Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Balra tartott fej 3 hós babánál!! fórum

Balra tartott fej 3 hós babánál!! (beszélgetős fórum)


2010. márc. 30. 22:52
Nagyon remélem hogy nem lesz semmi baj!!Hamar összekapja magát a kisasszonyka!Mégegyszer köszönöm a segítséget!!!:)
2010. márc. 30. 22:46

És egyvalamit megtanítottak azok a fantasztikus gyógytornászok.

Olyan nincs,hogy egy baba elfekszi a fejét,stb.Azért fekszi el,mert nem tudja a letapadt izmoktól elfordítani.

13. Mariann7533 (válaszként erre: 12. - Cffd055cb9)
2010. márc. 30. 22:45
Nálunk ugyanez volt.Á elfeküdte,támasszuk ki,forgassuk,és a csípőficam szürésen mondta a dokinő,hogy le van kicsit tapadva az izom,és írt beutalót.Kérj a háziorvosodtól az orthopédiára beutalót,és ott megmondják,hogy mi van.Ne aggódj szépen rendbe lehet hozni.Mi egyszer egy héten jártunk,fél órát.
2010. márc. 30. 22:39
Rendben megértettem!!Mi észre vettük az anyukája pedig szólt is a védőnőnek de ő nem ajánlott még semmit sem!:(
11. Mariann7533 (válaszként erre: 9. - Cffd055cb9)
2010. márc. 30. 22:35
Ne vedd kezelésbe.Ez nem olyan,hogy hipp hopp megtanulom.Ezek a gyógytornászok négy évnyi egyetem után sajátítják el.Pont tegnap volt a tévében Dévény Anna,és a rengeteg köszönö telefon mellett volt egy hölgy,aki nem magyarországon él,és egy ideig ide hordta a gyerekét,de nem tud többet jönni,és hogy ő elleste,hogy hogyan kell.Tilos!Nem szabad.Itt sokszor idegrendszert is stimulálnak,mert sok minden onnan indul el.Hidd el,többet ártasz,mint használsz.
10. Tina87
2010. márc. 30. 22:11
Én anno kitámasztottam lánykám fejét, hogy minden oldalra legyen egy kicsit :)ő is egy oldalra szerett nézni nálunk is kiságy fordítás lett a vége.
2010. márc. 30. 22:04
Tudtok addig is tanácsot adni a Dévény torna szerint hogy mit kellene csinálni a picivel?Vagy ezt inkább szakemberre kénne hagyni?
2010. márc. 30. 19:07
Ja igen,és ha nem viszed el időben,akkor betokosodik az izomzat,és mint a beton olyan lesz,és azt kimasszírozni borzasztó.
7. Mariann7533 (válaszként erre: 1. - Cffd055cb9)
2010. márc. 30. 19:06
Szia.Az én fiamnak ez volt a baja.Az izom a nyakén le van tapadva.Minket az orthopéd szürésen amikor voltunk,akkor küldtek gyógytornára.Dévény Anna féle gyógytornára.Mi kaptunk a háziorvostól beutalót,három hónapig jártunk.És minden rendben.Ez már lassan öt éve volt.Azt kell hogy mondjam,hogy azzal,hogy forgatod,semmit nem érsz el.Vidd el orthopédiára,és ott adnak neked beutalót,ha a közelben van Dévény torna.Minél előbb annál jobb.Azt mondták,hogy ha három hetesen viszem el,akkor egy hónap alatt rendbe teszik,A férjem észre vette,de mivel a gyerekorvos,és a védőnő is azt mondta,hogy majd kinövi,és hogy forgassam,megnyugodtam,pedig ha a férjemre hallgatok egy hónap lett volna a három helyett.
2010. márc. 30. 16:56
Én is szívből remélem:)))
2010. márc. 30. 16:34
Köszönöm a segítséget remélem náluk is megoldodik:)
2010. márc. 30. 16:32
Biztosan van. Nálunk annyi volt, hogy a kisfiam kicsit jobbra tartotta a fejecskéjét. Mondtam a doktor nénink, szerinte azért , mert abból az irányból érte fény a a kiságyban. Úgy kellett megfordítani a babát, hogy ott legyen a feje, ahol eddig a lába volt - nálunk gyorsan rendeződött, valószínűleg csak én aggódtam túl a dolgot.
2010. márc. 30. 16:29
Az a baj a kicsivel hogy nem nagyon akarja megerőltetni magát!!Amikor látom a kicsit mindig más helyzetben van a kiságyban és amikor teheti mindig kint van hogy ne egy oldalra nézzen állandóan de nem nagyon látok én változást!Igaz én csak egy kivül álló vagyok!Nincs erre valami torna?
2. pmjudit (válaszként erre: 1. - Cffd055cb9)
2010. márc. 30. 16:27
Fordítsátok meg a babát a kiságyban. valószínűleg arról az oldalról jön a fény, amerre a fejecskéjét tartja. Nálunk is ez volt a kisfiamnál - semmi gond nem lett, már 3 éves.
2010. márc. 30. 16:24

Sziasztok!


Barátnőm kislánya baloldalra áll a fejecskéje!Szépen emeli magát meg minden de látszik azért hogy biccent!3 hónapos eddig még nem küldték sehova se a kislányt!Tornáztatja forgatja, mit tudna még tenni hogy netalántán a gyógytornász elkerüljék és helyreálljon a pici fejtartása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook