Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők fórum

Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1974. Kyara84 (válaszként erre: 1972. - B24e024c70)
2022. dec. 22. 09:32
Igen ez fura most ugye azt se tudja az ember vajon mikor lehet peteérése 🤣😅, így könnyen besikerülhet, maga a szoptatás nem mindenkinél jelent védelmet.
1973. RedRicky
2022. dec. 22. 01:31

Sziasztok!

Mi szépen fejlődünk, növögetünk, egyre ügyesebb a Matyika, de úgy néz ki, hogy ekcémásak leszünk. Napok óta foltos az arca. Voltunk vele dokinál, nekem tejmentes étrendet írt elő, az anyatejes táplálás miatt. Baromi nehéz lesz tartani, mert szinte tejterméken élek. 😕

Kaptunk egy kencét is, tegnap bekentem vele, egész szépen lehúzta neki a gyulladást a pofijáról, de ez csak tüneti kezelés meg nem is szabad huzamos ideig kenni ezzel, mert szteroidos. Nem is merem mégegyszer bekenni.


Valaki hasonló cipőben?:(

1972. b24e024c70 (válaszként erre: 1966. - Plankton’94)
2022. dec. 21. 22:44
Én a behajítós vagyok😁,meg nehezen is veszem rá magam,pedig szép amikor tényleg látsz két csíkot,meg az első szìvhangot,meg kicsit így tudsz úszkálni az örömben lépésenként. Engem konkrétan az ultrahang amikor odafordították megijesztett,hogy ennek gyerekformája van,mindjárt szülők és nem is tudok róla😅😅 ( volt olyan ismerősöm akinek 20.hétben kb fura érzés volt,mintha ott lenne vmi,na ez az igazi gáz😄 Most is dokim ijesztgetett,hogy hoho ott peteérés van,vigyázzunk,ultrahangon látta ( 6hetes kontrollon) Csak ezért vettem meg. Azért bíztam a hormonjaimban,mef hogy természetes fogamzásgátló most a szoptatás.
1971. b24e024c70 (válaszként erre: 1970. - Kyara84)
2022. dec. 21. 22:36
Így van,persze majd igyekszem jobban odafigyelni, de mostanában elfelejtek enni,meg tüszős mandula gyulladásom van,rottyon vagyok. Egyébként megjött a tesztem nem várok babát,kicsit megkönnyebbültem. Bőven ráér a 24ben jön😁 de akkor majd jobban odafigyelek a kajára az tuti.
1970. Kyara84 (válaszként erre: 1969. - B24e024c70)
2022. dec. 21. 17:02
Szia oh de jó hír remélem nálam is rendben lesz 😊. Azt mondják q terhességi hormonok, meg a szoptatás alatt is sok minden megjavul a női szervezetben ami addig gond volt. Egy védelem alakul ki.
1969. b24e024c70 (válaszként erre: 1967. - Kyara84)
2022. dec. 21. 15:49
Nekem rendbe jött az irem,konkrétan nincs most irem,volt egy cukorterhelésem huh lehet hogy 6.hét után kellett volna,én azzal is megcsúsztam mert a dokimhoz kb 8.hétbe tudtam elmenni. Külön nem mondták,hogy kell csak én végig fogytam hánytam és kiváncsi volt a dokim, 67-68 kg voltam szülés előtt kb vagy valami ilyesmi 15 öt fogytam. Előtte merckformint szedtem elvileg 12.hétig kellett volna de velem nem is tudom 5.hónapig vagy meddig szedették már. Most semmmi mert szoptatás,meg tartományban volt 🤷‍♀️ majd meglájtuk de fura.
1968. b24e024c70 (válaszként erre: 1966. - Plankton’94)
2022. dec. 21. 15:45
Igazából rá voltam görcsölve kb augusztusban,de utána nem foglalkoztam vele,mert volt két negatív teszt augusztus,szeptember és tudtam hogy letojtam az inzulinrezisztenciám,szóval lehet tényleg idő kell majd stb,segítség. De megértem akik gyakran tesztelnek,meg biztosra mennek,nekem ez a kettő elvette a kedvem a figyelgetéstől,tudom mások meg évekig nyomják,egy szót sem szólhatok. Inkább a terhesség alatt nem voltam befeszülve,pedig megszenvedtem de a szülést is,csak rontott volna rajta ha még rá is görcsölök szerintem.
1967. Kyara84 (válaszként erre: 1963. - B24e024c70)
2022. dec. 21. 10:56
Neked kellett IR-ként újra csináltatni a cukor terheléses vizsgálatot a 6 hét letelte után? Nekem még a zárójelentésre is ráírták hogy kell, meg az endokrinológus is kéri. Csak gyerkőc mellett fogalmam sincs mikor és hogy csináltatom meg azért az csak 2 óra és 20 percre van a vérvétel helye.
1966. Plankton’94 (válaszként erre: 1963. - B24e024c70)
2022. dec. 21. 03:35

Akkor te nem vagy egy rágörcsölős típus. 😃

Mert én elemezgettem a teszteket és addig nem akartam elhinni, hogy negatív, amíg meg nem jött. Ha meg két csíkot láttam, naponta teszteltem. XD Mondjuk ennél a babánál pont elengedtem az egészet és már több napja késett, amikor eszembe jutott, hogy jó lenne tesztelni.


Tényleg nagy szerencsétek van, hogy egészséges. ❤️

1965. Plankton’94 (válaszként erre: 1961. - Zajax90)
2022. dec. 21. 03:32

Szerintem is szomorú. Nekem is jó a viszonyom a tesómmal, pont ezért szeretnék a sajátomnak is egy kistesót. Nem tudom mennyire emlékeztek, régen írtam ide, egy másik nickről, de szintén Plankton névvel. Csak elhagytam a fórumot, mert az a terhességem sajnos elhalt. December elején szültem volna, de most újra babát várok, lassan 24 hetes leszek.

Szóval a lényeg, hogy igazából az enyémnek már lesz egy féltesója, de ő nagyobb, így mindenképp szeretnék egy picit, akivel majd jobban össze tudnak nőni. Csak egy kicsit félek, mert nem szeretném ha rossz viszony lenne a gyerekeim között. Annyi rossz példát látok.:( Ugye, mondod, hogy a szülőkön is múlik, amiben teljesen igazat adok, de azt meg nem tudom eldönteni magamról, hogy jól, vagy rosszul csinálom. Kívülálló szemmel könnyebb megítélni az ilyet.

Végülis majd az idő eldönti. Először szüljem meg ezt a babát és tapasztaljam meg milyen egy gyerekkel, majd utána tervezek.

1964. b24e024c70 (válaszként erre: 1962. - Zajax90)
2022. dec. 21. 03:14
Persze egyébként örülnénk ha lenne még egy, a kezdeti összecsiszolódás után férjem marha jól belerázodótt és szinte mindent néz csinál,jön megy viszi nagyon komolyan tolja.Az elején amikor nem tudott éjszaka aludni azért kibukott,mert nagy alvó,meg nem óracsörgésre kelt,mert délután dolgozik, gyerek viszont az elején egy időzített bomba volt😆 majd volt kb 3 hónap amikor átaludta az éjjelt kompletten,most az ínye/foga miatt nem annyira van a toppon.
1963. b24e024c70 (válaszként erre: 1962. - Zajax90)
2022. dec. 21. 03:09
Igazából ilyen nagyon halvány volt,csak behajítotam a kukába, és elkönyveltem,hogy nem vagyok terhes😂 én nem nézegettem túl sokáig,mert nem volt egy erős jó szinű egyértelmű vonal, csak nem jött meg és fura volt, de azt hittem megpróbult a ciklusom mert előtte meg barátcserje meg minden féle dolgokat szedtem. Azt hiszem xepil volt , most clearblueval próbálkozom majd, mindkettőről csak rosszat hallottam😂😅volt ez decemberben, pedig október végén jött össze Blanka. Kb 20.ára számolta az ovulációm a naptár, ha jól emlékszem. De mondjuk ir es vagyok szóval Isten tudja, de engem 3db teszt anno úgy lelombozott,hogy nem volt egyértelmű, kettő mondjuk igen mert negatív volt(augusztusban kezdtünk próbálkozni) hogy elkönyveltem, hogy én nem leszek terhes mostanában, persze banálisan hangzik így visszagondolva, meg teljes türelmetlenség volt az egész, meg nagyon aggódtam mert az összes endokrinológus azt mondta hoy irrel nem fog menni, meg kínlódni fogok, nem diétáztam meg semmit nem tartottam be mikor próbálkoztunk, akkor kezdtem volna el rendbe tenni, meg ugye a jó indulatú adenoma, szóval sok minden volt egyszerre,ami miatt nem hittem el.Viszont most az elmúlt fél órában kipróbàltuk az orrszívó porszívót, gyerekek egy marha nagy találmány, ordításra számitottam mert láttam a húgaimon amikor szivogatták az orrukat, Blanka egész jól viselte, szomszédok nem tudom hajnal 2 és 3 között mennyire örültek,hogy porszívózom éppen😂 viszont semmi szörcsögés a baby nasivin feloldótta a cuccost előtte, nagyon szuper. (Terhességre visszatérve tipik olyan volt amikor kiderült,mint a filmekben😂 elmentem dokihoz, mert nem jött meg és volt egy egynapos vérzésem, majd ultrahang és így felém fordította a képernyőt ahol egy 13 hetes gyerekforma volt,sosem felejtem el milyen érdekes érzés +megható volt , majd gratulált és öntötték rám a papîrokat mert mindennel elkéstem ugye. Szép amikor valakinek először pozítív terhességi tesztje van majd szívhang és fel tud erre készülni én az első 12 hetet azt kompletten àtugrottam mindenféle vitamin meg minden nélkül. Így utólag marha nagy szerencsénk volt,hogy tök egészséges baba.)
1962. zajax90 (válaszként erre: 1959. - B24e024c70)
2022. dec. 21. 00:12

Lehet,hogy korán teszteltél akkor?Nekem például mindig tök hamar mutatta,pedig nem túl érzékeny teszttel tesztelgettem mindkét gyereknél (X-epil 25-ös erősségű).Mondjuk van olyan is,akinek kevesebb az elején a hormon és később mutatja ki kicsivel vagy nem félidőben volt peteérés,hanem később 🤔.

De szerintem jobb tudni,visszacsinálni már úgy sem lehet 😅.

1961. zajax90 (válaszként erre: 1958. - Plankton’94)
2022. dec. 21. 00:08
Sajnos én is látok ilyet is.Ahol például a saját testvér semmizi ki a másikat (a szülők meg asszisztálnak ehhez).És ez nagyon szomorú.Nekem jó kapcsolatom van a tesóimmal szerencsére,remélem,hogy a gyerekeimmel is így lesz majd.El sem tudom képzelni,milyen rossz lehet,ahol nem számíthat az ember a testvérére.Szerintem is a szülőkön is múlik nagy részben,hogy milyen lesz a viszony.
1960. Plankton’94 (válaszként erre: 1959. - B24e024c70)
2022. dec. 20. 22:10
Az tök érdekes, hogy nem mutatta. Nem vártad meg, hogy végigfolyjon? Vagy milyen teszt volt az?😃
1959. b24e024c70 (válaszként erre: 1958. - Plankton’94)
2022. dec. 20. 15:54
Persze igazad van, biztos hogy van olyan is. Nagyon egyet értek veled,szülőkön sok múlik. Rendeltem tesztet😀 nem tudom hogy akarom e tudni,muszáj lesz. Nagyon béna vagyok benne meg türelmetlen. Blankánál is nem mutatta ki, pedig vissza számolva már terhes voltam, szerintem nem vártam meg az időt. Mások meg látom tök profin nyomják meg már látják,nekem meg 13.hétben mondta a doki rákszűrésnél,hogy terhes vagyok, nagy trógerség lesz ha megint így derül ki,vagy hasonlóan.
1958. Plankton’94 (válaszként erre: 1957. - B24e024c70)
2022. dec. 20. 15:05

Bocsi, hogy beleszólok, de az sem feltétlen igaz. Nem egy testvérpárt ismerek, ahol 1-2-3 év a különbség és nem szeretik, helyenként sajnos utálják egymást, egymás ellen dolgoznak. Ez nem gyerekkori civakodás, hanem felnőttként.

Szerintem a szülői lekezelése a testvérviszonynak is nagyon fontos, hogy jó viszony alakuljon ki kettejük, vagy több gyerek között.

Janka, teszteltél amúgy?:)

1957. b24e024c70 (válaszként erre: 1956. - Zajax90)
2022. dec. 20. 13:54
Nálunk pici a korkülönbség húgaimmal és biztos hogy nehéz dolguk volt a szüleinknek az elején,de felnőttként meg rettentően összekovácsoló erő lehet,ha pici a korkülönbség és megértitek egymást. 5 év pl már lehet vízválasztó szerintem. Mondjuk ezt pont olyan,mint az hogy valaki nagy családban nőtt fel és vagy azt váltja ki,hogy ő is ezt szeretné vagy nem lesz gyereke egyáltalán.
1956. zajax90 (válaszként erre: 1953. - B24e024c70)
2022. dec. 18. 22:31
Huh,de durva lehet 3 pici egyszerre...nekem ez a 2,5 év is néha kevésnek tűnik most.Nem is tudom,anyáék hogy csinálták nálunk,mikor szinte napra pontosan csak 1 év volt a különbség a bátyámmal.Igaz,volt két kamasz tesóm,ők is tudtak segíteni,meg a mama is nyugdíjas volt már 55 évesen.De akkor is...
1955. zajax90 (válaszként erre: 1950. - Kyara84)
2022. dec. 18. 22:28

Igen,előre nem lehet tudni.Nálam nagyon bejött a fogamzásgátló hatás.Amint teljesen abbahagytam,kellett 2 hónap,mire helyreálltak a hormonjaim,aztán rögtön sikerült is a baba.

Most nem tudom,hogy fogunk majd védekezni szülés után,mert több babát már biztos nem szeretnénk.Majd meglátjuk milyen lehetőségek vannak itthon és külföldön is.

1954. zajax90 (válaszként erre: 1949. - B24e024c70)
2022. dec. 18. 22:24
Nálunk a fél éves kor volt a vízválasztó,mert akkor kezdett el kúszni és folyton a koszos papucsunkat nyalogatta 🤣🤣.Na,onnantól már úgy voltam vele,hogy neki már mindegy 😅😅.Szerencsénk volt,hogy pont karácsonyra esett.Az első nagyobb esemény nekünk egy esküvő volt 3 hónaposan,de az a közelben volt,1 órát kellett csak utaznunk.Akkor aludtunk először máshol.Szerintem most is olyan fél évesen fogunk menni először nagyobb útra,nyaralni is szeretnénk majd jövőre 😊.Szlovéniába tervezünk menni a tengerpartra,tőlünk viszonylag közel van és nagyon jó volt gyerekkel is.
1953. b24e024c70 (válaszként erre: 1952. - Kyara84)
2022. dec. 18. 17:58
Nekem Blankával is ikernek indult, szóval sosem lehet tudni😊 bár nem bírnék el 3 gyerekkel😂 akik 1 év alattiak egyszerre😂 szerintem maga az iker is kőkemény, nem hogy még egy alig idősebb tesó😄
1952. Kyara84 (válaszként erre: 1951. - B24e024c70)
2022. dec. 18. 17:23
🤣🤣🤣 ezt èn a terhesség alatt kaptam meg, biztos csak 1 baba, nem lehet hogy ikrek és csak a doki nem vette észre?
1951. b24e024c70 (válaszként erre: 1950. - Kyara84)
2022. dec. 18. 14:09
Én most fogok tesztet venni,mert hányok random szerűen , illetve néha ilyen hasszurka van alul, nem nagyon van időm foglalkozni vele😅😅 lehet hiába a szoptatás. Férjem azzal ijesztegetett hogy tuti ikrek😀😀
1950. Kyara84 (válaszként erre: 1947. - Zajax90)
2022. dec. 18. 14:07
Na igen most ő rá koncentrálok minden figyelemmel 😊. Ez is lutri van akinek szoptatás alatt is besikerül 🤣😅.
1949. b24e024c70 (válaszként erre: 1948. - Zajax90)
2022. dec. 18. 10:31
😄 igen picit félek,hogy benyel valamit azért nem annyira szeretem a nagy családi összejöveteleket alapból sem. Tavaly is ellógtuk férjemmel,mert ónós eső volt és el sem indultunk Szegedre. Nem tudom mi lesz idén,majd meglátjuk. Eleve szerintem nem bírna ki egy ilyen napot még Blanka,4 hónapos még csak.Szóval aggódom de ilyen túlféltős sem akarok lenni,hogy mindenki hülyének nézzen. Még mindig nem tisztázott a keresztelő,de kb május körülre akarja a család,én azt mondtam majd akkor tapogassák meg nyalják-falják😅 mondjuk lehet kicsit antiszoc lettem mostanában.
1948. zajax90 (válaszként erre: 1946. - B24e024c70)
2022. dec. 18. 06:54

Köszi szépen,reméljük a legjobbakat 😊.Az orvosom 1-én lesz ügyeletes,ilyen szempontból jó lenne akkor szülni,de még mindig a 31-e tetszene 😅.Nem mintha lehetne választani 😅.De jó lenne azért is,mert itthon lesz a férjem akkor.Amúgy olyan 40 perc,mire hazaér a munkahelyről,nem vészes,de azért jobban örülnék,ha itthon lenne 😊.Szerencsére az anyósom december végétől január első hetéig szabin lesz,így ő el tud jönni majd vigyázni a kisfiamra 😊.Elvileg január 7-nél tovább nem húzhatjuk,akkor indítanak,de az meg előre meg lesz beszélve,hogy melyik nap,ha úgy alakul.

Jobbulást kívánok nektek!Ez most nem túl jó időszak,nagyon sokan betegek.Nálunk jól jött ki az első karácsony,mert már fél éves volt a kisfiam,akkor vittük először ilyen nagyobb útra Pécsre a szüleimhez (kb. 5 órás út).Előbb én sem szívesen hurcibáltam volna,főleg ilyen betegségekkel teli időszakban.Idén mi sem megyünk sehova,aki akar,az meglátogathat minket,én már nem mozdulok el a kórház mellől 😅.Fura is lesz,mert mindig mi megyünk mindenhova,végre van értelme feldíszíteni a fát 😅.

Egyelőre ráér még kóstolgatni mindenfélét 😊.Nálunk nagy kedvenc volt a sütőtök,édesburgonya.Én ezeket mindig sütőben sütöttem,mert úgy sokkal finomabb szerintem is,mint főzve 😊.Meg a banán,azzal bármit megevett a gyerek,de tényleg bármit 😅.Még ma is imádja 😊.

1947. zajax90 (válaszként erre: 1945. - Kyara84)
2022. dec. 18. 06:41

Igen,már csak 2 hét.Vagyis ma már csak 13 nap 😅.Szóval izgulunk már 😊.Izabellának fogják hívni a picit 😊.Izának szoktam szólítani 😊.Nekem nagyon tetszik ez a név még mindig.

Szerintem hagyj időt még magadnak,bőven ráérsz még a következő babán gondolkodni.Nekem például másfél év kellett,hogy azt tudjam mondani,jöhet a következő.Pedig nekünk könnyen jött össze az első baba,a második a szoptatás miatt nehezebben azért,addig nem volt ciklusom,amíg abba nem hagytam teljesen.

Nekem mondjuk mindkét terhességem hasonló volt,most ez a második néha kicsit intenzívebb,de még a hízásom is szinte kilóra ugyanannyi 🙈.A szüléstől tartok azért,de ha az első nagyfejű babát meg tudtam szülni,remélem a második is menni fog 🙈.A császártól félek,de lelkileg úgy készülök,hogy benne van a pakliban,a kisfiamnál is benne volt már a vajúdás végén.

1946. b24e024c70 (válaszként erre: 1944. - Zajax90)
2022. dec. 18. 01:41
Szorítok minden rendben lesz ♥️ Legyen szép ünnepetek 🥰 Mindenképpen érdekes lesz a dátum, szerintem muris akár dec 31.én akár 1.én születni újévkor. Mi betegek vagyunk, valamit benyeltünk most már férjem másfél hete én egy, arcüreggyulladás, de nincs láz, csak szmötyi meg elmegy a hangunk. Nekem sincs karácsonyi hangulatom, féltem Blankát, mert ő is tüsszög, nem akarom vidékre vinni nagy családi banzjára, nem szeretném hogy benyeljen valamit meg én se, ebből sem jöttem még ki. Nem tudom mi lesz, de nagyon nem várom a karácsonyt. Blankánál fogak mozognak, szerintem nem sokára lesz foga, mert pupos az ínye. Végre megeszi a banánt😄 nagy haladás, nem igazán érzi a hozzátáplálást még.😄
1945. Kyara84 (válaszként erre: 1944. - Zajax90)
2022. dec. 17. 23:04

Azta 2 hét? Az akkor már tényleg mindjárt itt van 😊. Nyugi minden rendben lesz. Mi is lesz nálatok a név?

Én is szeretnék 2. Babát majd, igaz még picike Venci 😁. Viszont mivel az első ilyen nehezen sikerült, ìgy is hálás vagyok hogy ő van. Félek is persze ha majd összejön a 2. ki tudja lehet nem leszek olyan szerencsés mint az elsővel, hogy a terhesség is, és a szülés is könnyű volt. Na meg persze ha nem jön össze a 2. ott már nem biztos hogy végig mennék azon az úton mint az elsőnél, azért lelkileg megterhelő volt és minden nap hálát adok, hogy ő minket választott. Nekünk ő egy kis csoda, a legszebb ajándék.❤

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook