Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bajusz gyantázásnál erősödhet a szőrszál, illetve utána miért keletkeznek pattanások? fórum

Bajusz gyantázásnál erősödhet a szőrszál, illetve utána miért keletkeznek pattanások? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 1. 20:14

Van többféle belőle, sőt házilag is készíthető.

Lehet, hogy nem a legjobbat találtad meg.

Én speciel még sohasem használtam, csak olvastam róla, hogy sokkal kíméletesebb mint a másik és abszolut antiallergén.

Persze nyilván azt választod, ami számodra a legmegfelelőbb. Csak egy ötlet volt. :-))

13. globus (válaszként erre: 12. - Laszlozsu)
2013. jan. 1. 20:03
Ez az a golyós, amit mikrózni is lehet? Ha igen, akkor nem tudok referálni róla, mert szinte fel sem ragadt, nemhogy valamit leszedett volna. Erős szőrzetben nem igazán működik. Gyakorlatban párszor kipróbáltam, végül kidobtam. Inkább a normál gyantát időzítem olyan napokra, amikor biztosan tudom, hogy nem kell elmennem hazulról, pl. pénteken délután :)
12. laszlozsu (válaszként erre: 9. - Globus)
2013. jan. 1. 19:57

Elképzelhető, hogy akkor tényleg nem bírod a normál gyantát.

Próbáld ki a cukorgyantát, hátha attól nem lesz ilyen tüneted. Ha csak bajuszra használod, ahhoz nem kell túl sok mert valamivel többe kerül a másiknál.

11. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 9. - Globus)
2012. dec. 30. 10:32

Ha magamnak csinálom nekem is kipirosodik,de rájöttem,hogy attól a kencétől ami a gyantacsíkokhoz van csomagolva.Nekem a neogranormon jön be,vagy letörök egy darab aloét:)

Kozmetikusnál nem fordul elő.

10. tjadde
2012. dec. 30. 09:20
Én is gyantáztatok és tényleg selymes és puha lesz a szőr ami ujranő és ritkul.Nekem is kipirosodik és kis pattanások jönnek ki de ez el is mulik 1 nap alatt. Szerintem is kend be valamilyen krémmel ami hüsít vagy kérdezd meg a kozmetikusodat.
9. globus (válaszként erre: 8. - 1b2d7e91c0)
2012. dec. 30. 08:21

Amíg kozmetikába jártam, azt gondoltam, hogy befertőződik, de mióta otthon csinálom, akkor is. Helyzet a következő: vagy bajusz, vagy pattanásos, később sebhelyes pofa :) Ezt követően kb. egy hétig talán szép tiszta, aztán körjárat elölről indul.

Ez valami allergia, vagy egyéb gyulladás lehet.

Nálam eddig csak a Sudocrem vált be, pedig vettem speciális gyantázás utáni ecsetelőt, krémet is.

8. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2012. dec. 30. 08:01
Kend be gyantázás után Neogranormonnal!
2012. dec. 30. 07:22

Azt mondják a gyantázás az egyetlen eltávolítási mód, amitől nem erősödik a szőrszál.

Ezt mondjuk én is tapasztalom a lábaim esetében.

Amikor borotvával vagy epilálógéppel esek neki, akkor valóban, mintha edzettebb szőrszálak nőnének újra és hát sokkal hamarabb.

A kipattogzás pedig előfordult már nálam is, de általában csak akkor, amikor újra kezd nőni.

Gondolom a bajusznál is így működhet.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Rescue)
2012. dec. 29. 21:03
Nincsenek rendesen kitépve, ha eléggé jól kitépik nem szabad ilyen gyorsan visszanőni, egyébként a szőrszál visszafelé nő gondolom, azért gyullad be.
5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Rescue)
2012. dec. 29. 21:01

nem erősödik


gyantázás után kend be babaolajjal

2012. dec. 29. 21:01

Elvileg szerintem nem szabadna erősödni, hiszen tövestől tépi ki. De szerencsére ebben nincs tapasztalatom, így csak feltételezem.

Kipattogzás, érzékeny a bőröd biztos, és begyullad a szőrtüsző, vagy esetleg nem elég steril a gyanta.

3. Rescue (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. dec. 29. 21:00
Mitől tud begyulladni? Mm nem közvetlen 1 nappal utána, hanem jó pár nappal utána, mikor már kezdenek visszanőni.
2012. dec. 29. 20:59
Talán, mert begyulladnak a szőrtüszők?
2012. dec. 29. 20:58
Bajusz gyantázásnál erősödhet a szőrszál, illetve utána miért keletkeznek pattanások?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook