Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás és Atkins fórum

Babavárás és Atkins (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2006. febr. 17. 12:14
Hoxa, nem akarnál feltenni képet magadról? Szívesen megnéznélek nagy pocival...
2006. febr. 17. 12:13

Igen, hála Istennek!

Az AFP-m is jó lett, úgyhogy már emiatt sem kell aggódni.

178. Hoxa (válaszként erre: 177. - *Gyöngy*)
2006. febr. 17. 12:03
Nemsokára túlvagy a felén :)
2006. febr. 17. 11:22
Illetve nem. Elszámoltam magamat, és holnap töltöm be a 18. hetet. Vasárnap kezdődik a 19. Ennek nagyon örülök.
2006. febr. 17. 09:20
Én jól. Pont ma léptem a 18. hétbe. Remélem, hogy a továbbiakban is minden rendben fog menni.
175. Hoxa
2006. febr. 16. 15:43

Én itt vagyok, még mindig 2 in 1 :)

Bár már nagyon szülnék, még 3 hét hivatalosan.


Te hogy vagy?

2006. febr. 16. 15:39
Hát ezek a kismamák rendesen eltüntek....:(((
173. molntak
2006. febr. 1. 12:02

Húú de sok kérdés:)

Hoxa!

A fájdalom normális. Csak sajna lehet attól is hogy nyom meg attól is, hogy jósló:))Elmúlik igaz csak akkor ha megszülsz.

Fcica!

Mi is nézegettük a köldkvér levételt.De:

1. magyarországon még nem igazán alkalmazzák az amúgyis kevés eljárást amire jelenleg lehetőség van

2. nagyon drága

Viszont ha sok a családban az örökletes betegség és nem terveztek másik gyereket akkor érdemes rajta elgondolkodni,meghát ki tudja lehet hogy egy idő mulva sokkal több mindent tudnak majd vele gyógytani.

Én úgy gondolom, hogy ha megtehetitek vetessétek le abból nem lehet baj

2006. febr. 1. 09:55

Szia Fcica!

Mi szerintem nem fogjuk levetetni. Sajnos elég drága mulatság. Mindemellette tervezünk még gyermeket, így ha netán meggondoljuk magunkat, akkor majd a következőnél.


Ha a férjed fontosnak találja, szerintem ti vetessétek le. Mi is biztos levetetnénk, ha valamelyikőnk feltétlenül ragaszkodna hozzá.

171. Fcica
2006. jan. 31. 14:44

Mostanában én is folyton szomjas vagyok. Az éjszaka képes voltam 1 liter vizet meginni, majd reggel további fél litert. Annak idején ennyi víz két napra is elég volt.

Újabb problémám merült fel. A kispapa nagyon erölteti a köldökzsinórvér levételét. Mi a véleményetek erről? Ti is terveztek ilyen akciót?

2006. jan. 31. 09:11
nem, szerencsére nem ég tőle a gyomrom.
169. Hoxa (válaszként erre: 168. - *Gyöngy*)
2006. jan. 30. 18:24
Nem ég tőle a gyomrod?
2006. jan. 30. 14:12
Köszi a választ. Én állandóan citromos vizezek. Ha lehetőségem van rá valódi citromból. Ezt kívánom a legjobban.
167. Hoxa (válaszként erre: 165. - *Gyöngy*)
2006. jan. 30. 13:48

Én úgy tudom, hogy ha vizesedésre hajlamos vagy, akkor már mindegy, mennyit iszol... :( Nekem most kezdődik, úgy érzem néha az ujjaim helyén virslik vannak :(


Tapasztalt anyukák, hétvégén elkezdett a hasam alján fájdogálni. Rövid, pár másodperces szúró fájdalmak. Ez amolyan joslófájás lehet, vagy csak nyom valamit Benjámin?


Bocs, de egyre több kérdésem lesz, bombázni foglak titeket :)))

166. molntak (válaszként erre: 165. - *Gyöngy*)
2006. jan. 30. 10:57
Én is sokat szomjaztam mennyiséget nem tudok nekem annyit mondott akkor a doki, hogy vizet vagy szűrt levet igyak. Semmi buborékosat és semmi rostosat. Én ittam de nem vizesedtem be.
2006. jan. 30. 10:48

Sziasztok!


Volna egy kérdésem.

Mióta babát várok (15. hetet töltöttem) valósággal gyötör a szopmjúság. A vércukrommal nincs probléma. Azt viszont tudom, hogy a vizesedés miatt vigyázni kell az ivászattal. Van valami infótok a terhesség alatti folyadékfogyasztásra nézve?

előre is köszi!

164. Ekka
2006. jan. 26. 18:44

Igazából nem tudtam, hogy hová is írjam ezt a kis cikket...


Az olajos hal okosabbá teszi a babákat

A terhesség alatt olajos hal és magvak fogyasztása miatt a gyermeknek később fejlettebb lesz az agya.

9000 anyát és gyermekét fogott össze az a tanulmány, mely azt feltételezi, hogy a kevesebb Omega-3 zsírsavat fogyasztó gyermekeknek alacsonyabb lesz az IQ-juk. Ezért tanácsolják azt, hogy az állapotos nők heti egy vagy két adag olajos halat egyenek.


Az Omega-3 bevitelének hatásait megnézve a nőknél és gyermekeiknél a csapat rájött, hogy ha csak az alapvető zsírsavat viszik be a gyerekek a szervezetükbe, verbális IQ-juk 6 ponttal kevesebb lesz az átlagnál. Ám azok, akik sokat fogyasztanak makrélából és szardíniából, azoknak a gyerekeknek a legjobb a mozgató idegműködésük.


Ráadásul az olajos halak és magvak kevesebb méretű fogyasztása problémákat okoz a szociális kapcsolatok létesítésében, például a barátságok kötésében. Az Omega-3 zsírsav legjobb forrásai a nagyobb halak, amelyek kisebbeket esznek meg, de a tanulmány szerint minél nagyobb a hal, annál több mérgező anyagot is tartalmazhat. A vegetáriánusok számára a halat olyan magvakkal lehet helyettesíteni, mint a lenmag, a kender és a tök, de nagy mennyiséget kell elfogyasztani ahhoz, hogy ugyanaz a hatás legyen elérhető.

163. molntak (válaszként erre: 160. - Fcica)
2006. jan. 24. 20:20
Van videókazi terhestornám ha gondolod (Nem a legújabb),odaadom kölcsönbe.
162. Hoxa
2006. jan. 24. 17:34
BODZA! Merre vagy! Már megszültél??
161. Hoxa (válaszként erre: 160. - Fcica)
2006. jan. 24. 17:32
Én kazettát vettem a védőnőtől. Nem tetszett :( Úgyhogy ítéljetek el, de ezt kihagytam. Most meg már amúgy sem menne.
160. Fcica
2006. jan. 24. 15:39
Sok téma felvetődött már itt, de még nem beszéltünk a tornáról. A múlt héten voltam a nődokinál, és majdnem a fejemet vette,hogy még nem járok terhestornára. Én is gondoltam, hogy azért így a 28. héten ideje lenne elkezdeni, de munka mellett nem tudok eljutni sehová. jártok terhestornázni? Mi a véleményetek az intimtornáról? (Én még erre is kaptam beutalót, így legalább ingyenes.)
159. molntak (válaszként erre: 158. - Hoxa)
2006. jan. 23. 12:58
csecsemős nővérnek nem kell max, ha nagyon kedves volt veletek akkor vegyél neki valami kissebb csomagot csokival pezsgővel....
158. Hoxa (válaszként erre: 156. - *Gyöngy*)
2006. jan. 23. 09:36

Szia Gyöngy!

Hát ez nekem is nehézségeket okoz. Szerintem annak a szülésznőnek is adnak a végén pénzt, aki nem választott, csak épp ügyeletes. Persze attól is függ, hogy viselkedik az emberrel, gondolom...

Én 40-50ezret fogok a dokimnak adni, és kb. 20ezret a szülésznőnek. Bár állítólag a szülésznő jó esetben sokkal többet van veled a szülés alatt, de hát ha ez a szokás... Aztán majd meglátom.


Molntak, a csecsemősnővéreknek is kell borítékolni? A hideg ráz ezektől a pénzcsúsztatásos dolgoktól, sosem voltam híve a hálapénznek, dehát mit lehet tenni???

157. molntak (válaszként erre: 156. - *Gyöngy*)
2006. jan. 23. 08:38
Ez általában attól függ, hogy mi a szokás a kórházban. Van ahol az orvos osztozik a szülésznővel, de van ahol külön "kell" adni a szülésznőnek. Próbálj meg keresni valakit, aki a kórházadban szült. Általában a magánrendelésen lévő díj 10szeresét szokták a dokinak adni. Tehát ha 7000 egy rendelés akkor 70.000 rel már jó vagy.Ha fogadott a szülésznőd, akkor akár megis egyezhettek az árban ez kb 20.000 felett szokott lenni. Ha nem fogadott a szülésznő akkor attól függ mennyit foglalkozott veled. Nálam végig az orvos volt ott ezért csak ő kapott.
156. *Gyöngy* (válaszként erre: 154. - Hoxa)
2006. jan. 23. 08:28

Szia Hoxa!

Lenne egy anyagi jellegű kérdésem. Arra lennék kíváncsi, hogy vajon a szülésznőnek is kell adni pénzt a szülés után? Csak a választottnak vagy akit kaptál, annak is? Vajon milyen arányban jár neki a zséből?

155. Ekka (válaszként erre: 154. - Hoxa)
2006. jan. 20. 18:00

Most legyek pimasz és mondjam azt, hogy :"Én megmondtam":)))))

Puszikázlak össze-vissza:)))))))))

154. Hoxa
2006. jan. 20. 17:10

Én még itt vagyok és figyelek :)


Ekka, igazad volt, megnyugtatott a doki is. Ők már nem találtak fehérjét és a vérnyomásom is oké. Azt mondta azért méregessem naponta a vérnyomást, hogy lássuk, ha esetleg felfelé araszol. Most még 120/80 körül van szerencsére.


3 hét múlva megyek az első NST-re, már megvan a választott szülésznőm is, de még nem beszéltem vele, a dokim ajánlotta. Esedékes az újabb vérvétel is, vércukor, ellenanyag miegymás. Megint zűrösebb idők jönnek.

2006. jan. 20. 12:25
Szomorúan látom, hogy ez az oldal kicsit kimúlt. Én szívesen beszélgetnék, de úgy látszik, nincs kivel...:(
152. *Gyöngy* (válaszként erre: 151. - B859fbf4de)
2006. jan. 17. 15:26

Szia Vágica!


Igen a zöldséget szerintem majdhogynem minden mennyiségben eheted, a legkárosabb a cukor és a fehérliszt. Ha baba lesz, akkor azért majd némi teljes kiörlésű liszt formájában szerintem ajánlatos a tészta, kenyér.

Én is sokat fogytam a nem atkinses, de végső soron CH szegény étrenddel. Nekem is rendeződött a hormonháztartásom, és szerintem ezért sikerült a baba is ilyen könnyen és gyorsan. Bár nem kiabálom el.

Képzeljétek ma vagy holnap leszek 14 hetes, bár látszik a pocim is. Szépen növöget ez a baba.

bár az is igaz, hogy a férjem és én is magasak vagyunk (190 cm, 177 cm), úgyhogy égimeszelő várható...

151. b859fbf4de (válaszként erre: 150. - *Gyöngy*)
2006. jan. 17. 14:33

Köszi, hogy írtatok.

Rendben akkor folytatom, és most sokkal több zöldséget eszem, mint tavaly. Ch-ban kicsit több, de egészséges. Lehetőségem van minden héten biozöldséggel feltölteni a készletet.

A fogantatásban az is segített, hogy lefogytam és jól éreztem magam. Remélem tavaszra most is lemennek a kilók és akkor minden körülmény ideális lesz a babához.


Á.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook