Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát szeretnék, milyen legyen a TSH értékem? fórum

Babát szeretnék, milyen legyen a TSH értékem? (tudásbázis kérdés)


14. kittike23 (válaszként erre: 11. - Vbetty2)
2011. ápr. 13. 09:36
Ez tökéletes TSH!
13. VFanni01 (válaszként erre: 11. - Vbetty2)
2011. ápr. 12. 12:03
Hát ez érdekes...
12. VFanni01 (válaszként erre: 10. - Ad649e72b5)
2011. ápr. 12. 12:03
Az én dokim csak annyit mondott, hogy rendben vannak az értékeim, azóta nem voltam nála.
2011. ápr. 12. 09:53
Nekem a TSH-m 1,15. Erre miért írt fel az orvos alulműködési gyógyszert?
10. ad649e72b5 (válaszként erre: 8. - VFanni01)
2011. ápr. 7. 21:42
...és mit mond a Te dokid,ha azt mondja,hogy ezt az értéket nem szabadna 2 fölé engedni babát tervezőknek?Mit lehet tenni?Egyszerű gyogyis kezelés,vagy mi?Mi még ilyenekről konkrétan nem is beszéltünk a dokimmal:(Eléggé ijesztő......
9. VFanni01 (válaszként erre: 7. - Ad649e72b5)
2011. ápr. 6. 10:18
jah, azt még kifelejtettem, hogy voltam teljes hormonvizsgálaton, a több oldalas papírt kb 2 msp. alatt átfutotta, és azt mondta minden rendben. Pedig a total tesztoszteronom is magasabb volt a ref. értéknél, és arra sem mondott semmit.
8. VFanni01 (válaszként erre: 7. - Ad649e72b5)
2011. ápr. 6. 10:16
Azért kérdeztem itt is rá a 3,95-re, ami nekem sem tűnik magasnak, mert nővérem volt egy meddőségi központban, ahol azt mondta az orvosa, hogy az a referencia érték, amit te is említesz már elavult, és újat kéne már kialakítani a babát tervezőknek, melyben az érték nem mehet 2 fölé. És sok nőgyógyász ezzel nem foglalkozik kellő képen, csak a 4,94 feletti értékekkel. Meg fogom amúgy kérdezni én is a saját orvosomat, csak kellemetlen már, hogy elkér egy csomó pénzt, és nekem kell mindent a szájába rágnom, pl. hogy az ovulációs tesztjeim folyamatosan negatívak, adjon már peteérés segítőt, és akkor még a TSH-m sem érdekelte...:/ Viszont tegnap pozitív lett az ov. tesztem:), megvárom a ciklusom végét, hátha babó lesz belőle!! Köszönöm szépen a hozzászólóknak a segítséget és a jeleket!!
7. ad649e72b5 (válaszként erre: 1. - VFanni01)
2011. ápr. 5. 22:04

Szia!:)


....2 fölé megy...?Az "jó",mert nekem múlt héten állapították meg,hogy a TSH-m 12,9....mi is próbálkoztunk a férjemmel baba ügyileg,de nem "jött" a drága:( A doki mondta,hogy nagyon megtudja nehezíteni a teherbeesést,és a vetélés is benne van a pakliba...de nekem nem mondott semmi konkrétumot még,csak kaptam időpontot júniusra pajzsmirigyultrahangra,meg mellékvese ct-re,most meg addig gyogyit kell szednem:(


A 3,95 intervallum szerintem teljesen jó...az én papírom itt van előttem.A TSH 0,35-4,94-ig megfelelő...Te milyen dokinál voltál egyébként?Szerintem nem ártana egy teljes hormonvizsgálat....a jóddal kapcsolatban szerintem kérd ki a dokid tanácsát...nehogy inkább ártson,mint használjon...minden jót neked,és sok sikert a babához!!!Láttam már jó sok babahozó gólyajelet küldtünk!:) Bizti összejön...

6. Chrissy28 (válaszként erre: 3. - Évili84)
2011. ápr. 5. 10:02
Az en dokim is ezt mondta. A terhes vitaminok is tele vannak jodiummal es sokan nem tudjak, hogy a tulzott jodium bevitel irritalhatja es gyulladasba hozhatja a pajzsmirigyet. Jodium nelkuli sot hasznalunk mi is, mert ferjem is es en is pajzsmirigyesek vagyunk.
2011. ápr. 5. 09:56
egészséges
2011. ápr. 5. 09:01
Hát ez érdekes...
3. Évili84 (válaszként erre: 1. - VFanni01)
2011. ápr. 5. 08:58

Szerintem jódot semmiképpen ne szedj, csak ha a doki felírja. Vannak esetek mikor szükséges a jód és vannak esetek amikor több kárt okoz. Nekem is magas a TSH-m, nekem egyenesen megtiltották, hogy bármi jód tartalmút egyek. Még a jódozott sót sem lehetne.

Nekem is 2 alatti TSH-val sikerült a baba. Nekem a dokim azt mondta, hogy az újabb referencia tartomány a kettő lenne, de sokan nem foglalkoznak ezzel, még a 4-et használják.

2011. ápr. 5. 08:53
TSH-nak 0,4-2 kozott kell lennie. Jodot semmikeppen ne szedj.
2011. ápr. 5. 08:50

Sziasztok!

Több mint egy éve próbálok teherbe esni, voltam vérvételen, ahol a TSH értékem 3,95 lett, ami a referencia értéken belül van, az orvosom nem is foglalkozott vele. Viszont az hallottam, olvastam, hogy ha 2 fölé megy ez az érték, akkor nem fogok teherbe esni, vagy ha mégis, akkor elvetélhetek. Closti-t szedek és Utrogestant, arra gondoltam elkezdek szedni jód tablettát is. Szerintetek is érdemes? Magas ez az érték a babához?

A válaszokat előre is köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook