Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babauszi? Vélemények! fórum

Babauszi? Vélemények! (beszélgetős fórum)


1 2
38. Ayna (válaszként erre: 1. - Zerega)
2012. okt. 2. 15:46

Szia!

Én jártam a terhességem alatt a Heim Pál Gyermekkórház szervezésében, egy újraélesztést oktató tanfolyamon. Ott mondták, hogy a babaúszás növeli a bölcsőhalál kockázatát, pontosan a búvárreflex miatt.

37. ppet46
2012. okt. 2. 12:11
Mindkét gyermekemet hordtam babaúszásra. Télen is és szinte soha nem voltak betegek. Úszni csak jóval később tanultak meg, de a vizet nagyon megszerették már babakorban. Most már mindketten iskolások, kitűnő tanulók és az uszoda a második otthonuk. Nem hinném, hogy a babaúszás bármi problémát okozhat. Csak jobb lesz a mozgásuk és az immunrendszerük.
36. Pen80 (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2012. okt. 2. 11:47
A kádúszásra gondoltam, nekem az a túlzás. :)
35. trubi
2012. okt. 2. 11:44

Mi augusztus végén, 5 hónaposan kezdtük az úszást. Az első alkalom óta merülünk és nagyon élvezi a gyerkőc. Lányom nézelődik, merülünk, aztán nézelődik tovább, mintha semmi sem történt volna. Már a 4. alkalommal alig akart a parton maradni a bemelegítésnél, menni akart a vízbe pancsolni. A babák szeretik a mondókákat és játékokat, amikkel a gyakorlatokat végezzük. Pl.: Nagyon élvezik a picik, amikor beállunk körbe és egymással ismerkedhetnek.

Szerintem akkor érdemes elkezdeni, ha már biztonsággal tartja a fejét és támasztással tud ülni. Akkor már minden gyakorlatot végig lehet csinálni vele.

Ha lesz a lányomnak kistestvére, Őt is ilyen fejletségi szintnél fogjuk majd úszni vinni. Persze, ha azt látnám, hogy nem szereti, akkor nem erőltetném. Ezt azért érdemes csinálni, hogy jól érezzék magukat a babák.

34. Zerega (válaszként erre: 31. - Zebra25)
2012. szept. 26. 10:03

Én magabiztosság, önbizalom és mozgás miatt szeretném ennyi.

hogy később mit fog sportolni az meg majd kiderül :-)

33. Zerega (válaszként erre: 30. - Pen80)
2012. szept. 26. 10:01

Hát ilyet mondjuk én sem akarok... :-D

Igaz adnak tanácsokat a kádban már mit lehet előre a gyerekkel gyakorolni, de az bőven elég :-)

32. Zebra25 (válaszként erre: 29. - Pen80)
2012. szept. 26. 10:00

Én is imádom ahogy csattog a keze:)

cukik

Mi is viszonylag lassan fejlődünk, picit lassabban csinált meg mindent a fiam. Fél éves koráig nem forgott, aztán hirtelen minden jött gyorsan.


Mondjuk szerintem azt tényleg túlzás talán, hogy az aki jár babauszira egy géniusz lesz. Vagy nem arra írtad, hogy túlzás?

mert előnyére válik a gyereknek de azért szupergyerkőc nem lesz belőle:)

31. Zebra25 (válaszként erre: 27. - Zerega)
2012. szept. 26. 09:53

Én is azt mondom, hogy elényére válik a gyermeknek.

Nem az a cél, hogy olimpiai úszóbajnok legyen, hanem, hogy segítsük a mozgásfejlődésben.

30. Pen80 (válaszként erre: 27. - Zerega)
2012. szept. 26. 09:51
Nekem ez már kicsit túlzás. :)
29. Pen80 (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2012. szept. 26. 09:50

A lányom nagyon sokáig mászott, imádta, ahogy csattogott a keze a parkettán. :) Amikor járni kezd még akkor is gyakran mászik, mert az gyorsabb - nálunk ez volt.

Mondjuk ő átlagos (talán kicsit lassabb is) mozgásfejlődésű volt. Ő inkább beszélt. :D

28. Zerega (válaszként erre: 22. - Zebra25)
2012. szept. 26. 09:46
itt ebben az usziban is pont ezt mondják :-)
27. Zerega (válaszként erre: 21. - Zebra25)
2012. szept. 26. 09:44

Hát meglátjuk a gyerkőc is mit bír majd...ha mondjuk nagyon lelkes lesz nem akarom, hogy ne csinálhassa...

Amúgy 2 perce beszéltem pont egy anyukával akinek 5 éves a lánya már káduszi oktató is jött hozzájuk 3 hetes kora óta és ma balettozik a kislány állítólag nem hogy elmaradatott hanem nagyon fejlett.

26. Zebra25 (válaszként erre: 24. - Pen80)
2012. szept. 26. 09:35

Simán megbeszélhető szerintem.

Egyébként van a csoportban egy kisfiú aki velünk együtt kezdte, bár Ő már nemsoká 10 hós lesz és még csak nemrég merültek először mert mindig sírt ha belekezdtek a merülésbe. Szóval nem gond ha nem merül azonnal. talán a búvárreflex miatt mondják, hogy 3 hósan kell kezdeni, de a nélkül is belejön a merülésbe.

25. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Pen80)
2012. szept. 26. 09:32

Meg az a jó ha jó sokáig mászik. Én nem is bánnám ha 1 éves koráig még mászna. Bár nem tudom mekkora az átfedés a mászás és a járás között?.

Igen, gondolom amikor elindulnak akkor nincs megállás:)

24. Pen80 (válaszként erre: 21. - Zebra25)
2012. szept. 26. 09:23
Szerintem is meg lehet így oldani. Az az oktató, aki nem megy bele...ahhoz meg ne járjatok tovább. Szerintem.
23. Pen80 (válaszként erre: 15. - Zebra25)
2012. szept. 26. 09:22

A lányom ott indult el - a vízen :D

Mondjuk nekem mindegy, mit mikor kezdenek a normális időszakon belül, sőt, remélem, a fiam nem indul el 14 hós kora előtt - addig van nyugalom :D

2012. szept. 26. 09:22
Nekem mindig azt mondja az oktató, hogy a merülés az csak másodlagos dolog a babaúszásban, a mozgás viszont annál fontosabb. Persze meríteni is szoktuk több alkalommal is 1 órán de vannak ezen kívül fontosabb dolgok is.
21. Zebra25 (válaszként erre: 19. - Zerega)
2012. szept. 26. 09:20

Még csak nem is pest közelében lakunk sajnos.

Az ár az mindegy lenne de messze van Tőlünk.

Mindegy, azt akartam írni, hogyha félsz, hogy valami ilyen baja lesz de mégis szeretnétek menni akkor azt is lehet csinálni, hogy jártok 3-4 hós kortól de nem merültök csak 6 hó után. Simán bele megy az oktató szerintem.

20. Pen80 (válaszként erre: 16. - Bd55e3f068)
2012. szept. 26. 09:19
Ja, és végül ugyanott vagy, ahonnan elindultál. Te döntöd el és kész. Segítség nélkül. :)
19. Zerega (válaszként erre: 15. - Zebra25)
2012. szept. 26. 09:17
Mi a 16 kerben találtunk egyet..mondjuk jó drága..19 ezer forint 5 alkalom.
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Zebra25)
2012. szept. 26. 09:12
Még pár évig hordod, aztán csorogni fog a nyálad :D
2012. szept. 26. 09:10
Babaúszás??
16. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Pen80)
2012. szept. 26. 09:09
Érdekesek ezek az elméletek.
15. Zebra25 (válaszként erre: 14. - Pen80)
2012. szept. 26. 09:08

Az is lehet, hogy amióta a fiammal járunk úszni azóta butultam el:) Biztos a klór:S

Sajna Nekünk nem sikerült ilyen jó uszit találni ahol ózonnal? tisztítják a vizet.



Egyébként Mi 3 hós kora óta járunk, nagyon szeret pancsolni. Rosszat tényleg nem tudok rá mondani. Szépen fejlődik. Mászik már több mint 1 hónapja, feláll és már lépeget is az ágy mellett. És még csak ezután lesz 9 hónapos.

14. Pen80 (válaszként erre: 13. - Zebra25)
2012. szept. 26. 09:05
:DD
13. Zebra25 (válaszként erre: 2. - Zebra25)
2012. szept. 26. 09:03

hogxha viszed

bocsi

pedig még csak babauszira sem jártam:)

12. Pen80 (válaszként erre: 10. - Zerega)
2012. szept. 26. 09:01

Mi azért vittük el a lányomat, mert nekem víziszonyom van és nem akartuk, hogy ő is így járjon. Olyan 7-8 hónaposan vittük és szépen lassan jutottunk oda, hogy most 2 és félévesen imádja. Nem tud úszni, karúszóval van, de imád a vízben lenni és nem fél tőle. Eddig soha nem merült (nem akart, utálta), nem kényszerítettük soha semmire, most magától kérte a merülést és nem zavarja, ha belemerül a feje a vízbe (ez szokott náluk a gond lenni, általában nem szeretik).

Szerintem nem kell, hogy tudjon úszni ilyen kicsiként, ettől nem lesz neki se jobb, se rosszabb. A lényeg a víz szeretete volt nálunk (meg az egész babaúszáson az, nem olimpikonokat akarnak nevelni és ettől nem is fognak jobban úszni, mint azok, akik később tanulnak meg).

11. Pen80 (válaszként erre: 9. - Zerega)
2012. szept. 26. 08:56
Én azt olvastam, hogy a merülés miatt az agyban keletkeznek bizonyos elváltozások, amik később okozhatnak problémákat pl. diszlexiát. Ez jó...
10. Zerega (válaszként erre: 7. - Pen80)
2012. szept. 26. 08:55

Igen nekünk is az lenne a célunk, hogy szeresse a vizet, stb stb, de ti 6 hónapos korától pl ugyan úgy eltudtátok vele ezt a magabiztosságot érni mint aki 3 hónaposan vitte?


Van egy kislány 2 és fél éves...3 hónapos kora óta jár...most konkrétan olyan mint egy ebihal :-D nagyon ügyes bár ő már konkrétan a karját is nagyon szuperül használja...

2012. szept. 26. 08:51

A diszlexiára próbálok egyben válaszolni:-)

Az ember fejlődése pontosabban az idegredszer fejlődése csecsemő és kisgyerek korban folyamatos..a mozgás formák tanulása során derül ki, hogy jó idegrendszerű e vagy sem, vannak e elmaradásai, szakemberek szerin ha a víz közege álltal olyan mozgásra kényszerítjük úgy mond amit még önmagától a víz nélkül nem produkál pl 3-4-5 hónaposan az felborítja az idegrendszer fejlődésének menetét és később nehezebben tanul meg bizonyos dolgokat, ez egyes szakemberek véleménye de persze nem minden gyereknél jön ki szerintem...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook