Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Balla ingatlan fórum

Balla ingatlan (beszélgetős fórum)


2021. nov. 27. 13:37
Uram bocsá', én szóljak az ingatlanosnak, hogy bocsi, de lejárt a fél éves szerződés??? Nagyon nem vagyok megelégedve a munkájával!
15. michelle.r (válaszként erre: 14. - Semleges)
2021. nov. 8. 08:03

Ezt a lehetőséget a törvény biztosítja neked, függetlenül attól, hogy az iroda mit szeretne a torkodon letolni. Már van predecens bírósági ítélet is, azt hiszem a Duna House ellen.


Az, hogy mennyi idő alatt lehet eladni, sok mindentől függ, nagyértékű ingatlan optimális értékesítési ideje kb. 6 hónap. Egy átlagos lakásé 3. Hogy panelre miért adnak megbízást sose értettem, saját magát eladja.


A kizárólagosnak az az értéke - ha jó ingatlanossal szerződsz - hogy ő az egyetlen, akivel neked dolgod van, ő pedig jutalékmegosztással együttműködik más irodákkal is.

2021. nov. 7. 11:10
Kizárólagost nem adnék 3 hónapnál tovább. Mozgassa magát, dolgozzon ha 3 hónap alatt nem hoz megszüntetném a kizárólagosságot és más ingatlan irodával is szerződnék. És természetesen a 3 hónapos kizárólagos is azzal a feltétellel, hogy én is hirdetem és eladhatom.
13. Tímea_ (válaszként erre: 12. - Balaton2)
2021. nov. 7. 09:29
Én ugyan (tavaly) nem a Balla mellett döntöttem, sajnos vagy nem sajnos, hanem egy egész más ingatlanosnál. Hasonló árban próbálkozom eladni az ingatlanom, de nem sok sikerrel. Nemsokára lejár a kizárólagos szerződés, és tanácstalan vagyok, folytassam-e velük, mert egy harmadik ingatanos szerint túl magas az ár, lejjebb kell árazni, mert erősen felújítandó. Kemény dió.
12. Balaton2 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 17. 15:55
Budapesten is van Balla iroda, nagyon korrekt az ügyintézésük. Rövid időn belül eladták a lakásom.
11. michelle.r (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2020. aug. 17. 01:10

Az én ügynököm OC-s. A világ nagy része szidja őket. És biztos igazuk van. A mi házunkat úgy adták el, hogy az első vevő megvette, akit az ügynök elhozott - és nem azért, mert alul volt árazva. Az első lakást megvettük, amit személyesen is is bemutatott. A kizárólagosság miatt 4% volt a jutalékuk.


Ha én ingatlanügynök lennék, hozzá sem nyúlnék olyan ingatlanhoz, amit minden lúzernak odaadtak. Ja, Magyarországon sose lennék ingatlanügynök. Itt ahhoz IS értenek az emberek.


Ákost jól ismerem, többé-kevésbé be tudja tartatni a szabályokat, de nyilván nem tud mindig mindegyik embere mellett ott állni.

2020. aug. 17. 00:33

Itt szerepel egy összehasonlítás is:

[link]

9. Amaunet (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2020. aug. 17. 00:28

Volt velük is megbízási szerződésem. Egy ingatlaniroda akkor ad kedvezőbb díjszámítást, ha kizárólagos szerződést köthet.

Két éven át volt a piacon a lakás és egy vevőt nem hoztak. Végül magam adtam el az általam elvárt áron.


Kizárólagost pedig nem ajánlom senkinek (vagy csak határozott időre), mert az kötelmekkel jár az eladóra nézve.

Mindegyik ugyan azon a piacon működik. Egyiknek sincs nagyobb esélye az eladásra,mint a másiknak.

Az ügynökök meg csak akkor mozdulnak meg, ha rövid időn belül pénzt láthatnak belőle. Ezért sokszor rábeszélik az eladót az alacsonyabb árra.

8. michelle.r (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2020. aug. 16. 22:21

Ez nem igaz. És pont a Balla kedvezőbb díjakkal dolgozik, mint sokan mások. Azt ügyvédet pedig a vevő választja eg y iroda maximum ajánlhat.


Egyik iroda éppen annyira olyan mint a másik, amennyire egyik könyvelő, tanár, mérnök, pénztáros, stb. pont olyan mint a másik 😛

7. spinneli (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 16. 15:43
Igen,é nem túl pozitív, ha érdekel írj rám privátban.
2020. aug. 16. 14:09

Van konkrét kérdésed?


Mert egyik ingatlaniroda olyan, mint a másik.

Általában ugyan azokkal a jutalékokkal dolgoznak, saját ügyvédekkel.

2020. aug. 16. 13:57
Akkor a budapestire gondoltam 😊
2020. aug. 16. 13:46
Még Budapesten is van másik Balla ingatlan.
2020. aug. 16. 13:37

Szerintem csak 1 Balla ingatlanközvetito iroda van.

[link]

Országos.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 16. 13:29
Nem túl ritka név, melyik országrészre gondoltál?
2020. aug. 16. 13:28
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Balla ingatlan közvetítő irodával? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook