Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakonyha fórum

Babakonyha (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 27. 15:43
szerintem ez egy jo topik. sajnalom, hogy ennyire kevesen irnak ide, mert en is kivancsi lennek. a kisfiam 11 hetes. mi meg raerunk hozzataplalni, de azert mar elkezdtem korbenezegetni, hogy mi, kinel, hogyan valt be. ti mivel kezdtetek? zoldseg, vagy gyumolcs? hetente probaltatok ujabb etelt, vagy minden nap jott egy ujabb? jo otlet e delelott adni es varni van e reakcio? (allergia, miegymas)
2010. márc. 8. 22:12

sziasztok!

Kisfiam 6 hónapos, 1 hónapja kezdtük adni neki a gyümi püréket (hipp). Főzeléket 2 hete kap. A krumplit anyatejjel megeszi, de a répa-krumpli-anyatej variációtól ő is öklendezett. A sütőtök-krumpli nagyon ízlik neki, ma kapott először és megevett egy nagy üveggel. Csak uzsonna után nem szokott cicizni, a többi evés után szinte ugyan annyit szopizik, mint amikor még nem kapott mást. Doktornő mondta, hogy a cukkinit nagyon szokták szeretni, én a spenótra leszek kíváncsi.

3. otis
2010. márc. 8. 19:48

sziasztok!


Az én kislányom 5,5 hónapos, most kezdi a kóstolgatást, több kevesebb sikerrel. Hipp konzervvel kezdtük (sütőtök+krumpli), aztán Univerrel folytattuk (sütőtök+alma). Ezek nagyon beváltak eddig. Ebédre adom, cicizés előtt, mert az volt a cél, hogy egyen is valamennyit, mert már óránként cicizne, tehát nem elég neki a tej. Van, hogy nem is kér utána cicit, annyira jól eszik. Ma kipróbáltam a saját főzit (krumpli+répa+anyatej) de nem ette, sőt öklendezett tőle :(

2009. dec. 9. 09:36

Szia! Az én kisfiam 6 hónapos és mivel (sajnos) tápszeresek vagyunk, így már 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást! Mára ott tartunk, hogy a napi 5X-i étkezésből 3 már kanalas étkezés! Délelőtt gyümölcs: alma, banán, körte, meggy, őszibarack, sárgabarack, sütőtök, áfonya, málna és ezek keveréke. Délben főzelékek, amit eddig mi ettünk: sárgarépa, krumpli, cékla, zöldborsó, fehérrépa, paradicsomos krumpli, zeller! Azt hiszem ennyi, a zöldségeket általába húslével szoktam hígítani, az jó ízű így megeszi!

Délután tejpépet eszünk, abból a kekszes és a sárgabarackos ízesítésű jön be kisfiamnak a legjobban!

2009. márc. 2. 10:44
Arra gondoltam,hogy itt megoszthatnánk egymással ötleteinket,receptjeinket a csöppségeink étrendjável kapcsolatban.Én egy 3 és egy 8 hónapos kisfiú anyukája vagyok. A nagy már mindent eszik,de a kicsi menüjét tekintve még sokszor bizonytalan vagyok.Ki mit főz és mennyi idős babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook