Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaúszás: élmények, tapasztalatok, helyek, ..... fórum

Babaúszás: élmények, tapasztalatok, helyek, ..... (beszélgetős fórum)


1 2
33. igazságosztó1 (válaszként erre: 14. - Macko91)
2014. ápr. 8. 13:19

Sziasztok! Kedves macko91! Mi a kezdetektől a Dunavarsányi babausziba járunk,és elmondhatom hogy soha semilyen gond nem volt.Kedvesek ,aranyosak,és ami a legfontosabb,hogy nagyon figyelnek a víz tisztaságára. Soha senki nem kapott el semmit,és nem hozott be pl.(uszoda szemölcsöt!)Ha betartottátok volna a szabályokat,ez a kellemetlen hlyzet sem fordul elő. Ugyanis a házirend azt mondja. 4-5 hónaposkorig az uszópelenka,az uszónadrág alá kötelező! Utána ha a gyerek szobatiszta akkor a szülő felelőségére már nem kell alá!!! Ezt egy gondos szűlő eltudja dönteni.Soha senkivel nem fizetettek ki még vizcserét,ezt állíthatom.Szerintem neked is csak elmondták ez mibe kerül.Ja és hogy máshol nem kéri el az összeget ha a kismama hibájából mégis bekővetkezik a baleset? ez jó :-) nálatok biztos ingyen folyik a víz a csapból igaz???? de valóban igazad van,itt sem kérik el az árát. Talán azért mert te voltál az egyetlen.Valaki kitalál egy tök szuper kisbabás programot,megvalósítja, a legjobb szolgáltatást igyekszik nyújtani.Figyel a részletekre,önzetlenül kedves,és akkor jönn egy ilyen beírás. Hát ez kedves.

ui:. remélem a gyerek már szobatiszta!


Bátran gyertek,próbáljátok ki,és akkor mondjatok véleményt!Nem bánjátok meg!! Lilu

32. csetike82 (válaszként erre: 31. - Timka75)
2012. máj. 27. 10:33

Sziasztok,


Timka75

Le tudnád írni mi volt a problémád a M. Kecsés Edittel pontosan? Mi is nagyon szeretnénk babaúszásra járni, de eddig Editten kívűl mindenki a búvárreflexet erőltettte és nyomja a víz alá a piciket...ö meg kifejezetten hangsúlyozza hogy a búvárreflexet el kell felejteni. Segíts nekem légyszives, kiváncsi lennék konkrétan a tapasztalataidra.


Tücsi79,

Nálatok ez tényleg igy volt? Nekem nég a beszélgetés elején mondta hogy a bérletárban nincs benne az uszodabelépő...


Nagyon megköszönném ha reagálnátok mert tanácstalan vagyok....Nekem szimpatikus volt Edit, de elgondolkodtató számomra ezok a negatív dolgok amiket írtatok....


Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: csetike

2011. júl. 22. 12:56

Sziasztok!

Egy biztos,az angolna babaúszást m.kecskés edittel én sem ajánlom senkinek. Undorító az a nő.

Tolerancia zéró, pedig aztán nem a babáknak kéne alkalmazkodni őhozzá....

30. Anzse (válaszként erre: 28. - 026876815c)
2011. máj. 25. 15:21

Szia,

nem tudom, hova akarod vinni Győrbe, de én csak ajánlani tudom Stoller Katit. (babauszas.com)

Ő van Győrbe is.

Mi hozzájártunk SZombathelyen és nagyon jó volt. 4 hónapos kora óta úszik a lánykám. most lesz 4 éves, és gyönyörűen úszik deszkával hason és háton is.

Imádja a vizet.

A babauszi arra jó, hogy megszeresse a vizet.

2011. máj. 25. 14:18

Szia!

Én budapesti vagyok.A kisfiamat 5 hónaposan vittem először babaúszásra. ( min 6 kg és 3 hónaposnak kell lennie, hogy mehessetek). Kértek egy orvosi igazolást, hogy a baba egészséges, és már mehettünk is.

Nagyon szerette és élvezte a foglalkozásokat, a mai napig látom az úszás oktatás nyomait a kádban.

Nagyon szereti azóta is a vizet, én cak ajánlani tudom!!!!!

2011. máj. 25. 12:18

Sziasztok!

Érdeklődnék anyukáktól,akik a babaúszásra járnak!

Mikortól érdemes,mit kell róla tudni!

Győr környékiek vagyunk és Győrbe tudnánk járni.Mivel én nekem rettentően víz iszonyom van és évekig tanultam úszni de nem sikerült legyőzni a félelmemet így az úszást sem sikerült elsajátítani,ez miatt nem szeretném hogy a gyerkőceim is így járjanak és elszeretném őket vinni,persze Apa menne be velük a vízbe.

Ezért nyitottam ezt a fórumot,hogy akik tapasztaltak ebben azoktól várok egy kis beszámolót!

Előre is köszönöm!

2010. febr. 1. 10:44

Sziasztok,


Segítségeteket szeretném kérni, hogy tud e valaki a www.babauszika.hu webcímen kívűl szolnokon babúszási lehetőséget?


Válaszokat előre is köszönöm.

2010. jan. 14. 12:42

Kedves Szülők!

a szakdolgozatomhoz szeretném a segítségeteket kérni! kérlek töltsétek ki a babaúszással kapcsolatos kérdőívemet!

[link]

köszönöm

25. bea76 (válaszként erre: 24. - Kingi7)
2009. dec. 13. 22:20

sziasztok!

Mi 4 hónapja járunk babaúszásra és azt hiszem megtaláltam a legjobb helyet a kislányom számára,Budapesten a III.kerületben egy Babasziget nevű helyen.a legjobb,hogy nem uszoda,így csak babák vannak a vízben meg az anyukák.Van játszóterem is ,külön etetőrész,infraszauna amit az én 7 hónapos kislányom is szeret és még sok jót tudnék mondani a helyről.Speciális úszóbugyi kell ,ott lehet venni deakár 1 évig vagy tovább is jó,mert állítható és nem történhet vele"baleset".

24. kingi7
2009. okt. 26. 22:40
Érdekelne, hogy 3 hónapos múlt a kincsem, pesten tud-e valaki ajánlani valami jó uszit, milyen fürdőgatyó kell? Elég a sima -pl dm-es-úszópelus? Mennyi az áruk?
2009. szept. 7. 14:09

Sziasztok!


Én a babauszást csak ajánlani tudom mindenkinek,persze csak ha kiválasztottátok a megfelelö uszodát!

A 1,5 éves kisfiammal 7 honapos kora ota járunk,és nagyon de nagyon élvezi!

Az elsö pár ora alatt is már otthonosan mozgott a vizben,járt keze-lába!Azota már egy igazi kis delfin lett :) a Kalovits-programm ami nekünk meghozta a viz imádatát,öket nyugodtan merem bárkinek ajánlani.Budán vannak a Rubin Hotleben.

Amugy is nagyon barátságos és jokedvü baba a Milán de a vizben ez megsokszorozodik!A mozgásfejlödésnek is nagyon jot tesz,de az elönyeit már itt elöttem felsorolták.Az általam emlitett iskolában olyan kedvesen és biztonságosan vezetnek át a "viz birodalmába" h észre sem veszed és már a gyermeked eggyé válik a vizzel.Megszerettetik vele és nem érzi kényszernek h ezt v azt meg kell csinálni ,nem eröltetnek itt semmit.Szerintem fontos a vizbiztonság egy gyereknek,mert pl. én féltem sokáig a viztöl mert kisiskolás koromban egyszer belökött egy hülye uszomester a vizbe!

Probálja ki mindenki aki teheti de fontos az anyuka/apuka hozzáállása is mert azt megérzi a gyerek!Ne eröltessétek ha nem tetszik neki,de egy probát megér,mert ha beválik,életre szolo barátságot köt a vizzel.

2009. szept. 2. 10:03

Sziasztok!


Na én egy babaúszást nem javaslok senkinek. Ez nem más, mint az Angolna Viziiskola.

Vettünk bérletet, budáról a Pólusig kellett mennünk, de nem érdekelt, mert a fiamról van szó.

Kifizettünk 8.000 Ft-ot a 4alkalmas bérletre, ami egész korrekt ár lett volna, viszont amikor megérkeztünk a FAWA-ba kiderült, hogy addig nem mehetünk be, amíg 1.350 Ft-ot le nem teszünk az asztalra úgynevezett "terem használati díjként". Persze ezt minden alkalommal.

Ez volt az első csalódás, hiszen így már nem is olcsó.


M.Kecskés Edit nevét pedig mindenki jegyezze meg, ugyanis a 30 évem alatt nem találkoztam nála arrogánsabb, primitív, fennhéjázóbb és ostobább emberrel.

Konkrétan elküldött minket a pi...ba, mert írtam neki egy e-mailt, amiben jeleztem, hogy nem megyünk a szülői értekezletre.

Közölte, hogy ők nem néznek e-mailt, annak ellenére, hogy a szülőire (amit este akartak megtartani-kisbabásoknál ez szerencsés) a meghívót e-mailben kaptuk.

Ebben a levelemben írtam meg nekik, hogy nem tudunk menni, de nekünk milyen időpontok és helyszínek lennének jók, hiszen a szülői erről szólt.

Azért hozzátenném, hogy este 22:45-kor írt sms-t. A protokollt is ismeri rendesen.


Szóval én azt mondom, hogy oda inkább senki ne menjen!!!!!!!


Ha egy levél miatt ekkora patáliát csinált el sem merem képzelni mi lett volna, ha fiam véletlenül belehány a vízbe...

2009. jún. 18. 15:01

Én mindenképpen csak javasolni tudom. Remek közös kikapcsolódás szülőnek és picinek egyaránt, közös élmény. A pici élvezi a vizet, megszokja, később sem fog félni tőle. Yo hatással van a testre és a lélekre is, hiszen a víz mint változó közeg felfrissít, hangulatjavító hatású:) Ráadásul a babát arra emlékezteti a víz, mikor még az anyukája pocijában volt. Fejlődik izomzatuk, légzőszervük, csökken a későbbiekben az aszthma vagy allergia kialakulásának esélye. A fertőzésekkel szemben is ellenállóbbak lesznek. Sok barátot tud szerezni a pici is, és az anyukának sem rossz ha megismerkedik vele egy cipőben járó szülőkkel.


Több nyáron is dolgoztam az uszodában, segítettem az itteni babaúszásnál, és imádnivaló volt látni, h mennyire élvezik a picurok:)


Én javaslom, próbáljátok ki;) Fontos az uszodaválasztás, hiszen az egyik legfontosabb tényező a víz hőfoka. Se túl meleg, se túl hideg ne legyen. remélem valamennyit tudtam segíteni:)

2009. jún. 18. 14:53

Mik a tapasztalatok, érvek-ellenérvek?

Köszi

2009. márc. 9. 08:23

Sziasztok!

Tud valaki babaúszás felnöttképzést valahol? Legjobb lenne Szegeden! óvodapedagógus végzettségem van, valami előképzettség kell hozzá? Nagyon szeretném ezt tanulni!

2009. febr. 11. 16:11

Sziasztok!

valaki tudna az Örs vezér teréhez közel babauszit??

17. Serry
2008. máj. 8. 17:10

Sziasztok! Ezt egy másik babaúszásos fórumra írtam. De itt is hasznos lehet. Majd én is szeretném a nyáron elvinni a kisebbik fiamat. Ő most töltötte a 3 hónapot.

Amit én tudok: A csecsemők számára a víz egy felszabadító környezet, ahol testi-lelki- szociális fejlődésüket pozitívan befolyásoljuk. A vízhez szoktatási programon rendszeresen résztvevő babák:

-tüdőkapacitása nő

-erősödik az immunrendszer

-javul a keringés

-koordinációs képesség fejlődik

-alkalmazkodó képesség nő

-erősödik a szülő- gyerek kapcsolat

-a babák önállóbbak, kitartóbbak lesznek.

Mivel a baba fejlődésének e korai szakaszában a szárazföldön még nem képes a gravitóció ellenében jól mozogni, ezért ideális a közeg számára a víz.

Feltételek:

- a baba idealis életkora kezdéskor 3-9 hónap

-orvosi igazolás ( nem szenved keringési, légzőszervi fertőző betegségben) Vannak helyek ahol anyukától is kérnek igazolást arrról, h nem szenved fertőző betegségben.

- persze úszópelus

Szóval nekem ezek az infoim.

Kecskeméten a város központban van egy wellness stúdió ott van erre lehetőség.

2008. máj. 1. 20:48
Nekünk is kellett venni a helyszinen kb. 3000 forintért speciális fürdőgatyót, de sajnos mégis megtörtént. Sok helyen ezért követelik meg, hogy a fürdőkisgatyó alá még vegyék fel a babák, egy speciális pelenkát, ami erre a célra használnak. Sajnos itt sajnos csak 4-5 hónapos kórig követelig meg, a mi babánk meg már 1 éves!
2008. ápr. 30. 20:47

SZIASZtok! Mi Fehérvárra jártunk, csak sajnos későn keztük el (7 hós volt a fiam)

Eleinte élvezte de a merülésnél akkora sokkot kepott hogy még az itthoni fürdést is utálta hónapokig!

Úgy hallottam hogy van másik fajta uszás is!

Egyébként nekünk kellett venni egy speciális fürdőgatyót a babának ,amiből még a pisi se folyik ki :)

14. macko91 (válaszként erre: 10. - 984ff08d0b)
2008. ápr. 30. 18:54

Jó tudni!


Mi is jártunk Dunavarsányba babausziba, de volt egy kellemetlen esett, és azota nem járunk. Véletlenül a foglalkozás alatt a gyerekünk belekakilt a nadrágba, amiből belefolyt a vízbe és aztán elöszőr 84 ezret kértek tölünk, majd sikerült lealkudni 42 ezer forintra. Ja, és ez sehol nincs leírva náluk! Más helyen nem kérik el az összeget, ha ilyen történik. Még csak annyit hogy megkérdeztük mielőtt elkezdtünk járni óda hogy kell e a gyereknek pelenka a úszónadrág alá, azt a választ kaptuk, hogy csak 4-5 hónapos korig, a mi babánk meg már 1 éves!

2008. márc. 18. 10:51

Sziasztok!


Nekem van egy 7 hónapos kislányom, akivel 2,5 hónapos kora óta járunk úszni Szegeden és nagyon élvezi! Nagyon kedves oktatónk van és annyira érti a babák nyelvét, hogy akkor is tudott segíteni, amikor úszáson túl nap közben felhívtam telefonon a tanácsáért. A foglalkozások Szegeden az Anna fürdőben és a Forrás Hotelben vannak, mi mindkét helyszínt kipróbáltuk és mindegyik más-más okból jó, és úgy tudom, hogy talán Makón is tart babaúszást. Mi mondókázunk óra közben és szépen fokozatosan szoktattuk a babát a víz alá. Úgy kezdtük el a foglalkozásokat, hogy már akkor megvolt a vezényszavunk amikor a manó még a pocakomban volt :) szóval jó előre elterveztük ezt a programot, mert már annyi sok jót hallottam róla más anyáktól, és én is csak ajánlani tudom mindenkinek. Igaz egy kicsit költséges a foglalkozás, és nem mindenki engedheti meg magának, de én inkább lemondtam a csokiról, sütiről, márkás gyerek ruhákról hisz látom a mosolyán hogy örül amint a medence közelébe érünk :)! Úgyhogy nekem és a babának csak jó élményeim vannak!

Aki többet szeretne olvasni róla az nézze meg a honlapot: www.vizimano.hu, nagyon aranyos videók vannak fent a merülésről.

Mindenkinek szép napot!


Borbála

2007. dec. 7. 21:46

Sziasztok!


Mi mosható úszópelust használunk. Nagyon vagányul néz ki, és nem kell minden egyes alkalom után kidobni egy pelust a szemétbe.

11. 'szti
2007. ápr. 27. 08:48
2007.06.03.-08. Babaúszó tábor lesz a Kolping Hotelben, most olvastam, hátha érdekel valakit.
2007. ápr. 12. 10:19

Köszönöm az eddigieket, esteleg valaki tud valamit a camponya melleti babausziról? Jár valaki oda? Van valami tapasztalat?

Vagy Dunavarsányban? Még nem kezdtük el, most lecsengtek az oltások, de lesz még egy pár apróság ami miatt nem mehetünk...talán jobb még így...

2007. márc. 4. 07:36
Ja igen! Én mi 2 évesen kezdtük a babaúszást és a második alkalommal már ment a vízbemerülés nekünkis! Szerintem JÓ!!!!!
2007. márc. 4. 07:35
Mi MOnorra jártunk Babaúszásra! Nekünk és a kisfiamnak is nagyon tetszett, lehetséges, hoyg nemsokára itt nálunk is indul és akkor nem kell kilométereket autózni...Szerintem nagyon jó dolog!
7. 737f507a35 (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2007. febr. 28. 19:43

Szia Hoxa!


Ilyen babaúszás hol van?

2007. febr. 26. 09:48

Sziasztok, köszike az eddigi hszeket, a dunavarsányi igazgyöngy babauszit céloztuk meg, tud valaki valamit róla?

Amúgy továbbra is várom mindenki tapasztalatát, élményét, gondolatait a témában, legyen az jó vagy rossz. :)

2007. febr. 10. 21:44

Én is a babaúszás mellett érvelnék. Hoxával mindenben egyetértek. Mi 4 hósan kezdtük, most 25 hónapos a kisfiam, még mindig járunk. Nagyon élvezi, igazi vizimanó lett belőle. Még nem volt 1 éves, karúszóval már biztonságosan úszott akár a felnőtt úszómedencében is. Mondhatom, hogy hamarabb úszott mint járt. Nem gyorsúszásra kell gondolni, hanem az az ösztönös igazi kutyaúszás.


Nekünk a www.babauszas.hu vált be mint módszer és helyszín. Betegeskedés nálunk sem volt. Sokan félnek a középfül gyulladástól, felfázástól, náthától, 13 hónapos koráig az én fiam sosem volt beteg, pedig szinte hetente jártunk úszni.

4. Hoxa
2007. febr. 9. 14:37
Mi Pancs Mancs babaúszásra járunk, ezt elfelejtettem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook