Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakocsiban altatás - leszoktassam vagy sem, ha igen, hogyan? fórum

Babakocsiban altatás - leszoktassam vagy sem, ha igen, hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Gavrilo1 (válaszként erre: 32. - 416c7ed97f)
2011. márc. 30. 19:21
Szuper! Nagyon jól csináltad!!
33. ranna (válaszként erre: 32. - 416c7ed97f)
2011. márc. 30. 17:48
Centella, ennek örülök, viszonylag simán ment akkor. :) Nem mindegy, hogy Te is mennyire vagy kipihent, szóval ügyes voltál.
2011. márc. 26. 16:23

sziasztok!

azóta vannak fejlemények! megkezdtem az átszoktatást, először csak az volt a cél, hogy a babakocsiban alig tologatom, helyette popórázás, énekelgetés, suttogás, aztán néhány nap múlva már szinte egyáltalán nem tologattam, csak a fenékrázás volt. ma vettem egy nagy levegőt, és a kiságyban kezdtem altatni..és csodák-csodája-bevált:-) az elején persze üvölt, de már az is kevesebb (babakocsiban is üvöltött, hozzáteszem, amikor leraktam), aztán szépen lenyugszik, és elalszik. Ma du. már 10-12 perc alatt elaludt, úgy hogy csak kb. 3-5 perc sírás volt! Lehet, most ért meg a kiságyra, mert régen sokkal jobban tiltakozott ellene...néha ő is felnyűglődik, de akkor ugyanúgy nyugtatgatom, amíg elalszik. A felvesz-letesz nekem nem jött be, inkább hogy hagyom a kiságyban és szavakkal, meg popósimivel nyugtatgatom...hát így állunk, jelentem:-)

2011. márc. 22. 16:05
Az én kislányom 7 hónapos, és napközben még mindig a babakocsiban alszik. Ha véletlen sikerül is elaltatnom az ölemben, és berakom a kiságyba, akkor egy fél óra múlva felébred. Viszont a babakocsiban 2-3 óra hosszat is alszik. Én se tudom hogy lesz, ha kinövi, de gondolom, ha kényelmetlen lesz neki, akkor átszokik majd az ágyba.
30. aika
2011. márc. 22. 06:32
Az én kisfiam is babakocsiban aludt elég sokáig, délelőtt és délután is. Aztán egyszer csak elkezdett sírni benne, és azóta kiságyban alszik.
2011. márc. 18. 09:23
köszi mindenkinek, aki válaszolt!! Igazából azért kérdeztem, mert alapvetően két megközelítést tapasztalok az anyukáknál, vagy a "majd kinövi, semmit ne erőletessünk, majd megérik rá" nevelés hívei, mások a "következetes szoktatás, te iránytís, ne hagyd, h. a baba a fejedre nőjön, az orrodnál fogva vezessen" nevelés mellett állnak ki, kíváncsi voltam, ebben a kérdésben vajon szerintetek melyik a célravezetőbb...aztán persze majd úgyis megpróbálom így vagy úgy vagy ahogy sikerül:-)
28. 416c7ed97f (válaszként erre: 25. - Vvicus)
2011. márc. 18. 09:15
Volt egy időszak, amikor háton is el-elszenderült, de alapvetően hason alszik be rendesen. mostanában, ha háton teszem le, elkezd nyűglődni, sírni, amíg meg nem fordítom...
27. 416c7ed97f (válaszként erre: 24. - Vvicus)
2011. márc. 18. 09:14

néztem a képeket Hangáról, nagyon aranyos!!!

Igen, enyém igazi kis vasgyúró fiúcska, sztem nagy baba lett volna, ha időre jön, elég hosszú is. Nagyon gyorsan gyarapodott kezdettől fogva, hálistennek!

26. 416c7ed97f (válaszként erre: 23. - Ranna)
2011. márc. 18. 09:10

köszi a bátorítást és tanácsokat!!!

ma éjjel a popóringatást teszteltem, mert szopi után nem akart visszaaludni, ilyenkor mindig átrakom a babakocsiba, elringatom, várok 10-20 p. visszarakom...most sikerült visszanyugtatni, nem vettem ki!:-) mondjuk, szopi után elég ellazult, akkor nem kell sokat altatni...

25. vvicus (válaszként erre: 17. - 416c7ed97f)
2011. márc. 17. 21:35
És háton egyáltalán nincs el benne? Hangám éjszaka hason alszik, az orvos kifejezett kérése szerint, nem is tud idebent háton fekve sokat aludni, mert a kalimpálással felébreszti magát. De a babakocsiba mindig is háton tettem be, így nap közben háton alszik benne.
24. vvicus (válaszként erre: 20. - 416c7ed97f)
2011. márc. 17. 21:34
Tyű, jó nagy baba. Hangám még csak most kb. ennyi, pedig már 5 hónapos múlt. Ő 6 héttel érkezett előbb.
23. ranna
2011. márc. 17. 20:34

Próbáld a kettőt egyszerre, mint pelus a kézbe + popsi.

De télleg kérdés, hogy neked fárasztó? vagy - "szóval nem nekem baj, hanem hogy már nem fér el benne lassan" - a baba miatt kérdezted. Sokan írták, leszokik róla előbb-utóbb.

22. ranna
2011. márc. 17. 20:24
Centella, nem tudom, próbálkozz valahogy, az anyai szív ellágyul, a kis bitangok meg uralnak minket. :)
21. 416c7ed97f (válaszként erre: 16. - Ranna)
2011. márc. 17. 19:08
Általába ha beteszem a babakocsiba, üvölt kb. 3-4 menetet és attól nyugszik meg, ha ütemesen tologatom. ha csökkentem a ringatást, akkor nem nyugszik...
20. 416c7ed97f (válaszként erre: 15. - Vvicus)
2011. márc. 17. 19:06
ige, kb. 1 hónappal előbb jött, de szerencsére minden ok! Már 6,5 kg, nagyon gyorsan behozta idekinn, ami benn még hiányzott:-)
19. 416c7ed97f (válaszként erre: 5. - Ranna)
2011. márc. 17. 19:04
Na, majd kistesónál már okosabb leszek:-), akkor a mózes tűnt a jó megoldásnak, amikor hazahoztuk a kis pöttömöt...:-)
18. 416c7ed97f (válaszként erre: 11. - Ranna)
2011. márc. 17. 19:02
köszi, a popó ringatás jó ötlet, megpróbálom..a pelus is lehet, bejön, ezt még nem láttam, hogy megnyugtatná...
17. 416c7ed97f (válaszként erre: 12. - Gavrilo1)
2011. márc. 17. 19:01

Addig ok, ha háton alszik, mert akkor pl. lehet váltani a mózesről a másik részre, amiben már ülni is lehet és ezt nem növi ki olyan hamar...de mondom, ő csak hason alszik el a mózesben és azt már szinte kinövi.

Most próbáljam átszoktatni vagy várjam meg, míg totál kényelmetlen lesz neki,és akkor könnyebben megy majd?- ezen filózok..

16. ranna
2011. márc. 17. 18:56
Centella, hát nem tudom... ha neked nem gond, és csak addig kell ringatni, míg el nem alszik, tehát neked nem fárasztó, akkor neki kényelmes a babakocsi, különben nem te írnál ide, hanem Ő :D: Talán lehetne csökkenteni a ringatást, abbahagyni hamarabb, míg végül anélkül is elalszik.
15. vvicus (válaszként erre: 10. - 416c7ed97f)
2011. márc. 17. 18:53
Köszi, minden rendben velünk. Most olvastam, hogy Ti is a PIC-en kötöttetek ki, de minden jó, ha a vége jó! ;-)
14. vvicus (válaszként erre: 9. - 416c7ed97f)
2011. márc. 17. 18:52
Innen más anyukától is hallottam, hogy mivel kinőtte a fia a babakocsit, már járókában altatja kint. :-)
13. 416c7ed97f (válaszként erre: 5. - Ranna)
2011. márc. 17. 18:52
Egyáltalán nem fárasztó, mert kb. 5 percet kell tologatnom lakásban és bealszik...:-), szóval nem nekem baj, hanem hogy már nem fér el benne lassan, csak ha mondjuk nem nyújtja ki a lábát. Már oldalt is szűk. Viszont a babakocsi ütemes ringatása-igazatok van-bizony én szoktattam meg vele, ahogy írtam, mert az jött be anno-az egyetlen, amire elalszik. A ringatás hiányzik neki a kiságyból főleg szerintem, mert éjjel egyben 4 órát is elalszik a kiságyban, csak ne kelljen ott elaludni...Ha simán teszem kiságyba, iszonyúan üvölt.simogatom, susogok neki, stb., nem bír lelazulni...
2011. márc. 17. 18:50
Nekem mindegyik sokat aludt babakocsiban. Szerintem nagyon praktikus. Nyáron meg különösen. Kitoltam őket az udvarra és ott aludtak, még egy éves korukban is. Szinte észrevétlenül leszoktak a babakocsiról, amikor már nem volt nekik kényelmes és egyébként sem használtunk a fiúknál max másfél évig, mert sorban jöttek egymás után.
11. ranna
2011. márc. 17. 18:50
Centella, próbáld meg a pelust, vagy a popsi paskolást. Semmiképpen nem gondolom, hogy a ringatás lenne a babakocsiban altatás felváltására pl. megoldás pl. akkor ugyanott van az ember. A hason alvó babáknál a popsi paskolás (enyhén előre-hátra "ring" a baba, nyilván nem ütjük szegényt :D)be szokott jönni, azonnal lassítani kell és abbahagyni, mikor már majdnem alszik, aztán ezt felváltja a simogatás, később már az sem biztos, hogy szükséges.
10. 416c7ed97f (válaszként erre: 6. - Vvicus)
2011. márc. 17. 18:47
Szia Vvicus:-) Igen jól vagyunk, köszi! remélem, Ti is!!
2011. márc. 17. 18:45
Mert csak hason alszik el benne (kivéve persze a kinti sétát) és úgy meg már kezdi kinőni...
8. mgagi (válaszként erre: 3. - 416c7ed97f)
2011. márc. 17. 18:41
Az én lányom 2 éves koráig aludt babakocsiban. Utána már azért nem mert már kinőtte, de kénytelen volt megszokni a benti alvást.
2011. márc. 17. 18:38
Nekem bevált még egy trükk, egy textil pelust raktam a kis kezükbe, azt markolászták, és a fejükre húzták, persze nagyon figyeltem rájuk, és mint a papagáj a kalitkában mikor letakarjuk, elaludtak.
6. vvicus (válaszként erre: 3. - 416c7ed97f)
2011. márc. 17. 18:35
Basszus, csak most nézem, hogy Te írtad... :-D Jól vagytok?
2011. márc. 17. 18:31
Centella, abszolút nem kioktatás, de gondolj bele, Te szokattad a kocsiba. (detto, mint a cumi este, mi anyukák nyomjuk a szájukba, mert sajnáljuk, ha sír, aztán le akarjuk szokatni) Senki nem látott még se cumizó felnőttet, sem babakocsiban alvót, le fog róla szokni, persze hogy fárasztó egy idő után az ide-oda tologatás, mikor már Te is bebuksz, de a pici sejhaját még toszigálni kell. Az én tapasztalatom az, hogy nagyobb kiságyban is jól elvan a picur, ha körberaktam összetekert törölközővel, pléddel, a nagyon piciknél nem véletlenül jön be a pólya (télleg, használják még?) mert az olyan nekik, mintha fogná valaki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook