Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » BABANÉZŐ-látogatók fogadása, de mikortól ideális? fórum

BABANÉZŐ-látogatók fogadása, de mikortól ideális? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 20. 11:48
nekem anyós az első fürdetésnél itt okoskodott s azután családi programm lett a szopizás...nagymami,nagypapi,dédimami,dédipapistb.Kikészültem tőlük,pedig mindenkit megkértünk legalább 1hét nyugit.szarnak rá!
2009. júl. 20. 10:29

Mi úgy tervezzük,hogy ha a héten szülök,akkor apa lesz itthon velünk 2 héig /szombattól leállás/,de mivel anyós itt lakik szinte a szomszédban,biztos naponta átjön,ha másért nem is,hogy kaját hozzon és megnézze az unokáját.De apa azt mondta,hogy leállás után közvetlen kiveszi azt az 5 napot ami jár.Akkor már augusztus közepe lesz,akkorra anyu jelentkezett be,1 vagy 2 hétre,hogy segítsen a házimunkában,majd jön anyósóm is szerintem.A barátaim azt mondták,szóljak,ha úgy érzem,tudom őket fogadni.Addig majd telefonon értekezünk.A párom barátai meg remélem,hogy azért egyeztetnek...

Egy mondatban:Valakinek elég a 6 hét,valakinek kevés.De az tuti,hogy nagyon ki fogom mutatni nemtetszésemet,ha valaki hívatlanul állít be.Azért van a telefon,hogy azért kérdezzék meg,ugyan mikor jó nekünk...?!

36. 22d5615669 (válaszként erre: 35. - 22d5615669)
2008. nov. 4. 14:33
Az is hozzá tartozik persze,hogy ha családban születik baba,ahhoz előbb mennék,de a 6 hetet az esetben is megvárnám.
2008. nov. 4. 14:32

Hozzánk jött mindenki anyum első héten végig,rá egy hétre az anyós.Utóbbinál majdnem befordultam,mert nem a kajafőzéssel,rendrakással volt elfoglalva,hanem azzal,hogy hogy szekálja a fiamat és engem,hogy szopizzon!


Mindenkinek megmondtuk,hogy nem kívánunk egy darabig senkit...ennek ellenére jött mindenki,ha kellett ha nem!

A barátnőim sorba szülnek.Mi úgy csináljuk Apával,hogy beugrunk a kórházba pár percre hozzájuk,majd ha 2-3 hónapos lesz a babó,akkor megyünk a nyakukra.Oké,nehéz kibírni,de muszáj (lenne mindenkinek)tiszteletben tartani az új kis családot!

2008. szept. 29. 14:14
szerintem 6 hetes kortól ajánlott babát látogatni menni.
33. be52089f0e (válaszként erre: 5. - 09ca1d3343)
2008. aug. 18. 21:43

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy a szüleiddel ilyen helyzetbe kerültetek. Lehet, hogy ott rontottad el, hogy az anyósodnak megengedted, hogy ő segítsen hazaérkezéskor. Ha belegondolsz ugyanilyen helyzetben neked is rosszul eshet majd.

De a szüleidtől azért ez tényleg nagyon csúnya dolog.

Ne add fel és próbáld velük ezt megbeszélni!

32. be52089f0e (válaszként erre: 24. - 1e958693ca)
2008. aug. 18. 21:36

Régen az volt a szokás - legalábbis mifelénk -, hogy a vendég hozta az ételt. Pont azért, hogy az anyukát kíméljék.

Egyébként a 6 hetet tényleg illik kivárni. Mindenkinek szüksége van ennyi időre. Az anyukának, hogy kipihenje magát és a babának is, hogy hozzászokjon az élethez.

2008. aug. 18. 17:15
Nálunk már 3 hónapos a baba, de még mindig jönnek és jönni is fognak a látogatók. Olyanok is, akikkel egyébként 1 évben egyszer vagy talán egyszer sem találkozunk egyébként. Fárasztó tud lenni nagyon. De hát ez a szokás....
30. 5b22c998de (válaszként erre: 1. - 09ca1d3343)
2008. aug. 11. 11:04

Szia!

Hát ez elég rosszul hangzik. :s

Remélem, azóta már javult a helyzet.

2008. aug. 11. 10:59
Én attól mászok a falra, amikor a segítségnek mindenki ajánlkozik, és persze szükség is lenne rájuk, mert az újdonsült anyukának nem feltétlenül sikerül maradéktalanul ellátnia háziasszonyi teendőit (mosás, vasalás, takarítás, főzés) a baba mellett. Aztán jönnek nagy hévvel a kedeves segítők ... csak hát egy a baj. Ők nem a mosásban, vasalásban, takarításban, főzésben akarnak segítnei, hanem azt AKARJÁK, h ezeket Te oldd meg, amíg ők nagy kegyesen vigyáznak a babádra, közben persze alaposan kioktatnak, h ezt sem, meg azt sem jól csinálod. :s
28. 5b22c998de (válaszként erre: 24. - 1e958693ca)
2008. aug. 11. 10:50

Hali!

Te aztán jól bírod cérnával. Én tuti elküldtem volna őket a p*cs*ba, akárkik is.

27. maya80
2008. júl. 19. 11:21
Szerintem is csak a gyermekágyi időszak után, mert sok a teendő és kevés a pihenés...
2008. jún. 1. 13:23
Pár hét múlva születik a kislányom, de nekem nem azért nem hiányoznak a rokonok, mert "össze kell szoknunk", hanem azért, mert ki tudja, mennyire leszek fáradt, mennyire tudok másokra is kocentrálni... Amúgy azt mondják, a gyermekágyi időszak alatt elég nagy bunkóság is látogatóba menni. Max a nagyiknak szabad. Ha a nagyikba nem tartozik bele az anyósom, úgy a legjobb!:-)))
2008. jún. 1. 08:51
Én úgy gondolom, főként ha első baba érkezik a családba hagyni kellene ősszeszokni a kis hármast. Hiába van a kilenc hónap mégis hatalmas változásként éltem meg amikor Bianka lányunk megszületett. Egyáltalán nem hiányoztak a rokonok. Attól pedig egyenesen a falra tudtam volna mászni mikor öltöztewttem vagy tisztába raktam a lányom és anyukám odanyúlkát. A szoptatáskor meg legszívesebben bezárkóztamm volna, mert volt egy-két emberke aki nem fogta fel, hogy nincs ott a helye.
2008. jún. 1. 07:47

Sziasztok!

Mi vasárnap jöttünk haza a kórházból, hétfőn már jöttek. Megfőztem, feltálaltam, szórakoztattam őket, a baba meg végig aludt. A mosogatásnál már azt hittem, elájulok, de egyik vendégnek se jutott eszébe, hogy segítsen. Megkaptam még azt a megjegyzést is, hogy nem sokat törődöm a babával. Tele lett a hócipőm, de elég hülye voltam, és a sértődések megelőzése végett nem szóltam semmit sem.

2008. máj. 31. 18:33

Nekem azt mondta az anyukám, hogy az első időkben besegít oly módon, hogy minden nap hozza az ebédet és ha kell valamit csinálni, akkor azt megcsinálja, de tanult abból, ami vele történt annó - mamiékkal együtt laktak és persze a mami mindenbe beleszólt, hogy mibe öltöztessen engem, mikor kapjak enni, stb. - így semmiképp se akarja rám erőltetni magát. Szólhatok bátran, ha kell valami, de ő maga nem fog itt tüsténkedni fölöttünk. A kaját is inkább otthon főzi meg és elhozza, én meg alakítsam úgy a napirendet, ahogy nekünk jó. Ez azért nem semmi segítség ilyenformán, szerintem. Anyóstól már jobban félnék, főleg, hogy jó messze lakik és ha "segíteni" akarna, itt is kéne aludnia... De időben megbeszéltük a párommal, hogy nem is engedi ide az anyját, csak ha már én is azt mondom, hogy jöhet unokát nézni. Remélem, tényleg így lesz! Még van 5 hetünk a picur érkezéséig, addig még tudatosítjuk is benne - persze finoman - ezt a döntésünket.

Minden más látogató remélem bejelentkezik előre telefonon. Bár én mindig figyeltem arra, hogy az első hónapban senkihez se mentem babalátogatóba, így talán remélhetem, hogy velem is így csinálják majd. De az biztos, hogy a váratlan látogatóknak még akkor is jelezni fogom, ha több mint elég a részvételükből, ha esetleg sértődés lenne belőle. Azért remélem, nem lesz.

22. ab4b6bc17d (válaszként erre: 6. - ALLICS)
2008. márc. 25. 15:14

De jó lenne, ha mindenki olyan megértő és tapintatos lenne, mint Allics környezete.

Én úgy éreztem és szerettem volna, ha a szűk családon kívül (ezalatt anyukámat és anyósomékat értem, főleg, hogy ezidőtájt egy házban éltünk velük, csak mi az emeleten) senki nem jön hozzánk főleg az első nap! Ezzel szemben, alighogy hazaértünk (nem nyüglődésből, de már fáradt voltam, engem is császároztak, szerettem volna az újdonsült kis családommal, férjemmel, kislányunkkal elvonulni), megrohamoztak (szó szerint) a sógornőmék, két nagyobb, visítozó, hisztiző gyerekkel... a sógornőm mindig is egy okoskodó ember volt, most aztán tényleg el akart árasztani... komolyan, az ember olyan kiszolgáltatott, ha rámenősek, erőszakosak a rokonok!

Lehet, hogy csak érzékenyebb voltam, mindenesetre melyik anya nézné jó szemmel, hogy pár napos babája körül ordítoznak, miközben alig áll a lábán, s nem veszik észre, hogy annyira feleslegesek!?? Ráadásul az egyik nagyobb gyerek ráhajolt a lányomra, hogy megnézze, s első körben már jól le is hápcizta... na erre, meg külön érzékeny voltam mindig... hogy hozzák betegen egy kis újszülötthöz a nagyobb gyereket?

Amikor a kislányunk mocorogni kezdett, a férjem, olyan édes pillanat volt, sosem feledem... ösztönösen elkezdte ringatni a bölcsőben... nagyon felejthetetlen pillanat volt! - de a dédinek ezt is sikerült elrontania, mert rászólt az unokájára, hogy márpedig ne ringassa, mert akkor hozzászokik!!! S férjem, úgy kapta el a kezét, mintha tűz égette volna meg... vége volt a varázsnak! Ez azóta is nagyon rosszul esik. Már a legkezdetektől így beleavatkoztak a magánéletünkbe!

S akkor még nem volt vége. Délután hoztuk haza picurkánkat, sógornőmék még este is ott lábatlankodtak körülöttünk, mind a négyen... a gyerekek akkora rumlit csináltak és csak fukároztak, azt hittem, már szétrobbanok az idegességtől! Üvölteni tudtam volna, hogy hagyjanak már magunkra hármasban! Hát, ne tudjátok meg! Bocsi, hogy regényt írtam, de másképp nem tudtam volna leírni.

21. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 20. - Zsuzsa74)
2008. febr. 15. 11:05

Nagyon megértelek! Én is ilyen vagyok, ráadásul mi együtt lakunk az anyósommal, külön lakrészben, de csak egy ajtó választ el bennünket. Ő is jött kezdetben, sürgött-forgott, bement a gyerekhez, ha kellett, ha nem, aztán egyszer kiborult a bili. Szóltam, hogy ő a miénk, gondoskodunk róla, kérek segítséget, ha nem boldogulok, de hagyjon egy kicsit magunkra, mert még én is most tanulom a gyereknevelést-gondozást. 2 napig duzzogott, aztán belátta, hogy igazam van, mert az én kedvem is jobb lett és rá sem duzzogtam. Most is vannak túlkapásai, de igyekszem néha rábízni a kislányomat,vagy elküldöm őket sétálni, az úgy jót tesz a lelkének. Ráadásul nyugdíjas és nem tud itthon mit csinálni. Mert én nem hagyom neki, mondja ő. Ilyenkor szoktam emlegetni neki, hogy amikor ő fiatal volt, 2 gyerekkel, ő is így viselkedett. Ő mondta:)

Bianka imádja, ezért próbálok egyensúlyt teremteni, de határozottnak kell lenni folyamatosan. A párom megjegyezte, hogy még szerencse, hogy ő dolgozik napközben. Pedig az ő anyukája. :)

2008. febr. 14. 22:52

Nálunk nem lesz egyszerű a dolog, mert nagy a családom és egy kupacon lakunk. Anyukámék a szomszédban laknak,, most is naponta 5-6-szor átjönnek, néha már sok, főleg ha mondjuk vasárnap délután egy kicsit pihenni szeretnénk és akkor van kedvük átjönni, előfordult, hogy bezártuk az ajtót, volt is sértődés. Most 21 hetes a pocaklakóm, de már tapintatosan most elkezdtem felkészíteni a szüleimet, hogy nem szeretném, ha állandóan itt lennének. A lányaim 10 és 14 évesek, sokat segítenek a házimunkában és fognak is. Ki nem álhatom ha a dolgaim más pakolássza, lehet, hogy hülye hozzáállás, de ilyen vagyok.

Az biztos, hogy én is jobban örülnék annak, ha pár hétig csak öten lehetnénk, de ez kivitelezhetetlen lesz, nagy sértődés nélkül.

19. Verka
2008. febr. 14. 22:19

Sajnos és nem voltam előrelátó így mindenki jött-ment, teljesen kikészültem. A legrosszabb, hogy észre sem vették és nálunk mindenki "orvosit végzett" közben! :) Később ebből sértődés is lett...

Ha még szülők életemben, legalább 6 hétig a páromon, gyerekeken és az anyukámon kívül senkit nem akarok látni! Hát majd meglátjuk...

2008. febr. 14. 21:50
Nálunk a szülők és a tesók bejöttek a kórházba is, meg amikor haza jöttünk aznap, vagy másnap, de ők tapintatosak voltak. Aztán finoman megjegyeztem nekik, hogy jó lenne, ha legalább 2 hétig nem jönne senki a bővebb családból.Bevállt!! De utánna egy félévig, szinte minden héten. A végén már nagyon rosszul viseltem!! Volt aki szólt előre, volt aki csak betoppant, és volt aki közben "elvégezte" az orvosit és mindent jobban tudott... de előtte 2 hétig legalább pihentünk és egymásra hangolódtunk:)
17. 104bdd8c43 (válaszként erre: 16. - Ansza)
2007. dec. 29. 02:32
Ez szerintem is így helyes! Ha a kórházban megnézték apicit, akkor bírják ki amíg az anyuka is készen áll otthon a látogatók fogdására. Azért az 1 hónapot ki kéne bírnia mindenkinek a babalátogatással. Nem kéne tolakodni senkinek..össze kel szoknia a babának a szülőkkel ,aztán jöhetnek a rokonok! Még a nagyszülők is bírják ki, bármennyire is nehéz! Hagyni kell a kis családot..nekik is új még a helyzet.
16. ansza
2007. dec. 4. 22:51
MINDENKI MAGA ÉRZI,MIKOR JÖN EL AZ IDEJE.A KÓRHÁZBA A MÁSODIK NAPTÓL JÖTT A SZŰK CSALÁD,ITTHON PEDIG 1 HÓNAPIG NEM ZAVARTAK BENNÜNKET,MINDENKI NAGYON TAPINTATOS VOLT,ÉS MEGÉRTETTÉK,HOGY MI VAN
15. 09ca1d3343 (válaszként erre: 12. - Vapi)
2007. nov. 20. 11:36

Igen ,tervek vannak,hogy mindenki a sarkára áll,aztán majd meglátjuk...

Szóval,hogy császáros voltam,hajnalban született a pici,délután már mindenki ott volt a kórházban.Persze alig tudtam menni,fogtam a kis "zacskómat",stb. A lényeg,hogy mindenki megnézte a fiamat,aztán kész. Onnantól kezdve pedig egyfolytában csörgött a telefon,amit végül kikapcsoltam,hogy nyugtom legyen... A barátnőm már 1,5 hónapja szült,de még várok a látogatással,szerintem 1-2 hét is kevés a pihenésre.

2007. nov. 20. 11:23

sziasztok,

nálunk amikor hazajöttünk ott voltak a nagyszülők,de csak rövid ideig azután pedig megbeszéltük hogy akkor jönnek ha majd én hivom őket.Én is császáros voltam,nálam nem okozott gondot a seb,de úgy éreztem az első 2 hét legyen a hármunké (a férjem otthon volt 2 hétig).Utána aztán jövögettek minden héten látogatóba a nagyszülők,és a két nagynéni,de ismerősöket csak a 6, hét után engedtem (téli baba és féltem a baciktól)

13. szabotimi (válaszként erre: 12. - Vapi)
2007. nov. 20. 11:04
Erröl én is tudnék beszélni - a párom családja. Olyan tolakodók és észre sem veszik. Plusz póén anyósék jobbról, sógorék ballról a szomszédok.
12. vapi
2007. nov. 20. 10:56

Hát az tuti, hogy ha lesz még egy babó, akkor a sarkamra állok és nem engedek be senkit minimum másfél hétig.

Nálunk anyukám és bátyámék kb 3 hetesen jöttek először hozzánk, (persze kórházban aznap meg látogattak)de sajnos párom szülei és a nagyi már szombaton. Kedden mentünk haza, de szerdán már ott volt nálunk "segíteni". Persze egy percet nem tudtam el engedni magam, se aludni. Hát az a pakolászás, takarítás, gyors főzés, miegymás, hogy ugyan már ne halljak vissza olyan szóbeszédet, hogy milyen kupi meg mocsok van nálunk, mert a mosogatóban ott van 3 tányér,stb...

Sajna párom rokonai elég kétszínűek.

11. LoLiNa
2007. nov. 20. 07:33
megkell kérdezni az enyukát, hogy mikor esedékes! ő tudja, hogy mikor érzi úgy, hogy bírja ő is és a baba is a nyüzsit!
2007. nov. 19. 21:07
Ha egyszer úgy alakul,hogy lesz másik babám,teljesen máshogy fogom "szabályozni" a látogatást. Megpróbálok határozott lenni, és nem csak statiszta lenni a saját életemben.
2007. nov. 17. 04:38
En a korhazban senkit nem fogadok, utana pedig majd szolok mindenkinek, mikor ugy erzem. Gondolom a nagyszulok megnezhetik a babat az elso heten valamikor, de csak par percre. Nagyon sok tapasztalatot hallottam, emiatt dontottem igy.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook