Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babások! fórum

Babások! (beszélgetős fórum)


23. mkriszti81 (válaszként erre: 22. - T_marcsi)
2012. szept. 7. 15:19

persze, ahogy te jónak látod :)


csak a mai zöldségekben is már sajnos töredéke van a vitaminoknak, kivéve talán ha saját termesztésű

22. t_marcsi (válaszként erre: 19. - Mkriszti81)
2012. szept. 7. 14:42

A C-vitamin vízben oldódik, azt (és a vízben oldódóakat) nem lehet túladagolni, de ezekben a vitaminkészítményekben zsírban oldódó vitamin is van (mint pl. a D-vitamin), és azokat sajnos túl lehet :( Vasat gondoltam adni pluszba, de azt is csak akkor szabad, ha igazoltan szükséges, különben többet árt mint használ :(


Ami most a taktikám, hogy minden egyes ételéhez rakok vitamindús gyümölcsöt/zöldséget :) Ezzel ártani biztos nem ártok Neki :)

21. mkriszti81 (válaszként erre: 20. - Mkriszti81)
2012. szept. 7. 14:33
én most a 16 hósnak kb 250-300mg adok
20. mkriszti81 (válaszként erre: 19. - Mkriszti81)
2012. szept. 7. 14:32
bocs, megnéztem a cebion betegtájékoztatóját, 10 csepp=50mg c-vitamin, na hát ez is szörnyen kevés, de a semminél persze több
19. mkriszti81 (válaszként erre: 16. - T_marcsi)
2012. szept. 7. 14:30

Abszolut jó anyukához mérten jársz el :) Csak sajnos a gyógyszeripar keze sok helyre elér... és elhitetik a jónéppel, hogy nem kell, illetve milyen kevés kell, és vigyázz, mert ártasz vele a gyerekednek - és hát ki meri megkockáztatni, aki laikus?

A gyógyszerész is a gyógyszeripar alkalmazottja, persze, hogy ezt mondta neked, ez a dolga.


Gondolj bele, ha túl sok vitamint szednénk, egészségesebbek lennénk, és nem költenénk gyógyszerre - ami nekik nem jó. Így hát olyan vitaminkészítményeket gyártanak, amibe épp csak annyi van, amitől még azért meg lehet betegedni...


Na jó, nem győzködni akarok senkit, lényeg, hogy a gyógyszertárban kaphatóak közül mindegyikben elenyésző mennyiségű a hasznos vitamin és ásv. anyag, én 2 megbízható forrást tudok, ahonnan érdemes venni, akit érdekel, privátban szívesen megírom, azt is, mi melyiket adjuk a kislányomnak. (itt nem, mert reklámnak számítana gondolom)


/Amúgy Szent-Györgyi Albert, aki a c-vitamint felfedezte, napi több ezer mg-ot szedett, élt is elég sokáig... úgyhogy legalább azt a szerencsétlen cebiont, amiben van vagy 10mg?, legalább egész évben adjátok könyörgöm... én amíg azt adtam, akkor is vagy 10 cseppet csepegtettem)

18. mimi mami (válaszként erre: 16. - T_marcsi)
2012. szept. 7. 13:42

A cebion szirupot is lehet már egy évesnek adni!

Igaz a te babád még nincs annyi....

17. fr.andi (válaszként erre: 11. - F08844d0fd)
2012. szept. 7. 13:24
Hát akkor Nálatok is a védőnő felől fúj a szél... nálunk is ő generálta bennem a megfelelési kényszert, de amikor már "tapasztalt" anyuka voltam a 7 hónapos babámmal :), úgy döntöttem, ez engem többé nem érdekel. Nincs is mérlegünk 4 hónapos kora óta és amióta nem fontos havonta menni a tanácsadásra, nem is megyek. És mindenre édesen mosolyogva bólogatok, amit a védőnőtől hallok... Amit kötelező, azt betartom, de ami ajánlott, azt "lefordítom" a kislányom életére, és vagy csinálom, vagy nem...és azóta nagyon felszabadult vagyok, ezt kívánom Neked is!
16. t_marcsi (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2012. szept. 7. 13:20

Elmentem a gyógyszertárba, kértem a gyereknek vitamint, és azt mondták ilyen kicsinek még nincs, mindegyik 1 éves kortól van, a tápszerben benne van minden, ne adjak melléje semmit, mert rosszat csinálok vele. Ha tápszerből megeszi a napi adagot, akkor azon felül minden vitaminkészítmény túladagolás, és nem adtak semmit. Én meg önhatalmúlag nem kezdek el adni, mert rosszat nem akarok csinálni a gyerekemnek... a gyógyszerésszel meg nem akartam vitatkozni, mert ő tanulta ki a szakmát nem én.


Gyerekorvosunk szerint nem kell csak husis bébiétel a vas miatt, meg majd télen C-vitamin. Úgyhogy én sz.sz. a kicsinek nem adok, a 3,5 évesnek adom a Cebion szirupot.

2012. szept. 7. 12:44

Csatlakozom a kis súlyú babák anyukáihoz:)


Izim 2690-el született és 12 hósan volt 8050. Állandóan mozog, enni sem akar mert csak játszana. Vékony kis csaj de mégis formás! Én is rengeteget aggódtam a hízás-evés miatt de rájöttem, hogy gyereket tömni tilos!! és eszik amennyit akar. Én is baromi vékony vagyok, kis gyomorral akkor mit várjak el a lányomtól??


Jó mert könnyű cipelni a popóját:))))


Én is a cebion multit adom a lánynak de csak most kezdtem el, mivel egy éves kor van ráírva. Addig csak c és d vitamint kapott és sok sok gyümit meg főzit...

2012. szept. 7. 12:16
Le maradt ő sem kap semmit a d-vitaminon kívül csak néha kap cebion cseppet.
2012. szept. 7. 12:14

Szia ismerős a dolog engem is nézett a védőnő de le.,.fiam olyan 20-25dkg hízott minden hónapban.Volt több volt kevesebb.Is nem érdekelt.Tudtam hogy nincs semmi baja egészséges rendesen eszik.Annyi hogy ő ilyen!

14hós és örülök ha van kb.9kiló körül.

2012. szept. 7. 12:07
ja az émn fiam 5 hónapos kora óta 47 dkg ot hízott. a védőnö szerint havonta kéne ennyi.
2012. szept. 7. 12:03
Köszi a válaszokat. Tulajdonképp én sem aggódom csak a védőnőnk eés annyoira, hogy már én is kezdtem. Elsőnek tápszert ajálottak, de azt meg se enné.nincs semmi baja, kúszik vidám, van, hogy a főzeléket elutasítja és cicit kér. ha a védőnő fejre áll sem lehet többet belétömni. csak nem tudom vegyek-e béres cseppet, mert ha anélkül is jó akkor drága. főleg, hogy azt írják 10 kiló alatt nem ajánlatos.
2012. szept. 7. 11:47

Szia

Az én kisfiam 7,5 hónapos. Amikor hazahoztam a kórházból volt hogy 1kg-t is hízott egy hónap alatt, most meg már negyed kg-t csak. De van, hogy annyit se. Kúszik-mászik,rengeteget mozog. Szerintem nincs miért aggódnod :)

2012. szept. 7. 11:32

Én azt gondolom, kár stesszelni azon, hogy hány dekát hízik a baba. Ha egészséges, jó étvágyú, mozgékony, éber, figyelmes, akkor bizonyára ilyen tipusú, alkatú. Én is beleestem ebbe a hibába...egy darabig. Ezzel csak azt értem el, hogy minden étkezésnél idegeskedtem, hogy megegye az általam jónak gondolt mennyiséget. Ma már annyit eszik, amennyi jól esik neki, és én is jókedvűen várom az etetéseket.

Volt olyan, hogy két hónap alatt 35 dekát hízott a kislányom, a következő mérésnél pedig 4 hét alatt 55 dekát. Minden mérésnél görcsbe rándult a gyomrom, hogy éppen most a zöld vonalon van-e, vagy a piroson...(valami táblázat szerint)

Most 13 hónapos, és alig több 9 kilónál. Viszont kúszik-mászik, csak akkor áll meg, ha alszik. És ez a lényeg :))

8. nemethN (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2012. szept. 7. 11:22
Milyen vitamint adsz a kislányodnak? Én most nézegettem a multivitaminokat így őszre télre felkészülve, és láttam nagyon sok féle van. Igazából a cebionnak van egy multija gyerekeknek, egy szirup, azt néztem. De érdekelne nektek mi vált be?
2012. szept. 7. 11:22

mi se nagyon hízunk 8 hós kora óta, de ez normális :)

10 nap múlva lesz 10 hónapos és kb 9,1 kiló

6. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - T_marcsi)
2012. szept. 7. 11:12

Miért ne lenne tanácsos?? A vitaminok a sejtjeink építőkövei, egy fejlődő szervezetnek meg aztán pláne kell... (azt csak a gyógyszergyártók mondják, hogy ne legyen túl egészséges, különben nem tudnak eladni elég gyógyszert...)

Én 5 hós kora óta adok a lányomnak rendes komplex vitamint+ásv. anyagokat, most 16 hós, még SOHA nem volt beteg, pedig tápszeres szinte kezdettől fogva.


Ja és az enyémnek is olyan 7-8 hósan lassult le a hízása, konkrétan egy hónapig semmit sem változott a súlya, aztán beindult. Most 16 hónaposan 10 kiló felett van valamivel.

2012. szept. 7. 11:12
A kislányom 3,25-tel született, és 15 hónapos korára 8kiló 9 deka! Kb 1 hónap alatt hízta utoljár a 9 dekát. Fél éves korára sem sikerült megduplázni a születési súlyát. Vékony kiscsaj,viszont nagyon mozgékony és erős.. Simán cipel olyan dolgokat, amit nem is gondolnánk.. Pl 1,5 l-es teli üveg és hasonlók. állandóan mozog, csak akkor van nyugton, ha alszik. A kanalazás nálunk is nagy probléma volt, most már eszik kanállal, de csak akkor, ha egyedül ehet. Ha én akarom adni, nem fogadja el. Visszatérve a súlyára, nem kellett se vasat, se multivitamint szednünk, csak télen a cebiont a d vitamin mellé.
4. youlcsi (válaszként erre: 1. - F08844d0fd)
2012. szept. 7. 11:10

kisfiam 8 hónaposan kezdett mászni. abban a hónapban 10 dekát hízott összesen.

kutyának eszébe sem jutott, hogy erre bármit adjon neki, hiszen csak annyi történt, hogy innentől kezdve amit evett, le is mozogta.


szépen néznénk i, ha minden hónapban 0,5-1 kilókat híznának a gyerekek... és 3 évesen lenne 40 kiló :)

2012. szept. 7. 11:07

Most 7 hós a kisfiam, 3 hós kora óta nem hízik rendesen. Konkrétan már a 3%pont alatti részben van a gyerek. A gyerekorvos szerint (gasztorvizsgálat, hasi uh negatív, minden más területen ragyogóan fejlődik) ne foglalkozzak vele, vannak ilyen gyerekek...


Én nem adok neki még semmi vitamint, mert ebben a korban állítólag nem tanácsos, próbálgatunk kanalazni, de nem sok sikerrel :(

2012. szept. 7. 11:07
ilyenkor indul be a mozgás és áll le a hízás, 15 hónapos korára sikerült úgy ahogy elérnünk a 10kg-ot...most 32 hónapos,13 kg.ilyenkor már nagyon lassan híznak.fogyni nem szabad neki,akkor van gond.
2012. szept. 7. 11:04
Másnak is volt ilyesmi gondja? A most 8,5 hónapos fiam keveset hízik. Kap vasat, most írtak béres cseppet meg c vitamint. eszik amennyit akar, szopizik és csak 7 dkg-ot hízott 2 hét alatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook