Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baj lehet, vagy ne foglalkozzak vele? fórum

Baj lehet, vagy ne foglalkozzak vele? (beszélgetős fórum)


2020. máj. 15. 20:32

Köszönöm a válaszokat.

Ahogy *Flutters.. is írja, azért nem náluk kérdezősködöm először, mert nem szeretném, ha rosszul sülne el a dolog. Alig ismerem őket, és sajnos korábban már jártam úgy, hogy harag lett a vége, hiába volt segítő a szándékom...

De tulajdonképpen ezt akartam megtudni, hogy ez normális-e, nem volt tervben, hogy szólok nekik, vagy rákérdezek. Igen, Guruljka, ugyanannyit sír, szinte folyamatosan, jó hangosan... De akkor reménykedem, hogy kinövi. Az előző lakó szerint kb egy éve született.

6. pteri (válaszként erre: 1. - Ad4235b2f3)
2020. máj. 15. 20:11
Az én kisfiam is ezt csinálta 8 hónapig. Pedig én felvettem, énekeltem. És örültem, hogy a férjem elhozott a panelból a családi házba, mert ott kiátkoztak volna biztos. A kislányom meg mindig mosolygott csendesen.
5. Garabonciás (válaszként erre: 1. - Ad4235b2f3)
2020. máj. 15. 18:23
A tesomek szomszedjaban is ilyen volt a kicsi lany. Folyton sirt. Jo hangosan. Pedig a ket haz kozott van olyan cirka 15-20 meter. Aztan kinotte, kicsinek mar egyaltalan nem sirt, csak babakoraban. Sot szinte mindig nevetett, meg mosolygott. Nagyon jokedvű kiscsajszi lett. :D
2020. máj. 15. 16:08

Nehéz ügy, mert az ember segíteni szeretne, de rosszul is kijöhet a dologból.


Nálunk egy másfél hónapos csecsemő van a szomszédban, eddig talán 3-szor hallottam kicsit nyekeregni. Majdnem minden nap látom, de mindig alszik, és mindig mozdulatlan, ha kézben fogják akkor is, babakocsiban szintén. Számomra ez fura.

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ad4235b2f3)
2020. máj. 15. 15:58

Eltelt az év eleje óta már pár hónap, és a baba még mindig ugyanannyit sír?

Én is rákérdeznék.

Persze nem a lépcsőházban fogja elmesélni, hogy azt a felfogást vallja, hogy a babábak erősödik a tüdeje, ha bömböl, vagy netán hogy tartósan beteg a kicsi.

2020. máj. 15. 07:00

Kérdezd meg, hogy segíthetsz e valamit.


Mondjuk azt sosem értettem, hogy először miért nem azzal kezdődik a probléma megoldásának kísérlete, hogy ahhoz fordulsz, akivel baj van.

2020. máj. 15. 06:41

Sziasztok! Bocsi, ha van már ilyen fórum, én nem találtam.

Az év elején költöztünk ebbe a lakásba, és a felső szomszédnál folyamatosan sír a baba. A veszélyhelyzet miatt itthon dolgozom, alig mozdulok ki, ők sem, így hallom. Nem az zavar, hogy hallom a sírást, ilyen a társasházi élet, hanem hogy tényleg csak 2-3 óra van a 24-ből,amikor nem sír. Ha sír, akkor meg annyira keservesen... Fiatal szülők, szerintem nem sokkal múltak 20 évesek. A baba tényleg pici. És mivel anyuka úgy közlekedik, mint egy tank faklumpában, azt is tudom, hogy sokszor percek telnek el, mire ránéz a babára. Gondolom, már neki is elege van. De akkor is, ez normális? Nekem nincs gyerekem, de tudom, vannak hasfájós, fogzásos időszakok... De hónapokig folyamatosan? És sokszor már olyan fullákolósba megy át a babasírás. Nem szeretném zavarni őket, meg szólni nekik, csak számomra aggasztó, hogy valami nincs rendben... Vagy ne foglalkozzak vele, nem az én dolgom? Mit tanácsoltok?

Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook