Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Balkonládában érdemes nevelni epret és paradicsomot? fórum

Balkonládában érdemes nevelni epret és paradicsomot? (tudásbázis kérdés)


22. csgybzs (válaszként erre: 8. - Panni58)
2012. márc. 28. 14:19
Nekem is eper van. Folytonérő "csüngős". Sieberztől rendeltem. A férjem a legutolsó szemet szilveszter éjszaka mazsolázta el a tűzijáték nézése közben a teraszon..... :)
21. 2100
2012. márc. 23. 07:29
Mi 1x a piacon vettunk paradicsompalantat, kiderult 'egig ero fajta volt'- marmint a vegen derult ki. Tobb, mint 2 meter magasra nottek (nem tudtuk, hogy ilyen fajta, igy akkor kellett osszeszerelni neki tamasztekot), viszont olyan finom paradicsomot talan addig meg nem is ettunk.. :)
20. bnedora (válaszként erre: 18. - Laziandi)
2012. márc. 22. 20:46
Ott nem ajánlom, hogy vegyél palántát, csak a piacon.
19. Dócy (válaszként erre: 18. - Laziandi)
2012. márc. 22. 19:03
Én cserépbe vettem a piacon, és átültettem vödörbe.
2012. márc. 22. 14:39
Akkor hétvégén a piacon is szét fogok nézni. Hátha tudnak a nénikék valami jó fajtát adni nekem. :) Most az Auchan újságban láttam, hogy van palánta, ott is meg fogom nézni.
2012. márc. 21. 23:17
Nem egy ismerősöm ültetett paprikát és paradicsomot vödörbe. Nem kell így a balkon fajtát ültetni, hanem lehet a normális nagyot is, rengeteget terem.
16. Dócy (válaszként erre: 8. - Panni58)
2012. márc. 21. 21:44
Egyetértek, mindenképpen folytontermő epretpalátát vegyél!Piacon be lehet szerezni.
15. bnedora (válaszként erre: 13. - Laziandi)
2012. márc. 21. 20:23
Fölösleges ilyen kis helyen magról veteményezni paradicsomot. Sokára nő meg, addigra a palánta már régen teremni fog.
14. 2100
2012. márc. 21. 13:49
...eper..paradicsom.. a kedvenceim koze tartoznak :)
2012. márc. 21. 13:35
A hétvégén fogok elmenni vásárolni. Úgy döntöttem, hogy veszek több fajta epret, meg több fajta paradicsomot is. Magot is fogok meg palántát is. Valamelyikből csak lesz valami. :)
12. 2100 (válaszként erre: 1. - Laziandi)
2012. márc. 21. 08:35

..na, most hol tartassz?

..milyen palantakat szereztel be, vagy magokat?

11. Darcy73 (válaszként erre: 10. - Ministry)
2012. márc. 14. 18:27
Mibe ültetted a cukorborsót?
2012. márc. 14. 18:19

Szia!


Én pár hete vetettem paradicsomot, egy sem kelt ki.

Viszont a cukorborsóm már szép nagy. Azt még akkor akarom leszedni, ha még nem lesz benne szem.


Pár napja láttam az egyik áruházba eper magot, csini kis edényben. 3000 forint volt. Sajnáltam érte a pénzt, mert korábban a drága epermaggal már egyszer megjártam.

2012. márc. 14. 17:53
Én, a magról való vetés és az epret nem ajánlanám, mert nem kifizetődő. A balkon ládát kicsinek találom paradicsomnak, inkább nagyobb cserép, dézsa kellene. Több fajta palántát lehet kapni a piacon. Vannak lugasparadicsomok, melyek bőven teremnek, nagy dézsában, támasztékkal a balkon sarkában jól mutatnak. Nagyon jó fajta a K2 v. Jubileum paradicsom, de vannak törpék is, bár ezek nem teremnek annyit. Vásárolni palántát áprilisban már lehet, és ki is lehet ültetni. Privátban küldök el linket, ahol többet megtudhatsz a paradicsomról, de ha rákeressel, akkor még ennél is többet.
2012. márc. 14. 17:45

Én tavaly eperpalántákat ültettem, termett is nagyon sokáig, nem mondom, hogy sok, de pár szem mindig jutott mindenkinek. Kinn is telelt, most már hajt.

Annyit változtatnék, hogy nem "mezei" eperpalántát vennék, hanem valami folyton érőt, vagy karóra futtathatót, biztos nagyobb lenne a termés. :)

2012. márc. 14. 17:35
Szerintem eperből palánta, paradicsomból mehet a mag is. én elültettem bent a koktélparadicsomot (amit termésből szedtem ki, szóval nem ilyen szupermárkás..... de paradicsom lesz ez is!), már megvan a két saját levélkéje, lassan átültetem a végleges cserepébe! Így szerintem sokkal érdekesebb a folyamat, minthogy veszel egy palántát, ami ugyanúgy tönkremehet. Nézz be egy akármilyen boltba, ahol vetőmagot árulnak és vegyél 1-2 tasakkal, aztán vágj bele :) fény, meleg, locsolás, ahogy írták többen is :) üdv
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Laziandi)
2012. márc. 14. 17:32

A magot már úgy gondolom el kellett volna vetned, de lehet tévedek. Édesapám tejfölös pohárba vetette február környékén és az ablakban nevelgette őket. Jó napos hely kell nekik.

Paradicsom és paprika, szépen nő a balkon ládában. Vess vagy ültess koktél törpe paradicsomot, a palántákat azt majd később piacon betudod szerezni.

Én vagy Csepelen, vagy Budán az MDF piacon szoktam beszerezni.

Epret vettem többször, többfélét, csüngőt, futót, normált, az nekem nem sikerült, de egy ismerősöm fekete zsákba tett termőföldet az oldalán lyukakat készített és abba ültette az epret, nagyon szép lett neki.

Jó kertészkedést!!!!!

5. 2100
2012. márc. 14. 17:29
Szerintem is palantat vegyel, valamint viragfoldet(amibe majd beleulteted). A palanta hamarabb fog termore fordulni, a maggal lehetnek bajok pl. ha ki sem kel. Egyebkent tipusra nem tudom balkonre melyik lenne alkalmas, szerintem egy kozeledbe eso viragkerteszetben nezz szet, ott fajtara illo tanacsokat kaphatsz a termeszteshez, hogy sikeresen zarodjon a terved.
4. a7b6e313fb (válaszként erre: 1. - Laziandi)
2012. márc. 14. 17:28
Van kifejezett balkonparadicsom .Koktélparadicsomnak is hívják .Gyümölcse apró,kicsi.Ha vetni akarod ,vesd el most a magot tejfölös pohárba .A poharat szúrd ki.
2012. márc. 14. 17:27
Palántát. Utána a paradicsomnak csak víz és meleg/fény.
2012. márc. 14. 17:24
Szia!Szerintem palántát vegyél!
2012. márc. 14. 17:23
Szeretnék az erkélyünkön balkonládába, cserépbe ültetni epret és paradicsomot. Hogyan kezdjek hozzá? Esetleg milyen fajtát érdemes vennem? Vetőmagot vegyek, vagy palántát? Életem első próbálkozása lesz. Esetleg ha tudtok tuti helyet, ahol garantáltan jó magot, palántát tudok venni, azt is megköszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook