. A baj az, hogy ilyenkor a vásárlók bunkóznak, pedig mi szabályosan járunk el. Volt, aki szerint ezt csak a mi cégünk találta ki, mert eddig sehol nem szóltak neki. Arra is volt példa, hogy a panaszkönyvbe írtak az eladót szidva. De olyan még sosem történt, hogy normális hangon azt mondják, hogy ők erről még nem tudtak és akkor kifizetik máshogy.
34. selena78 (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2015. nov. 18. 13:20

"Szerintem ez jó így, hiszen ha elveszítem, kisebb eséllyel költenek el róla minden pénzt..."


Tulajdonképpen igazad van. Habár ha az ember elhagyja a bankkártyáját, azonnal letiltja. Persze, azonnal, amikor észreveszi. És itt jön az, hogy csak két nap múlva veszi észre. Vagy két hét múlva.


Viszont a télen, amikor egy baleset miatt 3 hétig nem tudtam kimenni a házból, nem lettem volna boldog, ha a barátnőm nem tudott volna vásárolni nekem a kártyámmal.

33. selena78 (válaszként erre: 30. - Fincsi5)
2015. nov. 18. 13:13

Nálunk csak egy ideje van ilyen.


Én sem érzem jónak, a vejem simán bennehagyta a kütyüben a kártyáját a Fressnapfben. És két nap múlva kereste. A Lidl-ben már nem valószínű, ott mindig áll valaki a hátad mögött. Kiabálnak utánad, mielött kimennél.

32. selena78 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2015. nov. 18. 13:05
Persze, saját védelem...de ha tudom a PIN-t, simán elsétálok az első automatához, és kiveszem a pénzt.
31. trapiti (válaszként erre: 27. - Selena78)
2015. nov. 18. 13:02
Itt sehol nem veszik el a kártyát. Ettől függetlenül, kérheti és időnként kéri is a pénztáros, hogy igazold hogy tiéd a kártya. Szerintem ez jó így, hiszen ha elveszítem, kisebb eséllyel költenek el róla minden pénzt... Pl. ha félreütöd elsőre a PIN-t, azonnal kérik az igazolványt. Ha nagyobb értékben vásárolsz, szintén.
30. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Selena78)
2015. nov. 18. 13:01

Jaj, NÁLUNK is vannak ilyen pénztárak, pl. a Tescóban, nem kell elájulni.

Éppen a nem biztonságos kártyahasználat miatt lehet, meg is szűnnek majd.

29. selena78 (válaszként erre: 11. - Alidamolnar)
2015. nov. 18. 13:00

"Mert ha igazán jól végeznék a dolgukat, akkor ilyen logika alapján személyit kellene kérniük."


Én már ilyet is láttam. Néhány éve, a budaörsi Premier Outlet egyik üzletében.

28. trapiti (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2015. nov. 18. 12:58
Csak kíváncsi voltam, hogy tényleg ennyire általános-e, hogy egymás kártyáját használják az emberek... én eddig azt hittem, hogy a többség azért betartja az alapvető szabályokat a saját védelmében :)
27. selena78 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2015. nov. 18. 12:45

Azért a jogosítvány nem éppen jó példa.


Az volna a az ideillő példa, ha nem használhatnád a férjed autóját, mert az az ő nevén van bejegyezve.


Nálunk például van néhány üzlet (pld. Lidl, Fressnapf)ahol más kezébe nem is kerül a bankkártya. Én dugom be a kütyübe, én veszem ki.

2015. nov. 18. 12:29
Egyébként mi a fórum célja?
25. andi6020 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2015. nov. 18. 12:28
Rendben. De nem megyek Dunának, csak mert te ezt nem tartod jónak.
24. trapiti (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2015. nov. 18. 12:25
Igen, ez alavetően így működne. Nálunk így van, így volt otthon is, itt meg alapból ez az általános. Jogosítványa is mindenkinek külön van, akkor is ha csak egy autójuk van...
23. andi6020 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2015. nov. 18. 12:18
Azért kellene nyitnom egy számlát, vagy kérni egy kártyát, hogy saját néven lévő kártyával költsem a közös pénzünket? 😃
22. globus (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2015. nov. 18. 11:39
Nem azt állítom, hogy mi csináljuk jól, sőt ha elkapnak, nincs miért reklamálnunk. Nyilván ha férjem olyan lenne, hogy elcsocsózná, vagy elinná az árvák könnyét is, nem adnám oda. Arra szerettél volna rávilágítani, hogy van egy szabály, amit nem tartatnak be következetesen az elfogadóhelyek. Lehet, hogy úgy vannak vele, nem érdemes szólni, mert fennakadást okoz, sztornózni, visszahordani az árut, áll a sor, felzúdulnak stb. Egyszerű pénztáros örül neki, ha minél előbb befejezi munkáját.
21. trapiti (válaszként erre: 19. - Globus)
2015. nov. 18. 11:07
Igen, ez is igaz, hogy kellene ennek valamilyen normálisan működő módjának lenni... bár a bankoknál azért van (pl. tárkártya) mégsem használják sokan. És az is oké, hogy amíg engedik más kártyájával fizetni, addig használja. Én csak azt nem értem, amikor egyszer nem engedik, akkor miért van felháborodva?
20. globus (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2015. nov. 18. 11:05
Azért tanultunk belőle, az újonnan vásárolt nagyobb értékeket, szolgáltatásokat eleve én nevemre vásároljuk, közös egyetértésben :)
19. globus (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2015. nov. 18. 11:04
Bementünk együtt, hogy átírassuk az én nevemre, de nem írták át, mert az "baromian bonyolult", hanem helyettesként adtak egy nem tudom hányadszintű, 5 jegyű jelszót, amit nem vagyok hajlandó megjegyezni. Az biztonságosabb lenne, ha felírnám a jelszavakat, pin kódokat egy füzetbe? Így minden év elején bemegyek díjcsomagot váltani, és addig nem tágítok, amíg be nem adja a derekát.
18. trapiti (válaszként erre: 14. - Globus)
2015. nov. 18. 10:59
Elvileg nem az lenne a normális, hogy mindenki a saját nevében intézkedik? Én azt nem értem, hogy miért ennyire furcsa ez az embereknek? Oké, hogy adott esetben kényelmes, de ha a szomszéd bemegy és intézkedik a nevedben a tudtod nélkül, azt már közel sem veszi az ember ilyen lazán, nem?
17. alidamolnar (válaszként erre: 16. - Globus)
2015. nov. 18. 10:57
:)
16. globus (válaszként erre: 15. - Alidamolnar)
2015. nov. 18. 10:56
Ennyi erővel beküldhetném az éppen ráérő férfi szomszédot. Szánalmas.
15. alidamolnar (válaszként erre: 14. - Globus)
2015. nov. 18. 10:54
Na ez benne a nevetséges amúgy.
14. globus (válaszként erre: 11. - Alidamolnar)
2015. nov. 18. 10:50

Hát persze. T-comnál nem tudtam ügyet intézni, mivel a vezetékes telefon ő nevén van, és mivel szemmel láthatóan ÉN nem vagyok Ő, betartanak.

Fiam viszont simán, mert életkort már nem ellenőriznek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook