Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babás kérdések!!(0-1 éves korig) fórum

Babás kérdések!!(0-1 éves korig) (beszélgetős fórum)


1 2 3
15. ALLICS (válaszként erre: 13. - Verka)
2007. nov. 13. 10:34
igen de ez teljesen más, az nem olyan tápláló mint a tápszer ha tejciből enne annyit azzal semmi problémám nem lenne.
14. marcsi06 (válaszként erre: 9. - ALLICS)
2007. nov. 13. 10:33

Nálunk a tengervizes orrspray és (lehet kapni patikában, javasolt csecsemőknek), vagy a kammila főzet naponta váltva tök jól fellazította a "szörcsögést" és utánna leszívtuk orrszívóval. Nekünk is azt mondták h. ez nem nátha csak a büfitől meg ilyenektől van váladék az orrában. Próbáld ki.

Üdv

13. Verka (válaszként erre: 8. - Verka)
2007. nov. 13. 10:31
Elnézést, elfelejtettem írni, hogy a lányom szopizik.
12. marcsi06 (válaszként erre: 1. - ALLICS)
2007. nov. 13. 10:23

Szia!

Tápszerből szerintem is sok amit írsz. Úgy olvastam hogy nem csak az emésztést terheli meg a sok tápszer hanem a vesét is. Nekem négy hónaposan volt hogy 270ml (cumis üvegből) tejcit evett napjában min. kétszer, teli volt zöld kakival a pelusa és nem gyarapodott jobban mint előtte. A védőnő azt mondta h. nem tudta megemészteni, csak mivel nem nagy meló kiszívni a cumiból, addig ette ameddig volt az üvegben. Azóta kevesebbet teszek bele 220ml és ugyanannyit gyarapodik mint akkor. Már 5 és fél hónapos a kisfiam. De minden baba más, lehet hogy nektek így jó. Ja és örülj hogy jól eszik, mert nálunk voltak "nem evős időszakok" hát eléggé kinyírt. Szóval nyugi. :)

11. ALLICS (válaszként erre: 10. - Motoflo)
2007. nov. 13. 10:00
a tea után még jön a cumi,de van amikor begurul hogy cumit kap.
10. Motoflo (válaszként erre: 1. - ALLICS)
2007. nov. 13. 09:54

Szerintem kicsit sok. Tápszerből mindenképpen. Az én gyerekem is tápszeres volt (nem volt tejem) és feltettem naívan a kérdést, hogy miért nem adhatok neki annyit, amennyit megenne, ha anyatejből bármennyit ehet? Nos azért, mert a tápszert lassabban bontja le a szervezete, másrészt kalóriadúsabb. Egy 2 és fél hónapos babánál még igencsak élénk a szopóreflex és lehet, hogy nem is éhes, csak szopna. Viszont ha ennyi tápszert eszik (és ráadásul utána még teázik is) akkor hatalmasra fog tágulni a gyomra és jó duci baba lesz belőle.

Ekkora baba szerintem még nem tud 3-4 óra alatt megemészteni 200 ml tápit, lesz a bélcsatornájában már megemésztett és még friss tápszer is és sosem pihen az emésztőrendszere.

Javaslom, hogy lassan fokozatosan vegyél vissza a tápszer mennyiségéből míg el nem jutsz az áltaghoz (plusz max még 1 adagnyi, azaz 1 kanál és 30 ml víz)(a dobozon mindig rajta van, hogy ekkora babáknak mennyi az átlag adagjuk). Teát ne adj tápszer után, akkor biztosan nem szomjas. (Én a teát inkább a 3-4 óra kivárása miatt adtam, amikor már a cumi sem és semmi más praktika - felvettem, játszottunk, beszélgettünk - sem használt.)

Ha másképp nem megy, akkor evés után próbálkozhatsz még cumival (húúú de sok ellenvéleményt fogok/fogsz ezért kapni). Bizony vannak olyan babák, akiket mással nem lehet megnyugtatni.

2007. nov. 13. 09:45
Kicsit szörcsög a babám nem tudtok valami recept nélküli dolgot mert a gyerekdoki úgy is azt mondaná hogy ez még semmiség
2007. nov. 12. 23:27
Szerintem teljesen normális, az én lányom 4 hónapos lesz és 260g-ot is megeszik! 2 hónaposan is evett 180-200g-ot.
7. Hisztikirálynő (válaszként erre: 6. - ALLICS)
2007. nov. 12. 22:37

hát, nemtom, elvileg azért, vagy azért, mert túl sok levegőt nyel evés közben.

Ne aggódj anya!:)

Puszi, jóccaka:)

6. ALLICS (válaszként erre: 5. - Hisztikirálynő)
2007. nov. 12. 22:17
de van amikor bukik és még utána enne.Nem értem nem azért bukik mert már tele van?
2007. nov. 12. 22:15

Szerintem ne aggódj.

Amikor még a kórházba voltunk a picivel, egy 2 napos baba is megevett 150-et (az anyujának jó sok tejcije volt már a második napon is). Ha ezt nézzük, akkor nem is olyan sok a 200. A baba tudja, mennyi kell neki.

Nem bukik kajálás után? Nem fáj a pocija? Mert ha nem, akkor szerintem nem kell megijedni, nagy étkű, ennyi:)

Puszi:)

4. ALLICS (válaszként erre: 3. - Hisztikirálynő)
2007. nov. 12. 22:12
Hát mikor hogy van amikor 3 de van amikor 4 óránként még nem állt be.
3. Hisztikirálynő (válaszként erre: 1. - ALLICS)
2007. nov. 12. 22:10

aztaaaa, 200-at megeszik? Az én lánykám 100-at evett csak meg, max. 120-at. Van étvágya a kicsidnek. :)

Mennyi időnként eszik egyébként?

2007. nov. 12. 22:07
Szerintem annyit adj neki,amennyit megeszik.Nekem kétóránként szopott,és éjjel is felkelt enni,aztán pótóltam neki tápszerrel,ammenyit csak megevett.Minden gyereknek más az étvágya.
2007. nov. 12. 21:59
2 és fél hónapos babám gyakran 200g-ot is megeszik(tápszert) de utána még tea is kell.A védőnő azt mondta hogy ez még neki sok.Most akkor adjak kevesebbet? de akkor meg nagyon éhes.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook