Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás és Atkins fórum

Babavárás és Atkins (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
60. EriAnyó (válaszként erre: 59. - Kisgé)
2005. okt. 12. 17:45

Hoxa és Kisgé!

Átszervezték a hétfői vizsgálatomat, így sajnos ugrik a tali. Nagyon sajnálom, de remélem, egyszer sikerül találkoznom Veletek.

A mai ultrahangon jó lett az eredmény, 51 mm-es a KisManó. Megvan mindene és élénken mozog. :)

59. kisgé (válaszként erre: 46. - EriAnyó)
2005. okt. 9. 15:17

Szia Erianyó!


Úgy néz ki, akkor én sajna nem tudok menni, mert dolgoznom kell. 4-kor le tudnék lépni, de majd meglátjuk, addig hogy alakul!

58. EriAnyó (válaszként erre: 56. - 497f15547f)
2005. okt. 9. 10:52

A gyógyszereken van ugyan támogatás, de így is iszonyú drága. Nekünk a 3. próbálkozás sikerült, és eldöntöttük, hogy ez az utolsó, mert totál kimerítette a kasszánkat. Biztosan megérezte a KisManó, hogty MOST meg kell tapadnia! :-)

Kistesó viszont nem hiszem, hogy lesz. A Párom okt. 21-étől munkanélküli...

De nem nyafogok, mert vannak, akik nálunk sokkal rosszabb körülmények között élnek.

57. 549be03e80 (válaszként erre: 55. - EriAnyó)
2005. okt. 9. 05:54
Tobbek kozott erre is forditjak az osszegyujtott penzt, de itt sem allamilag tamogatjak, hanem onkentesek szervezik az egeszet.
56. 497f15547f (válaszként erre: 55. - EriAnyó)
2005. okt. 8. 18:57
Hát azért ez valahol szemétség, nem? És akkor állandóan arról paolnak,hogy kevés a népesedés, meg hogy szüljünk minél többet....stb
55. EriAnyó (válaszként erre: 51. - 549be03e80)
2005. okt. 8. 10:16

Hát, ha minden jól megy, mi egy speciális csoportba fogunk tartozni a Babával, mivel lombikbébi programosok vagyunk. A lombikos gyekőcöknek is van éves találkozója.

Hogy ott van-e jótékony célú gyűjtés, nem tudom, de biztos jól jönne, mert nagyon sokan a hatalmas gyógyszer árak miatt nem tunak bekapcsolódni a programba.

54. 549be03e80 (válaszként erre: 53. - 497f15547f)
2005. okt. 8. 01:59
Az mas, az van itt is kulon a gyerekeknek, es kulon a babaknak.
53. 497f15547f (válaszként erre: 51. - 549be03e80)
2005. okt. 7. 15:04

Ez nagyon szép! Komolyan.Igaz van nálunk is gyermeknap.

Az én kisfiam is koraszülött.

52. 497f15547f (válaszként erre: 50. - Hoxa)
2005. okt. 7. 15:03
Igen rajta vagyunk.bennem most érett meg a dolog, Zoliban már 2 éve, úgyhogy beadom a derekam (is):_O
2005. okt. 7. 12:25
Gondoltam, annyi szo van a babakrol, csak erdekessegkeppen irom,hogy jovo hetvegen lesz itt Ausztraliaban az un. "go ga-ga" Australia, a nemzeti babak napja, penteken oktober 21-n.Ezen a napon emlekezunk azokra a babakra, akik mar nincsenek koztunk(koraszulottek),es unnepeljuk az egeszseges babakat es gyerekeket.Ilyenkor tamogatjuk azokat a szervezeteket,akik ebben segitenek, orvosi keszulekekkel,azzal, hogy vasarolunk jelvenyeket, karkotot, kulcstartot,tollat,stb.Jelenleg a 20 bababol 1 koraszulott, ami nem keves. elnezest, ha toredezett a magyar, egyenesbol forditottam a kezemben levo szorolaprol angolbol.Altalaban szoktak is vasarolni, minden ilyen napkor, mint "voros orr" nap, vagy "rozsaszin masni" nap, a rakkellenes kutatasra, stb.Gondolom otthon erdekesseg, bar biztos otthon is van ennek megfelelo nap.
50. Hoxa (válaszként erre: 48. - 497f15547f)
2005. okt. 7. 11:48

Mambusz, ti most már komolyan rajta vagytok a baba projecten? Mert akkor kezdek drukkolniiii :)))))


49. EriAnyó (válaszként erre: 48. - 497f15547f)
2005. okt. 5. 15:47
Black Mamba: Pocaklakó nélül is szívesen talizunk ám Veled 17-én, már ha össze tudjuk hpzni az időpontot. Nekübnk 15.30-kor és 18.30 kor van vonatunk haza.
48. 497f15547f (válaszként erre: 47. - Zazuka)
2005. okt. 5. 15:15

Ja, nagyon úgy néz ki. :)

Na most gyorsan számolok egy kicsit....

Ja, addig meg az élvezet kedvéért :))))))))))

47. zazuka (válaszként erre: 43. - 497f15547f)
2005. okt. 5. 13:39

Nincs mese Mambuci, ha pocak találkozóra akarsz menni, akkor sűrgősen be kell szerezned egy kislakót!

:)))

46. EriAnyó (válaszként erre: 45. - Hoxa)
2005. okt. 5. 11:55
Hoxa, nekünk nagyon a vonathoz kell majd alkalmazkodni, ha priviben megadod a telefonszámodat, akkor könnyebben tudunk egyeztetni. Úgy saccolom, hogy 12-1 óra körül végzünk a vizsgálattal és utána lesz 1-2 óránk az eredményig.
45. Hoxa (válaszként erre: 39. - EriAnyó)
2005. okt. 4. 13:32

Erianyó: én benne vagyok :)


44. Hoxa (válaszként erre: 43. - 497f15547f)
2005. okt. 4. 13:32

Az van, hogy elnéztem :)))))))


2005. okt. 4. 13:23

Most mi van gyerekek? :P


42. Hoxa
2005. okt. 4. 13:16

Ez ugyanaz a találka, hé :)

Csak próbálom beszervezni az embereket :))))

2005. okt. 4. 12:15

Na, kérem szépen, mit látok én itt? Magánszerveszkedés, miiiiiiiii? :)))

Na, majd kaptok ha találkozunk!!! Pocakosok, lesz nektek ne múlass, heheheheheheheh :))))


Na, akkor szerveződjünk a "rendes" talira is, okéka?

40. kisgé (válaszként erre: 39. - EriAnyó)
2005. okt. 4. 12:10

Na, akkor még tárgyaljunk erről, bár hétfőn csak 4 körül tudok lelépni, mert aznap sok a dolgom. Jövő kedden jövök, aztán megdumáljuk.


Pussz

39. EriAnyó (válaszként erre: 38. - Kisgé)
2005. okt. 4. 11:24

10.30-ra megyek, de nem udom, mennyit kell várni. Vérvétel és ultrahang lesz. Az eredmény is meglesz aznap, így tuti lesz néhány óra üres időm. Viszont mászkálni nem nagyon merek majd. Azt mondtzák, a közelben van a Rózsakert bevásárlóközpont, gondolom, ott le lehet telepedni.


Hoxa, Te nem tudsz aznap egy röpkét talizni velünk esetleg?

38. kisgé (válaszként erre: 36. - EriAnyó)
2005. okt. 4. 11:07

Szia!


Igen, sajna dolgtozom!:))) Azért sajna, mert úgy unom a munkám, hogy csak na. :))) Az egy hétfői nap. Mikor mész a klinikára? Budaörsön dolgozom, nem messze onnan, ahová te mész kivizsgálásra.

37. EriAnyó (válaszként erre: 35. - Kisgé)
2005. okt. 4. 10:41

A szülés még nagyon messze van, most vagyok 10 hetes.

A fekvés most "könnyen megy", mert olyan gyógyszert kapok, ami lever a lábamról. Remélem, nem kell végig lustálkodni, már nagyon hiányzik a séta. maximum most, hogy elmegyek a védőnőhöz éls orvoshoz.

A Baba a legfontosabb most, érte vállalom ezt a kissé nyűgös időszakot.

36. EriAnyó (válaszként erre: 34. - Hoxa)
2005. okt. 4. 10:38

Sajnos nem Pesten lakom, hanem Szegeden. A "sajnost" csak a tali miatt miondom. Nagyon szeretek Szegeden lakni.

A talira most biztosd nem tudok menni.

Viszont okt. 17-én megyek Down kór szűrésre a Rózsakert Klinikára, Budára. Akkor nem tudnánk esetleg találkozni? Tényleg, Te dolgozol?

35. kisgé (válaszként erre: 27. - EriAnyó)
2005. okt. 4. 07:44

Szia Erianyo!


Most már én is itt leszek. Szerinted, a találkozóra el tudsz jönni, vagy brutális fekvés lesz? Hol tartotok, mennyi idő múlva szülsz? Nem őrülsz meg a fekvéstől? Bár annyira vártad már, hogy biztos vagyok benne, ha kéne, évekig feküdnél, csak megszülessen.:)))

34. Hoxa
2005. okt. 3. 12:24

EriAnyó, te nem budapesti vagy?

Nincs kedved találkozni?

33. EriAnyó (válaszként erre: 28. - Hoxa)
2005. okt. 2. 10:16

Hoxa, gratulálok a jó AFP eredményhez.

Remélem, nekem is szép lesz majd a kombinált teszt eredményem.

Nálunk a Baba mozdulása valamikor Mikulás-karácsony közé várható, mondtam is a Páromnak, hogy nem is kérek más ajándékot Karácsonyra.

32. Tacus (válaszként erre: 31. - 497f15547f)
2005. okt. 1. 20:55

Szia,


A szoptatás nem mindenkinek adatik meg sajnos. Nekem volt olyan ismerösöm, aki ugyan szeretett volna szoptatni, de nem volt teje. Számomra ez nem bün.


Az én fiam kb 4 honapos korában tanult meg szopni. Addig fejtem a tejet, es cumisüvegböl adtam neki. Mindig probálkoztam szoptatni, de sajnos nem ment, hogy miért, azt nem tudom. Tejem volt. Aztan egyszercsak elkezdett szopni. Onnantol sokkal jobb volt.


De visszatérve az eredeti témára. Nekem a szoptatás alatt sokkal több jött fel, mint a terhesség alatt.


31. 497f15547f (válaszként erre: 29. - Tacus)
2005. okt. 1. 17:24

Helloka!

Nekem is ismerős a dolog, a szoptatás ideje alatt felszedett kilók.Esküszöm ezt a legnehezebb leadni.

Szoptatás. Hát, ezzelkapcsolatban nekem vegyes érzelmeim vannak.No nem az, hogy szotassunk vagy ne szoptassunk, mert ez nem kérdés, SZOPTASSUNK!!!


Előrebocsátom, hogy nem TACUS-t akarom piszkálni, vagy hasonló, mert csak gratulálni tudok, hogy ennyi ideig sikerült neki. Sajnos nekem csak 4,5 hónapig sikerült, pedig ittam a teát, fejtem, ambulanciára jártam...stb. De....


Már most megfogadtam, hogy a második gyermeknél (ami remélem hamarosan összejön) NEM hallgatom a dicsekvéseket, a beszámolókat.Illetve ha meg is hallgatom akkor nem reagálok rá öszintén.(bocs)

Sajnos már a terhesség időszaka alatt elindul egyfajta versengés, hogy kinek hány centi a babája, mekkorákat rúg, stb. stb.stb. Na, a szoptatás az kész őrület, és ha elmondod,hogy te már nem tudsz szoptatni, szabályszerűen leugatják a fejedet. Elnézést.Nekem ezzel kapcsolatban rossz tapasztalataim vannak. Nem elég, hogy annak idején majd belepusztultam abba, hogy nem megy tovább, még a sanda méregetéseket, beszólásokat, lesajnálásokat is el kellett viselnem.Rögtön elkönyvelnek rossz,lusta anyának.Lehet, hogy rosszkor voltam rossz helyen, nem tudom.

Minden anyában ott van a határtalan büszkeség, hogy anya lett..stb. Ez természetes, de legyen ennyi elég.


Szóval, csak azt akartam mondani, hogy minden anyuka legyen nyugodt, egészséges és boldog. ne foglalkozzon azzal, hogy mit mond a szomszéd Gizike, vagy a rokonság.

Egy babás-mamás lapban olvastam anno, hogy a gyermekek már a szeretettől is nőnek.

Puszika

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook