Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Banánallergia? fórum

Banánallergia? (beszélgetős fórum)


2016. okt. 18. 07:14
Szerintem nem feltétlen a banán de persze lehet az is, bármi lehet allergén. De ezeket nyersen veszik le és ki tudja mivel mesterségesen érlelik. Ha érett lenne mikor leveszik nem jutna el ide normálisan. Emiatt okozhatnak sok gondot a déli gyümölcsök. Egyébként az én kisfiam nem kiütéses tőle de olyan hasfájást csinál, hogy nem igaz. Nagyon nem bírja.
2016. okt. 18. 02:58
errol eddig meg nem hallottam,de biztos lehetseges.
12. megryan (válaszként erre: 1. - Fibs)
2016. okt. 16. 20:41
kiskoromban nekem is voltak piros foltjaim a banántól, ahogy nőttem, elmúlt.
2014. máj. 20. 13:30
meg nem hallottam ilyesmirol sosem,de nem zarom ki.
2009. júl. 17. 10:15
Ja, amúgy meg azt hallottam a banánról, egyéb déligyümölcsökről, hogy nekünk, európaiaknak egyáltalán nem hasznosak, sőt... Mert mi azokhoz a növényekhez, élelmiszerekhez alkalmazkodtunk, amelyek itt megteremnek. De persze, ezzel az állítással lehet vitatkozni, szerintem lehet benne valami.
2009. júl. 17. 10:10
Helló, Fibsi! :) Nekünk a kórházban azt mondták, 4 éves kor alatt nem érdemes allergiavizsgálatot csináltatni, mert akkor még nem mutatható ki az allergia. De azért kérdezd meg orvostól, hátha mást mond...
8. Fibs (válaszként erre: 7. - Toncsimimi)
2009. júl. 10. 15:38

Köszi, meglesz.

Bár itt ahol lakunk furcsamód a 3 gasztroenterológus közül mindegyik szabin van vagy külföldön.

Érdekes mindenesetre.....

7. toncsimimi (válaszként erre: 5. - Fibs)
2009. júl. 10. 14:35
Nem tudom hány éves kortól csinálják a vizsgálatot, de mindössze egy vérvételből áll az étel allergia vizsgálat. Gasztroenterológián csinálják. Érdeklődj utána, egy telefont megér!
6. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 5. - Fibs)
2009. júl. 10. 11:51
én úgy tudom, hogy 2 éves kor alatt nem csinálnak allergia vizsgálatot. Beszélj a gyerekorvossal, és sztem kerüld a banánt. Ennyit tudtok csinálni.
5. Fibs
2009. júl. 10. 11:11

Akkor menjek el a kislányommal allergia vizsgálatra?

Még csak 22 hónapos. Ilyen "kis korban" is csinálnak ilyet?

4. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 1. - Fibs)
2009. júl. 10. 06:59
Igen, létezik. Az én kisfiam is allergiás a banánra. Most 15 hónapos, 7-8 hónaposan kóstoltattam vele először, neki kis piros pöttyei lettek a nyakán, mellkasán. A következő alkalommal amikor adtam neki, szintén pöttyösödött. Nem is kapott azóta. Kinőhető ez az allergia?
2009. júl. 9. 23:03

Igen létezik, nekem is a kisebbik lányom allergiás rá. Korábban voltak ismeretlen eredetű kiütései, de soha nem tudtam mitől.

Nem rég teljeskörű kivizsgáláson voltunk és akkor derült ki a véréből, hogy többek között a banánra is allergiás.

2009. júl. 9. 22:59
Lehetséges, hogy attól van. A párom már asztmás, főleg a vadkenderre allergiás, és ő pl. nem ehet banánt.
1. Fibs
2009. júl. 9. 22:57

Létezik ilyen hogy banánallergia?

Csak ezt a szót hallottam, de tényleg érdekelne ti találkoztatok-e ilyennel?

Ugyanis a kislányom szerintem a banántól allergiás. Ahogy evett másnapra rá piros lesz az arca, csak nem voltam biztos benne hogy ettől.

Valami infó róla?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook