Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát szeretnénk, de most fogadtunk örökbe két kiscicát. Lehet baj belőle? fórum

Babát szeretnénk, de most fogadtunk örökbe két kiscicát. Lehet baj belőle? (tudásbázis kérdés)


20. emagdi
2009. febr. 17. 20:28

ezt az infót találtam:


A kórokozó egy egysejtű, amely szinte minden meleg vérű állatban és emberben is okozhat fertőzést, de a végleges gazdája a macska és a macskafélék. A macska elsősorban egértől, patkánytól kapja el, vadászat során.


Fontos tudni, hogy az emberi fertőződés forrása leggyakrabban nem közvetlenül a macska, ugyanis a fertőző kórokozókat ürítő macska által beszennyezett és mosatlanul elfogyasztott zöldséggel vagy a fertőzésen átesett állatok nyers húsával (például tatár bifsztek, rosszul átsült hamburgerhús) is nagy esélye van bárkinek arra, hogy megfertőződjön ezzel a kórokozóval. Vizsgálatok bizonyították, hogy a felnőtt lakosság 30-50%-a már átesett a fertőzésen anélkül, hogy tudomást szerzett volna róla. A tünetmentes fertőződés egyben védettséget is jelent az esetleges későbbi újrafertőzés ellen.



Tehát: ha nem vadászik a macska egérre, patkányra (nem megy ki), akkor nincs kitől elkapnia a fertőzést. Szobacicáknál nem hiszem hogy nagy lenne a kockázat. (persze, azért ellenőrizni kell, hogy az ember már immunis-e)

19. zani (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. febr. 17. 20:13

a toxoplazmózis egy igen súlyosan magzatkárosító (értelmi, mozgásszervi, érzékszervi elváltozásokat okozó) betegség, ezért mindenképpen javasolt a vizsgálatot elvégeztetni, csak egy vérvétel. valóban vannak a földben is olyan szennyeződések, amik bajt okoznak, de ennek elég kicsi az esélye.

nem oltanak ellene és nincs is oltás de időben kiszűrhető.

18. emagdi
2009. febr. 17. 19:54

egyébként a kertészkedés ilyenkor legalább annyira veszélyes, mint a macska, mert a talajjal való érintkezéskor is ugyanakkora az esélye, hogy az ember elkapja a betegséget. (egyébként állítólag ez hasonló, mint egy nagyon enyhe nátha, szóval az emberek nagy része észre sem veszi hogy átesett rajta).

nekem valami olyasmi rémlik, hogy egy ideje oltanak ez ellen, nem? vagy csak kérhető az oltás?

2009. febr. 17. 19:50
Szerintem se lesz semmi baj ha gondosan vannak ápolva és nincsennek a kicsik közelébe engedve . de mottom én nem tartanék cicát , allergiára nagy esélye van
16. Mandula71 (válaszként erre: 13. - Dorottya84)
2008. nov. 10. 22:17
Nos, szerencsére ízlések és pofonok, nem vagyunk egyformák. Bár a cicák nálunk sem jöhettek be a szobába, ahol a kiságy van, én bizony semmin nem változtattam a várandósság alatt, kivéve az almostálak takarítását. A kisfiam egészségesen született, a hazahozatala első percétől kezdve találkozott a cicákkal, most már simogatja (na jó, inkább még püfölné) is őket és nem lett baja. tőle.
2008. nov. 10. 22:16
Semmi baj nem lesz, ha a cicák megkapnak minden oltást:)
2008. nov. 10. 22:09
Szerintem nem lesz baj.Egy ismerősömnek kutyája meg macskája is van és pár hete szült és semmi baj nem volt.
2008. nov. 10. 21:31
Nekem ugyan nem cicám volt hanem vadászgörényem,de én orvosi javslatra likvidáltam,visszavittem a tenyésztőhöz akitől anno vettük.Bármennyire sajnáltam is hogy meg kell vállnom a görcitől,mérlegeltem hogy a babám egészsége sokkal többet ér egy házikedvencnél(főleg azok után hogy már egy babát elvesztettünk).Én nem értem azokat akiknél még a baba a pocakba van de a macska már benne fekszik a kiságyba,ettől rosszúl tudok lenni.....Nem azt mondom hogy ne érjen az ember állatokhoz,mert én is megsimiztem a szomszédom kutyusát,csak utána még alaposabban mostam kezet mint mielőtt nem volt babóka a pocakomba!Meg azt is fontolóra kell venni hogy ez mennyi vizsgálattal jár..stb
12. Murmur
2008. nov. 10. 20:56

Köszönöm a válaszokat. :)

Még nem vagyok terhes, de már nagyon szeretnénk...

Volt már cicánk, de elveszett két éve. :(

Úgy olvastam, hogy a magzat 3 hónapos koráig veszélyes a toxoplazmózis. De már kb 2-3 hetes lesz mire észreveszem.

2008. nov. 10. 20:55

A cicáknál is el lehet végeztetni egy sima vérvételből a toxoplazma szűrést. Egyébként az a cica, amelyik átesett toxoplazma fertőzésen, csak az első pár napban üríti a kórokozókat, így később már velük sincs gond. Mindenesetre, ha babát szeretnétek a cicák ne legyenek kijárósak, és különös gondot kell fordítani a féregtelenítésre.

A toxoplazma fertőzés akkor veszélyes, ha már megfogant a baba, mert vetélést, fejlődési rendellenességet okozhat. Csak halkan jegyzem meg, hogy a fertőzést egyéb módokon is el lehet kapni, például kertészkedésnél...

Azt ajánlják, hogy ne a kismama cserélje az almot, ezt mondjuk mi is betartottuk, de ettől még a cicákat nyugodtan lehet simogatni.

2008. nov. 10. 20:49
Igen, köszönöm szépen.
9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - E7d58500d8)
2008. nov. 10. 20:45
Neked van kinnt a cikked a főoldalon, igaz? Hogy gyorsan jött a babád?? Úgy izgultam míg olvastam, és úgy sírtam a végén! Hú nagyon nem semmi babaád születésének a története! :) Gratulálok!
8. e7d58500d8 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. nov. 10. 20:43
Én is úgy tudom, hogy egyszer lehet ezen átesni.
2008. nov. 10. 20:41

Én is "macskás vagyok" és anno az első terhességemnél mondtam a dokinak hogy csináljanak nekem toxoplazmózis tesztet mert macskáink vannak. Erre a doki akkor azt mondta nekem, hogy új cicánk van, vagy volt-e már macska "az életembe"? És mondtam neki, hogy kb, 10 éves korom óta van macskám. Azt mondta erre a doki, akkor már tuti hogy elkaptam ennyi idő alatt a toxoplazmózist vagy hogy kell írjam, és akkor már tuti nem lesz a babának semmi baja. De ha az anya a terhessége alatt találkozik először vele, akkor a babának is baja lehet.


Mindezek ellenére, mind a két terhességem ellenére, mind a két terhességem alatt még meg se símogattam a cicákat, nem hogy enni, vagy almot takarítani utánuk, mindent a családom csinált helyettem.


Szerencsére nem lett semmi baja a gyerkeimnek, de én úgy gondolom jobb félni mint megilyedni alapon, légy óvatos.

2008. nov. 10. 20:38
Én amikor 5 hónapos terhes voltam a kisfiammal, akkor volt egy olyan probléma, hogy a fejét kicsinek találták a testéhez képest az ultrahangon, és akkor kérdezte a dokim, hogy tartok-e otthon macskát, mondtam hogy nem, de gyerekkoromban volt, csináltak is emiatt toxoplazma vizsgálatot, ami kimutatta, hogy gyerekkoromban átestem rajta, de most nem volt vele probléma. A kisfiam szerencsére egészségesen született!
2008. nov. 10. 20:32
bocsi én már arra irtam a hozzászólásomat,ha már állapotos vagy:)
2008. nov. 10. 20:31
privibe irtam neked.
2008. nov. 10. 20:31

ha nem te szeded az almot és hogyha minden orvosi vizsgálatnak alá vetetted magad,akkor szerintem nem...másnak is volt már kutyája,macskája stb. állapotossága alatt és semmi bajuk nem lett!!


Sok sikert a projecthez:)

2008. nov. 10. 20:30

Igen ha köztetek alszanak::DD

Komolyabban ha nem szoktatjátok őket a gyerekszobába,és nem vagytok allergiásak rájuk,a fogantatáshoz nem hiszem hogy sok köze lenne!

2008. nov. 10. 20:25
Babát szeretnénk, de most fogadtunk örökbe két kiscicát. Lehet baj belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook