Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bánat fórum

Bánat (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bánat

23. mamma2 (válaszként erre: 22. - Bánatos nő)
2012. okt. 1. 10:55
Részvétem....na de ez a "tényállás" kissé zavaros számomra..../pl:faházban laktunk, nincs víz, mindent a gyerekeire hagyott, telket vettetek,-de az is az ő nevén volt...hmmm...a közös pénzből???- halálakor a szüleidnél voltál....ő volt hozzád bejelentve?...hmmm/- sok sok nyitott, miért-kérdés! Valami sántít....döcög...de nagyon!---hmmmm????
22. Bánatos nő (válaszként erre: 21. - 2a69f78972)
2012. aug. 29. 14:58
Köszönöm! :)
21. 2a69f78972 (válaszként erre: 20. - Bánatos nő)
2012. aug. 29. 11:49

Értem!

Sok szerencsét kívánok a további életedhez!:)

20. Bánatos nő (válaszként erre: 18. - 2a69f78972)
2012. aug. 29. 10:53
Nem közös tulajdon volt, a párom nevén volt a ház. Egy hegyi faház (amit ketten otthonossá tettünk...pincét építettünk,plusz telket vettünk) ,ahová a válása után költözött, mert ő mindenről lemondott a gyermekei javára. Ezért mi ketten a nulláról indultunk és úgy gondolom,a közös szerzeményhez nekem van jogom.Onnan elszerettünk volna költözni, közelebb az én családomhoz.Ő csak hozzám volt bejelentve.
19. Bánatos nő (válaszként erre: 17. - 2a69f78972)
2012. aug. 29. 10:48
Hidd el,abban a pillanatban nem ezzel voltam elfoglalva... Álmomban sem gondoltam volna,hogy vannak olyan gyerekek,hogy az apjuk még pár órája sem halt meg, ők már az értékeken osztozkodnak.
18. 2a69f78972 (válaszként erre: 17. - 2a69f78972)
2012. aug. 27. 22:06

"A nulláról indultunk, közösen építettük fel amink volt."


Akkor a közös tulajdonú házból zártak ki???


"Tele voltunk álmokkal, tervekkel, közös otthont szerettünk volna, mert ahol éltünk, ott nem volt vezetékes víz."


Ez ellentmond az előző gondolatnak !

Együtt laktatok, vagy sem ? Ha nem laktatok együtt, akkor annak az volt az oka, hogy nem volt vezetékes víz?

Vagy az ingatlan csak az elhunyté volt?

Próbálj meg egy kicsit összeszedettebben írni, mert így nem logikus a probléma.

17. 2a69f78972 (válaszként erre: 16. - Bánatos nő)
2012. aug. 27. 22:01

Ezt nem igazán értem!


A bejelentett lakásodból zártak ki?

Miért nem kértél rendőri segítséget, vagy hozattál egy lakatost és ezúttal te cserélted volna le a zárat ?

16. Bánatos nő (válaszként erre: 10. - KHajni79)
2012. aug. 27. 21:24

2003.március óta voltunk együtt a haláláig.

Van olyan pappírom szerencsére, ami igazolja,hogy azóta együtt voltunk. Hagyatéki tárgyalás még nem volt, közjegyzőnél voltam,de nem mondott semmit... erre még várni kell.Én nem kérnék mást,csak azt, amit közösen szereztünk... az emlékeket.

Mivel a halála előtti napon haza utaztam a családomhoz, az ő gyermekei előbb odaértek, mint én 120 km-ről.Én mire odaértem,már lecserélték a zárakat.Közös otthonunkba nem tudtam bemenni és visszautaztam a családomhoz.Szomszédoktól értesültem, hogy halála utáni napon, kipakolták a házat, mindent elvittek.

Köszönöm a részvétedet !

15. Bánatos nő (válaszként erre: 7. - Júlia*)
2012. aug. 27. 21:11

Köszönöm az együttérzésed. A párom nem hagyta magára a gyermekeit, felnőtt családos emberek, ők hagyták magukra az apjukat.Kocsival 15 percre laktak tőle,mégis egy évben 2-szer látogatták...(születés és névnap).Családi ünnepekre nem hívták.pl : születésnap,névnap.

Igaz, bárkivel bármi megtörténhet.

E mellett igazad van,tovább kell lépnem!

Köszönöm.

2012. aug. 15. 17:01

Nem tudom mikor történt a tragédia, túl vagytok-e már a hagyatéki tárgyaláson?-- ott a közjegyzőnél bejelentkezhetsz, mint aki igény tart a közösen szerzett vagyon felére.--Be voltatok jelentkezve a lakásba, mind a ketten? Esetleg volt közös bank számlátok? Ezek mind fontos dolgok, ennek alapján van jogod az élettársi részre.

Minél gyorsabban lépsz, annál nagyobb az esélyed, főleg, ha ki se költöztél a lakásból.

Sikert kívánok Neked.

2012. aug. 15. 16:40
Fogadd őszinte részvétem!
2012. aug. 15. 13:06
őszinte részvétem,nagyon sajnálatos dolog ami veled történt!
11. 5157af4cdb (válaszként erre: 10. - KHajni79)
2012. aug. 13. 15:06
Szerintem evvel a törvénny ismertetővel utoólag szegény már nem sokra megy!Gondolom már ő is tisztában van ezekkel.
10. KHajni79 (válaszként erre: 1. - Bánatos nő)
2012. aug. 13. 12:56

Fogadd részvétem! Azonban ami az öröklést illetti SAJNOS a magyar törvények szerint a vér szerinti gyermek a kizárólagos örökös, amennyiben nincs semmilyen papírotok arról hogy együtt éltetek. 2008. november 1 től lépett életbe, mely szerint ha addig bizonyítani tudod, hogy legalább 5 évig együtt közösen bejelentett lakcímen vagytok(voltatok) akkor az élettársat megilleti az ő réeső ingatlan haszonélvezete.

És igen a papír nagy úr!!! Nem kell házasság elég egy vagyonjogi nyilatkozat is, mert azzal ne tudnak kisemmizni.

9. 52e9416b15 (válaszként erre: 1. - Bánatos nő)
2012. aug. 13. 12:02
Öszinte részvétem.Sajnálom ami veled történt.Szerintem fordulj ügyvédhez ne hagyd hogy kisemmizenek.
2012. aug. 13. 11:27

Fogadd együttérzésem!


Normális dolog a bánat, az üresség érzése, de szedd össze Magad, és állj ki az igazadért. Ha nem voltál munkanélküli, akkor tettél az örökségbe valamit, ha nincs pénzed, menj el a családsegítőhöz, ahol ha nem is a legrafináltabb ügyvédet kapod meg, de útbaigazítást ingyenesen igen. Harcolj az igazadért, ha nem szeded össze magad, összeroppansz. Beszélj erről a családoddal, barátokkal. Minden jót! Enissa

2012. aug. 13. 10:27

Először is fogadd őszinte részvétem.


"A párom szomorúsága a gyermekei szeretethiányából fakadt."

A szíve is ettől volt beteg, de miért hagyta ennyire magára a gyermekeit?


Most nagyon kellene magadra ügyelned, minden pótolható, de az egészség és az élet nem.


A bánat szedi a legtöbb áldozatot.

Éld meg a gyászt, /49 nap/ de azonnal lépj tovább.


Nem az a lényeg, hogy meddig élünk, hanem az, hogy hogyan.


Ma én is úgy ébredtem, hogy milyen sivár egy magányos nyugdíjas élete, amikor is azt olvastam egy fórumon, hogy egy fiatal ember sugárkezelésre jár.

Azonnal magamhoz tértem, és hozzá képest, ha nem is boldog, de békés az életem.


Én nem hagyom, hogy elemésszen a bánat, az túl hosszú idő. Inkább Kékest mászva nyiffanjak ki. :D

2012. aug. 13. 10:21
Ha jól értem,akkor csak élettársi kapcsolatban voltatok papír nélkül ugye?
5. b1266b8c26 (válaszként erre: 4. - Evamaria0803)
2012. aug. 13. 10:12

Nagyon sajnálom, ami veled történt. :(


Nekem az jutott eszembe, hogy az rendben, hogy ők örököltek, de még most is van özvegyi jog, és nem tehetnek ki téged, hiszen haszonélvező vagy.

4. evamaria0803 (válaszként erre: 1. - Bánatos nő)
2012. aug. 13. 09:55
Nagyon sajnálom, ami történt! Szerintem fordulj ügyvédhez, mert ezt nem tehetik meg akkor sem, ha nem volt papírotok.
2012. aug. 13. 09:50

Még hogy nem számít a papír..."az csak egy papír", mondják...


Őszinte részvétem!

2012. aug. 13. 09:38

Részvétem!


Azt gondolom, hogy ha valóban kettőtök szerzeménye volt minden, akkor nem vihetik az örökösok. Nem kell hozzá papír.

2012. aug. 13. 09:08
Szeretném megosztani Veletek a történetem. 10 éve ismertem meg a párom, akit nagyon szeretek. Június 11-én elhunyt. Ezután olyan dolgok történtek, amikre senki sem számított. Szinte elvesztettem mindent.

Ugrás a teljes írásra: Bánat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook