Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás és Atkins fórum

Babavárás és Atkins (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
90. EriAnyó (válaszként erre: 88. - Fcica)
2005. nov. 30. 17:47

Hoxa: de jó, hogy itt is lehet vonalzónk! Kíváncsi vagyok, mennyire vagyok ügyes.


Fcica: nagyon hasonló korúak a pocaklakóink. Április 24-26, de május 3 volt az első időpontunk. Ultrahang szerint 19 hetes és 2 napos most KisBocs.

89. Hoxa
2005. nov. 29. 16:42
Sziasztok!

Apropó ki hány hetes téma!!
Ilyeneket ti is tudtok feltenni az adatlapotokra.

Egyik fajta:
having a baby

Másik fajta:
Lilypie Baby Ticker

Csak annyi kell, hogy el kell menni az adott weboldalra, megadni a szülés várható dátumát, legenerál egy html kódot, amit csak be kell másolni a bemutatkozás ablakba az adatlapon.

Hoxa
88. Fcica (válaszként erre: 86. - EriAnyó)
2005. nov. 29. 11:36

Szépen nő a létszám. *Gyöngy*! Üdv a táborban!

EriAnyó mikorra vagy kiírva? Én is a 19. hét közepén járok. Ha minden jól megy Kos lesz a trónörökös.

2005. nov. 29. 10:57

Én is örülök, köszi a gratulációkat! Nem tudom, hány hetes lehetek, ha minden igaz, ma jutok el dokihoz.

Ami aggaszt az az, hogy 3 hete átestem egy inluenzán 3 napon át tartó 39 fokos lázzal. Bár antibiotikumokat nem szedtem, de a szoksásos láz és köhögéscsillapítókat igen. Sajna édesítőket is használtam....

Csak remélni tudom, hogy nem okoztak maradandó károsodást. Akárhogyis, most már nem lehet mit tenni utólag....


Étkezés ügyben majd kérek tanácsot, mert eddig nagyon szigorú diétán tartottam magamat a CH-ot illetően. Nem akarok átesi a ló túloldalára, mert amiért megdolgoztam nem adnám szívesen. Persze a kicsinek sem akarok rosszat.

2005. nov. 28. 17:25

Pocakos lányok!

Mit szólnátok, ha a hozzászólásunk végéne jeleznénk, hol is tartunk a pocakosságban. Remélhetőleg egyre többen leszünk és akkor nehéz lesz követni, ki hol is tart. :))

Puszi

Eri (19 hét)

85. EriAnyó (válaszként erre: 83. - *Gyöngy*)
2005. nov. 28. 17:23
Nagyon szuper!!!! Gratulálok és kellemes pocakosságot kívánok!
84. Hoxa (válaszként erre: 83. - *Gyöngy*)
2005. nov. 28. 16:02
Gratulaaaaaaaaaaaaaa :))))))))))))))
2005. nov. 28. 15:41

Kedves Mindenki!


Megosztom veletek az örömömet, ami egy + terhességi teszt formájában öltött testet szombat reggel.

82. Hoxa (válaszként erre: 81. - EriAnyó)
2005. nov. 25. 09:46
Szie Erianyó!

Gratu az AFP-hez és a kis buborékokhoz! :))) Most jön a legjobb időszak szerintem, amikor majd rendszeresen érzed, hogy rugkapál a kicsi, és nemsokára már látható és érezhető lesz kívülről is. Nekem néha már akkorát boxol Benji, hogy már az "még éppen hogy kellemes, de ne tovább" kategóriába esik. :))) Persze nem bánom, örülök nagyon. Sosem érzem magam egyedül, lehetek bárhol. :)

A 180g-os menü lehet, hogy kevés lesz. Mindenképp kéne nézni közben a ketont, mert nem szabad ketózisban lenni. Most meg sokkal több szénhidrát kell tapasztalataim szerint ahhoz, hogy ne liluljon a csík, mint mikor szimplán atkinseztem. Nekem a 180g még kevés volt, a 230g jött be.
Itt egy nagyon jó link:
http://inetcom.hu/andrea/babasmamas/terhcukor2.htm
Itt van egy 150 és egy 225 grammos mintadiéta.
Én a szénhidrátot főleg rozskenyérrel és tejjel, kefírrel viszem be. Nagyon élvezem a finom ízeket és lelkiismeretfurdalás nélkül eszem. Például tészta nem kell, múltkor ettem norbi tésztát, és utána olyan éhes lettem, mint még soha. (az íze meg szar :)) Néha eszem diétás finomságokat, hogy az édesség is beférjen.
Azért a nőgyogyival vagy a védőnővel egyeztess, nehogy gond legyen belőle.
Vércukorra mikor mész?

Nagyon gyorsan telik az idő. Tegnap mondtam Zsonak, hogy a könyv szerint Benji már majdnem 1 kiló és 35 centi. Teljesen elképedt, milyen gyorsan növekszik. Hisz nemrég még alig 13 mm volt :)))))))

Vigyázzatok magatokra és FONTOS: CSAK POZITÍVAN, MOSOLYGÓSAN! :)))

pusza:
Hoxa
81. EriAnyó (válaszként erre: 80. - Hoxa)
2005. nov. 24. 18:31

Szia Hoxa!

Megvan az AFP eredménye és minden oké! :)) Ultrahangot is csináltak, ott is rendben volt minden, szóval megnyugodtam.

A védőnő a súlyommal is elégedett volt, eddig a 18 hét alatt 4 kilót híztam.

Egy hete elkezdett buborékokat pukkantgatni KisBocs a pocakomban. tegnap olyan mókás volt, mert a Megasztár alatt végig táncolt. Apa még sajnos nem érzi, a kezemmel én sem, de a kis lufikra azt mondta a védőnő, hogy ez bizony már a baba mozgása. Annyira boldog vagyok! A természetgyógyászom is annyit mondott, mikor elmentem hozzá egy kis megerősítésért, hogy csak rám kell nézni és látszik, hogy nincs gond.


Én is gondolkodtam ezen a 180 grammos diétán. Szerintem én most többet viszek be ennél, néha elfogy az önfegyelmem és elcsábulok. :( Van esetleg mintaétrended?

Puszi

Eri

80. Hoxa (válaszként erre: 77. - EriAnyó)
2005. nov. 15. 16:49

Szia Erianyó!


Én is agyonizgultam magam az AFP előtt. Nekem is azt mondták, hogy no para, az AFP eredmény még nem minden, sokaknak lesz félreértelmezhető eredménye, a baba meg egészséges, stb.


Én most estem át a terheléses cukron. Szerencsére normális lett, bár az ellenkezőjét jósolták az okosok. De mivel korábban már visszafogtam a szénhidrátot a súlynövekedés miatt, és ma ketont talált a védőnő a vizeletemben, ezért most mégis azt javasolja, hogy a cukorbetegeknek szóló 180 gramm szénhidrátos menüt csináljam.

Jól letolt, hogy éheztetem a gyereket. A másik oldalon meg a nőgyógyász tolt le, hogy hízok. Egyébként is ő mondta, hogy ne egyek szénhidrátot. Szóval mondanak mindenfélét, az ember lánya meg próbálja meg őket követni.

Akkor kicsit megnyugtattál édesítőszer terén, már nem tudtam mihez nyúljak, persze van itthon már minden, aspartam, szaharin, barna cukor, méz, ami csak kell. Akkor maradok a minimális szaharinnál, azt hiszem.


Pusza:

Hoxa

79. 497f15547f (válaszként erre: 78. - Bige)
2005. nov. 13. 15:11

:))

Hát, igen.Amikor első UH vizsgálat volt, akkor a doki beijesztett minket, aszongya: "Huh, ikerterhességet látok" Na, én meg majdnem nem láttam utána. Aszem megnyúlt a szánk, egy kissé.

Az írásomban nem az ikrekre gondoltam, bár amíg vettem a "szakmai" lapokat, abban sok ikres anyuka leírta, hogy nincs akkora vész.

Mondjuk, ha 3-as ikrek.. és így tovább? Nem is tudom. Oda már szerintem ki is rendelnek egy segítőt.. :P

78. bige (válaszként erre: 74. - 497f15547f)
2005. nov. 13. 13:07

:-)))

meg kell, hogy valljam, hogy én végig a terhességem alatt attól féltem, hogy csak nehogy ikreim legyenek.

aztán pár éve vigyáztam egy ikerpárra. hát, hogyis mondjam el azt az éjszakát? :-)

röviden: egymást ébresztették fel a babák.

nem 2-2.5 óránként keltem fel, hanem folyamatosan. mire az egyiket elaltattam - fölébredt a másik. nem annyira egyszerű az egész, hogy úgyis fent vagyok, úgyis 2 kezem és 2 cicim van:-))). hozzáteszem az biztos, ha túlélik a szülők az első időket, akkor biztosan sokkal jobb, hiszen megtanulnak várni a gyerekek, tudnak együtt játszani. én azt hiszem semmi nincs, ami csak előnyökkel vagy csak hátrányokkal jár. ..és valóban annyira hamar elrepül az az idő, amikor kicsik:-(

77. EriAnyó (válaszként erre: 76. - Hoxa)
2005. nov. 13. 12:55

Szia Hoxa!

Nagyon jól vagyok/vagyunk. Szerdán volt AFP, de az orvosom azt mondta, egyáltalán ne aggódjak az eredmény miatt, ő nem hisz az AFP-ben. Majd a genetikai ultrahang lesz fontos, ami Mikulás körül lesz.

A háziorvosomtól kérdeztem a mesterséges édesítők hatását. Szerinte már nem okozhat gondot, mert a baba már elég nagy, minden fontos szerve megvan, csak fejlődni, nőni kell neki. A 12. hét előtt mindenképpen kerülni kell, persze azt mondta, ha lehet, most se vigyem túlzásba.

A norbis termékek többsége iszonyú drága.

76. Hoxa (válaszként erre: 75. - EriAnyó)
2005. nov. 12. 10:00

Szia Erianyó!


Hogy vagy mostanság? Jól bírod? :)

Én mintha olvastam volna valahol, hogy a szaharint kerülni kell, de most hogy kerestem, persze nem találtam meg sehol az interneten.


Viszont tegnap érdekes dolgot láttam a boltban, Norbi bácsink új import áruja: Just Like Sugar a neve. Valami természetes anyagból van, lehet terhesség és szoptatás alatt is használni és nincs benne CH.

Egy bibi van vele: 2500 forint volt egy kis dobozzal. Ezért nem vettem. Majd még utánaolvasok inkább, mi lehet ez.

2005. nov. 9. 19:14

Pocakos és volt pocakos lányok!

Ti hallottatok arról, hogy várandóság alatt a mesterséges édesítőket kerülni kell, ha egy mód van rá? Az aszpartam (naná!!!) és a szacharin teljesen tabu. Szacharin tartalmú dolgokat a szoptatás idejére sem ajánlják.

2005. okt. 27. 15:44

Hát, igen.Most nehogy laharapják a több gyermekesek a fejemt, de....

Abban a 2 évben amíg minden áldott éjjel kb 2-2,5 óránként fennt voltam a gyerekhez, héha úgy gondoltam, hogy tök mindegy lenne, hogy most ehhez az egyhez kelek fel vagy még lenne másik kettő! :-P

Jó, ez nagyon sarkított.Nyilván nem mindegy, hogy a gyermekek milyen korúak, meg ilyenek...

73. 549be03e80 (válaszként erre: 72. - Kisgé)
2005. okt. 27. 13:47
Termeszetes, de tapasztalat, a fogamzasgatlo abbahagyasa utan tortenhet ilyen nagy esemeny.
72. kisgé (válaszként erre: 71. - 549be03e80)
2005. okt. 27. 11:28

Hát ez nem semmi! Egy gyerektől is meg lennék ijedve, nem hogy négytől!:))))

Természetes úton lett ez a négy baba, vagy mesterséges megtermékenyítéssel?

2005. okt. 27. 10:21
Tegnap negyes ikrek szulettek itt Queenslandben 3 lany es egy fiu.A Mama kisse ijedt, de boldog, mindnyajan egeszsegesek.Gondoltam erdekes a babatemahoz
70. Hoxa (válaszként erre: 69. - Shephard)
2005. okt. 25. 10:59

Szia Shephard!


Nagyon köszönöm, a rugdalózó pocaklakó nevében is :))


Hoxa

69. Shephard (válaszként erre: 66. - Hoxa)
2005. okt. 25. 10:41

Kedves Hoxa!


Elég hosszú idő után újra itt vagyok, s csak most tudtam mélyebben elmerülni a fórumok között, s ennek hatására jöttem rá, hogy babát vársz :-))) Fogadd legnagyobb gratulációmat, és kívánom, hogy mindketten egészségesek legyetek :-))


Shephard

68. EriAnyó (válaszként erre: 65. - Kisgé)
2005. okt. 21. 17:46
Mármint ebben a boltban. ;-) Tényleg jó dolgok vannak, de elég drágák.
2005. okt. 21. 16:56

Hoxa: abban a boltban vettem a nacimat. :)

Igen, nagyon jó, hogy ezen túl vagyunk. Persze, mindig lesz újabb aggódnivaló, de igyekszem higgadt maradni. ;)

66. Hoxa
2005. okt. 21. 12:11

Közben találtam, a Baross utcában. Van ott 3 kismama bolt, pár lépésre egymástól. Néztem is ki a fejemből, hogy ez meg hogy lehet. Aztán rájöttem: az egyikkel szemben ott leledzik a sote szülészete.


Erianyó! Örülök a jó eredményednek, akkor kicsit te is fellélegezhetsz :)))


Hoxa

65. kisgé (válaszként erre: 63. - Hoxa)
2005. okt. 21. 12:02
Jut eszembe, a westendben van egy butik a földszinten, egész hátrafelé, de az éttermek előtt még, ahol vannak tök jó vagány cuccok, sokféle méretben.
2005. okt. 19. 23:39

Halihó!

Megvan a Down-szűrés eredménye, ami nagyon jó lett!!! Ha nem mentem volna a szűrésre, a korom miatt a kockázat 1:92 lenne, az erednmények ismeretében viszont 1:1800. Így nem lesz magzatvízvétel.

Az ultrahangon nagyon virgonc volt a KisManó.

Ja, és az elmúlt 2 hétben nem híztam! :))

Hoxa: sajnos nincs ötletem a boltra. A Westendben a legnagyobb méretű kertésznaci volt jó rám, ami kb.44-es méret.

63. Hoxa
2005. okt. 14. 16:49

Hali! Nem tud valaki olyan kismama ruhás boltot, ahol vannak nagyobb méretek is? Mondjuk akár 48-as felett is? Sajna úgy láttam, hogy kedvenc C&A-mban megálltak a 48-nál. A 48-as pont jó, de szerintem nem lesz ez mindig így, így inkább eggyel nagyobbat vennék. Meg nem is tetszettek. :(

Hoxa

62. kisgé (válaszként erre: 60. - EriAnyó)
2005. okt. 13. 11:46

Szia!


Na, ez tök szuper, mármint, hogy jól van a baba. Egyszer majd összehozzuk a talit, a lényeg, hogy most pihenj és érezd jól magad!:))


Pussz

61. pruzsi (válaszként erre: 60. - EriAnyó)
2005. okt. 12. 17:53

Szia EriAnyó!

Gratula a jó eredményhez! Vigyázz nagyon a KisManódra és magadra is.

pusy

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook