Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy osztod be az idődet a baba mellett? fórum

Hogy osztod be az idődet a baba mellett? (beszélgetős fórum)


1 2
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2019. szept. 13. 10:16

Alszik, ha álmos, nem?


XDDD


Hát nem. Ha álmos sír. Minél álmosabb, annál jobban sír. Aludni csak anyán tud. Ha leteszik, egyből ébred. Szerencsés vagy, hogy nem tudod, milyen napi négyszer egy órát altatni 20 perc alvásokért.


Kétféle anya létezik. Az egyik, akinek mindenre van ideje még 8 gyerek mellett is, és szuperanyának érzi magát.

A másiknak meg több emberes babája van...

12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2019. szept. 13. 10:04

Egyébként a porszívó zaja,fehérzaj,sok gyerek arra alszik el....nyilván én se akkor zúgatom mikor alszanak...

Jelenleg 2 totyogoval telnek napjaim,9-re ki van taķarítva,meg vannak reggeliztetve...van hogy felváltva alszanak,van hogy együtt...simán eléjük teszem és tettem a főtt ételt délre,nem esznek,ettek üvegeset,sem mirelit cuccot.

Szóval tudom milyen 1 gyerekkel is az élet és 4-el is...

Lényeg..nem kell megijedni,nem minden gyerek mellett lehet mindent megcsinálni,ugyh én kiváltképp szerencsés vagyok a csemetéimet illetően.

11. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - R_e_G)
2019. szept. 13. 09:59

Nem azt írtam akkor porszívózz mikor alszik...

Altatni 1 órát?

Alszik ha álmos nem?

10. tbbze
2019. szept. 13. 09:56
Az altatással van gondom eddig kézben tartottam és énekeltem neki még el nem alszik, mikor leraktam felsírt. Most zenét próbálok hallgatatni vele, de úgy érzem nem fog bejönni -:(
9. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2019. szept. 13. 08:36
Nagyon rossz az időbeosztásod. Ha szopik, akkor az evés akkor van, amikor éhes. Ha nem éhes, akkor nem sír - remélem -, mert nincs miért. Tisztába van téve és ha tudod, hogy más munkád is van, akkor csináld, amikor a baba nyugiban van. Ne vállalj sokat, hiszen ő az első. Te biztosan sokkal többet akarsz,mint a baba mellett még 20 óra munkát. Ha nyugi van, főzd meg ami kell, sőt magadnak, párodnak előre 2-3 napra is főzhetsz. Gondolom nem kel minden nap takarítani, nem esz meg a kosz, szóval azzal is haggy magadnak több szabadidőt. menj ki a napra, menj a piacra, boltba. Mikor nekem dolgom volt otthon, főzés, ablakpucolás, feltettem egy hangulatos zenét és a gyerek akaratlanul is édesen hallgatta, majd elaludt. Utána rájöttem milyen zenét szeret, és ha más dolgom volt a zene ellazítja. Nálunk lassúbb olasz számokat szerette, de nagyon.
8. R_e_G (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2019. szept. 13. 08:14

Ezzel nem értek egyet. Ha rendszeresen egy órát kell altatni a picit, hogy aludjon 20-40 percet, nem fogod felverni a porszívóval...

Nálunk a napi egy alvásra áttérés hozott megkönnyebbülést, lehetett tervezni, míg jókedvű volt haladtam a munkákkal, mikor meg már totyogott jött segíteni.

2019. szept. 13. 08:04

Mikor alszik,olyankor kell csinálni amit szeretnél.

Később kevesebbet alszik,totyogni fog,ha most nem sikerül semmit csinálni,később még ennyit se fogsz tudni.

Napirendet próbáld kialakítani,tápos babánál egyszerübb mint iszsz-nél.

2019. szept. 13. 07:57
Egyenlőre sehogy, szintèn 1,5 hónapossal, de mindenhol irjàk, mondjàk ilyenkor még természetes hogy nincs napirend. Lassan az is alakulni fog.
5. R_e_G (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2019. szept. 13. 07:41

Épp hogy túl vagy a gyerekágyon, pihenj a házimunka megvár!

Nekem is 2 emberes volt az első baba, ha letettem sírt, csak addig aludt míg mellette feküdtem. Úgyhogy vagy gyereksírásban takarítottam gyorsan, vagy miután apa hazaért. A pici könnyebb eset, mellette lehetne házimunkázni, de míg jó az idő inkább sétálunk nagyokat, délután meg már a naggyal is kell játszani, úgyhogy ami délelőtt 1-2 órába nem fér bele az kimarad, esetleg azután intézem hogy este elaludtak.

4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2019. szept. 13. 06:48
2 emberes akart lenni
2019. szept. 13. 06:48

A nagy lányom w emberes baba volt. Nála a "szigorú" napirend mentett meg mert az első 2 évben szinte egyedül voltam vele és egészségügyileg nagyon le voltam rúgva (apa külföldön majd itthon hetelt)

A másodiknál könnyebb volt bár nála is tartottam azt a napirendet. Most 4.5 és 1.5 évesek. A nagy ovis a kicsi még 2x alszik egy nap. Így akkor csinálom mikor alszik.

2 dolgot kell szemelőtt tartani.

Tudni kell a korlátaidat, pihenni a munka meg vár. Boldog kipihent anya= boldog baba. Nem kell mindig patika rendnek lenni..

2019. szept. 13. 06:07

Minden baba más.


A fiam azert viszonylag sokat aludt, volt egy kis beosztas a fejemben, h egyik nap kitakaritottam a furdot, masik nap a konyhat, harmadik nap a nappalit, igy nem igazan volt kupi.


A kajat vagy rendeltem, vagy egyszerubb (sutobe be) kajakat foztem 2 napra.


Delutan aludtam vele.


Mire szeretned; h llegyen idod, amire nincs es miert nincs? Sokat sir?

2019. szept. 12. 22:50
Nektek van időtök csinálni valamit kisbaba mellet? Ha igen hogy osztjátok be az időtöket, hogyan van energiátok bármire is? Nekem 1,5 hónapos a babám, de nem sok mindenre van időm.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook