Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt ON fórum

Babaprojekt ON (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babaprojekt ON

1 2
37. Magdusz87 (válaszként erre: 36. - Excaliburné)
2018. nov. 15. 18:26

Szia Linda!

Tesztoren a 21. naposon lett nézve csak,ott 0.59 lett.


Magdi

36. Excaliburné (válaszként erre: 35. - Magdusz87)
2018. nov. 14. 18:54

Szia Magdusz,

A 3.napi tesztoszteron mennyi lett?

Linda

2018. nov. 14. 18:45

Sziasztok!


Nekem pont ezeket nézték,a 3. napi tsh-m magas volt,ami alulműködésre utal,viszont a 21. napi vérvétel eredménye szerint az első trimeszterben vagyok. 28-án üegyek nőgyógyászhoz,viszont emiatt parázok,h nehogy baj legyen.

Egyébként nálunk is a nőgyógyász egy év próbálkozás után kért ennyire részletes vérvételt... úgy,h nem nagyon látott tüszőt a vizsgálatokkor.

34. Ancsika000 (válaszként erre: 5. - Vituli)
2018. okt. 29. 18:16
T3, T4-et csak szakorvos írhat ki, ha jól tudom.
33. Babesz88 (válaszként erre: 32. - 1e454498dd)
2018. aug. 29. 07:43
Köszönöm igen, már voltam is nála, emelni is kell ilyenkor az adagot és legközelebb 5 hét múlva kontroll! :)
32. 1e454498dd (válaszként erre: 26. - Babesz88)
2018. aug. 29. 07:38
Szívből gratulálok, boldog babavárást kívánok! 🚼(Remélem, mondta az orvos, hogy a pm hormonokat, TSH-t, t4-et a terhesség alatt is nézetni kell!)
31. epervirág (válaszként erre: 30. - Babesz88)
2018. aug. 29. 07:28
Te nem ismered az unokatesomat ő csak azèrt akart gyereket,hogy ne logjon ki a sorbol plusz a fèrje ragaszkodott házasság elött,hogy legyen majd gyerekük igy vette el.Ja ès hogy vállalná- e mègegyszer a hormon terápiát amitől rákos lett ès mèg a fèl mellèt is levettèk,plusz a mai napig a barátnöivel bulizni jár ès a szüleinek lepasszolja a kislanyát,hogy ő szorakozni mehessen mert fèrje nem vigyázz a gyerekre?! Hát tuti biztos lehetsz benne,hogy nem vállaná igy be ugyanis ő soha nem ragaszkodott,hogy legyen gyereke.
30. Babesz88 (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2018. aug. 29. 07:18

Így van, minden megtörténhet, lehet fals egy véreredmény is. A lényeg, hogy nem kell meghazuttolni a lehetetlen sztorikat sem!

Akik itt beszélgetnek, küzdenek a babáért és nem szabad nekik azt mondani, hogy ami nem megy nem kell erőltetni.

Próbálj együttérzőbb lenni! Az unokatesódat ma megkérdezed, hogy végigcsinálná-e újra a kemót a babáért, kétlem, hogy nemet mondana.

29. epervirág (válaszként erre: 28. - Babesz88)
2018. aug. 29. 07:07
Igen ebbe igazad van mert vannak csodák,nem tudom hány naposak a ciklusaid,de te azt írtad,hogy a ciklus közepèn csináltál tesztet ès pozitiv lett lehet,hogy igy volt mert valami miatt felment a hcg szinted ahogy te irtad.Persze lehetsèges.Csak tudod a vèrkèp igenis tud fals eredmènyt is mutatni tapasztalatbol írom.
2018. aug. 29. 06:59
Sajnos nem volt fals, mert befektettek méhenkívüli gyanújával 5 napra és minden nap néztek hcg-t. 1200 volt mikor hazaengedtek. Sokra nem mentem vele, baba nem lett belőle, de látod a lehetetlen is megtörténhet.
27. epervirág (válaszként erre: 26. - Babesz88)
2018. aug. 29. 06:52
Engem nem èrdekel a te dolgaid,sőt gratulálok neked,de a vèrvètel is tud fals eredmènyt mutatni.
2018. aug. 29. 06:11

Sziasztok!

Látom picit elharapódzott a beszélgetés. Én már elfogadtam, hogy mindig van egy ellenvélemény, aki nem tűri szó nélkül a dolgaimat.


A sztori lényege, hogy csináltass legalább 1 alap labort a babaprojekt elején, ha nem szeretnél apró, megoldható problémák miatt éveket várni. Ha szeretnél vagy te nem vagy olyan peches, mint én, akkor semmiképp ne menj orvos közelébe se! :D


Történet kiegészítés: Amúgy senki sem értette, hogy lett a ciklusom 20-ik napján barnázások közepette 1900 a hcg a véremben. Nem is próbálta senki megfejteni.



Én örülök, ha csak 1 kismaminak is segíthettem, hogy az én hibámból tanuljon és ne a magáéból ezzel a cikkel.


És, hogy 1 kis örömhírt is mondjak: elsőre összejött a babóca most, hogy rendbe lett téve a pajzsmirigyem! ❤ 🌈 ❤


Sok sikert mindenkinek!

25. 1e454498dd (válaszként erre: 21. - Epervirág)
2018. aug. 28. 21:04

Mi közük van ezeknek, amiket leírtál ahhoz, hogy ha nem jön a baba, nézesse meg a nő a pm hormonjait? Semmi. Érted, amit írtunk? Nem. Van ezekről a dolgokról ismereted? Nagyon úgy tűnik, hogy nincs. Ezt nevezik tudatlanságnak.

Ismered a gyerekdalt?

"-Jó napot, sógor!

-Csónakot foltozok.

-Hát az öreg mit csinál?

-Kilyukadt a feneke."

Kb. ennyi értelme van a veled való kommunikációnak.

24. syria (válaszként erre: 15. - 2d3809f178)
2018. aug. 28. 19:57
Tudod van, akinek a terhességével kapcsolatban kell "hajcihő", van, akinek a körhídjával.
23. Excaliburné (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2018. aug. 28. 19:14

Köszönöm kérdésed tökéletesen jól vagyok😊😊

Ez meg az én véleményem volt.

22. epervirág (válaszként erre: 19. - 1e454498dd)
2018. aug. 28. 19:12
Meg gondolkozz már azt irta,hogy a ciklus közepèn elkezdett vèrezni erre csinált egy terhessègi tesztet.1.Ha vèrzik hiába csinál tesztet mèg ha pozitiv is lett akkor is az a kèrdès,ha a ciklus közepèn csinálta a tesztet hogy lehetett pozitiv akkor mèg a tesz nem lehet pozitiv hacsak nem hibás a teszt.mivel tesztet akkor kell csinálni mikor a menstruáció kèsik.
21. epervirág (válaszként erre: 19. - 1e454498dd)
2018. aug. 28. 18:44
Milyen tudatlanságrol irsz?Tudod az èn gyerekem 6 èvesen majdnem meghalt fèl órán múlt az èlete.Megègett a nagynènjènèl súlyosan föleg lány ès a fèl arca.Mikor vittem a doktirnöhöz ,hogy újra mehessen oviba az egèszsèges rendelèsre vittem erre egy anyuka elkezdett velem orditani,hogy fertöző betegeket nem ide kell hozni.Kiderült mondtam megègett,de higgye el ez nem fertöző a lányom a hátam mögèm bújt ès remegett.erre kijött a doktornő,hogy mi ez a kiabálás erre elmondtam,hogy mi törtènt a lányommal erre azt mondta vigyem át a beteg rendelèsre.Mondom èn?mondom neki 2 oldali tüdő gyulladása volt a korházba nem baj vigyem át.Aztán mivel leègett a szèp haja is hónapokig fejkendöbe hordtam oviba mert szègyelte,hogy pár centis haja lett.Mèg sorolhatnám tovább milyen atrocitások èrtèk emiatt.Szoval ne irj olyat amit nem tudsz.Elöitèlet meg tudatlanság!?Gondolkozz már!!Èn is sirhatnèk mert 2,5 ève meghalt a hasamba a 10 hetes embrom ès ki kellett kaparni igen akkor sirtam,de megnèztèk ès sajnos genetikailag beteg volt.
20. epervirág (válaszként erre: 18. - Excaliburné)
2018. aug. 28. 18:27
Jól vagy? Èn nem vagyok vallásos.Leirtam a vèlemènyem ennyi.
19. 1e454498dd (válaszként erre: 18. - Excaliburné)
2018. aug. 28. 15:21
Tudod Linda, pont ezért vállaltam el. Mert ekkora a tudatlanság és az előítélet.
18. Excaliburné (válaszként erre: 17. - Epervirág)
2018. aug. 28. 15:15

Akkor idéznék:


"Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.


Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.


Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?


Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedből; holott íme, a te szemedben gerenda van?"

17. epervirág (válaszként erre: 16. - 1e454498dd)
2018. aug. 28. 15:09
Most engem is lehet majd támadni meg fujjolni.Azt gondolom,hogy mèg a probálkozás elött oroshoz kène rohangálni ez csak mostanság divat persze ha nem jön össze a baba èrdemes kivizsgálást csinálni.De sokszor nem èrtem,hogy ami nem megy mièrt kell eröltetni a dolgot.Ismerek olyat akinek 3 lánya van ès vagy3-4 - szer elvetèlt kiderült,hogy csak lanyokat kèpes kihordani.Az unokatesomèk is nagyon szeretek babát nem jött össze jártak különböző kivizsgalásokra vègül hotmonterápiat kapott igy teherbe esett aztán tavaly majusba kiderült,hogy mellrákja lett kapott kemot,de nem túl sokat segitett ezèrt levettèk a fèl mellèt.kiderült a hormon kezelès miatt lett rákos most 3 èves a kislányuk.Szóval szerintem nem mindig kell eróltetni azt ami nem megy.
16. 1e454498dd (válaszként erre: 15. - 2d3809f178)
2018. aug. 28. 13:51
Mindig előkerül egy bölcs. Elolvastad egyáltalán a cikket? Ha igen, akkor gondok vannak a szövegértéseddel! Honnan tudod, hogy a többiek, akik itt hozzászóltak, mennyit vártak/várnak a babára? Segítek. Éveket.
2018. aug. 28. 13:41
Minek ekkora hajcihő ha valaki babát akár, én sosem mentem el előtte vizsgálatokra. Akkor kell menni ha 6 hónap után sem fogan meg a baba.
14. syria (válaszként erre: 9. - Excaliburné)
2018. aug. 27. 18:14
Nem tudatosodott eléggé; többet kellene beszélni, konzultálni róla. Ráadásul szerintem egy elég bonyolult nyavalya.
13. Excaliburné (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2018. aug. 26. 10:39
Köszönöm Zsanci😍😍
12. zsanci79 (válaszként erre: 11. - Excaliburné)
2018. aug. 26. 10:37

Még en is egeszitenek pm-hez 😀

Az anti tpo mellett az anti tg a masik, ami az autoimmun bajt jelzi. Ugyhogy azt is.

11. Excaliburné (válaszként erre: 10. - 1e454498dd)
2018. aug. 26. 10:33

Drága Ági😙😙

Most,hogy mondod én is úgy mentem ha oda kelett mennem,hogy vittem mit írjon ki.

Ő meg szépen ikszelgette😀😀


Ó Nekem van pont egy kiírt 3.napi.😁😁

Akkor megosztom hátha segítség.

Amit bejelölt a endokrinológusom nekem:

TSH,szabad T3,szabad T4,anti TPO,D-vitamin,Prolaktin,Östradiol,Progreszteron,LH,FSH,Tesztoszteron,DHEA-S,SHBG,Kortizol


Linda

10. 1e454498dd (válaszként erre: 8. - Excaliburné)
2018. aug. 26. 10:16

Köszönöm, Linda, hogy kiegészítettél!😘


A barátnőm kért 3. napi hormonpanelt, és tőle kérdezték, hogy abban mi van. Nagyon felkészültek!😕


Vituli, hogy teljes legyen a kép, D-vitamin szintet is nézess!

9. Excaliburné (válaszként erre: 7. - Syria)
2018. aug. 26. 09:46

Ezért van 3-4 hónapra időpont nálunk az SZTK-ban endokrinológushoz.

Népbetegség sajnos.

8. Excaliburné (válaszként erre: 3. - Vituli)
2018. aug. 26. 09:42

Vituli körzeti/SZTK-s nőgyógyász vagy endokronológus tudja kiírni(nőgyógyászhoz hamarabb be lehet jutni).

Háziorvos nem tudja kiírni ezeket.

Ha már arra jársz kérj teljes 3.napi és 21.napi hormonpanelt és legyen benne amit Ági írt.

A trombózispanelt én is magánban nézettem,de egy próbát megér hátha ki tudják azt is irni Neked.

Linda

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook