Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaruha - vasalni, de meddig? fórum

Babaruha - vasalni, de meddig? (beszélgetős fórum)


1 2
32. 2cb2af252b (válaszként erre: 29. - Ekka)
2009. dec. 1. 10:36
Vannak olyanok, akik nem számíthatnak senkire...sőt, az én lányom még délután se aludt, max 20 percet. A férjem dolgozott, nagymamák lesz..ták, hogy mi van velünk, én meg egyedül voltam a gyerekre, a háztartásra, az ügyintézésre, bevásárlásra, mindenre. Néha még az is gondot jelentett, hogy meg tudjak inni egy pohár vizet. Bevallom töredelmesen, csak azt vasaltam, amit muszáj volt...könnyebb annak, akinek van kire számítani.
2009. nov. 29. 21:28
18éves koráig, vagy amíg itthon lakik:)
30. c42aaaac41 (válaszként erre: 15. - Ekka)
2009. nov. 28. 13:59
én még azt is:)))))
29. Ekka
2009. nov. 28. 09:39

Szerinem senki nem a gyermekétől veszi el azt az időt még vasal.

Lehet vasalni még a gyerkőc apával játszik, nagymamázik, v. még du. szunyál:)

28. 6208ad5eaa (válaszként erre: 21. - Baloghany)
2009. nov. 28. 09:31
Valóban nem, de ő is az volt valamikor és a kezdetektől fogva vasalom a ruháit, a húgának is aki most 2 éves. És soha eszembe se jutott hogy abba kellene hagynom. Azért írtam a példát.
27. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - Ivett78)
2009. nov. 27. 23:39
Pedig vasalni is könnyebb lenne úgy... Egyszer próbáld ki! Keress 2 olyan ruhát, ami nagyon hasonló, esetleg egyforma anyagú, az egyiket rázd ki, a másikat ne. Én se hittem el, de tényleg számít!!! Az összes gyűrődés nem tűnik el, ez tény, de az árkok, amiken 4-5ször húzod végig a vasalót, sokkal könnyebben vasalhatóvá válnak.
26. ivett78 (válaszként erre: 20. - Baloghany)
2009. nov. 27. 23:01

Lehet abban valami, hogy teregetni is tudni kell...

Én például nem húzkodom, rázogatom ki a ruhákat, csak kirakom a szárítóra és kész( biztos ezért is van, hogy gyűrötten szárad meg:( ), hisz úgy is vasalok...

2009. nov. 27. 22:57

Én mindíg vasalok minden ruhát, a felnőtt ruháktól a gyerekig... na jó a zoknikat nem:)

Bár utálok vasalni, de így jobb érzés és szebben mutat a szekrényben is :)

24. mokusmazsola (válaszként erre: 20. - Baloghany)
2009. nov. 27. 22:44
amen:)
23. kikata
2009. nov. 27. 22:41
Természetesen én is vasalok még a 17 éves gyerekemre is, ami olyan, én sem engedem ki gyűrött ruhában. De a picire eddig tényleg mindent vasaltam, most már csak azt fogom ami ezt megkívánja.
2009. nov. 27. 22:39

Mindent vasaltam: rugi, body, pelenka, törölköző, kb. 7-8 hónapos koráig. De szerintem ha lesz még egy gyerkőc, neki nem fogom ilyen sokáig vasalni. Ha már lent játszik a földön, kúszik-mászik, teljesen felesleges mindent vasalni.

Amúgy én a saját ruháinkat se vasalom, mert utálok vasalni. Sokat számít, hogy van teregetve, majd hajtogatva a ruha (és a vasaláskönnyítő program a mosógépen). A lányom ruháit kirázva vállfán szárítom, így nem kell vasalni. :) De jó alternatíva a szárítógép is, ha lesz nemsokára, megoldódik a gondom. :)

21. baloghany (válaszként erre: 18. - 6208ad5eaa)
2009. nov. 27. 22:38

Igen, de a kérdés babaruhákra vonatkozik.


Egy 4 éves gyermek meg nem baba. :) Bocsi

20. baloghany (válaszként erre: 16. - Panka78)
2009. nov. 27. 22:36

Nem nem gond, de az itthoni ruháit minek. Meg eleve nem is gyürödtek a ruhák akkor meg minek vasalgassam. Terigetni is tudni kell. Persze ha viszem valahová a gyerkőcöt akkor kivasalom a ruciját, persze ha gyürödt.

De tudod amit a vasalásra szánok időt inkább a gyerekemmel töltöm, mert annyira rövid a gyerekkora. Töltsem vasalással ???? Nem! Vasalhatok még az életben eleget, de gyerekem meg most pici, aki minden percben meg tud lepni valami újdonsággal. Nem akarok lemaradni ról.

Te nem tudom mikor vasalgattál annyi kis bodyt, rugdalózót, pelenkát és még sorolhatnám, de én éjszaka meg pihenni szeretek, hogy a gyerekem reggel egy kipihent anyukát kapjon :)


Neked pedig jó vasalgatást !!

2009. nov. 27. 22:36

Sziasztok!

Én 6 hetes koráig vasaltam mindent, utánna csak azt, amit kell. A többit a mai napig, de itt sokan írtátok, hogy magatokra is, a gyerekekre is vasaltok, de szerintem sokan nem úgy értették, hogy abszolút nem vasalnak, mint pl én sem, de a zoknikat, a polárt, a plüssöt, a bugyit, a gyűrt anyagot, a kötöttet nem vasalom. 6 hétig ezeket is átnyomtam fertőtlenítés céljából, akkor ezt abbahagytam.

2009. nov. 27. 22:29
4 éves az idősebbik és még mindig vasalom az ő és a tesó és a család ruháit is. Nem tudnám elképzelni hogy vasalatlan ruhába engejem be oviba, bölcsibe a gyerekeimet. Ezerszer jobb érzést vasalt ruhába ágyneműbe, öltözni, feküdni.
2009. nov. 27. 22:25

egy honapig vasaltam a ruhait...

tulelte

termesztesen ha megyunk valajova es gyurott a ruha kivasalom, de a mindennapos otthonit minek?

2009. nov. 27. 22:24

Ne csináljátok már!!!!! Gond kivasalni a saját gyereketek ruháját????

Nekem pl. soha nem jutott eszembe, hogy meddig vasaljam.

Vasalom még ruhában járunk, az idők végezetéig:))

15. Ekka (válaszként erre: 12. - C42aaaac41)
2009. nov. 27. 22:22

:))) Igaz. Másrészt pedig szerintem nincs csúnyább mint egy vasalatlan ruhájú gyerkőc:))) És most itt senkit nem akarok megbántani.

Én szükségesnek tartom mint a magam, mint a férjem, gyerkőcöm ruháinak kivasalását:)))) Zoknik kivételével vasalok mindent:D

2009. nov. 27. 22:20
Én is írtam ki egy szavazást erről régebben, azt hittem, csak én tartom fölöslegesnek, úgy tűnik, nem
2009. nov. 27. 22:18
Én 10 hónapos koráig vasaltam fertőtlenítés céljából!
2009. nov. 27. 22:17
(lassan 3 éves)én még mindig vasalom a ruháit és míg velem él vasalni is fogom.a saját ruhatáramat is vasalom,majd pont az övét hagynám ott:)))
11. Ekka
2009. nov. 27. 22:17
Szerintem ártani nem árt a vasalás:))) Már csak azért sem, mert azok a pöttöm ruhák, sitty-sutty készen vannak, másrészt pedig azért egy vasalt, puha ruhát csak jobb felvenni. (bár tudom nem ez volt a kérdés):))))
2009. nov. 27. 22:17
Én ezt nem is hallottam,se a védőnő ,sem a csecsemősök,de még a doktornő sem hívta rá a figyelmet,ebből kifolyólag csak azt vasaltam ami gyűrött volt.Mondjuk nincs jelentősége mert nem betegesekedik.
2009. nov. 27. 22:16
sziasztok! Én kb 5 hós (?) koráig vasaltam a rucikat, következőnél szerintem el sem kezdem :D
2009. nov. 27. 22:13
Az első gyereknél egy darabig..a másodiknál már csak ami megkívánta a vasalást.:)
2009. nov. 27. 22:13
Sosenem vasaltam. ;)
6. kikata (válaszként erre: 1. - Pierrot)
2009. nov. 27. 22:12
Én most kezdem azt, hogy már csak azt vasalom ami gyűrött és ezért csúnya, de van, hogy csak lekapom a szárítóról és ráadom a ruhácskát:)
2009. nov. 27. 22:11
Én sose vasaltam. Az első kupac pelenka volt kivasalva, amíg meg nem született a baba. A gyerekeim mindig egészségesek voltak, a drnő alig ismer mebbünket.
2009. nov. 27. 22:11
Én az első 2 hónapban vasaltam csak. Most már nem. 7 hónapos most.
3. Macifül (válaszként erre: 1. - Pierrot)
2009. nov. 27. 22:09

Szia!

én már nem vasalom (Zsombor 1 éves) Már hónapokkal ezelőtt abbahagytam.

Szerintem ez pici korban fontos csak. Ismerek viszont olyat, aki sosem vasalta csak a pelenkákat. Semmi baja nem lett a gyerkőcnek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook