Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakocsi választás fórum

Babakocsi választás (beszélgetős fórum)


2015. márc. 26. 20:38
Nagyon sok jó tanácsot adtak már, de arra is figyelj hogy a tolókar jó magasságban legyen és elég hosszú is mert szörnyen bosszantó ha az ember minden harmadik lépésénél belerúg valamelyik kerékbe vagy a hátsó áthidaló tengelybe!
16. c8d1dca8e4 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 26. 07:40
Szia. Nekünk Janè slalom pro babakocsink volt. Imádtam. Bármilyen terepen könnyen toltuk, kirándultunk erdőben, hepehupán. Hatalmas, kényelmes mózese volt, a sportrész is nagy volt. Nem tömegközlekedésre találták ki, nehéz és nagy. Aránylag könnyen összecsukható a váz. A mózes beköthető az autóba, a csomagtartóba a váz, így bárhova el tudtunk menni, nem volt gond, hogy hol fog kényelmesen aludni. A mózes részén beépített szunyogháló, alján " levegőztető" (melegben kinyitottam, hidegben becsuktam). Ha nem zavar, hogy a tolókarja nem fordítható, és nem szempont, hogy könnyű és kicsi legyen , nagyon ajánlom. Nekem pont a stabilitása, és a kényelmes nagysága miatt tetszett meg.
15. mgesa
2015. márc. 25. 20:50

Tényleg azt dontsd el, hogy mi a legfontosabb szempont.

Ha terepen fogjátok inkább használni (földúton), akkor olyat kell választani, ami ezt bírja, nagy kerekut, jó rugozasut. Viszont az ilyen kocsik általában súlyra nem könnyűek, nem minik és nem csukhatoak kicsire ossze- valamit valamiért.

Tökéletes kocsi nincs, azt kell eldönteni, hogy mit aldozol fel azért, hogy a neked lehető legjobb legyen.

2015. márc. 25. 16:31

Énsem fogok vele tömegközlekedni, de azért jobb ha mégis van fék rajta...

Meg a strapabíró kerekek is számítanak, mert nincs kövesút az utcánkban + dimbes dombos az út :/

Eddig amiket néztem kocsik olyan nehezek voltak alig bírtam tolni...

Egyedül megyek majd ide oda a babával és a könnyű babakocsi nagy segítségemre lenne.

De túl nehezek, és nagyon drágák és mivel nem én veszem meg nem akarok nagyon drágát választani.

13. youlcsi (válaszként erre: 12. - 3a5c305959)
2015. márc. 25. 14:58

értem.

nem tömegközlekedtem babakocsival, kicsi városban és nagyon alföldön lakok... szóval ez nálunk nem volt szempont.

12. 3a5c305959 (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2015. márc. 25. 14:49
Hat buszozasnal, metrozasnak jobb ha le van fekezve a babakocsi, mert anelkul nem valami biztonsagos, max ott all mellette valaki es fogja teljes erovel hogy ne guruljon el. Lefekezve meg eleg egy kezzel fogni, csak a biztonsag kedvéért. De pl a lejtosebb utcakban a zebranal is egyszerubb ha le van fekezve es ugy varunk a zoldre, nem pedig ugy hogy ket kézzel kapaszkodunk a kocsiba hogy ne guruljon el. Egyebkent a férjem paras volt es o mindig lefekezte a kocsit, akarhol alltunk meg.
11. youlcsi (válaszként erre: 7. - 3a5c305959)
2015. márc. 25. 14:31
féket sztem sosem használtam a babakocsin. vagy talán 2x. minek is? úgysem engedtem sosem el :)
2015. márc. 25. 14:30

lapra vagy esernyőre hajtogathatót szeretnél?

utóbbi kevésbé stabil, viszont lényegesen kevesebb heléyet foglal.

9. youlcsi (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 25. 14:28

én anno elkezdtem nézegetni és beléeszerettem egybe. espiro vector lite 2in1.

nekünk nem kellett, hogy a hordozó is rárakható legyen, így olcsóbb volt lényegesen. most már utólag vennék hozzá hordozót is (használtan negyed-áron), mert már van autónk.


vedd sorra, hogy mik a legfontosabb szempontjaid.

mérete (centik számíthatnak! akár a tengely szélességét tekintve, akár a mózes hosszát nézve), súlya, kezelhetősége, kihasználhatósága, stb.

milyen könnyű átfordítani a tolásirányt, át lehet-e egyáltalán fordítani (sport rész tolhetó-e szembe-babával), mekkora a csomagtartója (fogsz-e egyedül gyerekkel nagybevásárolni, vagy elég, ha 2 plusz pelus, takaró, víz belefér), illetve szempont lehet az is, hogy szándékozod-e még másik gyerekkel is használni.

bolygó vagy fix kereke legyen, tömör vagy pumpálható gumikkal... ezeket mind neked kell eldönteni és e szerint szűkíteni a kört.


ja, de amúgy az espiro vector lite-t ajánlom jó szívvel :) kivéve, ha kosaras szülők gyermekének szánja az ember, mert pl a mózese elég kicsike (ezen kívül csak a csomagtartóhoz való nehéz hozzáférés volt a bajom vele)

8. anya4005 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 24. 22:39

Mi a fiúnknak egy giraffe club (SH-269A) babakocsit vettünk. Ehhez volt hurciba,két irányból tolható,4 kerekű járgány volt. Ha jól emlékszem,3 fokozatba dönthető háttámlája van,és a lábtartó is állítható.

Könnyű volt vele akár buszozni is,és jó nagy kosara volt. Adtak hozzá lábzsákot és esővédőt is.

Mindkét fiam használta,összesen kb. 2 évet,és azonkívűl,hogy a fékpedál meghajlott,semmi baja nem volt. Ami miatt a szívembe zárta magát: kb.5 perc alatt le lehetett szedni a huzatot mindenről,és mehetett a gépbe!

7. 3a5c305959 (válaszként erre: 6. - Lia0603)
2015. márc. 24. 16:50
A barátnőm az Auchanban vette az ovet es nagyon szerette. Az négykerekű volt, de konnyen iranyithato volt. Egy baj volt vele hogy a fek muanyag volt rajta es ez le is tort egy ev alatt kb. Azert ahhoz draga volt hogy ilyen hamar tönkremenjen. Sajnos nekem nem volt szerencsém a babakocsikkal. Vettem/kaptam osszesen vagy 10-et mire a kislányom kinotte a babakocsikat. A férjem mar csak nevetett kinjaban mikor beallitottam egy újabb darabbal :-)
6. Lia0603 (válaszként erre: 5. - 3a5c305959)
2015. márc. 24. 16:39

Sok mindent leírtál ami szempont pl: hogy az autó miatt legyen könnyen összecsukható, séta miatt masszív kerekü ezek mind fontosak.

Sajnos közelben nincs üzlet ahol vehetnénk babakocsit (kicsi kis városban élek) így én nem tudok elmenni.

De abban igazad van hogy a szempontokat összeirhatnám így könnyebb lenne a keresztszülőknek választani. :)

5. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 24. 16:01

Szerintem attol fugg hogy mire szeretned hasznalni.

Gyalogolni fogtok sokat, akar rosszabb terepen is? Akkor ajanlott masszivabb kereku. A harom kerekes konnyen tolhatobb mint a negy kerekes (viszont ezt nem lehet ket iranyba tolni). HA tomegkozlekedesen fogtok utazni sokat akkor figyelj ra hogy egyes mai divatos kocsik nem fernek fel minden buszra.

HA autotok van akkor legye konnyen osszecsukhato es beferjen a csomagtartoba. Nem hatrany ha hordozo resze van is, igy konnyen tudod mozgatni a babat ha elaludt.

Ha nincs kocsitok es nem akarod osszecsukva hasznalni akkor nem szempont a konnyen osszecsukhatosag. Ha bevasarlasra is akarod hasznalni akkor olyat vegyel aminek nagy a kosar resze.

Na, miutan osszeirtad a szempontokat szepen menj el egy nagy baba-mama uzletbe es kerdezoskodj, probald ki a kocsikat. Nezd meg tudod-e egy kezzel iranyitani stb.

2015. márc. 24. 15:52
Nekem fontos volt a bolygókerék hisz azt ha akarom fix ha akarom forog, mivel a fiam őszi így a jól téliesithető is fontos szempontvolt.De mikor a fiam 1.5 éves volt a nagy kocsi mellé vettün egy sport babakocsit is Kényelmesebb volt vele a közlekedés :)
3. Lia0603 (válaszként erre: 2. - Arrival)
2015. márc. 24. 13:48

Kb nekem is ezek a szempontok,nállam nem baj ha nem unisex. :)

Viszont tényleg akkora a választék....

És az árak hát kapkodom a fejem... mivel nem én veszem énsem szeretném ha nagyon drága lenne. + ha nagyobbacska lesz is tudjuk használni jó volna.

2. arrival (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 24. 13:42

Mi is most vettunk, honapokig nezegettem.

Nekem ezek voltak fontosak:

Legyen mozes, ulo, es autosules resze is.

Lehessen mindket iranyba forditani a tolokart ( hattal es szembe velem).

Tetszen :)

Unisex legyen a szine, hogy masodik babanak is jo legyen

Strapabiro, eros

Ne legyen nehez

Konnyen ossze lehessen csukni es kinyitni

Ne legyen nagy , inkabb kompakt, hogy lehessen kozlekedni vele a varosban, buszon

Ne legyen extra draga

Legyen nagy kosara

A kerekei ne felfujosak legyenek


Kb ennyi!

2015. márc. 24. 13:34

Nem én hanem a kicsi leendő keresztszülei vennék meg a babakocsit a héten.

Egyet anno megrendeltek de nem érkezett meg, ezután azt mondták válasszak én és ők megveszik.

De nem tudom melyikk lenne a" legjobb".

Olyan nagy a választék ti mi alapján vettétek meg.

Én arra gondoltam jobb lenne egy többfunkciós, hogyha nagyobb lesz is használni tudjuk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook