Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakocsi 2016 - 2017 ajánlás fórum

Babakocsi 2016 - 2017 ajánlás (beszélgetős fórum)


2017. febr. 4. 12:51
Sziasztok!Esetleg valaki használja vagy ismeri a Mikrus stars II babakocsit?Vélemények,tapasztalatok érdekelnének..köszönöm
2016. dec. 15. 06:30

Nekünk Baby Lux Raf Pol Fenix babakocsink van.

Külön lehet a vázra rakni a baby hordozót, mózes kosarat, sport részt, van hozzá napernyő, esővédő. Könnyen összecsukható. Buszon, vonaton stb könnyrn boldogulni vele. Kocsiba is jól berakható, szállítható.

November elején született a pici lányom, az autóba mindig visszük magunķkal.

S nem utolsó sorban jól néz ki nagyon.

11. Mirko80 (válaszként erre: 2. - Hunny)
2016. okt. 7. 06:32
Szia te ajánlanád az adbort? Azt nézegetem de élőben nem láttam és így flek megrendelni. Adbor tipp 3:1ben..köszi
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Rozinana)
2016. okt. 5. 14:46

Szia!


Mivel másodikról kell levinned, nem lesz mindegy a kocsi súlya sem.

Igaz írtad, hogy talán van babakocsi tároló, még ha van is, nem biztos, hogy biztonságban lesz ott. Feltörhetik, összekoszolhatják, akár szándékosan, akár véletlenül, akár csupán egy csokis kezű kisgyerek próbál belekukkolni, netán egy agyament szomszéd vág bele mondjuk egy sniccerrel, szórakozó kamasz próbálja ki.


Nálam a babakocsi szövetének anyaga számított, mennyire fúj át rajta a szél, a széllessége, főleg, ha sokat sétáltok, ha a csemete nagyobb és elalszik, kényelmesen tudjon benne elterülni, a hossza szintén nem mindegy, kényelmesen tartja a lábát a babának, vagy lóg a nagyvilágba. A kupolája legyen szintén nagy, eső, hó, szél és napsütés ellen is védje a csecsemőt, nagyobb babát is. Napernyő gyakorlatból felejtős, ahogy fordul az ember, állandóan el kell mozdítani, hogy árnyékoljon.

A magassága is fontos, ne a kipufogókhoz legyen közel az arca a kicsinek, valamint a rugózása is legyen szuper, ne rázkódjon a baba benne, inkább ringassa. A felfújható kerekek már eleve nehezek. Nehéz betenni a csomagtartóba, általában le kell venni a kerekeit, egyedül elég macerás, de hosszabb időt vesz igénybe egy nagyobb bevásárlás alkalmából is, (kerekeket le, csomagtartóba be, aztán csomagtartóból ki, kerekeket rá) Gondold át.

Tudom első gyerek, de gondolom vagyunk itt páran, akik azt mondják, nem vennének újonnan babakocsit, hiszen kevesen használják évekig, hogy tönkremenjen. Százezres nagyságrendű vásárlásnál, meg annyit veszít az értékéből, hogy nagyot bukik az ember.

Próbálj meg kifutó terméket, vagy kiállított darabot vásárolni, hidd el megéri, de aukciós oldalakon is szétnézhetsz és a lakóhelyedhez közeliből válogass, hogy lásd személyesen is mit vásárolsz, nehogy 2 évvel azelőtti állapotú fotóknak keljen bedőlni, ritka, de ilyen is van. :(

Az ne tartson vissza, hogy nem újszülött kortól van ajánlva, hiszen annyira kicsi az a dőlésszög, hogy az a baba gerincének semmit sem árt, hiszen a pelenka pont megemeli a popsiját, valamint gondolj bele, hány baba ül az autóshordozóban órákat, ami szinte ülőhelyzet. Sokan használjál babakocsi helyett is, pedig nem igazán jó, mert a baba feje a mellkasára eshet, ami igaz nagyon ritkán, de halált is okozhat, mert nem tud a mellkasa emelkedni a fejecskéjétől.


Több lett a hsz, mint a kérdés, bocsi!


Boldog babavárást, válogatást a babacuccok között, na és könnyű szülést!

2016. okt. 5. 13:02
2016. okt. 5. 12:58
2016. okt. 5. 11:50

Mi is nagy dilemmában voltunk babakocsi ügyben.


Nekem pl nagyon tetszenek a nagy kerekűek, viszont bazi nehezek... 12-14 kg.


Végül a Hauck shopper comfortfold-ra esett a választás, nem nagy cucc, de nekem nagyon bejön, mert csak 7,5 kg, egy kézzel összecsukható, kisebb kerekei vannak, (amik elöl bolygósíthatóak), így nem foglal sok helyet a csomagtartóban, befér a liftbe. Belerakok egy textil mózest és csók. :) Mire jön a jó idő addigra meg jó lesz a sport rész.


Én a 3 részest feleslegesnek éreztem. Egy textil mózes nekem sokkal praktikusabb, simán kiemelem gyerekestül a kocsiból, ha úgy van, csomagtartóban is jobban elfér. Kaptunk amúgy hordozót, de én egy 0-18 kg gyerekülést szeretnék a kocsiba, és akkor az is le van tudva mondjuk 2 évig.


Egy hátránya van. Nem átfordítható az ülés. De végül is a mózest beletudom úgy tenni, hogy felém legyen a baba, mert van külön kupolával rendelkező mózes. Később meg úgyis kifelé nézelődik. :)

2016. okt. 5. 10:00
A márka egy dolog... érdemes rákeresni, 10-20-30ezres diffik is lehetnek webáruházakban ugyanarra a babakocsira, nézz alaposan körül.
2016. okt. 5. 09:44

Sziasztok!


Köszönöm az eddigi javaslatokat :)


Második emeletről kell majd a babát levinnem, de állítólag van babakocsi tároló, ami közös, tehát vagy ott, vagy az autóban szeretném tárolni.

Az biztos, hogy lapra összecsukhatót szeretnék.

Kis városban élünk, nem fogok buszozni, maximum autóval közlekedni, de gyalog is minden könnyen elérhető, van aszfaltos es terepes út is. Tervezem, hogy sokat fogunk sétálni, magam is nagyon szeretek.

Esetleg tudnátok pár márkát ajánlani, ami nektek bevált?

Akár privátban, ha a fórumon ez reklámnak minősülne.

Egyszerűen nem tudom, hogy ár-érték arányban mennyire hozza az elvárást egy-egy babakocsi.

Február végi baba lesz:)


Köszönöm!

4. Csillag29 (válaszként erre: 1. - Rozinana)
2016. okt. 4. 18:10

Kedves Rozinana

Ne akarj feltétlen 3 részes babakocsit :) Felfújható kerék sem feltétlen fontos :)

Azt tudom tanácsolni ha Őszi/ Téli baba jól téliesíthető legyen Nekem pl fontos volt az átfordítható tolókar és a bolygókerék

Szóval vedd először figyelembe az igényeidet kicsi könnyű városban szaladgálós/ esetleg emeletről kell lehozni . Ha kertes házba laktok lehet nagyobb de akkor az üzletekben nem tudsz majd kényelmesen közlekedni :( Én úgy vettem hogy születéstől 1- 1 1/5 éves koráig volt a nagy és utána vettem egy könnyű sport babakocsit

Nézz szét a boltokba próbálgasd tologatni (ha javasolhatom vigyél magaddal kb 2kg súlyt és azzal próbáld)

2016. okt. 4. 15:41
Igen. Nagyon fontos, hogy mondjuk csak séta kocsikázásra kell, vagy napi szinten nagy utat megtenni. nekünk pl nagyon strapabíró babakocsi kellett, mert tanyáról a föld utat brnia kellett. De ha csak városi, meg nem kell buszra vonatra felcígelni, akkor egy kevésbé jobb minőség is megteszi. Tudom, hogy első gyerek, meg imádjuk a gyerekekinket, de azért nem azt fogja nézni, hogy te mennyit és mire költöttél. A baba cuccokat jó formán csak magunknak vesszük, mert a gyereknek csak azt számt, hogy tiszta pelus tiszta ruha. Hogy mennyire díszes, mennyire trendi azzal már nem foglalkozik. Azzal már mi anyukák foglalkozunk.
2. Hunny (válaszként erre: 1. - Rozinana)
2016. okt. 4. 14:57
Nagyon függ attól, h mire szeretnéd használni. Nekünk Adbor Zipp van, egyetlen szépséghibája h a kocsi csomagtartójába ne akarj semmi mást berakni mellé. Tudja azt amit leírtál. Mi szeretjük :)
2016. okt. 4. 14:28

Sziasztok!


Korábbi fórumok több, mint egy évnél régebbiek.

Segítséget szeretnék kérni, tapasztalatokat gyűjteni ahhoz, hogy ki milyen babakocsira esküszik?


Mindenképpen 3 részes (multikunfunkciós) kocsira gondoltam, aminek fújható kerekei vannak.

Árban viszont elég nagy a szórás, maximum 120.000 Forintot engedhetünk meg magunknak.

De ilyen áron használtat is árulnak, vagy épp lehet venni újat.


Teljesen tanácstalan vagyok, mindenki másra esküszik, a nagy P.. P....O márkára vagy horribilis összegű kocsikra, akár használtan, viszont én első csöppségünknek inkább lehet, hogy újat vásárolnék.


Várom a véleményeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook