Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ballagási ebéd fórum

Ballagási ebéd (beszélgetős fórum)

2012. szept. 8. 13:19
Bocs: Köszi a tippeket!
2012. szept. 8. 13:18
Mi sem lennénk sokan,kb 10-15-en.Én sem szerettem volna nagy kajálást,csak mi öten elmentünk volna valahova ebédelni,utána egy fagyizás.De a barátnő is tart ebédet,hát akkor neki is kell.Arra is gondoltam hogy a ballagás után csak egy kis szendvicses vendégvárás lenne,utána családi program.Remélem még sikerül addig meggyőzni,és így lesz.Jöszi a tippeket!
13. Pan Dóra (válaszként erre: 5. - Tinamama)
2012. szept. 5. 09:14

Mi nem csináltunk belőle nagy ügyet, a szüleim, anyósék és a gyerekek keresztanyja volt ott. Őket illett meghívni a ballagásra, ajándékot is hoztak (mi nem vettünk, mert a 8.-os ballagás nem érdem), és gyakorlatilag az egész egy nagy családi ebéd volt. :)

Desszertként egy, általam somlóinak nevezett (de nem az) édsséget szolgáltam fel, tök egyszerű elkészíteni, és nagyon olcsó.

2012. szept. 4. 22:39

Felénk az általános iskolai ballagást ünneplik jobban,lehet azért mert ez általában mindenkinek van.Falun lakom,itt ez a szokás.

Ha étteremben tartod,kb. 10000Ft-ot számolhatsz fejenként,az italfogyasztás függvényében.Otthon tartva sokkal olcsóbban megúszhatod.Azért itt is az ital nyomja meg az árat.

Voltam olyan ballagáson,ahol darált húsból készült ragulevest(nagyon finom volt)készítettek és jóval olcsóbb,mint egy húsleves.Jól megválasztott menüvel sokat spórolhatsz!

2012. szept. 4. 22:21
Azért, ez csak egy ált. isk. ballagás. Nem gondolom, hogy olyan nagy teljesítménynek kellene lennie. Szerintem alap. Túl van ez már manapság ünnepelve. :(
10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Tinamama)
2012. szept. 4. 22:20
Semmilyet. Elballagott, aztán közösen elballagtunk fagyizni, és ennyi. Ha nagyon szeretné azt az ebédet, akkor foglalj helyet valahol, és menjetek el. Nyilván olyan helyen, ahol megengedhetitek magatoknak. Ha főzni akarsz, előtte nap megcsinálod a kaját, hogy aznap már ne kelljen főzni, és kész is. sült húsokat lehet simán melegíteni, max a köretet kell megcsinálni. (anyu karácsonykor már 3 nappal előtte kész van mindennel, kivéve a halászlé)
2012. szept. 4. 22:00
Ha Te sütsz-főzöl már előző hónapokban be lehet spájzolni a tartós élelmiszereket, üditőket, lefagyasztani a husokat. Te tudod, hogy hányan lesztek, van-e különleges igény, stb.
2012. szept. 4. 21:25
Szombaton jövök addig várom a tippeket!Köszi!
2012. szept. 4. 21:14
Hát ha megsúgnátok hogy ti kb mennyit szántatok rá akkor én is tudnék viszonyítani.Egyébként kb 2-3 ezer amit nélkülözni tudnék.
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Tinamama)
2012. szept. 4. 21:11
Mondanám, hogy mától, decembertől, vagy májustól, de honnan tudjuk, hogy egyszerre mennyit tudsz félretenni?
5. tinamama (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. szept. 4. 21:04
Arra gondoltam evvel,hogy elkezdtetek-e spórolni,mikortól és mennyit.:)Nem valószínű hogy egyszerre lesz annyi pénzem hogy zsebből kifizessem a kaját meg az üdítőt,erre várok tippeket hogy mikortól lehet elkezdeni spájzolni?
4. tinamama (válaszként erre: 3. - Pan Dóra)
2012. szept. 4. 20:56
Én is valami ilyesmire gondoltam amivel nem kell a konyhában állni és kiszolgálni a vendégeket,hanem inkább svédasztal jellegű kaják lennének amit hidegen is lehet enni.
3. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Tinamama)
2012. szept. 4. 20:33
Én előző nap. Egybensült tarja, töltött hús és fasírt volt krumpli- és franciasalátával. Az apu kedvéért még egy kis rizst főztem. Ezek az ételek a ballagást megelőző nap elkészültek, így a gyerekeim ballagásán én is vendég voltam :)))
2012. szept. 4. 20:12
Időben :D
2012. szept. 4. 20:09
Ti mekkora eseményt csináltatok a nyolcadikos gyereketek ballagásából?Én nem szeretnék túl nagyot,anyagilag se tudjuk megengedni a nagy bulit,de a gyerekem szeretne egy ebédet.Mikor és hogyan kezdtetek el készülni rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook