Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babás kérdések!!(0-1 éves korig) fórum

Babás kérdések!!(0-1 éves korig) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. máj. 24. 09:46
hát ő is hat hónapos kora előtt állt fel, most meg már lépegetni próbál, pedig bizisten nem erőltetem. :) magától próbálkozik. :)
74. Verka (válaszként erre: 71. - Danica16)
2008. máj. 23. 21:10
Ne aggódj, az én lányom nem volt 6 hónapos amikort magától felállt, attól nem lesz görbe (lovagló) lába.
73. Sz.Csirke (válaszként erre: 71. - Danica16)
2008. máj. 23. 20:14
szerintem is o labra utal.
72. e004ab8014 (válaszként erre: 71. - Danica16)
2008. máj. 23. 18:10
szerintem az O-lábra gondolt. bátyám mondja mindig az O-lábú gyerekekre, hogy biztos terhes volt a hintalovuk :))
2008. máj. 23. 18:04
sziasztok! szerintetek az mit jelent, hogy lovagló lába lesz a gyereknek? apukám mondta férjemnek mikor megtudta, h 7és fél hónapos fiam lépkedni próbál :), és mindenáron feláll.
70. Sz.Csirke (válaszként erre: 69. - Serry)
2008. máj. 23. 13:19

Meg csak 2 honapos:)

Jovo heten megyunk dokihoz, rakerdezek!

Koszi szepen!

69. Serry (válaszként erre: 68. - Sz.Csirke)
2008. máj. 23. 08:36
Mennyi idős a csöpped? Mire fel áll ás biztosan áll meg kell változzon. De ha úgy érzed ez nem ok akkor a legközelebbi tanácsadáson kérdezd meg a gyerekorvost. Ne feledd ha mi anyukák aggódonk nincs buta kérdés. Az a butaság ha nem mersz kérdezni. Inkább mosolyogjon meg a doki mint később baj legyen:)))
68. Sz.Csirke (válaszként erre: 67. - Serry)
2008. máj. 23. 00:10
En ugy erzem, ahogy vegigsimitom a sipcsontjat, hogy befele gorbul. A labfejet is befele tartja. En azt hittem, ez normalis, csak nem tudtam, mikorra valtozik meg. Mit gondolsz?
67. Serry (válaszként erre: 66. - Sz.Csirke)
2008. máj. 22. 14:52

Szia!

Igazában minden kisbaba sípcsontja egyenes. Pontosabban mindencsontjuk olyan formájú és irányú mint nekünk. Gondolom arra gondoltál mikor fogja egyenesen tartani a lábát, vagyis nem behajlítva mint az anyaméhben. Ez majd az állásal alakul ki kb 6 hónapos kora után. Addig még sokat kell tanulnia és edzenie a lábakat. Forog ide oda, kúszik mászik ez mind ennek az előszobája.

Remélem jól gondoltam,hogy erre gondolsz. Ha nem próbáld meg másképp feltenni a kérédst.

2008. máj. 22. 13:41

Sziasztok!


A babak sipcsontja mikor egyenesedik ki?

65. Serry (válaszként erre: 64. - ALLICS)
2008. máj. 5. 19:15
Én is így vagyok. mindent megtettem azért, h sikerüljön. De nem sikerült. Engem igazából nem érdekel mit gondolnak. Csak amikor ezzel a lenézéssel szembesülök, vagy áldozatává válok rosszul esik.
64. ALLICS (válaszként erre: 63. - Serry)
2008. máj. 4. 21:04
Nagyon szerettem volna szoptatni én is,de engem az nem érdekel ha valaki emiatt néz le,hogy nem tudtam.Attól semmivel nem jobb anya,hogy tud szoptatni!
63. Serry (válaszként erre: 62. - ALLICS)
2008. máj. 2. 17:52
Látjátok feleim? Nem tudom megérteni, miért kell lenézni azt anő, anyukát aki nem tud szoptani. más ha nem akar. De nekem is Istenlátja lelkem nem tudok. H miért azt sem értem, mert az elsőt viszonylag sokáig tudtam, 5,5 hónapos koráig. De azért így is felnőnek. Én mindig tudok annak örülni ha valaki szoptat. minket akik nem tudunk ,de nagyon szeretnénk miért kell ostorozni. Miért nem lehet elfogani? Nem vagyok ettől rosszabb semmivel sem. Sőt lehet némelyiknél jobb is. Nem tudom és ismeretlenül nem akarok megitélni senkit. Ezért is szoktam én is nagyon rossznéven venni. De ez egy másik fórum téma.
62. ALLICS (válaszként erre: 61. - Danica16)
2008. máj. 2. 10:21

Hidd el,hogy rajtad kívül még nagyon sokan nem tudnak szoptatni vagy a babájuk nem fogadja el.

Nekem csak 1,5 hónapos koráig kapott csak anyatejet,mert nem akart szopizni.Egy darabid fejtem úgy megitta,de sajnos elapadt,ami várható volt:((

61. Danica16 (válaszként erre: 59. - Serry)
2008. ápr. 29. 13:24
és bocs az előőbbi kirohanásomért, de itt mindenki olyan lekezelően tud bánni az olyanokkal akik nem szoptatják 6hóig a babájukat...
60. Danica16 (válaszként erre: 59. - Serry)
2008. ápr. 28. 17:00
először teával próbálkoztunk, de rájöttem hoogy olcsóbb is meg jobb is ha csak vizet kap (forralva) így most azt iszogatja csőrösből, mert akkor legalább játék közben is kap egy kis folyadékot :p :), imádja rágni...
59. Serry (válaszként erre: 58. - Danica16)
2008. ápr. 28. 16:14

Nekem nem kell bemutatni milyen az ha nemszopik a gyerek.( Sajnos tudom milyen szenvedés. A Nagy fiú 5 hónaposan gondolta úgy elég volt. Ugyan azt amit írtál végig játszottam vele, tápszerrel keverve, üvegből, lefejve stb. Aztán egyszercsak nem szopott. most a kcisivel 7 hetesen jártam így:( Na? Ki nem hiszi el?

Szóval értem a dolgot. Mivel 7 hónapos most már sok mindent adhatsz neki. Azt javaslom inni tiszta vizet forraltat vagy babavizet adj. Nem jó ha hamar hozzá szokik, h lóg a szájából a cukros lötyi ( cukros tea, még ha enyhén is, vagy gyümölcslevek) Persze azért ihat de ne mindig csak a cukrosat.

58. Danica16 (válaszként erre: 56. - Serry)
2008. ápr. 28. 11:43
fiam mostmár 7 hónapos, 3és fél hósan hagyta abba a szopit, és elhiheted, hogy mindent megpróbáltunk, hogy továbbra is elfogadja az anyatejet, próbáltuk a lefejtet odaadni, a tápszerhez keverni, mikor már lehetett bébiételhez keverni, de sehogy sem fogadta el...
57. Serry (válaszként erre: 48. - Kolibri)
2008. ápr. 26. 17:24

Szia! amenniyben még szopizik a kisfiad és nem fogad el folyadékot nem aggodnék. A szopizással ő potólja magának amire szüksége van. később majd ha már pépeseket eszik jobban , meg darabost akkor próbáld újra. S ha lehet inkább pohárból, csörös poharat meg akkor használj, ha pl játszótéren iszik. Az nem borul és persze tisztántartani is könnyebb.

Bár mi úgy jártunk játszó térre, hogy volt nálam eldobható műa. pohár és abból ivott.

56. Serry (válaszként erre: 52. - Danica16)
2008. ápr. 26. 17:21

Jó tanács csak óvatosan a szójás dolgokkal. Amennyiben bizonyítottan tejérzékeny (pontosan mit mondtak?: laktoz intolerancia, vagy tej allergia, nem minegy). Szóval ha tehéntej allegiáról van szó akkor könnyen keresztreakció léphet fel a szójára és a tojásra. Ezért nem javasolt tejérzékeny babának szója alapú tejpép adása. Hagyd inkább. NEM SZABAD!!! Ráadásul pépe adi még korai ebben az életkorban, nem tudja emészteni.

Irass a dokiddal valami H.A-s tápszert az jó lesz neki az anyatejci pótlására. De én a szopizást sem adnám fel. Fejjél és ami fontos: Te ne igyál tejet semmilyen formában. Akkor nem mehet át a tejfehérje az anyatejbe. Laktoz inolerancia esetén nem allergia a dolog, hanem azt jelenti, hogy nincs meg az az enzim a szervezetében ami a tejcukrot bontja.

Sajnos az én 3 hónaposom már nem szopik, és tapasztalatból tudom, h a H.A. tápszerek jók.

55. Serry (válaszként erre: 34. - Mokka78)
2008. ápr. 26. 17:11
Meg a régi szép időkben nem voltak ilyen modern tápszerek. Volt az oriza és a robébi, na meg a felestej és negyedestej higitások. Na meg akkor amint befejezte a baba a szopást és nem volt mivel pótólni elkezték a hozzá táplálást. Amit a mai modern felfogás tápszeres babáknak 4 hónapos kórtól, anyatejes babáknak 6 hónapos kórtól ajánl.
2008. ápr. 25. 12:08
nálunk a plüss csörgős-zörgős rágókás dolgok voltak akkor a favoritok, és ami azóta is nagy sláger csak akkor még nem tudta megfogni, egy puhább műanyag kisautó ami egy éveseknek készült igazából, de ennek a segítségével 5 hónaposan elkezdett kuszni, kommandós módszerrel a könyökén húzva magát. :)
2008. ápr. 24. 12:14
Négy hónapos kisfiamnak mit adjak a kezébe h egyedül is jól érezze magát és egy keveset elfoglalja magát, ugyanis egyfolytába sir?
52. Danica16 (válaszként erre: 50. - Lindus1017)
2008. ápr. 24. 12:04
Kiderült hogy az evés visszaesésnek komolyabb oka volt, tejérzékeny, azóta tápszert kap mert a tejmentes anyatej nem kellett neki, egy hete kaptunk szója alapú gyümölcspépet is azóta átalussza az éjszakát is :))
51. ALLICS (válaszként erre: 50. - Lindus1017)
2008. ápr. 22. 10:21
3 hósan???Nem korai??
50. Lindus1017 (válaszként erre: 42. - Danica16)
2008. ápr. 5. 07:45
Szia!Mia háromhós szurit kaptuk,nekünk teljesen megindult a foga rá két napra.Most ezzel küzdünk,a tünetek hasonlók.Kérdezted már az orvosát h mit mond?
49. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 33. - Gabi0630)
2008. márc. 26. 00:30
Ez nagyon durva!!! Én 1 éves koráig adtam a tápszert és a bébikaját is. Azóta Házi tehéntej ésamit mi ettünk. A házitej a tejporos tejjel(UHT)lett bevezetve 1 hónap alatt!
2008. márc. 7. 18:39

Sziasztok!


Van valakinek valami otlete, hogyan tudnam ravenni 8 honapos babamat arra, hogy igyon folyadekot? Se teat, sem vizet, sem a gyumolcslet nem fogadja el.

Cumisuvegetbol, csoros poharbol es kiskanallal is probaltam, de nem keri. Ja, rendes kispoharbol is.

Csak szopikazassal fogyszt folyadekot, na meg amennyi viz a tejpepben, meg az eteleiben van, annyit.


Van otletetek?

2007. dec. 8. 08:26

az orrát rendszeresen "tisztíijuk"

a védönö szerint is az oltás az oka... de már megoldódni látszik a probléma :)

köszönöm

46. melin76 (válaszként erre: 42. - Danica16)
2007. dec. 7. 17:09

Próbáld meg a felhívni a ligát : www.lll.hu itt megtalálod a telefonszámukat.

Egyik tanácsadóval én is beszéltem, nagyon kedves és segítőkész volt :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook