Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás témában tudnátok tanácsot adni? fórum

Babavárás témában tudnátok tanácsot adni? (beszélgetős fórum)


2017. júl. 13. 07:51

Szia!


Mi Zalaegerszeg mellett lakunk, és Veszprémben volt a választott orvosom mindkettő terhességem és szülésem során, azaz 150 km-re. Néha szidtam magamat, hogy miért kell nekem utazgatnom ennyit :), de azt mondom, hogy megérte, az orvosom és a kórház kétszer is nagyon jóra vizsgázott. :)

Én mondjuk főleg az első terhességemnél a munkám miatt is sokat utaztam, naponta kétszer 50 km-t, ami busszal olykor másfél-két óra volt. Szóval, maga az utazás nekem nem volt gond, csak olykor egyszerűbb lett volna csak "elugrani" az orvoshoz.

Nekem ami fontos volt, hogy az orvosomban bíztam, másnál nem szívesen szültem volna, illetve a veszprémi kórház szerintem, összehasonlítva a zalaegerszegivel, igazán baba-mama-barát :), sokat segítenek, nem hagyják éhezni és ezzel együtt ordítani a két napos babádat, ha éppen még nem indult meg a tejed. Nem szólnak, ha Te cumit teszel a gyereked szájába, hogy megnyugodjon - és ilyen apróságok... Ezek miatt én másodszor is bevállaltam az ingázást.

A szülés lett volna izgalmas, ha éppen hirtelen és gyorsan indul, kérdeztem is az orvosom, vajon odaérünk-e egy rapid szülésnél, persze a válasza az volt, hogy nem tudhatja..., de felajánlotta, hogy feküdjek be a kiírt időpont közeledtével. Végül az első szép lassan indult, a másodikat megindította a napján a vizsgálat után, mert szükséges volt.

Szóval, az ilyet meg lehet beszélni, ha olyan az orvos.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de szívesen írok még tapasztalatot most is, később is, ha aktuális lesz.


Zsófi

18. gabbbicica (válaszként erre: 16. - LillaS125)
2017. júl. 11. 18:59

Vannak arak, de ezt neked kell eldonteni. En most is maganorvoshoz jarok, mert nekem munka mellett megeri, hogy ha 2re van idopontom, akkor legkesobb negyed 3ra tenyleg bent is vagyok nala.


Es nem kell egy fel delelottot az SZTKban tolteni. Illetve jobban erzem magam, hogy fog jonni, ha kell.

17. lapbarna (válaszként erre: 16. - LillaS125)
2017. júl. 11. 17:05

Szerintem azt is vedd figyelembe, hogy oké, hogy neked milyen kényelmetlenségeid származhatnak a 350 km-es távolságból, de szülés után te sem leszel egy fittipaldi, plusz egy újszülöttel kell hazamenned - 350 km-re.

Az megajaj.

2017. júl. 11. 15:44

Mint ahogyan az eredeti kérdésben írtam, Szegeden fogadott orvosom van (volt), nem sztk, de keszthelyen még nem voltam sem magán sem állami nőgyógyásznál, mindig úgy hoztam össze a hazamenetelt h a kötelező vizsgálatokat megoldjam. Azt hogy érdemes e egyáltalán dokit fogadni, arra értettem, hogy ha már úgy sem az otthoni orvosomhoz fogok járni, akkor egyáltalán kell e keresnem kesztehelyen, vagy állami is elviselhető.

Úgy olvasom, hogy vannak azért árak, elég magasan :D

15. gabbbicica (válaszként erre: 13. - LillaS125)
2017. júl. 10. 22:37

Hat ha nem fogadsz dokit, akkor nem mindegy ha a lakohelyeden jarsz ahhoz aki epp bent van??


Azert minek 350 km-t utazni, h mindig mashoz menj az SZTK-ba?

14. macibogarka (válaszként erre: 13. - LillaS125)
2017. júl. 10. 22:37
Ha problémamentes a terhesség, illetve alacsony rizikójú csoportba sorolnak választhatsz csak szülésznőt. Egyébként nem kötelező. Doki szinten érdemes ismerni hogy milyenek a kórházban a többi orvos, ha úgy ítéled meg hogy az ügyeletes is ugyanolyan jó lehet mint akit választanál, sztem nem feltétlenül szükséges, de talán érdemes még így is. Ehhez a részhez alaposan át kell rágni magad a pro és kontra dolgokon. Doki változó árban van 50-150 között de biztos van olyan aki ennél többért vállal de nem hiszem hogy ő keszthelyen dolgozna :D szülésznő 20-50 között de ott is biztos van magasabb árkategóriás, ott is meg kell ismerni őket hogy érdemes e fogadni. Szerintem de a tapasztaltabbak úgyis mondanak még véleményt, én még most állok előtte. Én szülésznőt nem fogadok.
2017. júl. 10. 20:56

Köszönöm a sok javaslatot :)

Akkor ezek szerint ha nincs semmi baj, akkor havonta egyszer kell majd orvoshoz járni?

És ha már megtaláltam a nőgyógyászt, akkor mellé kell egy szülésznőt választanom? Illetve sok helyen olvastam, hogy a doki gyakran ajánl egyet, akivel már úgymond összeszokott páros.

Vannak tapasztalatok, hogy érdemes-e egyáltalán orvost fogadni, vagy mindig aki épp ügyel, oda menni? Mennyi az orvos és a szülésznő "tarifája"?

Bocsi ha butaságokat kérdezek :)

12. gabbbicica (válaszként erre: 10. - Kokuszoscsoki)
2017. júl. 9. 10:10

Szerencsed volt. Egyelore nekem is szerencsrm van, de ezt ugye nem tudhatod elore.


Olyan ismerosom is van, aki az elso 4-5 honapnak a jo felet korhazban toltotte sok mindenfele miatt. Akkor azt is merlegelnie kell a topicinditonak, hogyha a parja dolgozik, akkor nem fogja tudni latogatni ot stb.

2017. júl. 8. 19:57
en a helyedben keresnek helyben orvost, en is elso babamat varom, es az elejen nagyon sokat paraztam nem tudom mi lett volna velem ha itt nincs helyben orvos:)
10. kokuszoscsoki (válaszként erre: 9. - Pomona)
2017. júl. 8. 17:15
Nem értem az első mondatod, miért járna az elején többször dokihoz?? Én havi egyszer jártam a 9. hónapig. A 40. hét betöltése után meg minden nap.
9. Pomona (válaszként erre: 3. - LillaS125)
2017. júl. 8. 11:08

Én sem javasolnám, hogy olyan messze menj orvoshoz, egyébként az elején, hidd el, nem havonta fogsz járni orvoshoz, hanem többször, az utolsó hónapban meg visszaköltöznél szüleidhez? Hiszen bármikor beindulhat a szülés... A többi váratlan bonyodalomról, ne is beszéljünk :)


Nekem is volt egy igazán jó orvosom a szülővárosomban, de mi is elköltöztünk onnan, szóval új orvost kellett keresnem. Azt javaslom, amit én is csináltam, keress rá fórumokon, hogy Keszthelyen ki melyik orvost ajánlja, beírsz néhány kulcsszót és találsz mindenféle dolgot, ha ezzel nem éred el a kívánt eredményt, nézzél ki egy szimpatikusnak tűnő orvost, menj el hozzá, babaproject előtt amúgy is ajánlatos legalább egy rákszűrést csináltatni, ha szimpatikus a rendelésen, akkor minden meg van oldva, ha nem az, legközelebb máshoz mész...


Vagy két másik tipp amit barátnőim csináltak:

Egyikőjük eleinte elment az SZTK-ba, ott mindig másik orvos vizsgálta kb, az egyik alkalommal nagyon kedves volt vele azk orvos és legközelebb már hozzá ment magánra, végül nála is szült :)


Másik barátnőm meg a védőnőt kérte meg, hogy ajánljon neki valakit, akit nagyon dicsérnek a kismamák. Az ő módszere is bevált, kedves, profi dokinál szült.

8. macibogarka (válaszként erre: 7. - Gabbbicica)
2017. júl. 8. 10:56

Szia, teljesen egyetértek veled!

Először szerintem tájékozódj a helyi orvosoknál, menj pl rákszűrésre, azt amúgy is érdemes előtte megcsináltatni(szerintem). Ha nem válik be az ottani csapat akkor keress közelebbi városban. Én veszprémben jártam úgy hogy oda biztos nem megyek, de tapasztalatok miatt, pedig oda tartoznék, 20 kmre lakunk. De ajánlottak siófokról egy dokit akivel teljesen meg vagyok elégedve, az tőlünk 50 km. De valóban a 350 sok!

7. gabbbicica (válaszként erre: 3. - LillaS125)
2017. júl. 8. 09:20

En biztos, hogy nem valasztanek ilyen messze orvost. Most varom az elso babam, de mindig elofordulhat, hogy valami gond van es nincs ido 350 km-t utazni....


Hasonlo helyzetben vagyok, mint Te, en Győrben, szüleim Miskolcon, es mindig is ott jartam orvoshoz.


Internet es barati ajanlasok alapjan azonban itt valasztottam dokit, es nem bantam meg. Mindig elmondja, hogy barmikor hivjam, ha ugy erzem, valami nincs rendben stb.


Most gondold el, hogy epp Kecskemeten vagy es elkezdesz verezni. Akkor meg utazol 350 km-t hirtelen?? Akkor nem jobb ha helyben van az orvosod?

6. LillaS125 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2017. júl. 7. 23:48

A vitamint már elkezdtem szedni, köszi a tanácsot :)

Sejtettem, hogy jobb a lakóhely közeli orvos, csak hát a biztosat jobban szereti az ember :) meg nyilván máshogy gondolkodok majd ha már meglesz az a bizonyos kétcsíkos teszt, még csak elméletben tervezgetek.

5. kokuszoscsoki (válaszként erre: 3. - LillaS125)
2017. júl. 7. 23:47
Én Vidéken jártam egyetemre, amikor terhes lettem, de orvoshoz Pestre jártam. Nem akartam ingázni, de a vidéki sztk-ban oltári bunkó, hozzá nem értő orvosok voltak, akikkel soha többé nem akartam találkozni. Havi 1-szer jártam fel Pestre,de az utolsó 2-3 hónapban már Pesten voltam. Bár én nem 350 km-re voltam, csak 100-ra, de havi 1 alkalmat simán utaznék egy jó dokiért, mert az ritka. Én 2 órákat buszoztam terhesen.
2017. júl. 7. 23:22

Két tanácsom van:


klezdj már el most szedni miniomum folsavat, de inkább magzatvédő vitamint.

És keress helyben orvost!


Jó egészséget!!

2017. júl. 7. 22:52

Párommal most kezdtünk a "babaprojektbe", még nagyon az elején vagyunk a dolgoknak, de azért már szeretnék informálódni a dolgokról. A problémám az, hogy Keszthelyen élünk jelenleg, de itt nem ismerek nőgyógyászokat. Régebben Szegeden éltem, ott volt egy nagyon jó dokim. Nem vagyok jártas terhesség/szülés témában, de kérdezném, hogy az mennyire abszurd hogy a lakóhelyemtől 350 km-re lévő orvost válasszak?

Anyukám is Szeged mellett él, tehát havonta legalább egyszer járunk arra amúgy is, és arra gondoltam, hogy az utolsó hónapban/hetekben szabira mennék, és akkor anyunál tudnék lenni Szeged mellet. Sajnos volt sok rossz tapasztalatom nőgyógyászokkal, és jelenleg annyira megvagyok elégedve a szegedi orvossal, hogy nem szeretnék váltani.

Van itt közületek olyan, aki a lakóhelyétől messzebb választott orvost?

Bocsi a hosszú kérdésért :)

2017. júl. 7. 22:52
szia!
2017. júl. 7. 22:46
Sziasztok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook