Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Balesetbiztosítás, ilyen esetben fizet a biztosító? fórum

Balesetbiztosítás, ilyen esetben fizet a biztosító? (tudásbázis kérdés)


10. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Luca a kalandor)
2019. okt. 27. 20:59
Biztosító és szerződés függvénye. Ha a szerződésben nem titkoltátok el,hogy voltak betegségei: magas vérnyomás, cukor, szív, amitől lehet stroke,ha azokat figyelembe vették, akkor jár a kifizetés. Ha hirtelen halál és nem baleset, akkor nem valószínű, hiszen a "baleseti halál"-nak más a kockázati szabálya. Őszinte részvétem. Mennyi idős volt?
9. meer
2019. okt. 27. 17:05

A kötvény szövege és az ÁSZF az irányadó, mire adott fedezetet ez a biztosítás?


Stroke.. kiemelt betegség, hirtelen halál.. baleset viszont pl. elütötte az autó.. de ha nem egyértelmű, akkor bizony fontos lehet ügyvédet fogadni ill. sajnos az elhunytat felboncolni.. hogy megállapítsák az elmúlás valódi okát.


Fogadd részvétem, nehéz napok jönnek és a gyászév.. valóban legalább egy év.. én az anyukámat veszítettem el az év elején... nagyon nem könnyű!

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2019. okt. 27. 16:36

Biztosítók velem szemben igazán korrektek voltak tavaly a baleset után..3 biztosítással rendelkezem,papírokat megkapták és bármily hihetetlen 1 napon utalták a biztositási összeget...pedig nem 1 biztosítóról beszélek...

Eletbiztosítás kell,mert a baleseti nem mindenre fizet...stroke,nem baleset.

Hacsak nem vezetés közben kapott hirtelen stroke-ot..

Részvétem..

7. vivo44 (válaszként erre: 1. - Luca a kalandor)
2019. okt. 27. 10:04

Szia.

A fórum címében is leírtad, hogy baleset.

A stroke nem baleset, hanem természetes halál.

Így a balesetbiztosítás biztosan nem fedezi, ha csak az volt. Ha más is volt kötve, akkor esetleg, de pontos szerződés hiányában csak találgatni lehet. Holnap elmondanak mindent.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Luca a kalandor)
2019. okt. 27. 08:11

Fogadd részvétem!


A stroke okozta a balesetet, akkor elképzelhető.

Ha "csak" stroke-t kapott, nem hinném de, mint előttem már említették a biztosításában szerepel, mi az amire fizetnek. A biztosítók nem arról híresek, hogy még, ha egyértelmű is valami, ne keressenek a kákán is csomót, ha fizetniük kellene.

5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Luca a kalandor)
2019. okt. 27. 07:11
Sajnos csak életbiztosítás megléte esetén fizetnének.
4. dd3e7764d1 (válaszként erre: 1. - Luca a kalandor)
2019. okt. 27. 06:45

Részvétem!

Nem, nem az.

2019. okt. 27. 06:31
Szerintem a strok nem baleset
2019. okt. 27. 05:59

Hát ezer helyen lehet biztosítást kötni, mindegyiknek más lehet a szabályzata. Azt kellene tudnod, hogy melyik biztosító, és rákeresni a google-val a szerződés szövegére.

(Nekem a bankomnál van biztosításom, ott nincs kitétel, hogy mi a halál oka.)

Részvétem.

2019. okt. 27. 05:53

A testvérem a napokban halt meg stroke következtében. Volt neki egy családi baleset biztosítása.

Kérdésem az lenne, hogy a stroke általi halál baleseti halálnak számít? Mert csak abban az esetben fizet a biztosító. Holnap tudok a biztosítóval beszélni, de érdekelne mire számíthatok.

Köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook