Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baj-e ha a két és fél éves gyermeknek 15-20 szó a szókincse. és mondatokat még nem mond? fórum

Baj-e ha a két és fél éves gyermeknek 15-20 szó a szókincse. és mondatokat még nem mond? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Handa27 (válaszként erre: 30. - Inezke)
2012. jún. 18. 18:06
Most láttam én is :D Gondolom azóta verseket mond :)
2012. jún. 18. 18:05
Állítólag két féle típusú gyerek van, az egyik nem mondd semmit csak figyel, érezhetően mindent megért, de nem reagál szóban. Ők egyszer csak elkezdenek beszélni és pár hét alatt mondatokban kommunikál (ilyen volt picinek a fiam). A másik típus, aki a kislányom, hamar elkezdett beszélni, de érthetetlen sokszor, hogy mit szeretne mondani. Pl.: még egyszer=szez, utólsó=tutus és ilyenek. Szerintem nem baj, ha figyel rád és reagál.
30. inezke
2012. jún. 17. 17:20

jo ég'

most látom, hogy ez már rég nem aktuális időben,* és ugye minden ok"

29. inezke
2012. jún. 17. 17:16

szia

szerintem, ez nem baj,a lényeg, hogy téged megértsen' várj nyugodtan, és minden időben megoldodik''' , ezt én is tapasztaltam

2009. márc. 25. 21:53

Szerintem bajnak nem baj,mert minden ember más és más, van rokonom aki 5éves koráig meg sem szólalt.

Meg pl.a lányok hamarabb beszélnek mint a fiúk!Persze ez nem törvény :)

27. supin
2009. márc. 18. 19:07
Egyik unokám 3 évesen kezdett tökéletes összetett mondatokkal társalogni. Egyik napról a másíkra. Nos azóta "be nem áll a szája"...Nem lesz a tieddel sem gond.Valóban nem szabad tul sok mindent egyszerre ..
2009. márc. 18. 19:00
a fiam 3 évesen kezdett beszélni, semmi gond, ne idegeskedj!
2008. nov. 20. 16:01
3 évesen kell elkezdenie beszélni, addig ne aggódj!
24. McKenzi (válaszként erre: 21. - Mreich)
2008. nov. 20. 16:00
:) a fiam az anya-apa után a sesíts (segíts) szót tanulta meg és ezzel a szóval meg mutogatással megérteti magát :)))
23. McKenzi (válaszként erre: 14. - Alfoldi13)
2008. nov. 20. 15:59
ebben lehet valami az én kisfiam sem mond még mondatokat, ( két éves három hónapos) de már bilibe pisil és ügyes a logikai játékokban
22. rasza
2008. nov. 20. 15:46
De hogy baj!Majd beszél ha lesz mondanivalója.Einstein 7 évesen kezdett el beszélni.! Ne aggódj a tiéd hamarabb fog!
21. mreich
2008. nov. 20. 15:43

Sziasztok!


Az én kisfiam két és fél éves koráig semmit sem beszélt pár baba-mama-papán kívül. De mindent megértett és tökéletesen kommunikált szavak nélkül is. Aztán hirtelen meglódult és mire három évesen oviba került, már beérte a kortársait. Szerintem egyáltalán ne aggódj, a fiúk lusták, és ha beszéd nélkül is megértetik magukat, minek törnék magukat?

20. évi75
2008. nov. 20. 00:20
Nekem márciusban lesz 3 éves a kisebbik fiam. Ő is elég későn kezdett el beszélni, de mostmár bele lendült rendesen. Okos, és kényelmes. Mindent megértet, és megért. Mikor nem akart beszélni, akokor is megértetett velem mindent és ez nagyon kényelmes volt neki. Amikor viszont sokszor mindtam neki a mutogatásra is, hogy nem értem és mondja ki, akkor már kimondogadta. ugy tettem mint aki nem érti, és kénytelen volt beszélni.most meg besem áll a szája.
19. lufi (válaszként erre: 2. - Marcsix)
2008. aug. 19. 09:16
Szerintem ne aggódj, az én fiam se tudott többet 2,5 évesen, most 3 éves és be nem áll a szája. Rengeteget fejlődött, most már rajtam kívül mások is értik amit mond. Beszélj hozzá az a lényeg.
18. marcsix (válaszként erre: 17. - Apisz)
2008. aug. 19. 09:12
már most is adódik olyan, hogy filmeznénk, és össze vissza hablatyol, vagykiabál, hogy apa, anya, de egyfolytában. MOndtam férjemnek, ha elkezdni... jajjj nekem, be nem fog állni a szája... csak győzzem kivárni
17. apisz (válaszként erre: 7. - Marcsix)
2008. aug. 19. 09:02

sajnos nicns semmi köze a nagyobb testvérnek a beszédhez. a nagyobbik lányom 3,5 éves a kisebbik 1,5 a nagy ilyen idősen már kerek! mondatokban beszélt 2 éves korára több volt az ének/mondóka repertoárja, mint némely óvodásnak a kicsi pedig 5-10 szón kívül semmit nem mond. mindent megért, csinál, pedig a nagy folyamatos kis csivit hallja a szót, és mégsem.


a színfelismerés az iskolai! érettség alapkövetelménye, szóval a helyedben nem izgulnék!

lehet pár hét múlva inkább azt mondanád, hoyg csak 5 percre maradj csöndbe!:-)

2008. aug. 19. 07:28
Ami tény, hogy csak én vagyok itthon vele, probálok sokat beszélni hozzá, mindig hogy mit fog, mit csinál, mit csináljunk. Eddig mindent: cumiról leszokni, cumisüvegről leszokni, bilizni, darabos kaját enni, mindent magától csinált. egyszer csak ráült a bilire és kkész. Egyszer csak ette a darabos kaját, stb. Talán majd egyszer magától elkezdi. Mert néztem nagyot, amikor egyszer megfogta a kanalat és elkezdett magától enni. :) Köszönöm megprobálom nem sürgetni.
2008. aug. 18. 17:10

Az én fiam is 2 és fél éves. Ő sem viszi túlzásba a beszédet. Minden nap mond egy újszót - de azt is csak kb 2 hete - , de mondatokat még csak a szavak első szótagjából rak össze.

Szerintem sincs semmi gond. Főleg hogy fiú:)

2008. aug. 18. 16:52
minden gyerek más korban kezd beszélni nincs általában a szellemi képességekkel összefüggésben van olyan nagyon értelmes gyerek aki késöbb szolalt meg de egy pillanat alatt elsajátitotta azt aminek másnak sok év kell de elenkező példa is volt a szemem előtt az évek alatt....sokat kell beszélni agyerekhez mindent amit csinál vagy tesz vagy gondol épp ugy meglehett egy picivel beszélni hisz előbb utobb érteni is fogja...a beszéd csak olyan helyen alakul ki gyorsan ahol sok sok beszédhatás éri a babát...
2008. aug. 18. 12:48
12. 14775640c4 (válaszként erre: 8. - Marcsix)
2008. aug. 18. 12:41

a nyakam tettem volna rá:))))

[link]


[link]


ezt a két linket másold be és nézd meg sokat tanulhatsz:))

2008. aug. 18. 12:39
úúh de mégis hogy keressek rá??? ha már te találkoztál vele... elküldöd nekem a cimüket?
2008. aug. 18. 12:38
utánanézek... köszi.
9. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - Marcsix)
2008. aug. 18. 12:37

ha a szineket formákat ismeri,mond dolgokat akkor nincs nagy baj. az tény hogy leterhelni sem érdemes. a nagytesó nem mindig előnyös, a mi esetünkben van nagytesó a kicsi mégsem akar rendesen beszélni...én sokat beszéltem neki, a nagy autodidakta módon tanult. elleste.

sosem foglalkoztam a beszédével, és mégis másfél évesen kerek mondatokban beszélt, ragozott. a kicsivel vért izzadtam,mégsem. amugy van itt több topic és cikk is a nem beszélő gyerekekről, ajánlom figyelmedbe :)

8. marcsix (válaszként erre: 5. - 14775640c4)
2008. aug. 18. 12:34
Fiu.
2008. aug. 18. 12:33
Értem. Valójában lehet sokat segítene, ha lenne egy nagyobb tesója. Mert én igaz sokat beszélek vele, és tanítom, hogy mondjad te is anya után. Meg ilyenek. De nem, nem akarja. A színeket nagyjából ismeri. Formákat is, az autóra van speciális szava. Az is igaz, hogy egyszerre sokat probáltam neki megtanítani. Egyszerre kezdtük a saját magától evést, a bilizést, a pohárból ivást, a külön szobába szoktatást. Mostmár bilizik, pisi, kaki miinden ok, csak ha van rajta bugyi, vagy nadrág, akkor nem tolja még le,hanem ugy ül a wc-re, vagy bilire. Pohárból szépen iszik, csak néha szaladgál vele, és kiönti, magától eszik ha ojanja van. Szoval lehet hogy sokat szerettem volna egyszerre, mert a védőnő mondta, hogy egyszerre nem tud sok dolgot tanulni, nem tud ennyi felé öszpontosítani. Ami neki fontosabb azt fogja előtérbe helyezni. Aztán megy minden sorba. De reménykedem hogy nem lezs vele sem baj. Tí is sokat beszéltetek neki? Vagy hogyan alakult ki nálatok??
2008. aug. 18. 12:31
ezt ugy hivják hogy tanulási képességeket vizsgáló bizottság. de ha neked lennék nem sietnék. nem minden gyerek fejlődik egyformán
2008. aug. 18. 12:30

fiú lány?

egyébként két és fél éves nincs nagyon elmaradva. nekem a fiam 3 és fél éves és még csak most kezd el kérdezni.alapszavak neki is kérek enni, inni, psislni kell, kakilni kell, mit csinálsz anya,menjünk ide üljünk le....stb..

de nagyon nem töri magát..3 évesen még csak kérdezni sem volt hajlandó. mindig annyit mondott kell. adj.pláne hogy a lányom másfél évesen mondatokba beszélt, ismerte a színeket ,számot,társalkodott.

de rájöttem hogy nincs még gond. nézd azt szokták mondani hogy ha három éves korig nem halad akkor esetleg érdemes elvinni beszédvizsgálatra. ha érdekel adok neked egy linket és oda elviheted.

2008. aug. 18. 12:28
szia az én kisfiam is 2,5 éves és ő is csak szavakatmond! mondatokat nem4 a szavakat is sejpítve és sokak számára érthetetlenül...azt mondják hogy nem baj mert ha felkerül oviba hirtelen elkezd majd beszélni vagy majd egyszercsak mindent elkezd mondani magától most még csak gyűjtöget mert biztos akar lenni a dolgában ! fogalmam sincs miért nem beszél én még várok egy kicsit hátha! ha 1 év múlv sem akar beszélni elviszem valahova ...
2008. aug. 18. 12:28

Szia! Ne keseredj el ezt úgysem tudjuk siettetni. Nekem 1,5 éves a lányom és most kezd igazán szavakat mondani. A 4 éves bátyja tanítgatja. Lehet ha közösségbe fog menni ott majd a gyerekek ösztönözni fogják. Vagy lehet, hogy ő ilyen típus, nem beszél sokat és ilyen is marad.:)

Az unokatesóm 4 éves koráig egy szót sem volt hajlandó kimondani, még az oviban sem beszélt és mégis felnőtt értelmes ember lett belőle.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook