Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaruha méretek-miből mennyit? fórum

Babaruha méretek-miből mennyit? (beszélgetős fórum)


1 2
38. banita32 (válaszként erre: 31. - Mandulacska2)
2011. aug. 14. 14:15
Pólyánk nem volt, az első perctől hálózsákban aludt, 2,5 hónapos koráig. Sajna az én fiam nagyon rossz alvó (a mai napig pedig már 2,5 éves) amíg tudott mozogni nem volt hajlandó aludni. Úgyhogy mi bugyoláltuk a Suttogó szerint.
37. mandulacska2 (válaszként erre: 36. - Skuki)
2011. aug. 12. 11:30
Kisfiú lesz elvileg, de holnap megyünk 4D-re, reméljük, akkor már biztos kiderül.
36. skuki (válaszként erre: 35. - Mandulacska2)
2011. aug. 12. 10:42
Igazából nem, mert ha ugye alul gombos body+ elöl patentos rugi van akkor elég csak a lábait kivenni belőle, a többit meg feltűröd a háta alá. Nálunk nem volt sok baleset. Pedig én nagyon béna voltam az biztos. Nem tudom kislány lesz vagy fiú? Az is számít:-) Meg a pelus is. Huggies és a többi márka nekem nem vált be. De a DM Babylove az szuper.
35. mandulacska2 (válaszként erre: 33. - Skuki)
2011. aug. 12. 10:33
Nem volt nehéz a rugdalózót cserélni? Mi felkészítőn próbababát ölöztettünk be, és nekem könnyebbnek tűnt egy kisnaci+felső a body felé. Félek, ha bekakil, akkor az egészet cserélnem kell majd.
34. skuki
2011. aug. 12. 10:20
Sapiból kötőset, mert én ahogy ráadtam a simát már kint is lebegett a füle.
33. skuki
2011. aug. 12. 10:18

Szia


Javaslom, hogy elöl gombos rugikat vegyél nem vállon csatosakat. Egyszerűbb pelenkázni főleg éjjel. Őszi, téli babának inkább ezért rövid ujjú body-t vagy ujjatlant javaslok mivel a rugit ráadod. Én is vettem egy csomó hosszút és nem is használtam őket. Én pólyát sokat használtam, de csak mikor kézben volt, amúgy hálózsákot.


Szerintem amúgy rugiból mehet a 62 méret mert a body felvesz egy csomó anyagot :-) És tovább jó lesz. Azért kb lehet tudni mekkora lesz a baba az UHból. 56-t rugiból sztem csak tényleg pár db kell. Mi kb 3 hetet hordtuk őket.


Ja és még én próbáltam kb mindenből egy színt venni, mivel egybe mindent be lehetett szórni 90 fokba mosásra. Ezért mondjuk nem volt piros meg sötétzöld body stb.

Egybe overallt javaslok én is kintre télre, az nagyon praktikus. Én C&Aba vettem szupert és ilyenkor még 50% olcsóbb, mint télen (3900FT volt, de megérte nagyon)

2011. aug. 12. 10:03
Köszönöm a válaszokat.:) Csináltam egy táblázatot magamnak, amiben benne van, hogy méretenként a különböző rucikból hány darab van, és hány darabot javasolnak. Ezzel megyek majd bevásárolni.
31. mandulacska2 (válaszként erre: 27. - Banita32)
2011. aug. 12. 10:00
Pólya szerinted mennyire kell? Mert most már egyre többen mondták, hogy először a pólya, és csak picivel később a hálózsák. Gondolom jól tart, meg könnyebb megfogni vele a babát. Neked volt pólyád?
30. Dina68
2011. aug. 12. 07:28
56-os bodyk hosszúújjúak
29. Dina68
2011. aug. 12. 07:28

56-os body:6db

62-es body10db

1hálózsák közepesen vastag végig cipzáras

56-os rugi:6-7 db

62-es rugi10db

56-62-es kardigán,pulóver:8db

talp nélküli kisnadrág:6db

28. Dina68
2011. aug. 12. 07:26
Overalt javasolok,aminek van kesztyűje.nagyobb méretet,én 62-est vettem,az egész télre jó lesz.
27. banita32 (válaszként erre: 20. - Mandulacska2)
2011. aug. 12. 00:07

Oh ne érezd magad hülyének, az én fiamnak annyi rucija van hogy szerintem még 2 gyereknek elég lenne. Én a legtöbbet (80%) a Háda turban vettem. Nagyon jó minőség és keveset használtak (sőt sok olyat vettem ami még címkés volt, Disney, Mark&Spancer stb.) Most hogy már nagyobb inkább tesz-vesz és Vatera ruhacsomagok.

Én nagyon szeretem éjjelre a hosszú ujjú body-t és a Cherokee hálózsákot. Az 0-6 hós jól elfért benne. Kettő volt elég is volt 8-9 hónapos koráig.

Szakálkából nekem vagy 5 db volt hamar megszáradnak ha ki is mosod.

26. Zebra25 (válaszként erre: 24. - Mandulacska2)
2011. aug. 11. 21:05

Szerintem valami pléd így is kell rá még.

Azt mondják, hogy úgy kell öltöztetni ahogy mi öltözünk + 1 réteg.

25. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Mandulacska2)
2011. aug. 11. 21:04

Én nem tudom, persze ha nagyon égető akkor más is meg tudja venni de már maga a vásárlás egy élmény:)

Én akarok kiválasztani mindent:)

24. mandulacska2 (válaszként erre: 22. - Zebra25)
2011. aug. 11. 20:56
Én mindkettőt szeretnék 1-1-t. A bundazsák szerintem jó a babakocsiba, takaró nem is kell, vagy nem tudom, ebben még nem vagyok tapasztalt. Viszont anorák szerintem kell, mert pl. az orvoshoz nem a bundazsákba fogom bevinni. Nekem az overál egyfajta téli ruhának tűnik ,de lehet, hogy rosszra gondolok. Tapasztaltabb anyukák, meg tudjátok ezt mondani?
23. mandulacska2 (válaszként erre: 21. - Zebra25)
2011. aug. 11. 20:55
Hát igen. És mondtam apósoméknak, hogy több méretet vettem, mert hogy nem akkor kell rohangálni, nem fogok tudni menni ruhákért. Erre mondta, de hogy élettársa rá fog érni. Igen ám, de nekünk ez az 1. baba, és hiába szeretnék másodikat is, az anyagiak, meg az , hogy már 32 éves vagyok, munkahelyet is nehéz találni, nem biztos , hogy lesz másik már. És nem szeretném megfosztani magam attól az élménytől, hogy a saját babámnak nézegethessek ruhácskákat, olyanokat, amik nekem tetszenek, mert hát az ízlésünk is más. Meg ahogy ránézek a ruhákra, amiket kaptam, örülök nekik, de szerintem mind jóval nagyobbak. Ha erre hagyatkoznék, akkor az első hetekben, hónapokban nem lenne mit felhúznia. Hiába mondják, hogy miért nem várom meg, mekkora lesz a baba, de én nem akarok a kórházba meg itthon görcsölni, hogy na vajon rá tudok e adni valamit, meg ugye az ízlésbeli különbségek.
2011. aug. 11. 20:51
Én a bundazsákkal vagyok gondba, hogy zsákot e vagy olyat ami ilyen overál.
21. Zebra25 (válaszként erre: 20. - Mandulacska2)
2011. aug. 11. 20:46

Jaj ne is mond:)

Ma Én is ugyan ebben szenvedek:)

Miért kell ez? miért kell annyi? miért így?

jaj:)

Télen eleve nehezen szárad a ruha, még a pici babaruha is. És ha kiszámolja az ember akkor 3-4 napra elég az a 10 body pl.

Hallgass a szívedre, biztos vagyok benne, hogy ha nem fog kelleni minden ruha akkor sincs abból baj, de ha meg nincs elég ruha akkor meg lehet rohangászni:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

20. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2011. aug. 11. 20:42
Szia. Nagyon jó, hogy te is leírtad, legalább akkor nem érzem magam hülyének, hogy én halomra vásárolom a ruhákat. Mert mosni biztos nem fogok naponta, mert eleve külön akarom majd mosni a baba ruháit.Eleve ezek olyan picik, hogy mire megtelik a gép, hát telnek a napok és fogynak a ruhák. Pedig anyósom fia is (ő nem párom anyukája, hanem apósom élettársa) téli volt (januári). Ezért nem értem, miért sokalja a ruhákat, amiket vettem. Jó, ő is hozott sokat, de szerintem azok mind jóval nagyobb méretek, tehát szerintem kb. csak 3 hónap után tudom majd őket használni, és abból is csak párat, mert sok van , ami akár szerintem olyan 68-74-s is. Nem tudom, mennyire jó a szemmértékem, mert ugye a méretezések össze-vissza vannak.
2011. aug. 11. 20:31

szia

Nekem ha minden igaz karácsonyi babám lesz

csak úgy nagyjából leírom mennyi ruha kellhet vagyis Én mennyit szeretnék beszerezni:)

body 10 db 56-os

rugi 10 db 56-os

body 10 db 62-es és rugiból is ennyi.

Mert könnyen előfordul, hogy 1 nap 3x is kell cserélni ruhácskát és bizony télen nehezen száradnak a ruhák, így kell legyen váltóruhának való.


Én azt mondom, hogy kell legyen alkalmi is 1-2 ezekből a méretekből, de Én pl. vettem párat turiból is.

Így nagyon minimális összegért meg lehet ezeket venni.

Úgy is hetek alatt kinövi őket kár 10000 ft-okat elkölteni .

2011. aug. 11. 20:28
Köszönöm szépen a tanácsokat, tényleg jó több helyről hallani. 5-6 db-ra minimum gondotam, méretenként. TEhát mondjuk 5 db 56-os rugdalózó, 5-6 body, nem tudom, az sok e , ha hosszúujjúból is 5 meg rövidujjúból is 5 ugyanabban a méretben? Vagy lehet, hogy tényleg jobb (legalábbis nekem is jobbnak tűnik a több hosszú ujjú body és az ujjatlan rugdalozó. ). Mi panelban lakunk, és nagyon meleg télen, még ha nem is fűtünk, mert középső lakás, és körbefűtenek minket.
17. mandulacska2 (válaszként erre: 14. - Gne2)
2011. aug. 11. 20:25
Köszönöm.:))) Elvileg börzére gondoltam, ill. itt nálunk Pécsett a vásárban van zsibi rész , és ott is olyan 200Ft/db-ért szoktam venni.
16. Bcicus
2011. aug. 11. 20:13
Ja és kicsi az esélye, hogy napi 1 ruha elég. Mi van hogy 4-et használunk el egy nap.
15. Bcicus (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2011. aug. 11. 20:12
Az is lehet nem is fog kelleni 56-os. Mi megszívtuk, azt mondták óriás baba lesz és nem vettünk 56 rucikat, aztán kiderült, hoyg hosszú de vékony és nagy a 62-es. ROkonok mentek el venni amíg kórházban voltunk. Szerintm 5-6 rugi, 5-6 rövid és 5-6 hosszú ujjú body elég. 62-est azt egy kicsit többet talán.
14. gne2
2011. aug. 11. 19:58

Nekem a lányom volt téli, a fiam nyári baba. Nagyon szerettem az ujjatlan rugikat. Bodyt úgyis adsz rá, sokkal kényelmesebb a babának szerintem, mint a hosszú ujjúak. A harisnya is jó, a gyerekek szeretik lepiszkálni a zoknit magukról.


Nagyon sok 56-os babaruha simán belefér a 62-be is, érdemes leméregetni őket. Egy újszülöttet is vinni kell orvoshoz, arra is kell ruhát adni, szóval legalább 4-5 db body és rugdalózó kell szerintem, de így sokat kell mosnod.


Az aukciós oldalakon nagyon olcsón tudsz hozzájutni ezekhez a méretekhez, hamar kinövik a babák, nem kopik el! ;)

2011. aug. 11. 19:58

hát, nálunk a pelus sose ázott át, így azzal nem volt gond. a büfivel sem szerencsére. Ritkán jött vissza valami, így volt olyan nap, hogy csak 1 body-rugi fogyott. persze volt olyan is, hogy 3 (Apa etetett:) ).

De ez inkább már csak akkor volt, amikor vigyorgott kaja közben, tehát inkább a 62es méretnél. Azt viszont, mi gyorsan átugrottuk. Sokáig hordtunk 68-ast és még tovább 74est.

Ja, és 50essel kezdtünk (korababa lévén).

12. gne2 (válaszként erre: 11. - Mandulacska2)
2011. aug. 11. 19:53
Előke. :)
11. mandulacska2 (válaszként erre: 6. - Vberni01)
2011. aug. 11. 19:49
Mi az a szakálka?
10. Handa27 (válaszként erre: 3. - Mandulacska2)
2011. aug. 11. 19:40

Szia!


Már két gyerkőcöm van igaz nyári mind a kettő. Szerintem szerezz be maximum 3 50-es body-t is, mert lehet hogy még az 56-os nagy lesz neki. De tényleg nem kell sok, mert nagyon gyorsan nőnek. 56-osból is szerintem egy 5 darab elég. Nem koszolódnak a babák max lebukják magukat, de azt meg ki tudod védeni pelenkával vagy partedlivel. Mivel téli baba én ajánlanám, hogy vegyél vékony és vastag pulcsit is, hogy minél rétegesebben fel tudd öltöztetni (max 2-3 db). Rugdalózó nagyon jó szolgálatot tesz, de 56-osból elég 4-5 db. 62-68-as ruhából nyugodtan vehetsz többet, mert azt elég sokáig fogja hordani,10 db vagy akár több is (rugi elég kb 6-8 db). A harisnyát is nagyon szerettem otthonra, mert az védi a kis lábfejét is meg a derekát és arra könnyebben adsz nadrágot, mint a rugira.

Szerintem kezdetnek azt vedd amiket fent írtam és amikor megszületik már látod, hogy mekkora :)

Sokat vásároltam aukciós oldalakról, ami ruhacsomag (10-15 db egyszerre). Olcsón hozzá tudsz jutni és ki tudod válogatni ami most jó rá. Használt, de egy két ruhadarabot leszámítva nekem nem volt bajom a termékekkel, hiszen nincs idejük ilyen pici korban elhasználni. És zokni,

Bocsi kicsit hosszúra sikeredtem :(

9. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - Gne2)
2011. aug. 11. 19:37
Azért 1-et mondtam, mert szerintem minimum ennyi kell. Barátnőm jelenleg egyet mondott, de én is arra gondoltam, mi van, ha összekakilja magát, vagy valami. Engem anyósom eléggé "leszólt", vagy legalábbis furán nézett rám, minek veszek annyi ruhát, és ráadásul szerinte túl kicsiket vettem (kb. 56-ost). Pedig szerintem egyáltalán nem volt sok, hiszen több méretet vettem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook