Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatáplálás: egészség, szabadság vagy aranyközépút? fórum

Babatáplálás: egészség, szabadság vagy aranyközépút? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 9. 22:28

Az én babám 20 hós, de szinte állandóan küszködtem vele az evéssel. Amióta kaphat, minden nap kap tejszeletet vagy túró rudit vagy joghurtot.

Az ebédet (most már azt eszi, amit mi is) nagyon nehezen akarja enni, sokszor csak kb. 2 kiskanállal, pedig most már délelőtt semmi édességet vagy akár ropit, semmi ilyet nem adok neki, csak pl. kaláccsal vagy kiflivel próbálkozok (van, hogy egyáltalán nem kell neki az sem; ha kell, akkor is csak 2 falat). Ennek ellenére sem akarja megenni a főtt ételt. Délutáni alvás után megeszi a gyümölcsöt, de sajnos azt is csak turmixolva, de azt legalább megeszi. Ezután szokott még estig kapni tejszeletet vagy kekszet, ropit (dédinél, mamánál, stb.). Ezekből persze bármikor bármennyi jöhetne. Kb. 3 napja eszeget egy kicsit a zsemléből és a parizerből, mikor "együtt" készítjük apa szendvicseit. Este, fürdés előtt kicsi tejpépet kap, aztán fürdés után a 240 ml tápszer (ja és a reggeli is ugyanennyi tápszer, csak akkor egy kávéskanál kakaó vagy Maci kávé is van benne). Nagyon sokszor csak a felét issza meg reggel is és este is.

Ja, innivalót Szentkirályi mentes ásványvizet kap, amit szerencsére már megiszik, mert nagyon sokáig csak a baba instant teákat és Kecskeméti gyümölcsleveket (vízzel higítva) itta, mert a vizet nem fogadta el.

Szóval nálunk is van édesség, de ez nem annyira csoki (ritkán azt is kap). Egyszer megkérdeztem a kórházban a gyermekosztály főorvos nőjét, hogy baj-e, hogy a gyerek minden nap kap egy tejszeletet: mosolygott és azt mondta, hogy nem. Szóval, szerintem ettől még nem lesz semmi bajuk.

Délelőtt én sem engedek semmi ilyet enni neki. Esetleg ropit.

Azt mondták, hogy ő ilyen típus. Van olyan gyerek, aki minden kajából kér, ha esznek előtte, hát ő nem ilyen, ő csak a nyalánkságokból kérne. Ha rajta múlna, mást nem is enne.

Talán idővel majd változik a helyzet és rendesen eszik majd a főtt ételeket is.

13. tündér74 (válaszként erre: 11. - 83ff5144bd)
2011. okt. 9. 09:45
Babapudingok, bébiételek stb. hőkezeléssel vannak tartósítva, vagyis gyorsan felmelegítik és nagyon gyorsan le is hűtik a terméket. (de gondolom ezt te is tudtad)Nincs bennük sem tartósítószer, sem színezék. Idénygyümölcsöt persze, hogy lehet adni ennyi idős babának, de a tejdesszertekkel szerintem vigyázni kell, mivel hemzsegnek a sok adalékanyagtól.
12. 83ff5144bd (válaszként erre: 10. - De4b589afa)
2011. okt. 8. 23:23

hát,jah.. lassan vastagabb a mappája,mint egy 5-6 évesnek..

am azt mondta a dokinéni,ha minden negatív,akkor csupán alkati... én sem vagyok mondjuk nagy étvágyú.. de ő ijesztően keveset eszik.. :S

11. 83ff5144bd (válaszként erre: 8. - Tündér74)
2011. okt. 8. 23:21

általában.. miért a rossmannban kapható babapuding mitől áll el hűtés nélkül? és sok ilyen műanyagpohárkás babapempő? nem hiszem,hogy csupán a jó szándéktól.. arról nem is beszélve,hogy irtó drágák... legalább dupla annyiba kerül, mint a normál dolgok.. a babakeksz 6-700 Ft.. a másikat 200ért megveszem... nem lisztérzékeny a gyermekem,akkor miért ne ehetné a normált? a gyümipempők:inkább veszek neki idénygyümölcsöt,abban több vitamin van.. pudingok-pépek: elvileg tejalapúak azok is.. de nincs hűtőben... kb 100% hogy tartósítószeres.. a túró,joghurt 10 hónapos kortól adható a babának.. szintén nem érzékeny a tejre sem.. akkor? miért ne kaphatná?

a krémtúrón néha elgondolkodom,és ahelyett sokszor nézek valami más gyümis tejterméket(joghurtot vagy túróvarázst pl.).. de mivel nem tejérzékeny, és amúgyis(8-10 hónapos kortól a babák kaphatnak sajtot,túrót,joghurtot)már rég abban a korban vagyunk,hogy már simán kaphatja...

de a csoki még mindig ellenség :D és az is marad :D

10. de4b589afa (válaszként erre: 5. - 83ff5144bd)
2011. okt. 8. 22:23

Szegény Csepp emberke, jó sok vizsgálaton túl van már!!!

Lehet, hogy egyszerűen ő egy ilyen alkat, hogy keveset eszik?

Abban nagyon igazad van, hogy megtömni nem lehet, nem is szabad. Erőszakkal nem mész semmire, csak még jobban megutálja az evést.

Tartósítószerről meg csak annyit hogy tényleg szinte kikerülhetetlen ma már. Mindenben van nem odavaló dolog, ők már ebben nőnek fel.

9. 76d055b916 (válaszként erre: 1. - 83ff5144bd)
2011. okt. 8. 20:20

Szia! Én is maximálisan veled értek egyet! Szerintem is lesz még bőven ideje rá,hogy csokit és társait egye! Szerintem,amíg csak tehetjük,igyekeznünk kell,hogy normális ételt(elsősorban) diktáljunk beléjük! Főleg nálatok! Egyáltalán nem nyerő,szerintem,hogyha súlyproblémátok van,a felesleges édességeket etesd vele,a tápláló kaja helyett!

A sőgornődnek meg a nagyinak meg csak gratulálni tudok! Sosem fogom megérteni,hogy miért nem lehet tiszteletben tartani,amit a gyerek anyukája kér!? Miért kell csakazért is az ellenkezőjére szoktatni a kicsit?! Utálom az ilyet!!!

8. tündér74 (válaszként erre: 7. - 83ff5144bd)
2011. okt. 8. 20:05

Szia! Szerintem egy 16 hónaposnak nem való sem csoki, sem tejdesszert, krémtúró, de még a túrórudi sem.

Én a helyedben inkább a kimondottan babáknak való pudingot, piskótát és kekszet adnám. Azokban általában nincsen sem tartósítószer, sem színezék.

2011. okt. 8. 18:21
és a csokiban? ma már elég sok mindenben van tartósítószer... lassan kikerülhetetlen...
6. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - 83ff5144bd)
2011. okt. 8. 15:45
Mennyivel jobb az általad preferált tejszelet és krémtúró, mint a csokoládé? Az első kettőben bőven van tartósítószer. Ki tudja, hány hónappal ezelőtt gyártották...
5. 83ff5144bd (válaszként erre: 4. - De4b589afa)
2011. okt. 8. 15:38

dokinénink küldözgetett már minket mindenhova, vérvételre,fülorrgégészetre,székletvizsgálatra,megint vérvételre,hasi uh-ra, majd mivel minden negatív lett, fel küldött Fehérvárra a gasztroenterológiára... volt vérvétel, amiből azt nézték,hogy fel merül e tej vagy lisztérzékenység gyanúja, vagy egyéb szervi baj... illetve verejték tesztet, hogy nincs e cisztás fibrózisa.. eddig minden negatív.. még tartozunk 1 székletvizsgálattal, amiben azt nézik nincs a vér benne, milyen az emésztettsége,stb.. ha arra járunk,leadjuk.. ugyanis postázni nem lehet.. minden nap meg nem járunk arra... csak 1 dobozkával felutazni meg kicsit drága lenne.. :) uh ez az 1 ami még kérdéses.. de lehet az is negatív lesz...

most elkezdtük neki a Normaflor kúrát, plusz kapja a Cebion 2x multivitamin cseppet.. védőnő szerint az meghozhatja az étvágyát... hát,reméljük..

ugyanis nem csoda,hogy nem hízik,hiszen alig eszik... de ijesztően keveset.. 120 ml tápszert eszik egyszerre.. többet hiába csinálok,nem eszi.. minden másból is keveset eszik.. és hiába kínálom,ha nem kéri,nem eszi.. erőszakkal megtömni meg nem lehet.... :)

2011. okt. 8. 15:29

Azzal nagyon egyet értek, hogy az ebéd, rendes főtt kaja előtt ne egyen csokit a gyerek! Az még oké, hogy 10óraira vagy uzsira megkap egy túrórudit, vagy tejszeletet, ilyesmit, de fő étkezésnek maradjon csak a főtt kaja!


Engem is "hordtak" már le, hogy miért nem tömöm csokival a Manót, mintha létkérdés lenne! Nem értem, miért olyan nagy baj, ha az ember egy kicsit odafigyel.

Régen nem is volt csoki, és mégis éltek a gyerekek!!!!!


Doki mit mondd a nemhízásról?

3. 83ff5144bd (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. okt. 8. 15:25

hogy pörög.. az én lányom így is pörög..:D reggeltől estig,megállás nélkül.. :D

nem tiltom el minden jótól.. de sztem neki bőven elég a tejszelet,a rudi,a krémtúró és a keksz... szerintem.. majd később ráér megízlelni a többi finomságot..

2011. okt. 8. 15:22

Nem kell ennyire szigorúnak lenni...

1-1 szelet finomságtól még nem dől össze a világ, és elhízni sem fog. Ilyenek miatt nem kell háborúzni a családdal.

És a csokoládénak is vannak jótékony hatásai!!

2011. okt. 8. 15:16
Nem vagyok 100%ig egészségtudatos anyuka,szóval nem tiltom el teljesen a kislányomat(16 hónapos) az édes íztől... viszont figyelek,hogy mit adok neki.. mióta ehet túrós-joghurtos dolgokat(10 hó)azóta kapja a túrórudi túróját, krémtúrót és joghurtot.. mostanság néha egész túrórudit.. emellett olykor 1-1 puha piskótát, vagy kinder tejszeletet, vagy pár szem kekszet és gyümölcsöt...de ezeken kívül nem igazán kapott még édességet.. pl.csokit... tőlem legalábbis nem kapott... nagyitól viszont annál inkább:győri édes kismackót,kinder csokit,rendes csokiból 1-1 kockát,télifagyit.. eddig is bosszantott a dolog, de ma mégkép eldurrant az agyam,mikor sógornőm 2kocka csokit nyomott a lányom kezébe.. 1 kocka után elvettem, mondván, a többit majd ebéd után... erre rám szóltak miért veszem el tőle,had egye,nem lesz semmi baja... persze.. épp csak enni nem fog... tudni kell emellett,hogy így is küzdünk a súlyával, mert 16 hónaposan még nincs 9 kiló, még rég nem érte el a születési súlya 3xosát,9600grammot(amit hivatalosan már 1 évesen el kellett volna érnie.. tudom ez csak papír.. de még 9 kg sincs,nem hogy 9.6 kg).. ma akkor még nem evett rendesen csak tápszerezett,a banánt sem kért,csak 1 felet... ezért nem örültem,hogy azelőtt kapott csokit,hogy normálisan evett volna.. nem tudom, de én nagyon nem szeretem,ha van 1 elvem,mások meg keresztbetesznek, és nagyba lesz*rják,hogy mit gondolok, és még engem néznek hülyének... de lehet én csinálom rosszul, nem tudom... ezért lennék kíváncsi,kinek mi a véleménye a gyerkőc táplálásáról, nasizásáról stb... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook