Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bacon szalonnából és csirkecombból milyen finomságot készíthetnék holnap ebédre? fórum

Bacon szalonnából és csirkecombból milyen finomságot készíthetnék holnap ebédre? (tudásbázis kérdés)


15. cc8dcf626a (válaszként erre: 14. - 49a22fa6cf)
2009. dec. 21. 18:18

A baconba begöngyöltem a csirkecombokat (előtte persze fűszereztem és sajtot is tettem bele)majd leöntöttem sajtmártással és így sütöttem meg :)

Nagyon finom lett!

Köszönöm az ötleteket!

A többit is ki fogom majd próbálni :)

14. 49a22fa6cf (válaszként erre: 2. - Cc8dcf626a)
2009. dec. 20. 23:07
Na és mi lett az ebéd ? ?
13. nagyreni (válaszként erre: 12. - Marc§ika)
2009. dec. 19. 22:43
Én úgy szoktam, hogy csak simán megsütöm liszt-tojás-(füstölt)sajtban megforgatva, idén vendégeink lesznek szilveszterkor, ezt terveztem vacsira, de úgy fogom csinálni, ahogy írtad, isteni lehet!!!:-)
12. marc§ika (válaszként erre: 2. - Cc8dcf626a)
2009. dec. 19. 18:47

csirke torta!!!!

mondjuk én mellből csináltam de szerintem combból is kitűnő!

A combokat bemártod tojásba majd reszelt sajtba.és vajjal kikent jénaiba rakod,úgy hogy egy sor sajtos-tojásos husi,egy sor bacon,egy sor sajtos-tojásos egy sor bacon...és így tovább és így tovább amíg tart az alapanyag,a tetejére bacon kerüljön.és ha szeretitek leöntöd vastagon tejföllel,és úgy be a sütőbe.de tejföl nélkül is lehet persze,csak úgy szárazabb lesz,de persze finom úgy is.JÓ ÉTVÁGYAT!nagyon finom lesz!!!

2009. dec. 19. 17:47
Egy tortat a margit2 a tarsalgoban a recepteknel megtalalhatod
2009. dec. 19. 17:21

Egyik finomabb, mint a másik :)

Megyek megkonzultálom a családdal ... :)

2009. dec. 19. 17:17

Köszönöm szépen az ötleteket!

Nyeltem is nagyokat miközben olvastam :)

2009. dec. 19. 17:16

Az eredeti recept csirkemellről szól, de én csináltam már kifilézett, kicsit kiklopfolt csirkecombból is.

A husit sózd meg egy kicsit, és kivajazott jénaiban vagy tepsiben rétegenként rakd le:

1. bacon

2. husi

3. tejföl+hagyma

esetleg megfűszerezheted még olyanokkal, amiket szerettek, így folytasd, az utolsó réteg bacon legyen és süsd meg. Én még sajtot is szoktam szórni a tetejére.

2009. dec. 19. 17:02

Ha valami szaftosat szeretnél én ezeket szoktam.


A bacon szalonnákat tekerd rá a combokra és így süsd kicsit. Közben csinálj egy tejszínes-tejfölös-sajtos mártást és öntsd rá. (Én egy pici lisztet rakok bele, hogy szaftos legyen. ) Így sütöd még egy ideig és kész. Rizs jó hozzá. MI nagyon szeretjük.

De van még egy amit imádunk. Ugyanúgy készül mint ahogy írtam, csak közben lecsót csinálok és azt öntöm rá. Az is nagyon jó.

2009. dec. 19. 16:59
Töltött csirke,a bacont meg tekerd körbe!A töltelékbe nagyon finom a gomba-szalonna,ha szeretitek!:))
2009. dec. 19. 16:56
A csirkemájat borssal, fokhagymával, majorannával bepácolni, baconba tekerni, olajozott jénaiban megsütni. Nem szabad sózni! Körítés az alábbiakban.
2009. dec. 19. 16:54
Borssal, fokhagymával bepácolni, baconba betekerni, fogpiszkálóval összetűzni és olajozott tepsiben fólia alatt megsütni. Én a felső combot kicsontoznám. Krumplipürét tennék mellé, ha volna zöldségzöldje, akkor azt is bele. Ha van otthon 1-2 paradicsom, paprika, ubi, lilahagyma összedarabolni, 1 szál sárgarépa, só, bors, pici olívaolaj és egy fél citrom leve rá. Nagyon jó vitaminsali.
2009. dec. 19. 16:50
Pont ma olvastam egy receptet. A csirkecomb felső részét ki kell csontozni, rárakni egy darab csirkemájat.Utána pedig baconszalonnával körbetekerni. Karácsonyra ezt fogom megcsinálni
2009. dec. 19. 16:46

Tudom, hogy rengetek recept van a neten, de én elveszek a bőség zavarában...

Valami egyszerű, könnyen elkészíthető recept után kutatok :) Sajttal :)

Tudnátok segíteni?

2009. dec. 19. 16:44
Bacon szalonnából és csirkecombból milyen finomságot készíthetnék holnap ebédre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook