Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás Németországban fórum

Babavárás Németországban (beszélgetős fórum)


7. schreiber (válaszként erre: 6. - Petracsenge)
2012. máj. 21. 11:05

Nekünk az esküvöi papirok beszerzese volt problemas az en valasom miatt..de igy is megvolt minden 3 honap alatt.A gyest kapod ha ide vagy bejelentve es van biztositasod.Az eus kartyarol nem tudok semmit,nekem mar az elejen volt ittenim.

Mar most jön a neheze,föleg ha meleg van es az idö is csak vanszorog

6. petracsenge (válaszként erre: 5. - Schreiber)
2012. máj. 19. 21:50

Szia!Tényleg csak akkor jár a védőnő,ha kérem?És nektek mennyi idővel kellett hamarabb bejelentkeznetek az esküvőre?Az én párom nem német,de vajon én is kapok majd gyest,stb...?Az eus-tb kártya tényleg csak sürgősségi ellátást fedez?Millió kérdésem volna!Köszi a válaszokat!

Hogy vagy a 31+2.hétben? :D Lassan jön a pici....:)

5. schreiber (válaszként erre: 1. - Petracsenge)
2012. máj. 16. 15:51

Szia..Ha van konkret kerdesed kerdezz nyugodtan en most vagyok 31+2 hetes,igy pont benne vagyok.

Mi is most hazasodtunk a mult honapban,igaz a ferjem nemet,de ram a magyar törvenyek vonatkoznak. Itt viszont ugyanugy megkapok minden tamogatast.Csaladi,gyes..stb.

Beszelsz nemetül?

4. ce53b9ff5e (válaszként erre: 3. - Petracsenge)
2012. máj. 16. 14:41

szülés után jár ki védönö,ha kéred.(jo dolog)


Orvoshoz kell menni,kapsz kiskönyvet,kötelezö vizsgalatok kb 4hetente vannak. Viszont az eg. biztosito nem tamogatja pl. a 12.heti kombinalt tesztet(down szindroma,es tarsai) és a cukorterhelés sem kötelezö,igazabol semmi.

Kicsit meg vannak szoritva a dokik,mert azt hiszem 21 eurot kapnak egy betegre havonta es abba bele kell férnie. Az en nödokim ugy oldotta meg,h volt egy ilyen "csomagja" 100euros,es akkor mindig csinalt uh-t,kaptunk mindig cd-t,képet,mindent.DE egyebkent nem csinalnak,asszem 3 uh a kötelezö nekik. Erdemes utanakerdeznetek.

A terhességi cukor vizsgalatra emlekszem,nekem 21 euri volt. De ezt erdemes megcsialtatni.Meg attol is ügg emlyik biztositonal vagytok,m nehany tamogat vmiket. Mi az AOK-nal vagyunk. Negyedevente van 10euros praxisdij szakoranyonkent.,Tehat 3havonta 10-est kell fizetni,de dokit nem kell penzelni,stb....

2012. máj. 16. 12:49
Szia!Heidében élek,és mindenre kiváncsi lennék a dologgal kapcsolatban,mivel itt még nem sok ismerősünk van,és azt sem nagyon tudjuk,hogy mivel hová kell fordulni!éppen most szeretnénk összeházasodni is,a párom egyik csapattársa segít ebben!Pl..Itt jár ki védőnő?Vagy csak a kötelező orvosi vizsgálatokra kell elmenni és ennyi??Köszi előre is!
2012. máj. 16. 10:47
szia,én itt szültem,mire lennél kiváncsi?és hol laksz?
2012. máj. 16. 10:37
Sziasztok! Németországban élő(Igaz csak 3 hónapja) kismama vagyok,szeretném ha megosztanánk egymással ezzel kapcsolatos tapasztalatainkat!Mindenkit várok,aki németországban élő kismama,vagy anyuka! :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook