Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás és Atkins fórum

Babavárás és Atkins (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
210. lelkesa
2006. márc. 6. 11:39
Egyébként szerintem bogyók, olaj ide vagy oda, a gátmetszést nagy általánosságban nem lehet megúszni...nem szeretnek kockáztatni, mert sokkal jobb ha vágnak , mintha reped az ember lánya... :-)
209. lelkesa (válaszként erre: 207. - Hoxa)
2006. márc. 6. 11:35

Szia !


jelentem én a 30. héttől ittam a málnalevélteát. Nos...39. héten elfolyt magzatvíz mellett, zárt megtartott méhszájjal mentem be szülni :-))

Most nem ittam, kíváncsi vagyok milyen lesz a .2. szülésem...

De azért én hiszek ezekben a dolgokban!

208. *Gyöngy* (válaszként erre: 207. - Hoxa)
2006. márc. 6. 11:14
Köszi az infókat mindkettőtöktől. Mifelénk is vannak homeopátiás gyógyszertárak, úgyhogy remélem, nem kell azért Bp-re felutazni.
207. Hoxa (válaszként erre: 205. - Fcica)
2006. márc. 6. 10:59

Jól mondja Fcica, a málnalevél teát is sokan javasolják. Nem is annyira rossz ízű.. :)

Nekem a védőnőm mondta el a listát, a 30C gondolom erősebb, mint a 12C, de nem értek hozzá. Valamelyik lelki tényezőkre is hat, valamelyik pedig tényleg a tágulásra.

Eredményt én sem tudok, meg aztán utána sem lehet tudni, hogy a bogyóktól lett olyan a szülés, amilyen, vagy amúgy is olyan lett volna :)


Fcica, hogy bírod? Jól telik, vagy már nehezedik neked is?

206. Hoxa (válaszként erre: 204. - *Gyöngy*)
2006. márc. 6. 10:56

Szia Gyöngy!


Kösz jól, kicsit visszanyertem a türelmem, legalábbis holnapig :) Aztán majd a doki megmondja a tutit.


Én is szedem a homaopátiás bogyókat 4 napos ciklusban:


Szülést előkészítő bogyók:

1. nap:

Reggel 5 db Caulophylum 12C

Este: 5 db Caulophylum 12C


2. nap:

Reggel 5 db Caulophylum 12C

Este: 5 db Cimicifuga 12C (Ezt sajnos nem sikerült beszereznem, de a védőnő szerint a Caulophyllum a legfontosabb)


3. nap:

Reggel 5 db Caulophylum 12C

Este: Pulsatilla 12C


4. nap:

Reggel 5 db Caulophylum 12C

Este: Belladonna 12C


Sebgyógyulást serkenti: Arnica 30C

Szülés napján 1*5 db

Szülés után, naponta 2*5 db


Arra készülj fel, hogy nem egyszerű hozzájuk jutni, mivel mostanság szervezik át a kiszerelést, vagy mit. Én az Aranysárkány Homeopátiás Gyógyszertárban kaptam végül, II. ker. Lajos u. 35. Tel: 1/335-2144

Máshol mindig azt mondták, hogy szokott lenni, de most nincs. De lehet, hogy azóta javult a helyzet, ez kb. 4 hete volt.


Hoxa

205. Fcica (válaszként erre: 204. - *Gyöngy*)
2006. márc. 6. 10:52

Szia!


Tudom, hogy nem nekem szólt a kérdés, de azért hátha tudok egy kicsit segíteni.

Nekem a szülésznőm ajánlotta az alábbiakat, hogy könnyebben tudjak tágulni, és el lehessen kerülni a gátmetszést:

a 36. héttől

1/2 - 1 liter málnalevél tea naponta

gátmasszázs olaj (ez a férjemnek rendkívűl tetszett) Minden este bemasszírozni vele a gát tájékát.

A bogyók pedig:

Caulophylum c30 (heti egyszer 5 bogyó)


A vajúdás idejére pedig a fenti és a Cimicifuga c30. Mindkettőből 5-5 bogyó négyszer ötször legalább húsz percet kihagyva.


Eredményről még nem tudok beszámolni, csak 33 hetes vagyok.


Üdv


Fcica

204. *Gyöngy* (válaszként erre: 202. - Hoxa)
2006. márc. 6. 10:28

Hello Hoxa!

Mizújs, hogy vagy?


Volna egy kérdésem, talán tudsz rá válaszolni. Nem tudod mik azok a homeopátiás bogyók, amik segítenek a szülésnel, illetve amik a sebgyógyulást gyorsítják?

203. *Gyöngy* (válaszként erre: 201. - EriAnyó)
2006. márc. 6. 10:26

Szia Erianyó! Örülök, hogy benéztél.


Igen, ez már genetikai UH volt.

Sajnos a nemét nem tudta megmondani a doki, de valószínűbb, hogy kislány és én is úgy érzem.

202. Hoxa (válaszként erre: 200. - EriAnyó)
2006. márc. 2. 18:30

Szia Erianyó!

Köszi szépen!! :)

puszantás:

Hoxa

201. EriAnyó (válaszként erre: 196. - *Gyöngy*)
2006. márc. 2. 18:24
*Gyöngy*, veled is hogy szalad az idő! Szuper, hogy minden rendben a Babával! Ez már a genetikai UH volt?
200. EriAnyó (válaszként erre: 191. - Hoxa)
2006. márc. 2. 18:23

Drága Hoxa!

Igaz, ritkán jövök erre, de sokat gondolok Rád! Minden szépet kívánok a szülés előtt, közben, után!

Puszi.

199. Hoxa (válaszként erre: 198. - *Gyöngy*)
2006. márc. 2. 16:28

20. hét körül már érdemes megnézegetni a bébit 4D-vel, kis girnyók még ilyenkor, szinte csak csont meg bőr, de már annyira emberiek.

Aztán majd még egyszer a 30. hét körül, amikor már az arcát is látni lehet. Na az hihetetlen...

2006. márc. 2. 15:19
De, ezek után szeretnék elmenni. Nem tudom, mikortól lehet ezt biztosan megállapítani. Ma vagyok 19 hetes 3 napos.
197. Hoxa (válaszként erre: 196. - *Gyöngy*)
2006. márc. 2. 14:50
4D-re nem mész valamikor? Nekünk azon tudták megmondani a nemét. Igazán nagy élmény ennyire részletesen látni a bébit.
2006. márc. 2. 14:07

Hát akkor várnod kell.

Én ma voltam UH-on, mindent rendben talált a dokim, csak a nemét nem tudta megmondani. Valószínűsíteni tudta, hogy lány, ahogy éreztem, de biztosra nem tudta mondani.

195. Hoxa (válaszként erre: 194. - *Gyöngy*)
2006. márc. 2. 11:36
Semmi. Minden változatlan. Simán átalszom az éjszakákat, igaz forgolódom, de minden reggel arra ébredek, hogy na még egy nap... Már nem merek messzire kószálni egyedül, így csak a heti 1 NST-re megyek a kórházba, amúgy itthon gubbasztok és várok. Valahogy nincs bennem most nagyon aktív fészekrakó-takarító ösztön sem, pedig az állítólag még rátör a kismamákra szülés előtt :))
2006. márc. 2. 10:00
Mizújs Hoxa?
193. Hoxa (válaszként erre: 192. - *Gyöngy*)
2006. febr. 27. 12:01
Ezt nagyon szépen mondtad.
2006. febr. 27. 11:28

A szoptatással kapcsolatban: természetesen más megítélés alá esik az a helyzet, ha valaki nem TUD szoptatni valamilyen egészségügyi oknál fogva, és megint más, ha valaki kényelemből, hiúságból vagy egyéb önző okból nem AKAR szoptatni.

A szobatárs-kolléganőm decemberben szült, és sajnos nem volt elég teje, nem tudott rendesen szotatni, begyulladt a melle. Három napig 39 fokos lázzal, sírva szoptatott a fájdalomtól.

A védőnő azt tanácsolta neki most, hogy válassza el a kicsit, mert már nem lesz jobb a helyzet. Én csak azt láttam, hogy szegény lány mennyit marcangolta magát, hány átsírt éjszakát tud maga mögött, amiatt, hogy nem volt képes megadni a gyermekének a lehető legjobbat, az anyatejet. Pedig nem is az ő hibája volt... Az anyaság nagyon nagy áldozatokat és néha szenvedést is kíván a nőtől, de ettől olyan nemes hivatás.

191. Hoxa (válaszként erre: 190. - *Gyöngy*)
2006. febr. 27. 10:59

Sziasztok!


Köszi *Gyöngy*, még egyben vagyok, erős várakozó állásponton :) Néha már erősen feszül a hasam és sokat keményedik.. készülődik. Pár napja eljött a beígért enyhe hasmenés, talán ez is arra utal, hogy közeledik a nagy nap. Nehéz várni, de próbálok nyugodt és higgadt maradni. (Nem mindig megy :))))


Természetesen beszámolok mindenről. Én is olyan sokat építettem mások (pl molntak) tapasztalataira, annyira sokat segítettek, hogy én is szeretnék másoknak segíteni azzal, hogy elmondom milyen volt :)


Én szeretnék szoptatni. Aztán majd meglátjuk. Ha nem megy, akkor sem fogom kudarcként megélni. Szerintem fontos, hogy elfogadjuk amit hoz a sors, ne álomszülésről és álomgyerekről ábrándozzunk, hanem a valóságot fogadjuk el. Én azokat sem értem igazán, akiknek kudarc, ha esetleg császárral szülnek, vagy akik elítélik az érzéstelenítést. Én próbálok mindent úgy elfogadni, ahogy jön. Ha császár lesz, akkor az lesz. Ha úgy érzem, igenis kérek EDA-t. Ha meg nem megy a szoptatás semmiképp, akkor tápszer lesz. A lényeg úgyis a gyerek :)

2006. febr. 27. 09:25

Szia Hoxa!


Hogy vagy? Majd egész héten gondolok rád.

Ugye majd részletesen beszámolsz a szülésedről, ha már túl leszel rajta?

2006. febr. 24. 08:41
Hát ez az. A gyereknek az anyatej a jó. Véleményem szerint az a helyes gondolkodás , hogy ha van tejem, akkor a legtermészetesebb dolog, hogy szoptatom a gyermekemet, mert ez az anyaságból következik. Ez a "nem akar szoptatni" számomra nem egyeztethető össze az anyasággal.
188. molntak (válaszként erre: 187. - Jay)
2006. febr. 24. 08:22
Túl van parázva. Amikor mi születtünk a tápszer és a bébiétel volt a divat, ha most ezt adsz a gyereknek eretnekké kiáltanak. Csinálja azt ami neki és a gyereknek is jó.
187. Jay
2006. febr. 24. 08:05

Sziasztok!

A barátnőm öt hét múlva szül, és nem akar szoptatni.

Erről mi a vélemény, mármint a szoptatásról?

186. Hoxa (válaszként erre: 185. - *Gyöngy*)
2006. febr. 22. 15:38

Én meg azokat irigylem, akik mostanság megszültek :)

Hát igen, elég mázlim volt edddig, a súlyom miatt sok kellemetlen tünet nehezíthette volna a terhességet, de szerencsére elkerültek.

Annyi van, hogy a bokám kicsit bedagadt, de ez már csak ezzel jár.

Remélem a szülés is hasonlóan jól fog sikerülni, műhbákra még csak gondolni sem gondolok.

2006. febr. 21. 15:59

Ja, de izgi!

Egészen pontosan mikorra vagy kiírva?

Hoxa, veled már nem történhet semmi baj, hacsak valami műhibát el nem követnek ellened. Nagyon ügyesen kihordtad. Kicsit irigyellek....

184. Hoxa
2006. febr. 20. 10:47

Ja és tettem fel egy képet. Elég bénán nézek ki rajta, dehát ez van :)

Ma megyek még fodrászhoz, talán az javít valamit a helyzeten. :))))))

183. Hoxa
2006. febr. 20. 10:46
A nőgyógyászom szerint jövő héten szülünk :)
182. Hoxa
2006. febr. 17. 13:13
Hát, nem lettek túl jók. Majd ma este újra próbálkozunk, ezeket a nyusziszemes képeket inkább nem teszem fel :))))
181. Hoxa (válaszként erre: 180. - *Gyöngy*)
2006. febr. 17. 13:06
Pont tegnapelőtt készítettünk pár képet, még nem néztem meg milyenek lettek, de mindjárt megnézem és felteszem. :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook