Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babával "magányosan" fórum

Babával "magányosan" (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. aug. 6. 13:35
2019. aug. 5. 21:42
Maris alakul a csoport. 😊 Hozzatok letre es ott tudtok zartabban beszelgetni.
77. PöttyösPanka (válaszként erre: 74. - Kisritu)
2019. aug. 5. 15:21

Persze, beszélgessünk!

Pest megyében lakunk.

76. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - Bdcf7ee3e8)
2019. aug. 5. 11:08

Gondolom mászik már a kicsi.

Nekem amikor ennyi idős volt,a nővére miatt is muszaj volt játszózni.

Ugyan minden gatyat foltoztam a térdénél,de végig szántotta a játszót.Én simán leraktam a földre és élvezte.

75. Kisritu (válaszként erre: 73. - Gilingalang)
2019. aug. 5. 10:33
Bocsi hogy idepofatlankodok. En is szivesen beszelgetnek. De inkább privatban:)
74. Kisritu (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2019. aug. 5. 10:32
Szia,merre laktok? Esetleg ha messzebb us de van kedved beszelgethetunk. Mi győriek vagyunk egy 8 hós fiunk van
73. gilingalang (válaszként erre: 72. - Bdcf7ee3e8)
2019. aug. 5. 09:55

Bár vigyázni nem tudunk a gyerekre, de ha gondolod meghallgatunk és beszélgetünk veled:-)

Írd ki magadból, az is szokott segíteni.

72. bdcf7ee3e8 (válaszként erre: 69. - E18f2d4ad1)
2019. aug. 4. 06:01

Szia. Akkor neked is nagyon nehéz lehet. Családomugymond nekem sincs. Anya meghalt apa alkoholista lett. Anyósomék sosen vigyázznának a gyerekre.

Nekünk kire hagyni sincs egy órára sem.

71. beus009 (válaszként erre: 69. - E18f2d4ad1)
2019. aug. 3. 23:00

Nem ertem a baratnodet. Es annyira a szuleidet se. Nem gondolom hogy barkinek segitsegere valt volna valaha ha folyamatosan a hibait vagy altalunk vélt hibait vagdossak a fejehez. Az meg a masik hogy a gyerejeink olyanok amilyenne neveltuk oket amit egy szulo csupan önmaganak rogat fel.

Talan erdenes volna egy kisgyermekes klubbot nyitni itt hoxan. A lombikos csoportokbol meglepoen sok ismeretseget kotottem. Jokat beszelgetunk mert kozos a tema. Szoval itt is simán kottethetnek baratsagok😊😊

70. gilingalang (válaszként erre: 66. - E18f2d4ad1)
2019. aug. 3. 22:41

Nagyon sajnálom!

Szomorú olvasni.

69. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 67. - Beus009)
2019. aug. 3. 16:01

Egyedülállót, mint én, nem ismerek. Nem is tudok senkiről, hogy esetleg megkereshetném.


Amúgy a családos, kisgyerekes barinőm pl. ha azt felajánlaná, hogy amikor vmi jó gyerekprogramra mennek, akkor csapódjak hozzájuk, az is bőven jó lenne. Van autóm, nyilván ennyire függetlenül mennék, csak mégse lennék ott annyira elveszett. Céloztam rá, de nem. Piszok szarul esik.

68. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 67. - Beus009)
2019. aug. 3. 15:51

Otthagyhatom a gyereket szüleimnél, csak hallgatnom kell, hogy “ilyen-meg-olyan fáradtak”, meg “így-meg-úgy fáj mindenük” és milyen nehéz, de persze az unokáért mindent, plusz hálás lehetek, hogy bevállalják. Ettől meg rosszul vagyok, mert mást sem hallok, csak még azt, hogy én meg mekkora “szarkupac” vagyok...

Amúgy csak akkor hagyom ott a gyereket, ha nagybevásárolok, orvoshoz megyek, gyantáztatok, vagy évente 1x fodrászhoz megyek. Ezekre a helyekre nem vihetem, mert nem tudok egy rohangáló gyerekre vigyázni, vásárlásnál meg eleget cipekedek gyerek nélkül is 3 emeletnyit.

Jó lenne pozitív dolgokról is beszélgetni valakivel. De olyannal, aki nem csak lehúz, hanem kölcsönös.

67. beus009 (válaszként erre: 66. - E18f2d4ad1)
2019. aug. 3. 15:35
Nagyon szomoru hogy szuleid nem veszik at az unokat. Ha a nagy gyerkoceimnek lenne, siman bevallalnam akar egy nyari szunetre is. Valoban nehez parokkal baratkozni, hasonlo helyzetű egyedulállo nincs a kozeledben?
2019. aug. 3. 13:25

Hasonló helyzetben vagyok én is. 1,5 éve otthon gyerekkel, nincs felnőtt társaságom. Csak hozzánk még apuka sem jön haza esténként vagy hétvégén sem. A barátnőim felköltöztek Bp-re, vagy elvannak a saját családjukkal, testvérükkel, unokatesókkal járnak már össze. Meg CSOK-kal új helyre költözve hirtelen a hasonló 3 gyerekes szomszédokkal barátkoznak, már nem kellek...

Most nyáron, így 1,5 év itthonlét után kezdek befordulni, mert nem tudok elmenni nyaralni a kicsivel egyedül, meg kb. sehova nagyobb programra még. Mert pl. hova tegyem a gyereket, ha elmegyek pisilni? Idegenre bízzam???

Nekem nincs tesóm, unokatesóm, szüleim ilyenben nem segítenek, csak a lecseszést hallgatom mindig tőlük mindenért, ha találkozunk. A klubokban nyári szünet van, de az egyik havonta 1x volt, a másik legalább hetente. Szeptembertől indul újra.

Én egyedülállóként még a párban élő anyukákhoz sem passzolok. Ugyanolyat, mint én meg hol találjak? Mert ez lenne megoldás talán.

Nem tudom kihozni a legjobbat a GYED időszakból, másra számítottam. 😞

65. beus009 (válaszként erre: 63. - Bdcf7ee3e8)
2019. aug. 3. 10:30

En se plakatolnek. Nem buszoznék a picivel es meg csak utcarol se hivnék be senkit.


Rengeteg baratnom lett mikor lanyom oviba met. Leadtuk a gyerekeket es az ovi elott bandaztunk meg fel ora/ora hosszat. Volt hogy tobbet is azutan kozos programokat talaltunk ki. Nekem volt autom, mentunk csavarogni, soppingolni neha mar sok is volt😂


Pici még a lanyod es gondolom te nagyon fiatal vagy. Nem gondolom hogy unatkoznal vele csak hianyzik a munka, a tarsasag, hirtelen ugy erted kurekesztettek a tarsadalombol es bezartak egy ketrecbe.

Elso kirben megprobalnék parommal tobb programit szervezni. Idosebb szomszedok arra is jok am hogy hebe hoba egy egy orara pótnagyit jatszanak. Persze miutan jol megismeritek egymast. Szomszedokkal mindig sokat beszelgettem. Jo volt.

Mar bem vagyok fiatal. Ket gyerkocot felbeveltem es most varom a harmadikat. Nem hiabyzik a munka. Veszelyeztetett vagyok es itthon toltom napjaim. Most speciell orulok ha nem latok embereket😁 A picivel sok tervem van. Menni erre meg arra. Engem ez kitolt majd es nem baj ha nem szol vissza. Hidd el nem jatekbaba, megerteni megert es szuksege van arra hogy beszelgess hozzá, annal elobb szolal meg❤ hamarosan annyit csacsog hogy nem győzöl valaszolni. Addig is elvezd hogy anya lehetsz. Nagyon sokat vartam ra hogy itt legyen a pocakomban es az elmult 20 ev tanulasat, karrierrepitesét dobtam erte orokre el. Baratok jonnek mennek, de a gyermeked mindig ott lesz veled es amig pici addig igazan a tiéd❤

64. PöttyösPanka (válaszként erre: 63. - Bdcf7ee3e8)
2019. aug. 3. 09:56

Értem én, hogy csak egy-két barátnő kellene, de így honnan lennének?

Lehet, hogy sokkal jobb vagy szervezésben, mint hinnéd. Kitenni pár plakátot meg nem igényel túl nagy erőfeszítést, csak pár rajzszöget. De ha az is túl megterhelő, akkor még mindig ott a fb.

63. bdcf7ee3e8 (válaszként erre: 62. - PöttyösPanka)
2019. aug. 3. 08:58

Lehet én vagyok csak ilyen, de valahogy nem mindenki alkalmas arra hogy szervezkedjen, plakátoljon stb.

A védőnőmet a havi státuszon kivül ami a dokinál van nem is látom. Utoljára fél éve volt nálunk.

Tudom kifogások. Na de lehet velem van a baj. Nekem csak egy két barátnő kellene akikkel lehet menni sétálni, beszélgetni stb.

62. PöttyösPanka (válaszként erre: 56. - Bdcf7ee3e8)
2019. aug. 3. 06:31

Ha nincs baba-mama klub, csinálj te. Csinálj egy fb csoportot és plakátot, szórólapokat. A plakátot tedd ki a védőnőnél, az orvosnál, a buszmegállóban a hirdetőtáblára, a játszótéren, a helyi fb csoportban, a faluház oldalán. A szórólapokat add oda a védőnőnek, és kérd meg, hogy nyomjon egyet minden anyuka kezébe. Kérj termet a művházban. A szervezéssel legalább lefoglalid magad, az idődből is kitelik. Ha ennyire elszigetelt településen élsz, biztos, hogy vannak még unatkozó anyukák, akik nem tudják, hol ismerkedjenek. Nálunk is az egyik anyuka kezdte önszorgalomból. Én is a védőnőtől tudok róla.

Segíts magadon, az Isten is megsegít.

61. Imicus
2019. aug. 2. 22:25
Nem biztos hogy a még több babás program a megoldás...teljesen megértem, engem is megterhelt sokszor naphosszat egyedül lenni egy picivel. Nekem vannak barátnőim, de annyira nem tölt fel mikor összeeresztjük a gyerekeket. Olyankor is rájuk kell figyelni, velük foglalkozni, és a legtöbb téma is körülöttük pörög. Persze jobb, mint otthon egyedül. De a legtöbbet az dobott rajtam, mikor valamelyik családtag leutazott hozzánk, mi meg moziztunk egyet a férjemmel. Vagy apukák bevállalták 2 órára a gyerköcöket, mi meg ittunk egy kávét a barátnőmmel...
60. gabbbicica (válaszként erre: 33. - 0adc8842b1)
2019. aug. 2. 21:01

Hát bocs, de hulyenek neznem, ha valaki ilyenekkel jonne....


Plusz attol, hogy valaki szinten anyuka, az meg nem koti ossze az embereket....

59. Guruljka (válaszként erre: 57. - Hókatica)
2019. aug. 2. 21:00
Nálunk nincs pad a bolt mellett.
58. hókatica (válaszként erre: 56. - Bdcf7ee3e8)
2019. aug. 2. 19:47
És mi van, ha nem kertelsz, hanem kerek-perec felveted a dokis félórás trécselés alkalmával, hogy találkozzatok vmikor a játszin a babákkal! Tényleg nem arra kell várni, hogy a másik kezdeményezzen, lehet, ő is arra vár. Nincs veszteni valód, max. nemet mond.
57. hókatica (válaszként erre: 33. - 0adc8842b1)
2019. aug. 2. 19:45

Berántani egy vadidegent a lakásba tényleg kevésbé hülyeség, mint séta közben nyitva tartani a szemem (ezt értettem kilesni alatt) és esetleg kicsit "trükközve" (érted, idézőjelben írtam, nem halálosan komolyan véve!!!) odamenni vki-hez.


Én pl. utcán futottam össze egy anyukával anno, az enyém fél éves volt, aludt a babkocsiban, az övé 1 éves, mutogatott felénk, hogy "baba", rámosolyogtam, odaköszönt, megálltam, váltottunk 2 szót, aztán 2 hét múlva összetalálkoztunk egy bababörzén, segített hazahozni a sok cuccot, amit vettem, a mai napig köszönőviszonyban vagyunk, immár 12 éve. Nem emlékszem már, de lehet, eredetileg nem ott terveztem menni, de mikor megláttam a másik babakocsit, arra fordultam ... így értettem azt, hogy "kilesni" vagy leülni a bolt mellett, de nyilván egyszerűbb belekötni a másikba ...

2019. aug. 2. 19:43

Köszönöm a válaszokat tanácsokat.

Nem, nem unatkozom a gyerek mellett... Csupán felnőtt társaságra is vágynék néha.

Azért nem mozdulunk ki többször, mert ugye a párom van hogy hétvégén is dolgozik. És ez a sűrűbb.van autonk, nekem viszont nincs jogsim. Kirandulni együtt szoktunk menni. Itt a környéken csak idősebbek laknak, vagy a dolgozó korcsoport. Dokinál ilyenek szoktam beszélgetni más anyukákkal, de az ott és annyi az a fél óra.

Ha spontán behivnék valakit szerintem kattantnak nézne.

Próbáltam olyat is hogy ingyen elviheto dolgokat hirdettem meg, hátha valamelyik anyukaval lehet beszélgetni. De csak vitték a csomagot és annyi. Játszóra majd elmegyünk, de babakocsis gyerkőcök nem nagyon vannak.inkább szülő nélküli 10é esek. Legközelebbi nagyváros 50kmerre van. 1óra az ut oda 1 vissza. Nem bir még ki annyit sajnos utazgatni az autoban sem nagyon csak ha elalszik.

55. Guruljka (válaszként erre: 52. - Fincsi5)
2019. aug. 2. 19:24
Nem hinném, hogy unatkozik, de szellemileg nem feltétlenül kihívás egy baba és a háztartás ellátása.
2019. aug. 2. 19:13
Kellemes estét.
53. f8db0709b8 (válaszként erre: 40. - Ágio8405)
2019. aug. 2. 19:13

Nincs jogsim

Nemrég volt balesetünk,nem ülök autóba azóta :(

52. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Bdcf7ee3e8)
2019. aug. 2. 19:13

Unatkozol és a gyerek is unatkozni fog. Nem tudsz vele játszani? Soha nem fog megtanulni játszani, lekötni magát.

Hogyamáriába lehet unatkozni egy gyerekkel, gyerek mellett?!

2019. aug. 2. 19:12
Kellemes estét.
50. Napsugár8 (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2019. aug. 2. 19:09
No ez felénk is csak egy-egy szomszéd meglátogatását jelenti, majd elmondja ő, elpletyizi a többinek, hogy kik is vagyunk. A többinek a reagálásából lehet leszűrni, hogy leszünk-e köszönő viszonyban, vagy nem. :))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook