Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Balkonparadicsom magvetés. fórum

Balkonparadicsom magvetés. (beszélgetős fórum)


18. miccer
2013. márc. 17. 12:41
Elvileg eddig, amíg ki nem kelnek. Ez, ahogy én tudom.
2013. márc. 17. 10:05

Tettem fel képet, ilyenek 5 naposan. Kivétel nélkül kikelt az összes.


Meddig kell lefedve legyen??

16. 5ed73a72bc (válaszként erre: 15. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 13. 12:18

:)


Fogok is, csak gondoltam megpróbálom.

Miért ne :)

15. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 14. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 13. 10:07
Rosszul fogalmaztam: nem pepecselnék a magvetéssel. Inkább a palánta-vásárlás!
2013. márc. 13. 10:05

Nem pepecselnék a palántával.

Igen macerás dolog....

2013. márc. 13. 09:45

Mi tavaly palántát kaptunk, virágcserépben neveltük. Meg is nőtt, karóztuk, terméseket is hozott. Akkorákat, mint egy pingpong labda.Finom is volt, csak a héja volt egy kicsit vastagabb, de lehet, hogy ilyen fajta volt.

Azt mondják, hogy érdemes az erkélyre paradicsomot ültetni, mert jó szúnyogűző!:) Az biztos, hogy elég erős szaga van a növénynek!:)

2013. márc. 13. 09:33
én a szomszédomtól aki fóliázott paprikával és paradicsommal ugy halottam hogy elöször egy kis virág ládába a magokat sorba elvetjük amikor kikel pár centis nagyra nöl akkor kell müanyag poharakba szálankint szét ültetni természetessen meleg helyen tartjuk a fiamék mndjárt müanyag poharakba rakták szépen kikelt nekik de a szára olyan vékony mint a cérna szál szerintem nem a legjobb megoldás mindjárt pohárba tenni a magokat
11. miccer
2013. márc. 13. 09:32

Én teljesen laikusan elvetettem egy virágcserépbe a magokat, locsolgattam és szépen kikeltek. Szétültettük a gyerekekkel balkonládákba, gyönyörűen fejlődtek, virágoztak. Majd elmentünk két hétre nyaralni és akire a locsolás volt bízva, elfelejtette a dolgot, és teljesen elszáradtak :(

Ez júliusban volt, szerintem lett volna rajta termés. Én nem takargattam fóliával a fűtés melletti ablakpárkányon voltak.

2013. márc. 13. 09:21

Én minden évben ültetek magamnak magokat virágládába. A mostaniak már 3-4 centisek. Én simán kiteszem az ablakba, ami alatt nincs is radiátor. és mindig nedvesen tartom a földjét.

Nekem sem szokott mind kibúni, most is elég hézagos. Nekem kb 1-1,5 hét után már kibújnak az első hajtások

Jó kísérletezést :)

9. töprengő (válaszként erre: 5. - 5ed73a72bc)
2013. márc. 13. 09:15

Oké. Akkor se tenném oda. Biztosan van nem huzatos, viszonylag állandó hőmérsékletű és napfényes hely.

( Gangunk D - i fekvésű de hideg, mert nem fűtűnk. nem vagyunk állandóan ott. és tuti megfázna. Fóliába meg beindul, azt amikor kitesszük, annyi lehet

Majd jön valaki tapasztaltabb, ad tanácsot )

8. 5ed73a72bc (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2013. márc. 13. 09:07
Igen a palántás nekem is ugy volt tavaly hogy még októberben is volt egy csomó rajta.
2013. márc. 13. 09:06
Én nem tejfölösbe tettem hanem a gyerek szülinapjáról megmaradt műanyagpoharakba.
2013. márc. 13. 09:06
Nekem is az öüres szobában van, Vagyis nem üres, vendégszoba de most üres :)
2013. márc. 13. 09:05

Nem távfűtés :)

Keretsben lakunk.

2013. márc. 13. 09:05
Én múlt évben magot is ültettem és palántát is vettem, ugyan is a magok nagyon hezen keltek ki és mire megnőttek palántának, addigra már a másik termést is hozott, de ennek ellenére kiültettem ezeket az erkélyre és őszre lett rajta 4-5 szem, de a másik roskadásig volt paradicsommal még októberben is ettünk belőle:)
2013. márc. 13. 09:01

Nagy tejfölösbe tettem őket. Pár szemet, mivel ezeket meg lehet akár számolni is ;)

Pár napig a saját fedelével letakartam. És az ablakpárkányon van.

Távfűtés nem biztos hogy egyenletes, lehet forróbb is a radiátor.

Igaz nem alszik senki abba a szobába, így nem kell lepakolászni ha szellőztetni akarok.

Meg szerintem meg is fázhat. Kint a fóliasátorba se lenne jó, a nagy hőmérséklet ingadozás miatt.

Így gondolom, nem biztos hogy jó is...

2013. márc. 13. 08:46

Eddig mindig palántát vettem, de most gondoltam vetek magot, hátha sikerül,ha nem akkor marad idén is a palánta.

Kérdésem az lenne, hogy rá kell tenni a radiátorra vagy elég csak mellé tenni egy szekrényre?

Láttam képeket ahol a radiátoron volt evirágládában... Nekem egy komódon van a radiátor mellett közvetlen, letakartam fóliával.


Meddig kell igy tartani, kelle e locsolni...stb..


Aki csinált már ilyet, segitene?


Köszi

2013. márc. 13. 08:43
Balkonparadicsom magvetés.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook