Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Baltás anyós fórum

Baltás anyós (beszélgetős fórum)


1 2
44. vargaanya (válaszként erre: 43. - 1e8f358d6a)
2009. máj. 13. 12:35
Hát nem tudom. Tudja ő, hogy mit tesz, szerintem ezért van az, hogy másnap mindent letagad, és úgy csinál, mintha semmi sem történt volna. Csak éppen rajta kívül mindenki emlékszik rá:) És az unokáiról: állítólag imádja őket, mégis úgy gondolja, hogy mi beszéljük tele a gyerekek fejét, hogy féljenek tőle, nem azért félnek tőle, mert baltával látták a kezében eltorzult arccal... Nem tudok mit mondani, ahogy a férjem mondaná: tiszta horrorfilm.
43. 1e8f358d6a (válaszként erre: 42. - Vargaanya)
2009. máj. 13. 12:32

sajnálom. :(

én hála a jó égnek azon kevés szerencsések közé tartozom, aki imádja az anyósát. Áldott jó nő, vicces, fiatalos, modern gondolkodású, néha picit lökött, de pont azért imádnivaló. :)

Remélem nálatok is megoldódnak a gondok.

Még az is lehet, hogy az anyósod rájön, mit tett és megváltozik. Legalább az unokái miatt.

42. vargaanya (válaszként erre: 41. - 1e8f358d6a)
2009. máj. 13. 12:28
Érdekes, az ügyelet vezető orvos is azt mondta, hogy ilyen ember ellen csak az erőszak használ, ne bízzunk abban, hogy kezeltetjük és meggyógyul. Csak rosszabb lesz. De hát csak a férjem anyja... Bár már ő sem úgy néz rá, mintha őt látná, azt mondja, el sem tudja hinni, hogy ilyen lett, régen annyira más volt, imádták a gyerekei, tűzbe mentek volna érte...
2009. máj. 13. 12:24

Tudom, hogy ez illegális meg gonosz dolog, de én fizetnék egy-két rosszarcú emberkének 5-5 ezer forintot és beszaratnám úgy az öreglányt, hogy nem merne kijönni többet a házából.

Persze nem kell megverni vagy ilyesmi, csak erős kemény férfihangon "elbeszélgetni vele".


Jobb nem jutott az eszembe, bocs.

2009. máj. 13. 12:21
Üdv Mindenkinek! Csak hogy a hozzám esetleg hasonló helyzetben lévőket megnyugtassam, mégsem annyira ledönthetetlenek azok a falak, csak ki kell járni... A helyzet azóta gyakorlatilag változatlan, a házat még nem tudtuk eladni, anyósom idegállapota átlagolva minden hónapban legalább egyszer mélyagresszióba torkollik (lefogni két ember sem bírja), de megvan a megoldás. Gyámság alá vonatjuk, ma kezdődik az eljárás, és ha az megvan, a mentőt kell hívni, nem az ügyeletes orvost meg a rendőrséget. Akkor nem mondhatja, hogy ő már jól van, a gyámja bevitetheti, persze ha szükségesnek látja. Igazából a gyermekvédelmiseknek lehetünk hálásak, ők segítenek, az ügyeletes orvosról csak annyit, hogy még az sincs dokumentálva nála, hogy mennyiszer és miért hívtuk ki!!! Hogy bizonyítsam így, hogy hányszor nyugtatózták be? Hihetetlen! Mindenesetre talán most már megoldódni látszik a helyzet. Lesz eszköz a kezünkben, ez megnyugtat. További szép napot mindenkinek!
39. winny
2008. nov. 12. 16:27

Komolyan mondom,hogy minél messzebbre menni ettől az a helyzettől.

Borzasztó!

38. 4c35511f0b (válaszként erre: 37. - Vargaanya)
2008. okt. 18. 16:00

Sajnálom:(

NEm is gondoltam volna, ennyire falakba ütközik az ember...

2008. okt. 18. 15:59

Hát nem semmi a mai napom, eldöntöttem, hogy megyünk albérletbe, másik faluba, mindegy hova, csak innen el. Még az sem érdekel, ha feldúlják az anyósomék a házamat, az a lényeg, hogy én és a gyerekeim akkor nem leszünk benne...

Egyébként a háziorvos azt mondta, a balta használata már elég ahhoz, hogy beutalja, dehát ki kell várni még egy alkalmat, és őt kihívni. Én viszont nem merek megvárni még egy alkalmat.

36. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Vargaanya)
2008. okt. 17. 14:13

szia !

A lelkibetegsegek nehany falytaja örökletes ! Ha ez mind stimmel amit itt leirtal , en azon gondolkodnek hogy , mennyirre terhelt a csalad amibe belekerultel ? ! Mennyi a hajlam a ferjedbe es föleg mennyi ment at a gyermekeidbe ? !

Lelki beteg emberek között elni , nem a legboldogabb allapot , ha nem vigyaz az ember könnyen sajat maga is megfertözödhet !

35. 4c35511f0b (válaszként erre: 34. - D0860dee94)
2008. okt. 17. 13:12

Akkor...kitartást?...kilátástalannak tűnik:(

Milyen emberek vannak:(

34. d0860dee94 (válaszként erre: 32. - 4c35511f0b)
2008. okt. 17. 13:11

köszi az együttérzést!

ezzel a némberrel hogy megoldódjon???

nem fog soha, esetleg ha jó messzire kerülne tőlünk...vagy ha feldobja a pacskert...de nem fogja, ez az ördögnek sem kell!

33. vargaanya (válaszként erre: 29. - SIldi)
2008. okt. 17. 12:21
Köszönöm az együttérzéseket, az utóbbi pár hónapban kezdtük a férjemmel úgy érezni, hogy mi fújjuk fel a viselkedését és más biztosan eltűrné, de ma meggyőződtem róla, hogy ez nem így van. Egyébként a családsegítőben is a 2 méteres téglakerítést javasolták, viccen kívül.
32. 4c35511f0b (válaszként erre: 6. - D0860dee94)
2008. okt. 17. 12:20

MI!!??

NEm semmi, amiket írtok...hogy lehet így élni? Állandóan félteni gyerkőcöket...Remélem nálad is megoldódik a dolog!

2008. okt. 17. 12:19
Délután megyek a háziorvosához, hogy bejelentsem neki az állapotát, kíváncsi vagyok, mit fog mondani. Remélem, nem ütközök falba ott is, mert eddig gyakorlatilag mindenhol azt kaptam meg, hogy tűrnünk kell.
2008. okt. 17. 12:18

:(

HU, ez nehéz...a legjobbakat kívánom (s hogy oldódjon meg a helyzet)

29. SIldi
2008. okt. 17. 12:17

Bonyolult eset.

Ha igazan ilyen menthetetlen helyzet, akkor eroszakot kell alkalmazni. Termeszetesen nem a Ti reszetekrol, hanem a hatosag reszerol. Fel kell jelenteni, elkoltozni, barmi. Egyik sem egyszeru eset. Mindegyik idoigenyes, egy rakas papirmunka.

Sok kitartast kivanok. Es egy biztonsagos, balta-allo kaput elso lepesben.

2008. okt. 17. 12:15

minden együttérzésem a tiéd!


kitartást anyukám!

27. vargaanya (válaszként erre: 26. - SIldi)
2008. okt. 17. 12:12
Kimondottan nyugodt pillanata nincs; vagy nagyon levert, és akkor még a gyerekek előtt is a halálvágyáról beszél, avagy nagyon feldobódott, de ez a ritkább. Ilyenkor viszont nem emlékszik rá, hogy miket csinált-mondott, sőt, olyanokra emlékszik, amik nem történtek meg, de ő váltig állítja, hogy az úgy volt... Itt most tudnám sorolni a "téveszméit". Ma reggel is letagadta, hogy az élettársa kést fogott a férjemre, szerinte éppen csak kenyeret akart szelni. Nem igazán lehet és most már nem is nagyon akarunk vele mit kezdeni, legalábbis a kezeltetésen túl. Tűrni meg már végképp nem. Próbálunk kitartani.
26. SIldi
2008. okt. 17. 11:59

Es mikor eppen jol van, nem lehet beszelni vele?

Nem lehet leulni vele? Egy olyan jozan nyugodt pillanataban

2008. okt. 17. 10:37
Még valami: a mai napig azt állítják mindketten, anyós is és az élettársa is, hogy ők nem betegek. A családsegítőben ma azt mondták, valószínűleg ez a "nincs betegségtudat" váltja ki ezt az elmeállapotot, mert ha nem érzi magát betegnek, miért venné be a gyógyszert, miért kellene neki kezelésre járnia, és itt jön még az alkohol...
2008. okt. 17. 10:37
hát amíg a házat nem sikerül eladni,én tuti elköltöznék,vagy km vastag betonkeritést építenék
2008. okt. 17. 10:35
Sajnos ilyen már nincs, ha önszántából nem jár kezelésre, akkor nem jár, és erőszakkal ugyanígy nem lehet kórházba sem vitetni, kivéve, ha ön-közveszélyes. Persze tegnap, mire a rendőrök kiértek, már vígan beleröhögött az arcukba, mert lenyugodott. Megjegyzem, a férjem a szomszéd városban lévő munkahelyéről hamarabb hazaért, mint a rendőrök hozzánk...
22. SIldi
2008. okt. 17. 10:31

Ott van egy "NEM" pluszban.

OLVASD: "nem lehetne ott "fulon csipni" oket es benntartani?"

21. SIldi
2008. okt. 17. 10:30

Nagyon sajnalom, hogy a ferje halala valtotta ki ezt az allapotot. Hogy az alkohol is tarsul emelle az meg roszabb.

Ami a szomoru, eloszor o kell akarja a gyogyulasat csak ugy lehet segiteni hatekonyan.

Nem vagyok jartas a jogban, de mikor elmennek az ideggondozoba, nem lehetne ott "fulon csipni" oket es nem benntartani?

20. madul (válaszként erre: 16. - SIldi)
2008. okt. 17. 10:28
Segíteni csak akkor lehet(ne), ha ő maga is akarja. Ebben a helyzetben én is inkább a családomat menteném amíg nem történik nagy baj!
19. d0860dee94 (válaszként erre: 16. - SIldi)
2008. okt. 17. 10:27

egy darabig lehet türelme az embernek hozzá, hogy szeretettel, türelemmel keresse az okokat és kutassa, hogy a nemnormális mamának mi is a baja, de egy idő után, mikor rájössz, hogy tele van gonoszsággal, nem fogod Teréz anyát jászani, hanem megpróbálsz tőle minél távolabb maradni fizikálisan és lelkileg is.


AZ IDŐ NAGYON DRÁGA! minek fecséreljem olyanra, aki nem érdemli meg?!

Segítséget meg csak olyannak lehet adni, aki kéri is...

18. vargaanya (válaszként erre: 13. - SIldi)
2008. okt. 17. 10:23
A másik oldal: az anyós már mióta én ismerem, depressziós, és amikor meghalt a férje 8 éve, azóta folyamatosan romlik az állapota. Ezt egy darabig, egészen idén júniusig tűrtük, beteg, ez van, kész. De amikor a látogatásának a 90%-a azzal megy el, hogy még a 7 éves gyerekemmel is kötekszik, és a gyerek nem érti, hogy mi van mamával, akkor azt mondjuk, zárjuk a kaput és nem jöhet be. 2 éve van élettársa, aki szintén depressziós és alkoholista, jól megértik egymást, együtt isznak, együtt járnak az ideggondozóba, és az egyik baltával akar bejönni hozzánk, mert mire föl nem jöhet be, a másik meg késsel akarja a férjemmel megbeszélni, hogy hogyan is volt ez.
17. madul
2008. okt. 17. 10:21

Sziasztok!


A minap volt a Tv-ben: az ex pasi rálőtt a volt barátnő új pasijára. Lebénult, a saját gyerekét sem tudja a karjában tartani:-(

Ők is kaptak előzőleg fenyegetéseket, védelmet kértek, De!!! nem kaptak. Ez lett a vége:-(

Sajnos a magyar jogrendszer nem ismeri a zaklatás fogalmát!

Vargaanya: Van lehetőségetek albérletbe költözni amíg eladjátok a házat?

16. SIldi (válaszként erre: 14. - D0860dee94)
2008. okt. 17. 10:20

Persze h nem normalis, ez nem is kerdes.

Hanem csak arra utaltam hogy valoszinu a megoldst melyebben kell keresni, es nem elintezni esetleg azzal, hogy nyugtatokkal teletomni, mert az csak ideig-oraig megoldas .

Egy harmonikus, szereto csaladban ilyesmi nem folrdul elo. Az ember magaba kell nezzen es objektiven vegiggondolni hogy vajon mi valthatta ki ezt a nem normalis viselkedest

2008. okt. 17. 10:17
Igen, van, birtokvédelemnek hívják, holnap fogok beadni rá kérelmet, segít a családsegítős nő. Bár nem egyszerű, nem szeretik a hivatalok megcsinálni. De ha meg is lesz, lobogtathatok egy papírt, az ő baltájával szemben. A férjem már teljesen ki van készülve hónapok óta, most azt mondja, végigcsináljuk, és az sem érdekli, ha az anyját 2 évre bedugják a zártosztályra, mert oda való, és mert a családjára támadt!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook