Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatervezők 2020 fórum

Babatervezők 2020 (beszélgetős fórum)


1 2
2020. jan. 1. 19:44
Sziasztok!Én is olvasgattam a forumot és ma beléptem.valaki tud irni arrol az első beülti is lehet sikeres😔
2020. jan. 1. 19:39

Sziasztok!

En is uj vagyok.Szeretnem megosztani en is veletek a tortenetem.Semmi kulonos nincs benne igazabol...fel evig probalkoztunk es 2019.12.29.-en pozitivat teszteltem.Hamarosan orvost kene keritenem az Uzsokyba,tudna nekem ajanlani valakit?No nogyogyaszt-szulesznot szeretnek.

Tud ebben segiteni nekem valaki?

2020. jan. 1. 14:42
Sziasztok! Teljesen új vqgyok itt! Olvasgattam a korábbi fórumokat is. Sok helyen olvastam,hogy több hónapot célszerű várni babatervezés előtt gyógyszer abbahagyása után, nekem viszont az orvosom azt mondta, 1 hónap is elég. Természetesen bízom nagyon ah orvosom tudásában :) Köszönöm a hozzászólásokat :) Nekünk 1. babás "projektünk" :)
2019. aug. 19. 20:15

Sziasztok lányok! Kivel mi újság van? Én a héten megyek majd 21. napi vérvételre ellenőrzés végett.


Szeretném megosztani veletek a blogomat. A babaprojekt nehézségeivel nem könnyű megküzdeni, úgy éreztem, hogy ki kell írnom magamból a történteket, a kálváriát. Nemrég kezdtem el. :)

[link]

2019. aug. 10. 10:01
Sziasztok, szeretnék csatlakozni. Év eleje óta próbálkozunk .Van egy 7éves lányunk. Jól elkapott tüsző, ovuláció napjára időzítettünk, sikerült LH -val éppen elkapni a megfelelő napot is. Reménykedünk. DPO után vagyok 8 nappal.LH teszttel az utóbbi 3napban pozitiv erős csíkjaim vannak.
31. Panna07 (válaszként erre: 30. - Klidia87)
2019. aug. 8. 20:35
Szia! Szupi, drukkolok!
2019. aug. 8. 18:02

Szia Panna07!Sziasztok!Ma voltam újra ultrahangon 20mm a tüszőm!

Ma reggel összebújtunk :)!

A párom csak vasárnap jönn (reggel délelőtt),mert ma elment.A dokit kérdeztem,hogy nem e fogunk lecsúszni az ovuról!Mondta,hogy pont belefér!!

Remélem!!!

Jah és ma vagyok 12.ciklusnapnál!

29. Panna07 (válaszként erre: 28. - Magdi985)
2019. aug. 8. 08:54

Én is nehezen viseltem korábban az újabb és újabb csalódást, de már én is jobban kezelem.

Köszi :) Igen, voltam 3. napi vérvételen, szerencsére a női hormonok jók, a pajzsmirigy nem lett jó, most először, ezért elmegyek majd egy kontroll vérvételre.

Kitartást neked!

28. Magdi985 (válaszként erre: 27. - Panna07)
2019. aug. 8. 08:23

Én 22.nap.

Jön majd megint a felesleges reménykedés.

Az utóbbi pár hónapban már sokkal jobban kezelem, Megmondom őszintén, hogy nekem emiatt pszichológus segítségét is kellett kérni, annyira megviselt és kikészített hogy minden hónapban megjött.


Sok sikert a vérvételre! (De hülyén hangzik ez:)


Ciklus elején is mész vagy csak progeszteront nézetni majd második felében?

27. Panna07 (válaszként erre: 26. - Magdi985)
2019. aug. 7. 22:06
Én se használom december óta a tesztet, egy idő után már frusztráló volt meg igen, elég drága a jó fajta. Viszont ebben a hónapban muszáj lesz, mert megyek ellenőrzés miatt progi vérvételre. A ciklus elején vagyok most, te?
26. Magdi985 (válaszként erre: 25. - Panna07)
2019. aug. 7. 21:54

Harminc eleje mi is.

Az lh teszt nekem is jó móka volt, de mivel a 13-14.napon mindig pozitív lett, abbahagytam, nem költök rá már :)

Hol jársz most a ciklusban?

25. Panna07 (válaszként erre: 24. - Magdi985)
2019. aug. 7. 21:01
En 31, férjem 35. Használtam LH tesztet, jó eszköz a peteérés kiderítéséhez, pozitív LH teszt után progi vérvételre is jártam többször, jó lett az eredmény. Ti hány évesek vagytok?
24. Magdi985 (válaszként erre: 23. - Panna07)
2019. aug. 7. 20:22

Szerintem mostantól lehet reménykedni. Ha el volt mindkettő záródva, akkor eddig nagyjából nulla esély volt.

De majd most :)

Hány évesek vagytok?

Lh tesztet használsz esetleg?

23. Panna07 (válaszként erre: 22. - Magdi985)
2019. aug. 7. 20:17
Tavaly ősszel a peteérési problémám derült ki (a fogamzásgátló jól taccsra vágta a szervezetemet, nem tudott visszaallni a peteérés), azt sikerült idén januárra helyrehozni több hónapos barátcserje kúrával, de mivel továbbra sem történt semmi, júniusban voltam HyCoSy-n. Úgy volt, h a kontrasztanyag nem indult el, vagyis nem lehetett látni, hogy folyna, aztán egyszer csak megindult, én is láttam a monitoron, ahogy folyt.. Azt mondta utána az orvos a konzultáción, hogy valószínű nyákdugó zárta el a vezetékeket. Szóval most itt tartok. Én is szedtem, ittam, kentem már mindent, teák, vitaminok, aloe vera ital, progeszteron krém..
22. Magdi985 (válaszként erre: 21. - Panna07)
2019. aug. 7. 19:59

Nálad “csak” az elzáródás derült ki?

A vizsgálatkor sikerült megszüntetni? Mikor volt ez?

21. Panna07 (válaszként erre: 20. - Magdi985)
2019. aug. 7. 19:46

Gondolom akkor mindent néztek a féjednél, ami okozhat alacsony spermaszámot, herevisszér, urológiai gyulladás.. Tudom milyen frusztráló orvostól orvosig járni, fejben tartani h mit mikor kell szedni.

Ezen mi is nevettünk, hogy húsz évesen ezerrel védekeztünk, volt hogy gyógyszer+óvszer együtt, most meg semmi védekezés és nem jön..

20. Magdi985 (válaszként erre: 19. - Panna07)
2019. aug. 7. 19:03

Szedtünk mindent persze, azt szoktam mondani, hogy ettünk, ittunk, nyaltunk, kentünk mindent mindenhova :D

Ami gyógyszert szedett, ami után jobb lett az eredmény, azt három hónapig lehetett csak enni, azóta csak a sima vitamin van. Ki tudja, hogy most mennyi az a szám. Eléggé bele lehet unni az orvostól orvosig járásba, ezért is mondtuk azt idén nyár elején, hogy rábízzuk magunkat a természetre.


Én azt ajánlom tényleg mindenkinek, hogy először a férfi oldalon kezdjük el a vizsgálatot. Egyszerűen csak mintát kell adni és ennyi. Megvan az eredmény pár óra múlva. Aztán csodák derülhetnek ki. Férjem egy 33 éves, viruló egészséges, minden káros szenvedélyektől mentes sportember, akinek a családjában az összes férfi minden életkorban annyi gyereket csinált amennyit csak akart. Egyszerűen hihetetlen volt, amikor megmondták ezt az eredményt, mert miért meg hogy? Mitől?? Fel se bírtam fogni.

És tényleg sokan vannak így, nagyon.

Lehet persze a számon emelni, de az is időbe telik, és általában életmódváltással is jár, egészségesebb táplálkozás, mozgás, kevesebb stressz stb. Tehát az is jobb ha kiderül mihamarabb.



Nekünk az a jó, hogy sokat tudunk nevetni is a nyomorunkon. Nemrégiben felhozódott, hogy amikor még nem akartunk gyereket, akkor mit össze paráztunk a védekezésen. Ezen úgy nevettünk, hogy szerintem a szomszéd is hallotta :D

19. Panna07 (válaszként erre: 18. - Magdi985)
2019. aug. 7. 18:55

Nagyon sajnáljon a vetélésed. 😓 Étrend-kiegészítőket próbált a férjed? Q10, Szelén, E vitamin jót tesz a férfiaknak. A férjem 2x volt spermatogramon, a 2. előtt 100 mg-os Q10-et szedett több hónapig, utána a mennyiség majdnem megduplázódott!

Sok erőt és kitartást kívánok Nektek! Tudom hogy nagyon nehéz reménykedni, de nem szabad feladni!

18. Magdi985 (válaszként erre: 17. - Panna07)
2019. aug. 7. 18:48

Egyetértek teljesen az átjárhatóSági vizsgálattal kapcsolatban, csak azzal az a probléma, hogy sokan félnek tőle, mert még a fizetős verzió is fájdalmas. Szükség volna persze erre is, de ha már csak a labor van meg, azzal is sokkal előrébb lehet lenni.


Férjemnél az a helyzet, hogy ami van, az nagyon nagyon jó, viszont nagyon kevés. 5 millió / ml volt januárban.

Egyszer sikerült teherbe esnem, még tavaly, de az a nyolcadik hétben sajnos elvetélt. Az orvosok szerint ez is egy csoda volt. Kapott férjem gyógyszert, amivel a mennyiség felment 14 millióra, ezért még bízunk egy kicsit, hogy hátha, de ennyi idő után az ember már azt kezdi elveszíteni.


Neked viszont jók az esélyeid, nagyon sokat hallani arról, hogy az átjárhatósági után összejön. Ez is sokaknál probléma.

17. Panna07 (válaszként erre: 16. - Magdi985)
2019. aug. 7. 18:42

Szia! Teljesen egyetértek veled, minél hamarabb érdemes elmenni kivizsgálásra, mert sajnos egyre több a gond, de ha mégsem, akkor meg lehet nyugodni. Nekem is hamarabb kellett volna mennem, 8 hónap próbálkozás után mentem, de csak a hormonokkal kezdett foglalkozni az orvos, mellette párhuzamosan lehetett volna csinálni az átjárhatóságit, akkor előrébb tartanék, mert kiderült h valószínűleg előtte nem voltam átjárható, úgyhogy addig esélyünk sem volt. Szerintem a hormonpanel és spermavizsgálat mellett alapnak kellene lennie a HyCoSy-nak. Főleg h nem TB-re megy, még inkább ajánlaniuk kellene az orvosoknak, mert így nem az állami kasszát terheljük, akinek meg kell, úgyis kifizeti, én is így voltam vele. A beavatkozáson meg 10 perc alatt túl voltam.

Milyen a férjed eredménye mennyiségre, progresszív motilitásra és morfológiára? Persze csak ha meg szeretnéd osztani.

2019. aug. 7. 17:50

Sziasztok!

Mi 2018 január óta próbálkozunk.

Idén januárban mentünk el vizsgálatokra. Hamarabb kellett volna, én azt tudom tanácsolni mindenkinek, főleg aki már jobban benne van a korban, hogy ne várjon, 3-4 hónap után menjen! Mivel egyes orvosok hajlamosak mèg ennyi idő után lepattintani az embert, azt kell mondani, hogy másfél éve nem jön össze, és kész. Kegyes hazugság.

A vizsgálat első körben nem nagy valami: ciklus eleji és második részi labor, illetve férfi részen egy sperma vizsgálat.

Nálunk kiderült, hogy bár részemről minden oké, - volt még pluszban átjárhatósági vizsgálat is- , de férjemnek nem annyira. Hihetetlen mennyire gyakori ez amúgy....

mivel a lombikot nem vállaljuk fel, így elhatároztuk, hogy ha idén se jön össze, akkor 2020 januárban elindítjuk az örökbefogadást.


Szóval orvos mindenképp, mihamarabb! Ha monden rendben, akkor jó, megnyugszik az ember, ha meg nem, akkor hamarabb indul el a folyamat, amivel lehet segíteni. Sok monden van ám, amin gyógyszeresen is tudnak segíteni.

2019. aug. 7. 16:39
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni. Babát szeretnénk, a nyáron döntöttük el de kicsit aggódom mennyire befolyásolja a túlsúly,illetve az,hogy több mint 20 kilót híztam tavaly óta. Vizsgálaton még nem voltam,csak pajzsmirigyet néztek az rendben van.
14. Klidia87 (válaszként erre: 13. - Panna07)
2019. aug. 7. 16:11

Bízni kell és sikerülni fog!🙂

Drukkolok!!

13. Panna07 (válaszként erre: 12. - Klidia87)
2019. aug. 7. 15:15
Én lassan 2 hónapja vagyok túl az átjárhatóságin, úgyhogy reménykedek a közeljövőben, hogy ez segít.. :)
12. Klidia87 (válaszként erre: 11. - Panna07)
2019. aug. 7. 14:55
🙂Én is erre gondoltam.csütörtök és vasárnap!Te ti,hogy álltok a babával?
11. Panna07 (válaszként erre: 10. - Klidia87)
2019. aug. 7. 14:44
Csütörtök reggel mindeképp, mert a spermiumok 2 napig, de akár 3 napig is élnek a bejutást követően, így lesz idejük "elkapni" a petesejtet, de azért vasárnap se árthat egy összebújás. :)
10. Klidia87 (válaszként erre: 9. - Panna07)
2019. aug. 7. 14:25

Köszönöm választ!Nekem a doki azt mondta hogy menjek holnap mert megnéz!

Viszont ami aggaszt,hogy a párom holnap (csütörtök)délelőtt elmegy itthonról és csak vasárnap reggel délelőtt jönn haza!

Nem tudom mire időzítsük a szeretkezést mert lehet a csütörtök reggel hamar vasárnap meg késő lesz!😏😏

Melyik lenne az ideális?

9. Panna07 (válaszként erre: 8. - Klidia87)
2019. aug. 7. 13:59
Szia! A tüsző 20-22 mm-esen reped meg általában, szerintem 11. napon jónak számít a 15 mm. Mivel naponta 1-2 mm-t nő, szerintem pénteken lenne jobb az uh ellenőrzés, hogy mennyit nőtt.
2019. aug. 7. 13:31

Sziasztok!Lehet rossz helyen járok(kérdezek!)Babát szeretnénk kis tesót,már van egy 7 éves kislányunk!Én 32 vagyok a párom 36.

Ma voltunk Ultrahongon 15,1 mm tüszőt talált a doki, holnap is megyek uh-ra.Ma 11.-dik Ciklusnapon vagyok!A kérdésem az lenne,hogy jó ez a tüsző méret?!Clostilbegyt szedtem 5 napig napi 1 szem!

Köszönöm a választ előre is!

2019. aug. 7. 13:10
Sziasztok nekünk van egy 8 hosunk. Jovore szeretnénk kistesot :) vannak itt kis korkulonbseggel tervezők? Hogy lehet birni? :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook