Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Banán fagyi készítéséhez tejszín szükséges. Mivel helyettesítsem, ha nincs itthon? fórum

Banán fagyi készítéséhez tejszín szükséges. Mivel helyettesítsem, ha nincs itthon? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 30. 08:55
nem szukseges,es nagyon finom,en ettem ilyent.jo vizzel,tejjel helyetesiteni/cask kevessel/.
6. tinendo (válaszként erre: 5. - Pocy88)
2008. jún. 25. 18:06
Szívesen. :)
2008. jún. 25. 17:11
pontosan ezt igen =) köszönöm
2008. jún. 25. 15:52

Joghurttal jó, nekem van is egy joghrtos banán fagyi receptem.

Joghurtos banán fagyi:

Egy összenyomott banánt egy evőkanál cukorral és egy pohár joghurttal összekeverünk, és lefagyasztunk.


Ha ezt a receptet szeretnéd elkészíteni, szerintem a tejszínt nyugodtan helyettesítheted joghurttal.

Hozzávalók: 2 dl tej, 1 dl tejszín, 10-12 dkg porcukor, 2 nagyobb, érett banán, fél citrom leve, 1 zacskó vaníliás cukor, csipetnyi só

A meghámozott banánokat kis darabokra vágjuk és betesszük a turmixpohárba. Ráöntjük a citromlevet, beleszórjuk a sót, a cukrot és a vaníliás cukrot, majd a tejjel teljesen simára, pépesre zúzzuk. Csak ezután öntjük rá a tejszínt, és további 1 percig keverjük, amíg az egész habos, egynemű nem lesz. (Cukor helyett mézzel is készíthetjük.)

A fagylaltmasszát beöntjük a fagylaltgép tartályába, és az előírás szerint megfagyasztjuk.

Előkészítési ideje: kb. 10 perc.

2008. jún. 25. 15:28
én is a joghurton gondolkodom, mert tej alapból kell bele
2008. jún. 25. 15:27
joghurt? tej? esetleg tejföl? én ezekkel próbálkoznék.
2008. jún. 25. 15:23
Banán fagyi készítéséhez tejszín szükséges. Mivel helyettesítsem, ha nincs itthon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook