Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babylove DM termékei ekcémás bőrre jók? fórum

Babylove DM termékei ekcémás bőrre jók? (beszélgetős fórum)


26. Clau26
2011. ápr. 28. 13:44
Én kizártnak tartom,hogy lelki eredetü legyen,mert amióta anya lettem azóta csodás az életem és soha nem voltam ennyire kiegyensúlyozott..egy dolog aggaszt hogy munkát hogy fogok találni szeptemberben de annyira nem hogy ez legyen az oka..
25. b-zs (válaszként erre: 24. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 28. 08:42

Nálam nem az anyaság megélésével van gond:) Nem mondom, hogy három ilyen picurkával könnyű az élet, mert nagyon nem az, de cserébe nagyon sok az öröm is! Nyilván kötöttebb az életem, de látom a jövőt és vannak céljaim.

Nekem más jellegű problémáim vannak, történetesen anyós probléma..

24. c130f7eb3b (válaszként erre: 23. - B-zs)
2011. ápr. 28. 08:17
Hát igen... az egyik ilyen dolog az anyaság megélése. Nem tudom, hányan merik bevallani, sokáig én sem mertem, hogy amíg a gyerekeim kicsik voltak, nagyon ambivalens érzések munkálkodtak bennem. Nehezen viseltem, hogy engem, aki világéletemben szabad voltam, a négy fal közé zártak, és szigorú napirend kötött. Ugyanakkor imádtam a gyerekeket, ki nem adtam volna őket egy percre sem a kezemből, mert azt hittem, másnál nincsenek biztonságban... ekcémás is volt a kezem rendesen :((( Ma már tudom, hogy nem attól jó anya valaki, ha éjjel-nappal a gyerekeivel van, mert egy kis szabadság mindenkinek jár. Még a gyereknek is. :)))
23. b-zs (válaszként erre: 22. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 28. 07:53

Nem annyira vad elképzelés, én látok benne rációt..

Sőt, azt is mondják az okosok, hogy a gyermekek betegségei összefüggésben vannak az anyák lelki eredetű problémáival, mert a gyerekek 7 éves korukig igencsak kötődnek az édesanyjukhoz. Az ekcéma pedig egy testi tünet, aminek a hátterében lelki eredetű okok állhatnak..

Nálam rávilágítottál ezzel egy dologra, amin már én is elgondolkodtam, csak vannak dolgok, amin nem lehet változtatni..

2011. ápr. 27. 17:49
Amit most írok, az egy kicsit vad lesz, csak erős idegzetűeknek ajánlom! :))) Valaki említette az ekcéma kialakulásának lelki okát. Érdemes ezt is megvizsgálni... A bőrgombásodás azoknál az embereknél alakul ki - mondják az okosok -, akik az adott közegben, ahol éppen vannak, nem tudják megélni az életörömöt, számukra kényelmetlen a helyzet, amibe belekényszerültek, és nem tudnak igazán örülni semminek...
21. Clau26 (válaszként erre: 20. - B-zs)
2011. ápr. 27. 14:35
és a mosódió jó?Rendesen kimossa a ruhát?Mondjuk nekünk olyan fain mosógépünk van,hogy ahogy kiveszed a ruhát olyan mint mielőtt be tetted,szóval nekem vanish foltisztitó szappan muszáj hazsnálnom...
20. b-zs (válaszként erre: 18. - Clau26)
2011. ápr. 27. 14:32

Szia!


nálunk is nem kevés bőrprobléma van a családban, a lányom ekcémás, nekem is rettenetes a kezem, ráadásul a szülés után pikkelysömöröm lett..


Nem mondott butaságot a gyógyszertáros..

én a dm-ben vettem vileda gumikesztyűt, azt használom és mosogató kefét. először engem is zavart, de meg lehet szokni, főleg, ha javul a kezed:) én korábban folyó vízben mosogattam és a szivacsra tettem a tömény mosószert, ami még inkább irritálja a bőrt..

A gyerekek fürdetésénél pharma mosdókenőcsöt használunk, ami igencsak jobb, mint amit a dokibácsi felír, és a gyógyszertárban kell kikevertetni.

Kézmosásra pedig Roval glicerines krémszappant (ezt is gyógyszertárban lehet venni) használok.

A kezemet pedig a gyerkőcök A vitaminos testápolójával kenem, szépen javul.

Ja és a kecsketejszappant is érdemes kipróbálni..

én is ecettel öblítek és mosódiót is használok.

A szolárium is sokat javít a pikkelysömörön és a kezem is sokkal szebb, mint télen volt.

19. Clau26 (válaszként erre: 18. - Clau26)
2011. ápr. 27. 14:14
egyébként le a kalapom azok előtt akik igy áttudják variálni az életüket mert nem kis változással jár..
18. Clau26 (válaszként erre: 17. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 27. 14:12

köszi és igazad van gumikesztyűt használok ami bélelt úgyhogy nem izzad bele a kezem viszont mosogatásnál nagyon zavar,úgyhogy inkább hypoallergén mosószert vettem de kiderült az se biztos hogy jó..szóval amit elvileg tennem kellene a gyógyszerész néni szerint(mert tegnap bent voltam érdeklődni):

-mosószer lecserélése természetes valamire

-öblitő helyett már ecetet hazsnálok-szóval ez kipipálva

-gyerek fürdető lecserélése fürdetőkrémre(1éves koráig használtam,de már nem használom,mert egy nagy kalap sz.r)

-gyerek samponjának lecserélése

-kézmósó lecserélés

-sampon lecserélés

-fürdető krémmel fürdés..

na szóval ezek után úgy gondolom lehet az amputáció jobb lenne mert igy élni köszönöm de nem akarok...szóval nem hiszem el hogy még a gyerek életét is át kell variálnom magam miatt...ja és azt se hinném hogy ha eddigi 26évem alatt mind ezekre nem voltam allergiás akkor pont most inkább elmegyek még egy allergia és immunóliga illetve teljes test feltérképezésre és max utána meglátom mennyire tudom átvariálni az életem...

17. c130f7eb3b (válaszként erre: 16. - Clau26)
2011. ápr. 27. 07:26
A popsitörlővel kapcsolatban már nem vitatkozom, mert nem is akartalak meggyőzni, csak elgondolkodtatni benneteket, a téma részemről lezárva. :) Volt itt szó valahol a gumikesztyű használatáról, ehhez adnék még egy hasznos tanácsot: lehet kapni vékony pamutkesztyűt, ami a gumikesztyű alá felhúzható. Ez azért praktikus, mert a gumikesztyűbe nekem mindig beleizzadt a kezem, és még jobban csípte az ekcémás bőrt. Clau! Tudom, mennyire fáj, ég és viszket, ráadásul esztétikailag sem egy nagy élmény, ezért próbálom elhitetni veled, hogy kerülj minden olyan vegyszeres dolgot, amit csak lehet. És bárhogy értelmezed a hozzászólásaim, én csak jó tanácsnak szánom a tapasztalataimat, nem kiokosításnak meg kötekedésnek. :) Próbáld ki az ajánlott popsitörlőt, ha bízol benne, és legyen szerencséd! :)))
16. Clau26 (válaszként erre: 15. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 26. 20:28
miután eddig vagy 5félét használtam és egyiktől se lett allergiás nem gondolom,hogy pont egy szinezék és méreganyag mentes hypoallergén popsitörlőtől lenne az..viszont az én kezem már úgy fáj hogy szinte sirni tudnék fürdetéskor...úgyhogy azt gondolom egy próbát megér..ennyi
15. c130f7eb3b (válaszként erre: 14. - Clau26)
2011. ápr. 26. 15:27
Arra nem gondoltál, hogy attól a popsitörlőtől, ami neked jó, a gyerek kaphat allergiát?!
14. Clau26 (válaszként erre: 12. - 5819723512)
2011. ápr. 26. 15:15
hát nem tudom...lehet ha minden kötél szakad azt választom..még mindig jobb mint a vizes vatta..szerintem
13. c130f7eb3b (válaszként erre: 11. - Clau26)
2011. ápr. 26. 15:12
Lehet, hogy maradinak tituláltok, vállalom, mert jóval idősebb vagyok nálatok. Mi annak idején semmilyen popsitörlőt nem használtunk, langyos vizes vattával törültük le a babáink popsiját, aztán a gyerekorvos által írt, gyógyszertárban kikevert krémmel kentük be. Ebből következően sem nekik, sem nekünk nem voltak bőrpanaszaink...
12. 5819723512 (válaszként erre: 10. - Clau26)
2011. ápr. 26. 15:11

Már lehet egész vékony csomagokat kapni a DM-s törlőkendőből, no meg van már nekik 12-20 lapos mini pakk.

Mióta az eszemet tudom ekcémám van, nekem kiszárított a hipoallergén :S De mindenki máshogy reagál, ami nekem jó nem biztos, hogy neked és fordítva :)

Vékony patikai gumikesztyűbe pelenkázni??? :D Vicces látvány lesz, de akkor biztosan ki tudod zárni, hogy attól nem attól. 1 párat is lehet venni :)

11. Clau26 (válaszként erre: 8. - F3b788b175)
2011. ápr. 26. 15:07

:-))


félre értettél:nem krém kell nekem abból van bőben,hanem olyan popsitörlő ami nem irritálja a kezemet

10. Clau26 (válaszként erre: 9. - 5819723512)
2011. ápr. 26. 15:06
hypoallergén mosógatószert használok..hidd el 16hónap és zsámtalan,doki és krém után már ezeken túl vagyok..a dm-es popsitörlő azért érdekel mert azt irja sensitive de nemtudom mennyire..a többi amit irtál mind vegyszeres..
2011. ápr. 26. 15:02

Szia,


Én is ekcémás vagyok :S

Oka: stressz, hormonváltozás, időjárás változás főleg a hirtelen hideg. Van persze leki vonatkozásai is de ez más tészta...

Szerintem nem a popsitörlőtől hanem a mosogatástól lehet ha már valami "megfoghatót keresünk". Napokig gumikesztyűben mosogattam és tök elmúlt, persze ha ronda kennem kell a saját kis krémemmel.

Popsitörlőből a neugranormonost használom, meg Babylove-ost használunk semmi gond.


Pelenka itt van a nevezett két fajta pelenka elöttem. Én babylove párti vagyok, az használom após pamperst hoz mindig. A B. vastagabb, hisz egész hosszában meg van erősítve, nem csak a közepén és hátra felé. Szerintem a P. klasszisokkal vékonyabb. A P.nek ahogy most nyomogatom vizsgálgatom érzem a gyöngyüket amik a nedvességet felszívják. A P tűnik művibbnek és nejlonosabbnak, kívül is és belül is. A P.ből mindig kijött a cucc minden irányba, a B-nél csak hátul. A P. nagyon nyúlik hossz irányba, nincs tartása a B-nek igen.


Hirtelen ennyi a mostani és régebbi tapaszlatokról.

8. f3b788b175 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. ápr. 26. 15:01
A baby love pelus szerintem nagyon rossz!!!Nekünk nem vált be, soha többet nem veszek!És krémet sem...az ekcémás bőrre gyogyszertári krémek a legjobbak, orvos irja fel.A baby love terméket nem kenném ekcémás bőrre.A pampers pelus jó vékony, és még a Huggies is ilyen vékony...a többi szerintem vastag.A rosmannos pelus voltmég jo régen, de már az sem az igazi!
7. Clau26 (válaszként erre: 6. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 26. 15:00
stressztől biztos nem..rég voltam ilyen kiegyensúlyozott mint most..Én egyenlőre amig nem végeztetem el azokat a vizsgálatokat amik még hátra vannak semmilyen plusz költségbe nem verem magam..pláne nem krémekre..ha jól összeszámolom kb 25000ft-ot költöttem eddig krémekre,úgyhogy nem kisérletezek tovább..viszont a popsitörlő csere nem kerül pénzbe:-)
2011. ápr. 26. 14:57
Az ekcéma tartós stressztől is lehet. Nekem kezem-lábam olyan volt egy időben. Ma már csak a kezemen jön ki, ha olyan hatás ér, amin sokáig rágódok. Teljesen mindegy, milyen vegyszerbe nyúlok, ha stressz alatt vagyok, kicsap. Egyébként, amikor nagyon csúnya volt, Neomagnolban kellett áztatnom, utána pedig a bőrgyógyász által felírt krémmel kennem, ezt a gyógyszertárban keverték ki.
5. Clau26 (válaszként erre: 3. - Kinni)
2011. ápr. 26. 14:57
:-( Pont azért cseréltem le a liberot mert vastag volt..de egyébként sokkal olcsóbb mint a többi?
2011. ápr. 26. 14:56

én már voltam 4 bőrgyógyásznál,bőrklinikán,teljes kivizsgáláson és 10krémen is túl vagyok..szeptemberben megyek teljes test feltérképezésre és ételintollerancia tesztre,de addig is gondoltam nem veszitek semmit ha lecserélem a popsitörlőt és a doki azt mondta attól mert a kislányom nem allergiás rá,én még lehetek..szóval milyen popsitörlőt tudtok ajánlani ami minden vegyszertől mentes?

Vattás megoldás egyenlőre nem érdekel!

3. kinni (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. ápr. 26. 14:53

Én szeretem a babylove pelenkát, nem nejlonos. Vastagabb mint a pampers inkább a liberora hasonlít.


Ekcéma a popsitörlőtöl?

Akkora a babák popsija is ekcémás lenne...

Én például a csapvíz klór tartalmától vagyok ekcémás és a kisfiam is.

Megoldás: homeos krémek és homeos bogyók. Akinél nagyon elfajul ajánlatos víztisztítót venni(persze csak akkor ha tényleg a víztől van az ekcéma, ezt mindenképpen jó lenne kideríteni) Kineziológus is segíthet.

2. kevian (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. ápr. 26. 14:51
Nekem is gyanakodtak a popsitörlőre, nem attól volt. Szülés után a sima csapvíztől is ekcémás lett sajnos. Szerencsére egy év harc után, már csak télen jön ki.
2011. ápr. 26. 14:45

Sziasztok!


Első kérdésem nagyon ekcémás a kezem és kb a 7. orvosnak az jutott eszébe,hogy a popsitörlőtöl lehet..milyet vegyek?

A babylove sensitive van most pár napja az van ráirva hypoallergén..akkor ebben tényleg nincs semmilyen káros anyag?Van még más fajta is ami jó lenne?

A másik kérdés:Nekem a pempers pelenka vált be de olvastam hogy a babylove is jó..na most a kérdésem:Sokkal vastagabb mint a pempers?Nem nejlonos a külső boritása?

köszi a válaszaitokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook