Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Baj, ha a kaukázusi kefírgombára friss, nem pasztőrözött tejet öntöttem, és így tároltam egy napig? fórum

Baj, ha a kaukázusi kefírgombára friss, nem pasztőrözött tejet öntöttem, és így tároltam egy napig? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 20. 15:52
nem baj, hamarabb készül el a kefír
8. Myra (válaszként erre: 2. - Life14)
2013. okt. 20. 14:20

Hülyeség, évekig friss tejből készült a kefí nekem.

Most kb. fél éve forralom csak fel a kecsketejet.

2013. szept. 3. 12:58

Ki tudna nekem kefirgombát küldeni? Nekem már volt, szerettem, de költözésem folytán "eltünt". Akár fizetek is érte, - de betegségeimhez igen jó lenne.

Aki válaszol, annak megköszönöm. Heves megyében lakom, de Budapesten is sokszor fenn járok betegségem gyógyítása miatt.

További Kellemes Napot

(odavele47@freemail.hu

6. life14 (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2013. aug. 24. 18:02

Koszi a választ.


Nem készítettem kefírt a pasztorozetlen tejbol, csak leontottem vele a gombákat, és egy napig tároltam benne oket, hogy ne legyen bajuk, és ma vettem pasztorozott kecsketejet, amibol a kefírt fogom készíteni.

2013. aug. 24. 17:32
Szerintem nem lesz baja. A következő adagot már forralt tejjel készítsd el.
2013. aug. 24. 17:23

Nagyon sok kefirt készitettem életembe.

De mindig felforralat tejet lehütöttem, langyosra és 1 liter tejben kb 1 dl kefirt keverek, 4-5 óra alatt kész kefir lesz belőle.

2013. aug. 24. 16:59
*pasztorozetlen
2013. aug. 24. 16:57

Sziasztok!


Mindig pasztorozott kecsketejet használok a kefír készítésére, de amíg nem kezdtem el újabb adagot készíteni, pasztorozetlen kecsketejjel ontottem le a gombákat, és félretettem oket egy napra.

Az egyik fórumon valaki azt írta, hogy nem szabad friss, pasztorizálatlan tejet onteni a gombákra, mert a tejben lévo káros baktériumoktól elpusztulnak.

Mi az igazság?

Ti használtok friss tejet?

2013. aug. 24. 16:51
Baj, ha a kaukázusi kefírgombára friss, nem pasztorozott tejet ontottem, és így tároltam egy napig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook