Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Babonák! fórum

Babonák! (beszélgetős fórum)


2011. márc. 24. 01:06
sziasztok!a kissebbségiek,romák ha így jobban tetszik,azért kötnek az újszülött bal kezére piros szalagot,hogy amíg nincsenek megkeresztelve,védve legyenek minden bajtól,a "vénasszonyok"ne tudják őket megátkozni,rontást küldeni rájuk.én nem hiszek az ilyesmiben,nem tudom hat e vagy sem ,de tiszteletben tartom hitüket,és ha ők így nyugodtabbak,biztonságban érzik ,védve érzik a gyermeküket,csak kívánni tudom,hogy higgyenek benne!bár én is tudnék hinni ilyesmiben,nem aggódnék olyan sokat!nem tudom miért ítélik el,vagy hívják bogarasnak azokat akik hisznek!!!!????
26. 14dcbacd58 (válaszként erre: 21. - Ebe747bfaf)
2010. jún. 6. 22:48
Segítőid is vannak, nemcsak őrangyalod. Kérheted a segítségét, és válaszolni is fog. Nem biztos, hogy hallod, de tudatja majd veled, hogy az ő keze van a dolgok mögött. A lényeg, tisztán és világosan fogalmazd meg a kérésed, aztán utána figyelj a jelekre, eseményekre. Szerintem beszélni szeretne veled. Elmondani, ne félj, vigyáz rád. Szívesen segít, ha kéred, de csak akkor, mert egyébként nem avatkozhatnak bele az életünkbe a saját fejüktől, csak akkor, ha az életfeladatunk elvégzése veszélybe kerül, netán az életünk is. Szabad akaratot tiszteletben tartják. Tudod, kérj és megadatik. :)
25. 14dcbacd58 (válaszként erre: 16. - Ebe747bfaf)
2010. jún. 6. 22:40
Időnként tisztítsd meg folyó vizében, aztán tedd ki a napra feltöltődni. Viseld gondját. :))
24. 14dcbacd58 (válaszként erre: 17. - Pirosalma)
2010. jún. 6. 22:37
Tudod, talán a hit a lényeg, illetve az placebóhatás, ha fogalmazhatok így. Egyébként valahol hallottam a piros szalag jelentéséről. Ez ugrott be. A védelem.
23. Pirosalma (válaszként erre: 18. - Ebe747bfaf)
2010. jún. 6. 21:22

A hit szükséges feltétele annak, hogy az adott dolog működjön?


Igen./Nem./Nem tudom.

22. ebe747bfaf (válaszként erre: 20. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 6. 20:38

nem ilyenről szó sincs.

Valójában ez a fahéjas pénzezés érdekelne ,mert van egy ismerős, aki csinálja, de nem árulja el, mert én csak kiadom a pénzt és akkor fogja elmondani, ha bejön a pénz, ez zavaros ,de nem mondja meg:-(

21. ebe747bfaf (válaszként erre: 19. - Cel)
2010. jún. 6. 20:34

:-)


igen,köszönöm!

És azt is tudom,hogy van egy őrangyalom és nagyon sokat segít nekem, néha érzem őt ,minta ő akarná.

20. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 13. - Ebe747bfaf)
2010. jún. 6. 20:34
csak arra vigyazz nehogy egy eleten at csak babonakat brobalgasses a vege egy nagy "semmi"
19. cel (válaszként erre: 13. - Ebe747bfaf)
2010. jún. 6. 20:25

Tégy nyugodtan úgy, ahogyan neked jólesik. A saját magadba vetett hited mellett tégy érzésed és szükséged szerint.

A te életedet Te magad éled, senkinek nincs joga kritizálni a hitedet.

Ezen felül pedig a legtöbb ember (talán mindenki) hisz valamiben. Istenben, angyalokban, szerelmében, önmagában, kabbalában, babonában stb. Senkinek nincs joga ítélkezni mások hite felett.

Lehet nem egyetérteni, de ez a maximum. De ez már inteligencia kérdése.

18. ebe747bfaf (válaszként erre: 17. - Pirosalma)
2010. jún. 6. 20:22
szerintem megérzed és ha hiszel benne, akkor működhet!
17. Pirosalma (válaszként erre: 14. - 14dcbacd58)
2010. jún. 6. 20:06

"Szerencsét hozott. MERT amikor a gyerek átadta, éreztem, sokkal többet jelent, mint a szándék."


(Nagybetűs kiemelés tőlem.)


Tehát attól működik valami, hogy te érzel valami extrát vele kapcsolatban?

16. ebe747bfaf (válaszként erre: 15. - 14dcbacd58)
2010. jún. 6. 20:04
nekem is van kövem, persze amikor megnéztem a titok filmet akkor szereztem ,de nem rég füvet nyírtunk és beleakadtunk egy olyan kőbe amit a mai napig nem hiszem el,hogy véletlen lett az enyém! Dinófog alakú és a tetején menet van mint egy csavaron .Ott van az ágyam mellett és amikor elalszom megszorongatom és persze kívánok is :-)
2010. jún. 6. 17:52

Most jutott eszembe. Amikor fiatal leány voltam, a kedvenc tanárom kapubejárójából szedtem fel kavicsokat, mint szerencsekövet. Sokat szorongattam a felelések idején, dolgozatok közben. Mindig vagy megúsztam a felelést, vagy jól sikerült. A dolgozatírásnál sem volt gond, és ha puskáztam, megúsztam a lebukást. :)


Szerencsét hozott. Tudatosítottam magamban, ha nálam van, minden rendben. Így is volt.

14. 14dcbacd58 (válaszként erre: 13. - Ebe747bfaf)
2010. jún. 6. 17:46

Én is sokmindenben hiszek, elfogadok dolgokat, és magam is tapasztalok egyet s mást. Nos, ha valóban tudni szeretnéd, igen, működik a piros szalag. Szerencsét hozott. Mert amikor a gyerek átadta, éreztem, sokkal többet jelent, mint a szándék. Kapásból a védelem jutott az eszembe, védve vagyok. Hidd el, tényleg működik.

Elhatároztam, ha dolgozni kezdek, léeveszem. Villogott a vészjelző, meg ne tegyem. Azóta is viselem. Ez az indok áll mögötte elsősorban, de ezt csak itt mondom el. Kint senki sem tudja, csak akinek van 'szeme' és rálátása.. Köszönöm.

13. ebe747bfaf (válaszként erre: 8. - 14dcbacd58)
2010. jún. 6. 16:21
Na ez az magamban bízzak,sok kétségem van és az életem során rám ragadt és felvett dolgok, amik gyötrik a lelkemet.Én babonás vagyok és hiszek mindenféle ezoterikus dologban,de nem úgy élem az életem mint egy félnótás, csak kipróbálok dolgokat, ha valakinek bevált már.
12. ebe747bfaf (válaszként erre: 6. - Dbc526ea53)
2010. jún. 6. 16:11
van hitem is, de hiszek más dolgokba is!
11. ebe747bfaf (válaszként erre: 5. - A9986bef96)
2010. jún. 6. 16:10
:-)
2010. jún. 6. 15:40

Ebben piros madzag , kék madzag -ban akkor sem hittem, amikor még néhány ilyesmiben igen. Ma már a fekete macskák sem érdekelnek.


Van egy jó történetem a fekete macskával. Elindultam reggel a laborba, vittem egy üvegben vizelet mintát. Átment előttem egy fekete macska, és azon szórakoztam magamban, hogy van aki ettől berezelne hogy szerencsétlen lesz. Beértem a rendelőintézetbe, majd levágtam a kőcsempére az iskolatáskám, amiben széttört az üveg és hát amikor felemeltem a táskát, egy nagy tócsát láttam. Tudom hogy macska nélkül is megtörtént volna, de olyan röhelyes volt a gondolati eszmefuttatásom után :)

9. 14dcbacd58 (válaszként erre: 7. - 484b000711)
2010. jún. 6. 15:30
Valaki a saját állán kopogja le. Ilyenkor mindig az jut eszembe: fafej...:) Bocsi :)) !
2010. jún. 6. 15:28

Elsősorban bízz önmagadban, ez a legfontosabb. Higyj önmagadban, és tudd, képes vagy bármit megvalósítani, amit csak szeretnél. Az élet tele van kihívásokkal, de ne problémaként fogd fel, csak megoldandó feladatként. A megoldás mindig ott van a közelben, csak fel kell ismerni.



Ha jól tudom, a piros szalag a védelmet biztosítja. Nos, nekem is van egy piros szalag a bal kezemen. A gyerekem adta, barátság- és szeretet karkötőként már több, mint fél éve hordom. Nem tudom levetni, mert jól eső érzés hordani.

A lényeg hogy szabadulj meg a benned lévő félelmektől és bízz magadban. Ne a félelem vezéreljen az életben, hanem mindig a szeretet, az értelem.


Ha félsz, nem élsz. Ha élsz, nem félsz.

2010. jún. 6. 15:27
Azon csodálkozom hogy még mai sokan lekopogják ha mondanak valami olyat. Sőt idegesek ha fát nem találnak amin lekopoghatnák.
6. dbc526ea53 (válaszként erre: 1. - Ebe747bfaf)
2010. jún. 6. 15:16
Szia. Mond,miért jó neked az,hogy babonaságokba fekteted a hitedet? Boldog vagy így? Mit gondolsz vajon(pl) önmagadnak,a magadba vetett hitnek,mekkora ereje,hatalma lenne,az egész életedre,..stb..ahhoz képest,amit a babonaságba vetett hit adhat neked?
5. a9986bef96 (válaszként erre: 1. - Ebe747bfaf)
2010. jún. 6. 15:14

"piros fonatomat"

Na.Ez nekem is bevált!

Azóta tutira tudja a gyerek,hogy melyik a bal keze,csak ránéz és máris látja,hogy amelyik piros szalagos-fonatos,na az az!:D

4. vica009 (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2010. jún. 6. 15:09
Próbáld csak ki!
2010. jún. 6. 15:07
Középkori színvonal.
2010. jún. 6. 15:02
NEKEM EDDÍG CSAK A HIT JÖTT BE!
2010. jún. 6. 14:34

Sziasztok:-)


Most csináltam meg a piros fonatomat, bal kéz jobb lábra!Volt akinek bejött ?És még milyen módszereket ismertek?

Hallotta valaki a pénz fahéjazását és közben valamit mondani kell ,ha ismeri valaki árulja el ,hogy kell csinálni?

Ötleteket várok kinek mi jött be!!!!!


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook